Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Воєнний стан і земля під будівництво

ололошка

Рекомендовані повідомлення

Привіт всім!

Вибачаюсь, якщо подібне обговорення вже було десь на форумі, пробігся очима - не побачив.

Ситуація така. В середині лютого вів переговори з власницею однієї ділянки, торг зупинився на моїй пропозиції - 6000 і її пропозиції - 8000. Вичікував тиждень аби сказати "ну давайте вже за 7 і забираю". І дочекався до 24.02.

Тепер от думаю знову повернутися до питання придбання цієї ділянки. Цікавить 3 питання:

1. Як змінилися ціни на землю, порівняно із початком 2022? Цільове - індивідуальне будівництво, локація - Бориспіль. Прилеглі населенні пункти не постраждали від бойових дій, не були під окупацією, отже мінних полів навколо теж мабуть немає. З одного боку доходи людей впали, долар виріс, попит на ділянки мав впасти. З іншого - є багато переселенців, які можливо шукають землю під будівництво нового житла. Тому цікавить, на який відсоток і в який бік змінилися ціни?

2. Купівля-продаж землі в умовах воєнного стану. З курсу цивільного права пам'ятаю, що правочин, укладений на "вкрай невигідних умовах під впливом тяжкої обставини може бути визнаний недійсним". Ну, наприклад, людина через кризу лишилась без роботи і аби прогодувати дітей змушена за копійки продати щось коштовне. І суд в такому випадку може через пару років цей договір визнати недійсним. Зараз маємо війну, економічну, соціальну кризу і т.д. + власниця ділянки сама виховує 3 чи 4 дітей. Я думаю що нотаріуси з цією ситуацією стикаються, тож може є якісь поради, як зменшити ризики? Наприклад, продавати строго по вартості зі звіту про оцінку? Та брати у сторін додатково заяви про те що в них в житті все добре, і угоду укладають не від безвиході?

3. Збір документів для купівлі-продажу землі. Покупцю легко, йому потрібен паспорт+код+портрети американських президентів. А продавцю треба підготувати всю документацію по землі. Наскільки пам'ятаю, встановити в натурі межі, зафіксувати це в акті, можливо по землевпорядній документації щось "підчистити". Чи немає зараз додаткових проблем із цим? Ну, там, наприклад, землеміри не приїжджають, бо нема бензину, або приїжджають по запису через 4 місяці, або вимагають довідку про відсутність мін від МНС перш ніж виїхати кудись? 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Запропонуйте 5000у.е., бо через рік-два, буде 4000у.е.

2. Ціна договору по оцінці, однак сумма з пункту 1. може бути в два рази менша через 2-5 років.

3. Немає великих проблем, треба щоб нотаріус попередньо водивився документи через реєстри, в т.ч. "земельний". Не всі нотаріуси можуть. Винос в натуру, то за бажанням.

Змінено користувачем anabioz
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, ололошка сказал:

Ну, там, наприклад, землеміри не приїжджають, бо нема бензину, або приїжджають по запису через 4 місяці,

Яки землеміри, ви про що, 2022 рік на дворі))

Є кадастровій номер, там и межи ділянки.

Якщо рєестрі відкрити, то усі дії законні про купівлю-продаж.

Нотаріуси -тєж їснує спісок яки мают право працювати зараз.

Змінено користувачем DimaF
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, DimaF сказав:

Яки землеміри, ви про що, 2022 рік на дворі))

Є кадастровій номер, там и межи ділянки.

Винос ділянки я зробив би, щоб потім із сусідами не було проблем. Але це не така вже і проблема. 

Змінено користувачем anabioz
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, anabioz сказал:

Винос ділянки я зробив би, щоб потім із сусідами не було проблем. Але це не така вже і проблема. 

Согласен, я так и делал после покупки когда забор ставил.

Но для сделки это не нужно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проблем з купівлею продажем нема. Реєстри Києівської області вже відкриті для правочинів. Ціну продавці абсолютно не знижують, незважаючи на всі ті фактори що ви зазначили. Проблем з підготовкою документів продавця нема при умові, що ці документи є  внаявності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, DimaF сказал:

Є кадастровій номер, там и межи ділянки.

 

Я про "колишки", бо спробуй потім довести сусідам, що межа проходить саме там. А так я принаймні для себе розумію, де межа, встановлена знающою людиною. 

Не знаю, які саме документи має готувати продавець, бо якщо чесно мені достатньо запису у реєстрі речових прав.

Але це новозформовані ділянки, по нима тільки у 2018-2020 роках присвоювали номери. Тож можливо, є якісь нюанси.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, ололошка сказав:

Не знаю, які саме документи має готувати продавець, бо якщо чесно мені достатньо запису у реєстрі речових прав.

На це питання Вам дасть відповідь нотаріус, що в умовах воєнного стану може завіряти угоди купівлі-продажу. Туди Вам і дорога.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.08.2022 в 17:17, ололошка сказал:

індивідуальне будівництво, локація - Бориспіль

Сам Борисполь, или новые земли на краю?

(я сам в Бориспольском районе живу)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, DimaF сказал:

Сам Борисполь, или новые земли на краю?

(я сам в Бориспольском районе живу)

Лозівка

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 31.08.2022 в 16:38, Antrate сказал:

Ціну продавці абсолютно не знижують, незважаючи на всі ті фактори що ви зазначили. 

Переглянув оголошення по району. Здалося навіть що ціна виросла, десь відсотків на 15. Можливо це пов'язано з тим, що потроху сусіди будуються. Але чомусь думав, що ціни будуть нижчими...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, ололошка сказал:

Але чомусь думав, що ціни будуть нижчими...

Есть категория людей кому важен процесс а не результат.

Знаю яркий пример, участок в Гнедине продается за 100к, уже больше 15 лет.

Часть семьи владельцев уже отошла в мир иной, но ни шагу назад...

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас люди хочуть продавати, а не продати. Ті, хто хоче продати, відразу ідуть на контакт і поступово знижують ціну. Але це пару відсотків. Всі інші хочуть продавати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...