Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Ділянка з ЛЕМ

sallly

Рекомендовані повідомлення

Підкажіть, як можливі варіанти?

Є можливість купити ділянку під житлову забудову, але нюанс - на ділянці стоїть стовп під три фази та іде по діагоналі через всю ділянку, другий вже на сусідній.

Якщо вірити власнику, то це зроблено не законо і він буде намагатись перенести це все, якщо ми вирішимо таки купляти.

Питання, якщо хтось мав досвід - чи взагалі можливо буде добитись переносу, якщо так, то скільки це можна зайняти часу?

Теріторіально - львівська область

розташування-лем.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так быть не должно.

Обращайтесь в "облэнерго", пусть пояснят как и почему.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Колись коли шукав ділянку то також лінія проходила і був один стовп. Змістити стовпи, перенести можливо,  але за власні кошти. В всякому разі так мені сказали обленерго( Пустомити). Відмовився, бо ціна невідома, все на словах.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
В 27.09.2022 в 20:41, melgozan сказал:

Колись коли шукав ділянку то також лінія проходила і був один стовп. Змістити стовпи, перенести можливо,  але за власні кошти. В всякому разі так мені сказали обленерго( Пустомити). Відмовився, бо ціна невідома, все на словах.

Тут по факту два стовпа (два з підпірним під кутом) і дроти дуже незручно. Для будівництва будуть заважати, або треба тулити будинок максимально до межі і по центру буде "футбольне поле"

Також відмовився, хоча розташування для нас було ідеальне :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 тижнів потому...
В 27.09.2022 в 20:41, melgozan сказал:

Колись коли шукав ділянку то також лінія проходила і був один стовп. Змістити стовпи, перенести можливо,  але за власні кошти. В всякому разі так мені сказали обленерго( Пустомити). Відмовився, бо ціна невідома, все на словах.

Панська Гора? Я як раз купив. Є стовп та провода, але практично по мережі. Місце классне

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
В 14.11.2022 в 07:39, Andrey-Bucha сказал:

Панська Гора? Я як раз купив. Є стовп та провода, але практично по мережі. Місце классне

 ні, це Лисиничі (поряд з Винниками), там я малюнок (малював з душею :) ) прикріпив.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

маю схоже запитання
я зараз шукаю ділянку для забудови, знайшов одну цікаву, але біля неї через дорогу проходить ЛЕП 110кв. Охоронна зона наскільки я знаю 20м від крайнього кабелю, і виходить так що десь 9-10м ця зона заходить на ділянку. На будинок місця хватає. Але не можу з ДБНів зрозуміти, чи можна в охоронні зоні будувати в подальшому паркан, і чи можна посадити якісь кущі або невисокі дерева?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, bb_95 сказал:

але біля неї через дорогу проходить ЛЕП 110кв. Охоронна зона наскільки я знаю 20м від крайнього кабелю, і виходить так що десь 9-10м ця зона заходить на ділянку.

Ищите другой участок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28.12.2022 в 09:18, DimaF сказав:

Ищите другой участок.

а чому так зразу?

я намалював ситуацію, доволі приблизно орієнтуючись на заміри через гугл мапс. Сама ділянка кутова, має 9 соток, але якщо відняти те що попадає в охоронну зону ЛЕП то залишається десь 7 соток(приблизно звісно), що всеодно достаньо для мене. Питання лиш в тому, що власне я можу зробити на тих 2 сотках землі що попадають в охоронну зону. Поки що в мої уяві - простий паркан(не металева сітка) і вздовж нього по внутрішні стороні висадити низькорослі ялинки, або живопліт. Скважину і септик як я розумію там ставити не можна, та й нехай, місця на них всеодно знайдеться в інші частині ділянки.

Ще розглядаю варіант, повернути фасад до іншої дороги, якраз тої де ЛЕП, тоді окрім паркану ще додати ворота, фіртку та підїзд до гаражу

 

p.s. в страшилки про вплив електромагнітного поля не дуже вірю, цікавить саме юридичний/нормативний аспект.

image.thumb.png.d12d5a37bb8541693cda8b6c8b57f752.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, bb_95 сказал:

а чому так зразу?

я намалював ситуацію, доволі приблизно орієнтуючись на заміри через гугл мапс. Сама ділянка кутова, має 9 соток, але якщо відняти те що попадає в охоронну зону ЛЕП то залишається десь 7 соток(приблизно звісно), що всеодно достаньо для мене. Питання лиш в тому, що власне я можу зробити на тих 2 сотках землі що попадають в охоронну зону. Поки що в мої уяві - простий паркан(не металева сітка) і вздовж нього по внутрішні стороні висадити низькорослі ялинки, або живопліт. Скважину і септик як я розумію там ставити не можна, та й нехай, місця на них всеодно знайдеться в інші частині ділянки.

Ще розглядаю варіант, повернути фасад до іншої дороги, якраз тої де ЛЕП, тоді окрім паркану ще додати ворота, фіртку та підїзд до гаражу

 

p.s. в страшилки про вплив електромагнітного поля не дуже вірю, цікавить саме юридичний/нормативний аспект.

image.thumb.png.d12d5a37bb8541693cda8b6c8b57f752.png

У вас не зовсім аналогічна проблема з автором теми. У ньго звичайна лінія подачі напруги 400В, а у Вас ЛЕП 110кВ. 

Пошукайте інформацію про вплив електромагнітного поля від ЛЕП на людину. Ці санітарні відступи занижені щодо впливу. Можливо там і накручують, але я б не розглядав таку ділянку для постійного проживання своєї родини. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, @ndrey_Z сказав:

У вас не зовсім аналогічна проблема з автором теми. У ньго звичайна лінія подачі напруги 400В, а у Вас ЛЕП 110кВ. 

Пошукайте інформацію про вплив електромагнітного поля від ЛЕП на людину. Ці санітарні відступи занижені щодо впливу. Можливо там і накручують, але я б не розглядав таку ділянку для постійного проживання своєї родини. 

те що ситуація не зовсім аналогічна з топікстартером - погоджусь, але не хотів створювати нову тему(якщо я не правильно вчинив, то вибачаюсь).

 

стосовно впливу ЛЕП, я людина доволі скептична і люблю перевіряти все що читаю, тому скажу ще раз. Я не вірю у всі ці статті про "небезпечний вплив магнітних полів на здоровя" і тд. Жодна з цих статтей не містить посилань на хоч якісь достовірні дослідження чи факти, лише тези накшталт: "именно влияние магнитного поля так опасно. Иногда последствия магнитного облучения в десятки раз опаснее.", або посилання на якихось сумнівних персонажів які окрім того ще стверджують: "COVID мог появиться как мутация от излучения 5G".

 

Тому, мене саме цікавить що можна, а що не можна робити в охоронні зоні ЛЕП. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

доречі стосовно впливу на здоровя, якщо говорити мовою якихось фактів, є сайт emf-portal.org(це сайт якогось технічного універу в Німеччині) на якому публікують все що стосується електромагнітних полів. Там і дійсно наукові статті які публікуються на відомих порталах, і посилання на реальні дослідження.

Щоб не шукати прилад для виміру магнітого поля і міряти самому, можна довіритись сайту, там є багато вимірів, різної потужності ЛЕП, побутові прилади і тд. 

Для прикладу магнітна індукція на відстані 25 м від 110 кВ при навантаженні 325 А становить десь 1 µT.

А зарядка до мобільника створює поле десь до 5 µT на відстані 15см, нижня частина ноутбука 5.27 µT.

В домі стільки приладів що створюють електромагнітні поля, тому ЛЕП в 20-30м мене не сильно турбує)

 

 

 

Змінено користувачем bb_95
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ще якщо пошукати безпечні рівні полів, то на сайті ВООЗ є документ "Electromagnetic fields: Exposure limits for low-frequency fields"

Два приклади звідти:

Німеччина - 100 µT для тривалого перебування

Фінляндія - 0.4 µT для нових будівель де довго будуть проводити час діти, 100 µT - для тривалого перебування 

 

В середньому ліміти 100 µT, і я гадаю там така сама логіка як і з іншими випроміненнями чи гранично допустими концентраціями - вони в рази нижчі за ті які починають якось негативно впливати на здоровя і життя 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, bb_95 сказал:

а ще якщо пошукати безпечні рівні полів, то на сайті ВООЗ є документ "Electromagnetic fields: Exposure limits for low-frequency fields"

Два приклади звідти:

Німеччина - 100 µT для тривалого перебування

Фінляндія - 0.4 µT для нових будівель де довго будуть проводити час діти, 100 µT - для тривалого перебування 

 

В середньому ліміти 100 µT, і я гадаю там така сама логіка як і з іншими випроміненнями чи гранично допустими концентраціями - вони в рази нижчі за ті які починають якось негативно впливати на здоровя і життя 

Коли це не хвилює, то ще б задумався про ліквідність такої землі (будівлі на ній) у разі продажу. Всеж людей з "заморочками" щодо ЛЕП немало.

Доречі, якщо не помиляюсь, в ЕС до санітарної зони додається + 20 м для житлової забудови.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, bb_95 сказал:

цікавить саме юридичний/нормативний аспект.

читайте zakon.rada.gov.ua/laws/show/209-97-п#Text п.8. та.9.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, BugS сказав:

читайте zakon.rada.gov.ua/laws/show/209-97-п#Text п.8. та.9.

читав звісно

 

8. Забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних
ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і
пристроїв виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну
роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні
випадки, а саме:

будувати житлові, громадські та дачні будинки; - тут і в решті пункту 8 ні слова про паркан і інші споруди, значить можна?

саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків
створення плантацій новорічних ялинок;
-
 пару ялинок вздвож паркану - це плантація чи ні? Не знайшов поки в інтернеті юридичний статус "плантація новорічних ялинок".

 

 

9. У межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній,
трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв без
письмової згоди енергопідприємств, у віданні яких перебувають ці
мережі, а також без присутності їх представника забороняється:

будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення
будівель і споруд;
 - паркан це споруда чи ні? Якщо так, то то наскільки реалістично отримати дозвіл на будівництво простенького паркану від РЕМ? Якщо побудую самовільно, чи буде на практиці якісь наслідки цього? В яких випадках?

здійснення усіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних,
землечерпальних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних
робіт, вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для
худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для
виноградників і садів, а також поливання сільськогосподарських
культур;
 - викопати лопатою траншею під не глибокий фундамент рахується як землечерпальна робота? Якщо огорожа з профнастилу, то це не підпадає під "дротяне загородження"? Яка огорожа вже рахується спорудою, а яка ні?

 

p.s. на ці вулиці є 8 забудованих ділянок, в яких паркан знаходиться в охоронні зоні, на 3 з них є багаторічні рослини які очевидно що були посаджені після того як на них почали будуватись. Вулиця забудована протягом останніх 10 років. 

 

p.s.s. я не намагаюсь щось доводити, цікавлять лише ось ці юридичні нюанси, і як воно все на практиці відбувається в нас у країні.

Змінено користувачем bb_95
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви вже відповіли на ваші питання.На практиці більшість не звертає уваги на обмеження. Гадаю, що поки споруди та насадження не заважають роботі та обслуговуванню ЛЕП, їх чипати не будуть. Вам треба обрати, роботи як більшість та ігнорувати вимоги нормативних актів чи проявити свідомість та врахувати вимоги. Не такий вже й складний вибір, всього 2 варіанти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...