Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Какое вещество можно добавить в систему отпления, что бы не размерзлась система?

NVV

Рекомендовані повідомлення

Добрый день! Котел Вайлент, в систему отопления залита дисцилированная вода, вопрос к специалистам- что можно добавить в систему, чтобы вода не замерзла, без последствий для прокладок котла, батарей и системы теплого пола? Часто слышу что данные вещества имеют свойства "растворителя" и могут создать проблемы. Кто уже практиковал и пользовался добавками в систему отопления от разморозки? Спасибо огромное за совет и консульиацию!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имею ввиду не менять полностью воду на незамерзающую жидкость, а чтонибудь добавить и пользоваться отоплением и в случае невозможности топить газом, система не замерзла. Спасибо огромное!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тут варіантів насправді не багато, якщо вибирати з доступних розчинників, це етанол та пропіленгліколь, пропіленгліколь краще, бо він менш леткий, тому менш пожежонебезпечний, але для того, щоб суміш з водою не замерзала при - 10 градусах, пропіленгліколя потрібно 30%. Що стосується властивостей "розчинника", то тут більша проблема з тим, що ці речовини сильно зменшують поверхневий натяг води, тому там де в воді буде просто висіти крапелька, з пропіленгліколем воно буде текти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имею ввиду не менять полност

5 часов назад, Maryan_bhfz сказал:

тут варіантів насправді не багато, якщо вибирати з доступних розчинників, це етанол та пропіленгліколь, пропіленгліколь краще, бо він менш леткий, тому менш пожежонебезпечний, але для того, щоб суміш з водою не замерзала при - 10 градусах, пропіленгліколя потрібно 30%. Що стосується властивостей "розчинника", то тут більша проблема з тим, що ці речовини сильно зменшують поверхневий натяг води, тому там де в воді буде просто висіти крапелька, з пропіленгліколем воно буде текти

Тобто, якщо в системі не має протікання, тоді спокійно можно добавляти пропіленгликоль? А на ущільнювачі котла ніяк не буде реагувати? Дякую!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, NVV сказал:

Имею ввиду не менять полност

Тобто, якщо в системі не має протікання, тоді спокійно можно добавляти пропіленгликоль? А на ущільнювачі котла ніяк не буде реагувати? Дякую!!!

Котел Вайлант єкотек 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, NVV сказал:

Котел Вайлант єкотек

Ну я не спеціаліст по котлам, я більше хімік, але з більшістю пластиків, гум та різних полімерів пропіленгліколь сумісний 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, NVV сказал:

Имею ввиду не менять полност

Тобто, якщо в системі не має протікання, тоді спокійно можно добавляти пропіленгликоль? А на ущільнювачі котла ніяк не буде реагувати? Дякую!!!

1 час назад, Maryan_bhfz сказал:

Ну я не спеціаліст по котлам, я більше хімік, але з більшістю пластиків, гум та різних полімерів пропіленгліколь сумісний 

Дуже дякую Вам за проффес

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Maryan_bhfz сказал:

Ну я не спеціаліст по котлам, я більше хімік, але з більшістю пластиків, гум та різних полімерів пропіленгліколь сумісний 

Дуже дякую Вам за проффесійну відповідь!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, NVV сказал:

Тобто, якщо в системі не має протікання, тоді спокійно можно добавляти пропіленгликоль?

Не обольщайтесь, вам же выше четко пояснили:

7 часов назад, Maryan_bhfz сказал:

ці речовини сильно зменшують поверхневий натяг води, тому там де в воді буде просто висіти крапелька, з пропіленгліколем воно буде текти

Выигрывая в одном рискуем проиграть в другом.

Другу в Гостомеле говорил то же самое, не поверил, но у него хоть поверху все идет и все увидел сам.

впрочем, волков бояться в лес не ходить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора! Ситуація та сама, маю електричний котел Протерм, систему опалення с металопластикових труб (фітинги) та стальних радіаторів. Як теплоносій виступає звичайна вода. Теж цікавить, чи можна щось додати в воду, щоб якщо не дай Бог в оселі буде мінус, не полопалися труби. Також згодний з тим, що якщо використовувати пропіленгліколь, то в моєму випадку, скорійш за все, через фітинги може пропускати суміш. Під'єднання в моєму випадку нижне, і саме біля радіаторів, скорійш за все, я ще підтиснути фітинги зможу, а от магістралі по будинку хоч і проведені цілими шматами труби, але місцями, в підлозі, є трійники (теж фітинги) і скорійш за все буде протікати. Можливо є якісь інші суміші яки можна додати щоб система не мерзла? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...