Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Насос вмикається самостійно при закритих кранах

Slava Khmelkov

Рекомендовані повідомлення

Всім добрий день шановні форумчани. Звертаюсь до вас по допомогу в болючому питанні яке не дає мені спокій вже півроку. 

Приватний будинок, скважина. Стоїть насос центробіжний поверхневий виробник Vitals. Контролер тиску Aquatica. 

Насос веде себе дивним чином. Після використання води (відкрили кран на кухні і закрили), насос як і треба зупиняє роботу. Але потім, секунд через 10, вмикається знову десь секунд на 5 (крани всі закриті). Потім секунд через 20 знов вмикається секунд на 5. Через хвилину - знов. Потім знову і знову, з меншими інтервалами. Це доволі неприємна проблема бо псує нерви, ресурс насосу, і створює дискомфорт із-за шуму роботи.

Схема моєї зборки дуже проста. Зі скважини йде труба 32мм, одразу в насос через перехідник (БЕЗ зворотнього клапану), з насосу йде контролер, з контролера шаровий кран, далі вже труба на дім. Все це щастя і ця проблема дісталася від минулих власників будинку.

Що я вже вияснив: Проблема не в насосі, тому що вже міняв старий згорівший на новий Віталс. Проблема не в контролері тиску, бо брав у сусіда інший контролер, поставив щоб переконатися що проблема не в ньому. Ніяких підтікань в системі водопроводу ніде нема, перевірив тищу раз. Гідроакумулятор не стоїть (в моєму випадку, нема ГА - немає проблеми). 

Що мене більше всього засмучує: ніде не стоїть зворотній клапан. Ні до насосу, ні після. Мені підказали що цей клапан не завжди потрібен, оскільки він є вбудований в контролер. В моєму контролері він дійсно є і з ним все гаразд, перевірено. Але в інтернеті багато пишуть що зворотній клапан все ж таки потрібен ДО насосу, щоб стовб води (в тому числі з насосу) не йшов назад у скважину.

Чи може відсутніть цього клапана бути причиною моєї проблеми? Логіка така, що після відключення насосу, вода з насоса і контролера стікає назад у скважину, і із-за цього насос вмикається знов і знов? Чи може я десь помиляюсь?

Чи може хтось підкаже в чому може бути проблема крім зворотнього клапану?

Заздалегідь дякую.

схема.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, Slava Khmelkov сказал:

Чи може відсутніть цього клапана бути причиною моєї проблеми? Логіка така, що після відключення насосу, вода з насоса і контролера стікає назад у скважину, і із-за цього насос вмикається знов і знов? Чи може я десь помиляюсь?

У меня была другая проблема: из -за неисправного обратного клапана в скважине насос не запускался.

Вполне возможно, это индивидуальная для каждого случая проблема.

Попробуйте поставить клапан, 150 гривен не деньги.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Slava Khmelkov сказал:

Гідроакумулятор не стоїть (в моєму випадку, нема ГА - немає проблеми)

Оце як раз і е причиной вашої проблеми...+ можливо десь е прихована невелика утечка...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що буде, якщо закрити кран після контролера? Буде вмикатись насос так само періодично? Якщо так, то десь в домі вода протікає, якщо ні, то тиск через контролер стравлюється, тоді зворотній клапан допоможе

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, lastandr сказал:

Оце як раз і е причиной вашої проблеми...+ можливо десь е прихована невелика утечка...

Тут не дуже розумію як саме відсутніть гідроаккумулятора може бути причиною частого включення насосу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Maryan_bhfz сказал:

А що буде, якщо закрити кран після контролера? Буде вмикатись насос так само періодично? Якщо так, то десь в домі вода протікає, якщо ні, то тиск через контролер стравлюється, тоді зворотній клапан допоможе

Дякую за пораду, дійсно варто перевірити через кран. Але вода точно ніде не протікає, перевіряв все багато раз... 

Змінено користувачем Slava Khmelkov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Slava Khmelkov сказал:

Тут не дуже розумію як саме відсутніть гідроаккумулятора може бути причиною частого включення насосу?

Вам треба трохи вивчити матчастину...
Тут все добре описано...

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...