Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Хамам, парогенератор HygroMatik

Vstar

Рекомендовані повідомлення

16 годин тому, Dr.Yura сказав:

стіни і лежаки прогрілись від цього парогенератора?

За 1,5 години повністю вийшов на режим 40 градусів (лежаки та стіни) все рівномірно. Підлога ні. Все що від рівня форсунки і нижче прохолодно в порівнянні з вище. І відчувається як прохолодне повітря втягується з під дверної щілини знизу. Це все на рівні близько 30 см від підлоги

Змінено користувачем Vstar
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.07.2023 в 11:31, Vstar сказал:

Лежаки і стіни прогріті дуже рівномірно, брав тепловізор показав рівномірне прогрівання стін та лежака.

Це "хибне враження"))

тепловізор відображає Т* поверхні (лежанки/стіни)

Теплоємність яких доволі значуща (це не аркуш паперу..)

Теплотою ППС, прогрівається поверхня,але не достатньо глибоко,щоби накопичити,та віддати енергію розігрітому людському тілу.

Тому, на дотик,"тепла"лежанка (не достатньо прогріта в масиві ) буде "висмоктувати" тепло з людини🥶.(закон термодинаміки )

Та рівно навпаки,прогріта з середини маса бетону 2.thumb.png.36937a34fecab38de15271647907093e.pngнаправляючи теплові потоки в напрямку "тушки" - дає потрібний ефект 🥵

590869224_IMG_20200813_123701(1).thumb.jpg.2a30cc36d54cb79e1a0bd0b931a8b02d.jpg

Так, я зробив лежанку в КВ своєї бані ,та отримую "насолоду"...

flir_20201007T123235.jpg3.thumb.jpg.84c3fe7bc0db26d51d2cb8a056f6a78f.jpg

 

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.07.2023 в 11:31, Vstar сказал:

Що б я не робив: нагрівальний кабель змонтований по лежаках та стінах - це зайве. Треба було лише на підлогу змонтувати.

Нічого зайвого...,

В хамамі, прогрів "тушки", має відбуватися не тільки теплотою ППС, а бажано і кндуктивним способом ,та інфрачервоним випромінюванням...

 ...все вірно зроблено🤠

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та 

2 години тому, termOS сказав:

тепловізор відображає Т* поверхні (лежанки/стіни)

Теплоємність яких доволі значуща (це не аркуш паперу..)

Теплотою ППС, прогрівається поверхня,але не достатньо глибоко,щоби накопичити,та віддати енергію розігрітому людському тілу.

Тому, на дотик,"тепла"лежанка (не достатньо прогріта в масиві ) буде "висмоктувати" тепло з людини🥶.(закон термодинаміки )

Та я також тепловізор брав в руки,  хотів показати і краплі про які ми говорили і заодно наглядні фото по стінам і лежакам. Але все не наглядно показує, ні крапель ні різниці лежака і стін не показує, також на екрані не зрозуміло,  що на фото. Ймовірно роздільної здатності мого тепловізор флір І5 не достатньо. 

Також масов бетону у мене зашитий 50мм екструдером повністю

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Vstar сказал:

Також масов бетону у мене зашитий 50мм екструдером повністю

Саме це, визначає "псевдохамамність" вашої споруди. Принцип теплопереносу,кардинально відрізняється від традиційного «хамам »!

«Традиционно все поверхности турецкой бани, в том числе и лежаки, изготовлены из мрамора. Под ними проходит система труб с горячей водой, которая используется в качестве обогрева. Таким образом изначально холодный камень становится источником очень приятного, мягкого тепла, которое распространяется по хамам. Единственная холодная часть турецкой бани – это потолок, поэтому на нем образовывается конденсат. Чтобы он не капал на присутствующих в бане, а стекал по стенам, потолок выполняется в виде купола...»

В вашому випадку -"пасивні " конструкції ,накопичують тепло від ППС (паро-повітряної суміші) в тонкому шарі оздоблення. Так, це швидко.., але з іншим "ефектом" дії!

Для прикладу :

 маємо піч-лежанку (массивна конструкція з цегли) прогріту до 40*С...

 поряд (в одному приміщенні, з мікрокліматом «хамам») купа «екструдера», накритого простирадлом..

 ..простирадло швидко набере "атмосферну" температуру,і тепловізор покаже однакові кольори поверхонь...

 ...далі (по процедурі ) ми отримаємо безумовно різний ефект прогрівання "пацієнта "😯

Саме для цього , в «пасивні» конструкції ,вмонтовано додаткове джерело енергії !

Це коротко, не занурюючись в порівняння хвиль випромінювання масивної лежанки (будь то цегла/мармур / т.п.) та «електро-мату» під мозайкою...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, termOS сказав:

Единственная холодная часть турецкой бани – это потолок,

Мій мозок розривається, фізику побороли. Звісно ж не Ви написали і питання не до Вас

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.07.2023 в 09:51, Vstar сказал:

Мій мозок розривається, фізику побороли.

Що саме розриває Ваш мозок ?

«фізику побороли»- це про сучасні системи "кондиціювання клімату"..,

 .. «з фізикою подружились»- це якраз про "природну " вентиляцію.., саме у випадку теплих стін/підлоги/т.і.конструкцій ,та з холодною,"купольною" стелею 😊

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.07.2023 в 09:51, Vstar сказал:

Звісно ж не Ви написали і питання не до Вас

Не суттєво хто написав..,важливо розуміти зміст,та якщо є сумніви,не "гріх" ставити питання 😏

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вітаю! Зробив знімки тепловізором. Так як на фото не зовсім зрозуміло яка частина скрінінгу, буду коментувати.

Заміри розпочав через 1,5 години роботи парогенератора.

Це купол, найвища частина

IR_0104.jpg.3671c24c2bbc30c9a93626a711b205d9.jpg IR_0105.jpg.764784dc9b1ff0f4954b7f3a22b665ff.jpg

 

Це кут стіни з лежаком

IR_0106.jpg.29aecef6f2f543c14913ee4253792406.jpg  IR_0108.jpg.6670f76ac062b0ab2dbf71af3ece4645.jpg

 

Далі лежак

IR_0109.jpg.faa0aad1be73829501ce7d81a64c3ee1.jpg

 

Підлога

IR_0107.jpg.db95f697179a5652851cb1ce6ac0d4de.jpg

 

Під час паріння цікавий ефект - простирадлом махнути зверху до низу кілька разів захопивши гаряче повітря - то так жарить..., і той хто писав, що в найвищій частині найхолодніше, цілковито помилився без сумнівів.

 

Парогенератор справляється.

Вчора адаптував насос перистатичний в систему і запрограмував парогенератор на подачу аромамасла.

 

Змінено користувачем Vstar
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня! Як що я вірно все розумію,то Ви вже закінчили свою мрію - хамам. Тоді ,Вітаю Вас!!!💐 :beer:

...найбільше вразило,що Ви придумали зробити зоряне небо в куполі ) да не просто навісити хаотично - типу зоряного неба,а по справжньому зробили схему ,реального зоряного неба і перенесли це все на купол. Як на мене,то це було Вах!!! ) :good:

Всього найкращого Вашій Родині,хай мрії всі збуваються!!!💐

Змінено користувачем Harmonia
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Harmonia сказав:

Доброго дня! Як що я вірно все розумію,то Ви вже закінчили свою мрію - хамам. Тоді ,Вітаю Вас!!!

Дякую! Мрія була дружини, вона наполягала на хамам. Хамам закінчив успішно,  стосунки з дружиною також закінчились. Се ля ві.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Vstar сказал:

Заміри розпочав через 1,5 години роботи парогенератора.

Це купол, найвища частина

IR_0104.jpg.3671c24c2bbc30c9a93626a711b205d9.jpg IR_0105.jpg.764784dc9b1ff0f4954b7f3a22b665ff.jpg

 

Це кут стіни з лежаком

IR_0106.jpg.29aecef6f2f543c14913ee4253792406.jpg  IR_0108.jpg.6670f76ac062b0ab2dbf71af3ece4645.jpg

 

Далі лежак

IR_0109.jpg.faa0aad1be73829501ce7d81a64c3ee1.jpg

 

Підлога

IR_0107.jpg.db95f697179a5652851cb1ce6ac0d4de.jpg

Доброго дня !

Сама по собі ,"теплограмма" показаних поверхонь, не дає "повну картину" для визначення приналежності споруди до певного виду бань.

В моїй, (оздоблення дерево /масив ) - такі самі показники «теплограм»...

Навіть в брезентовому наметі, (з парогенератором) можна отримати такі "цифри "(і набагато швидше !)...

Але ,- не моя баня (з "радіальними" стелями), - не «шатровий намет" з "прогрітого брезенту", не класифікується як «хамам»!

Так само і наявність " гарячого" купола з мозайки, - не є ознакою «ХАМАМА»!

 

21 час назад, Vstar сказал:

Під час паріння цікавий ефект - простирадлом махнути зверху до низу кілька разів захопивши гаряче повітря - то так жарить...,

«ефект » -притаманний для паріння з віниками,та утриманням  «парового пирога » під стелею (не хамам)

 

21 час назад, Vstar сказал:

і той хто писав, що в найвищій частині найхолодніше, цілковито помилився без сумнівів.

Ви,мабуть не уважно читали.., або не зрозуміли змісту написаного вище.

Процитувати можете  помилку ?

 

20 часов назад, Vstar сказал:

Хамам закінчив успішно,

Вітаю Вас!

Хоча я не можу назвати Вашу споруду -«хамам» , (тут «хазяин-барин») але підхід до "справи",насправді вражає👌!

Головне - зроблено що задумано !

Та,якщо влаштовує функціонування , то абсолютно пофіг, як це називається 🤗

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, termOS сказав:

Ви,мабуть не уважно читали.., або не зрозуміли змісту написаного вище.

Процитувати можете  помилку ?

Я вже цитував, повторюватись не буду.

Дякую за приділений час. Бажаю успіхів!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...