Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Окреморозміщена будівля для котельної. Плюси і мінуси

BeeKeeper

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня форумчанам.

Будуюсь давно, "наскоками", коли є фінанси, кошти і натхнення 🙂

Пора подумати про обігрів будинку. На даному етапі маю коробку термодома, додатково утеплений термофасад 50 мм.

Площа жилих в майбутньому обігріваємих приміщень 150 м2.

На першому поверсі - буде тепла підлога під кафельною плиткою. На другому також є бажання облаштувати теплу підлогу, але хотілося уникнути плитки. Поки що не прийняв рішення.

Які задумки по опаленню? Планую в якості основного виду опалення - тепловий насос (грунт - свердловини). Оскільки минула зима показала, що розраховувати на постійне електропостачання не варто, то є бажання встановити твердопаливний котел - як резервне джерело тепла.

Задався таким запитанням: як краще в моїх індивідуальних умовах організувати розміщення твердопаливного котла, та обладнання для теплового насоса.

Але щось у мене сильні сумніви в розміщення твердопаливного котла в основній будівлі. Можна сказати, що ці сумніви на рівні фобії. Висока температура, дрова, попіл, димохід. І все це в термодомі. Ну дуже не хочеця цього робити. 

І тут мене надихає приклад сусідки. У неї все опалення, і водопідготовка винесено в окремостояче приміщення, приблизно 3Х2,5 метри за декілька метрів від основної будівлі.

Хотілося б отримати пораду які "за" та "проти" в розміщенні опалювального обладнання в окремому приміщенні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо будинок теплий - ТП не мусить бути пликою. Робіть розрахунки. * 5 років мансарда опалюється ТП з ламінапом, проблем нема.

Газовий котел, теплонасос не потребують окремої котельні. Твердопаливник - варто мати окремий вхід.

Пожежна безпека - не проблема. то рішається розумним проектуванням та протипожежною/димною сигналкою.

Окрема котельня - тільки мінуси... Довші комунікації, необхідність іти по вулиці в дощ/мороз.

Єдине, що варто  - окремий вхід з вулиці при наявності твердопаливника. Щоб не носити дрова/пелети через дім, щоб не ходити через внутрішні, як будете диміти/смердіти твердотопом. А так, опалювальна в приміщенні суцільні плюси. За вийнятком власне можливих запахів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Окремий вхід якраз є - через гараж. Твердопаливний котел розглядаю як резервний варіант опалення. Тому іти в дощ і мороз доведеця лише в випадку відключення електроенергії на досить довгий період (від 15 годин). Основним засобом опалення розраховую зробити тепловий насос.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, BeeKeeper сказав:

Твердопаливний котел розглядаю як резервний варіант опалення

З окремою котельнею та обвязкою вийде дороще основного опалення і теж буде прив'язано до електрики, для резерву цілком може вистачити повітряного піч-каміну

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТТ в доме 150м/2 не ставьте, сажа и запах, исключение пелетник. 

ТТ за пределами дома реально, можно просто на улице под навесом. Максимальное расстояние ТТ от основной котельной, которое я видел, около 50 метров. Но и больше вполне реально.

На фото удаленная котельная  и теплотрасса к ней. фото 2009 года.

13112009839.jpg

13112009844.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікаво, скільки бабла закопали в трасу і окрему будівлю? І які втрати на трасі? Втім, як є бабло то чому би ні.

 

ТТ на вулиці під навісом?! а як з замерзанням труб зимою? Дивне рішення...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, porterlv сказал:

Дивне рішення...

В контуре незамерзайка с теплообменником в котельной.

Ничего удивительного нет, просто Вы не в теме и потому не знакомы с 99% стандартных решений, давно придуманных.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ов-ва! то ще додатковий насос і ППТО :) Так, на щастя, в мене не так багато грошей щоб в ті теми влазити :) Але вже тут надивився різного. Як по електриці, так і по сантехніці. Тепер ще й опалення підтяглось. Але це нормально, бо в кожного своя корова і він її доїть :)

В багатих свої причуди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Сергей 31 сказал:

Максимальное расстояние ТТ от основной котельной, которое я видел, около 50 метров. Но и больше вполне реально.

В моєму випадку мова йде про відстань порядка 4-5 метрів. Завтра буду у себе на місці, поміряю точніше.

Ну приблизно так, як у сусідки на фото:

20230729_144402.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо маєте змогу витратити на резервний тт котел 10-12к евро , а саме стільки це на виході в окремому приміщенні з обв'язкою і вийде, то вперед.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, murava сказал:

а саме стільки це на виході в окремому приміщенні з обв'язкою і вийде

Поясніть, чи є суттєва різниця в затратах на встановлення котла в будинку, чи в окремому приміщенні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну є речі, які я можу прикинути +/-. Невелика (приблизно 3х4 м) одноповерхова будівля з газоблоку це цілком посильні витрати. Та і досвід такого будівництва є.
А от тепловий насос + твердопаливний котел для мене поки що задача з багатьма невідомими.
Тут хочеться зрозуміти для себе, чи варто облаштовувати все це в окремій будівлі? Чи там набереться купа підводних каменів, про які я поки що і не здогадуюсь? :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, BeeKeeper сказал:

Поясніть, чи є суттєва різниця в затратах на встановлення котла в будинку

Гараж 4*8 обошелся где то в 12к, со скромной отделкой.

Пусть ваше меньше будет, но добавьте дымоход, удлинение коммуникаций и прочие мелочи.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, BeeKeeper сказал:

Поясніть, чи є суттєва різниця в затратах на встановлення котла в будинку, чи в окремому приміщенні?

Практически нет разницы, за исключением теплотрассы.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...