Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Електрична обв'язка електромеханічного замка

standov

Рекомендовані повідомлення

Є замок, 12в/2а катушка, проводка до хвіртки так зроблена що бажано до останнього моменту мати 220 а на 12 переходити десь вже біля хвіртки (там є металевий бокс). Питання
1. чи може є якісь перевірені рішення 220/12 БЖ або чогось спеціалізованого які в були в герметичному/вуличному виконанні і без затримки

2. Чи є якийсь загальний кейс заведення такого замка в автоматизацію/умний будинок або на крайняк аджакс.

ПС визивну панель і відповідно її керування не планую.

Як я собі бачу то
1. В будинку якесь вайфай-реле + аджакс-реле які вміють в імпульсний режим, ці реле комутують параллельно 220
2. Біля хвірки в боксі через якийсь БЖ 220/12 переходжу на 12 яке вже керує замком

проблема тут в тому що є ймовірність що рендномний БЖ буде не встигати реагувати на імпульсне реле, ну або буде встигати через раз.
Як то взагалі роблять? Сподіваюся що не сумбурно вийшло.

Кейс використання - когось віддалено пустити на подвір'я + з аджаксного пульта відкривати хвіртку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як варіант подумав що можна використати БУЗ і реле вже не в імпульсному режимі а в "синхронному"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Замку не потрібне постійне живлення, якщо це електромеханічний замок. Достатньо подати короткий імпульс. 

Сама релюха споживає постійний струм, тобто тут більше питання не заживити замок, а заживити постійним 9-12 вольт реле. 

І вже потім на реле одну жилу від замка заводимо у клему, в яку вкручений дріт від блока живлення, інший через пару сухих NO контактів. Тобто стандартна схема підключення через вимикач, де у якості вимикача виступає реле. 

Якщо вайфай "добиває" до хвіртки, то реле краще розміщувати у коробі поблизу хвіртки. Чим коротший дріт від реле до замка, тим більше вірогідність що сили струму вистачить. Для замка, якщо не помиляюсь, потрібно 3 ампери. Я використовую такого плану: www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/blok-zhivlennya-12v3a-5a-6-6a-10a-12-5a-IDRLdPS.html

Тобто. Якщо просто вайфай реле, то розміщуйте у коробі поруч із хвірткою. 220в на блок живлення, від блоку 12 вольт на реле і 1 дріт прямо на замок, 1 через no контакти. 

Вибачте якщо образив своїми аматорськими формулюваннями

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну в мене там бокс дуже далекий від герметичного, мені треба щось більш ізольоване. Як в вашому випадку реалізується те що замку потрібен імпульс а не постійні 12 (бо згорить) бо я шось не зрозумів 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, standov сказав:

Ну в мене там бокс дуже далекий від герметичного, мені треба щось більш ізольоване. Як в вашому випадку реалізується те що замку потрібен імпульс а не постійні 12 (бо згорить) бо я шось не зрозумів 

Так реле дає імпульс. Нормально розімкнуті контакти на реле. 

На релюху заходить постійне живлення. 

На замок 1 жила постійно підключена, друга жила через пару нормально розімкнутих контактів. 

Коли реле отримує від Вас команду - коротко замикає пару no контактів, таким чином на замок надходить імпульс. Довжина імпульсу до секунди. 

Для магнітного замка трохи інакше, там треба щоб підключення було на нормально замкнуті контакти (nc), а для відкриття мережа розмикається, магніт не тримає. 

Краще наберіть, телефони у підпису. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...