Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Приводи римських штор somfy io

standov

Рекомендовані повідомлення

Маю потребу купити 2 приводи але так щоб вони легко інтегрувалися, був план зупинитися на somfy + velux + netatmo (бо в мене і velux і netatmo вже є), так наче погуглив потрбіно привод somfy io. Але чи я тупий чи шось не так зрозумів, ні на фірмовому сайті не можу зрозуміти шо саме треба купити і хто з них той io і що ще до нього потрібно. Може є в когось досвід або шось дотичне

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • standov змінив заголовок на Приводи римських штор somfy io
  • 2 тижні потому...

для історії, що нагуглив про somfy io.

1. це 800+мгц стандарт io homecontrol, там окрім somfy ще з десяток вендорів, наприклад velux
2. частота для нас не сертифікована, тож в розниці в Україні нічого немає
3. від стандартного 433RTS відрізняється тим що є зворотній зв'язок, тобто мотор не тільки слухає команди а ще і повідомляє про власне положення
4. стандарт точка-точка, тож як я зрозумів для роботи достатньо пульта та мотора, це я буду перевіряти експериментально.
5. для інтеграції з зовнішніми системами є somfy tahomа шлюз, який наче як вміє і в приводи для мансардних velux, але для мінімального функціоналу(керування з пульту) не потрібен
6. в лінійці моторів 220в 3 штуки, всі 40мм діаметром але на різну потужність/момент/швидкість

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене рафштори на приводах Somfy. Частина на RTS, частина вже на io

Просто для керування відкрити-закрити вручну тahoma не потрібна (брав пульт на 5 каналів, щоб не кожне вікно окремим). Поставив її потім, налаштував дії по графіку (відкрити зранку, закрити ввечері). Досить зручно)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Le0 сказал:

(брав пульт на 5 каналів, щоб не кожне вікно окремим

а пультом можна і ртс і io? чи пульта все-ж два?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подивився - пульти таки різні. На одних написано RTS, на інших io. Чи може другий керувати і RTS - не знаю, це вже до спеціалістів питання. 

по 5. - подивився, в Тахомі таки при додаванні сонцезахисного обладнання дає вибір виробників - somfy, velux або siegenia. а ось з будь-якими іншими має бути проблема - з воротами не зміг подружити)

Ну і так, проблема, що офіційно їх немає. Навіть коли налаштовував Тахому, щоб завантажити додаток змінював налаштування Appstore на Францію

Змінено користувачем Le0
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Le0 сказал:

щоб завантажити додаток змінював налаштування Appstore на Францію

про це я шось не подумав )) замовив вже на ебее і приводи і пульт, сподіваюся андроид апа буде працювати з тахомою, хоча я все одно в опенхаб то все буду заводити

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, standov сказал:

про це я шось не подумав )) замовив вже на ебее і приводи і пульт, сподіваюся андроид апа буде працювати з тахомою, хоча я все одно в опенхаб то все буду заводити

Да, я подивився вашу тему по розумному будинку. Рівень 👍💪. Потрібно буде звернутись за консультацією))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
В 12.10.2023 в 12:11, standov сказал:

про це я шось не подумав )) замовив вже на ебее і приводи і пульт, сподіваюся андроид апа буде працювати з тахомою, хоча я все одно в опенхаб то все буду заводити

Ви не зможете закачати додаток Tahoma з Google Play, поки не зміните геоположення. Як і писав Le0. Ви навіть не знайдете його у списку. Все тому, що частоту io (868МГц) Somfy не хоче сертифікувати в Україні. Скільки років ми їх просили. Вони казали, спочатку, так, але трохи пізніше... А тепер, як почалася війна, не знаю, чи сертифікують взагалі...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зараз з'явилася одна можливість керувати моторами Somfy через додаток на телефоні, без наявності Tahoma- за допомогою хаба Homey. Але поки що тільки RTS. Це частота 433МГц. Homey - це грубо кажучи універсальний пульт. Керує багатьма системами, працює з 7-ма протоколами і співпрацює із Somfy. homey.app/en-ua/

Ми перевірили Homey Bridge тут, в Києві. Мотори Somfy RTS слухаються)))

Або якщо у вас вже є Tahoma, ви можете підключити її до універсального пульта Homey і керувати моторами іо. Але в такому випадку покупка хаба Homey має сенс, якщо ви підключаєте до нього багато інших пристроїв, щоб не мати сто додатків на телефоні.

Змінено користувачем sergyi
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, sergyi сказал:

Ви не зможете закачати додаток Tahoma з Google Play, поки не зміните геоположення. Як і писав Le0. Ви навіть не знайдете його у списку

apk скачати не має бути проблемою, подивимося. Двіжкі куплені приїхали. зворотнього пути немає )
В теорії мені достатньо його скачати 1 раз, далі то буде робити openhab (або не буде ))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, standov сказал:

apk скачати не має бути проблемою, подивимося. Двіжкі куплені приїхали. зворотнього пути немає )
В теорії мені достатньо його скачати 1 раз, далі то буде робити openhab (або не буде ))

Поділитеся досвідом, коли встановите? Як воно вийшло...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, sergyi сказал:

Поділитеся досвідом, коли встановите? Як воно вийшло...

я думаю буде пост в опенхаб гілці але скоріш за все не скоро, бо поки нема в планах купувати хаб під то бо нема бюджетів, пульт працює і поки досить

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
В 08.11.2023 в 15:24, sergyi сказал:

Поділитеся досвідом, коли встановите? Як воно вийшло...

А ви не пробували роботу io дивайсів не через tahomа а через наприклад velux 200 klf, воно пише що сумісне наче але не зрозуміло чи може воно додати в себе моторчик somfy без наявності tahoma, як це з ікеєю яку треба спочатку ініціалізувати через "рідний" хаб. Мені в теорії velux цікавіше бо все одно мансардні підключати.

АПД схоже можна community.home-assistant.io/t/velux-klf-200-pairing-with-somfy-io-motors-and-remotes/248075/5

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

ох налюбився я з цим io протоколом за ці дні, інструкції лище на французькій, по гугл перекладу не працює - якось раптом вийшло сам не дуже зрозумів як, двигунці ресетяться дуже чережопно.
Кому може згодитися до чого я дійшов
1. Ресет двигунця - живленням 3 секунди вимкнути, 8 вмикнути, 3 вимкнути - увімкнути, він робить "вжик-вжик", що наче як означає що він ресетнувся

2. Далі на пульті треба вибрати "канал" і нажати пейр і зажати на пару секунд, двигунець робить "вжик-вжик" що наче як значить що він прив'язаний, але то не точно

3. далі моторчик треба відкалібрувати - щоб він дізнався де в нього крайні точки, обираєте канал і зажимаєте одночасно вгору+вниз і тримаєте доки моторчик не зробить "вжик-вжик", після того опускаєте кнопкою вниз до крайньої точки, натискаєте вгору+fav то нижня точка, вниз+fav верхня. Як то зберігти я так і зрозумів бо воно в мене якось не виходило а потім раптом вийшло я хз як. Плюс чогось на одному моторчику крайні точки ставилилися на стрілка+fav а на іншому просто по fav. моторчики однакові. 
 

я так і не зрозумів як має прцювати функція одночасного керування обома каналами, бо в мене нічого не відбувається. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...