Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нижнє примикання і розміри вікна по отвору

AndryG

Рекомендовані повідомлення

Маю по своїй недобудові віконні отвори 1340*1720 з висотою від підлоги 730мм. (під вікном радіатори 500мм висотою 120мм від підлоги)
Треба візначитись з розмірами вікон для замовлення.

Планую встановлювати як Тєрєхов розповідає у відосику.
З шириною ніби все ясно: 1340 ширини - (20мм на ЕППС + 20 на шов) * 2 = 1260мм ширина вікна.
У верхній частині ті самі 20мм+20мм, а ось як внизу бути незрозуміло.

Знайшов багато розмов, як важливо правильно приклеїти профіль, та не знайшов толкових пояснень, на що опирається вікно і як/чим закривається нижній шов?
У відео обговорюється варінант замість підстановочного профілю поставити ЕППС і організувати опори в точках спирання. І теж не зрозуміло, як організувати нижнє примикання ЕППС до цегли. А без цього вузла, само собою, незрозуміло, якої висоти будуть вікна.

Як я розумію, якщо щілину між профілем і цеглою задувають піною, тоді вона повинна бути 15-20мм. Значить підставочний профіль треба спирати на ті самі колодки - точки опору. Або, при ідеально горизонтальному і рівному краю отвору, підставочний профіль поставити прямо на цеглу з якимось герметиком. Та це тільки здогадки.

Досвід роботи з вікнами - дивися один раз, як міняли вікна у квартирі "дефолтні майстри". Тому і хочу в будинку поставити сам :) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, AndryG сказав:

Знайшов багато розмов, як важливо правильно приклеїти профіль, та не знайшов толкових пояснень, на що опирається вікно і як/чим закривається нижній шов?

Переставляв у себе вікна , робив так: Підставочний профіль викидав , замість нього в ті самі пази врізав ЕППС . В ключових точках опирання в ЕППС висвердлював отвір і вставляв туди на піну відрізок ППР труби Д32, довший за ЕППС на 1см. І далі все це встановлював в отвір.

У вас зовнішнє утеплення є , буде ?

IMG_3552.thumb.JPG.34e1c1fb3951e2997eb9df6ca1c7a9b0.JPG

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Саморізи для відливу в ЕППС не триматимуться. Вистачає герметику і піни чи якийсь хитрий спосіб?

Я правильно розумію, що достатньо ЕППС завтовшки 30мм?

Утеплення нема, буде. Вікна ставитиму по зовнішній площині стіни. Потім утепленням сформуємо чверть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, AndryG сказав:

Дякую. Саморізи для відливу в ЕППС не триматимуться. Вистачає герметику і піни чи якийсь хитрий спосіб?

Я правильно розумію, що достатньо ЕППС завтовшки 30мм?

Утеплення нема, буде. Вікна ставитиму по зовнішній площині стіни. Потім утепленням сформуємо чверть.

Відлив саморізами не кріпиться.

Якщо буде утеплення , ось приклад реалізащії нижнього примикання.

IMG_3149.thumb.JPG.072522bfd5db2fb21ebef528070508a6.JPG

 

IMG_3155.thumb.JPG.1711e325df60dfc7a5e3703bb03417a0.JPG

 

IMG_3156.thumb.JPG.c110fedece96296b504fd9847ba50d3a.JPG

 

IMG_3169.thumb.JPG.fb16792bb72aeab106c5201c0e8bbf76.JPG

 

IMG_3170.thumb.JPG.1bf9af4df0cec92b5c36a32ba4eedd7c.JPG

 

IMG_3171.thumb.JPG.34936a7ea05c7dc9549755967ed1b0e7.JPG

Тільки що, AndryG сказав:

Я правильно розумію, що достатньо ЕППС завтовшки 30мм?

В залежності від ширини віконної рами , чим ширший тим тепліший. Головне щоб зі сторони приміщення рама виступала хоча б 5мм (щоб завести під неї підвіконня), зі сторони вулиці 2мм (щоб завести відлив)

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виглядає дуже непогано. 👍

Єдине, що хочу зауважити, що не конче потрібно позбавляти вікно підставочного профілю. Або хоча би можна лишити його частково замість отих відрізків труби. І відлив буде до чого прикрутити.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@Алік, розкажіть, будь ласка, як інакше ці вікна ставлять? На що спирати підставочний профіль і чим герметизувати? 

@andrey_ka, невірно я сказав про товщину ЕППС. Я мав на увазі висоту "профілю". Я так розумію, що 30 + висота шва буде достатньо для підвіконня.

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, AndryG сказав:

невірно я сказав про товщину ЕППС. Я мав на увазі висоту "профілю". Я так розумію, що 30 + висота шва буде достатньо для підвіконня.

В залежності від підвіконня. Якщо пластик , то товщина підвіконня + 3-5мм на піну. Якщо дерев'яне , то ще +2см ЕППС , щоб відділити (захистити) підвіконня від матеріалу стіни.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знайшов на свою голову відосик youtube.com/watch?v=OEZJRX0Pp6o
Взагалі не зрозуміло тепер, як ті вікна поставити нормально.
Нахватався по шматках фігня всякої. А як воно разом все робиться - не зрозуміло.
Теплий профіль настільки міцний, що його можна спирати на дві-три колодки і він не продавиться? А тут у відосику ще і бокові колодки намалювалися.

Жах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ща голова трісне :( з цими розмірами.
 

Цитата

Маю по своїй недобудові віконні отвори 1340*1720 з висотою від підлоги 730мм. (під вікном радіатори 500мм висотою 120мм від підлоги)
Треба візначитись з розмірами вікон для замовлення.

З шириною ніби все ясно: 1340 ширини - (20мм на ЕППС + 20 на шов) * 2 = 1260мм ширина вікна.
У верхній частині ті самі 20мм+20мм, а ось як внизу бути незрозуміло.

Взагалі не зрозуміло, як розрахувати висоту нижнього вузла.
Якщо робити теплий отвір (20мм ЕППС по периметру), то замість колодок треба ставити опори (з ППР труби, наприклад) і вони повінні впиратися в... 
- підставочний профіль (а він витримає таке точкове навантаження)
- через дірку в "підставочному" із звичайного ЕППС в раму
- через дірку в нормальному теплому підставочному
Або не робити опори з труби (все одно підкладки треба буде ліпити), а вирізати в ЕППС площадки для опорних колодок пластикових.
Або не ліпити внизу ЕППС а ставити одразу колодки на цеглу (фігово, здається).
А який повинен бути шов ПІД підставочним профілем? Якщо там буде кілька мм, то  його фіг задуєш нормально.

Якщо взяти пиріг 20мм ЕППС на цеглу, 10мм шов, 30 підставочний дорівнює 70мм. Це півіконня виходить висотою 730 + 70 = 800мм. 

Ааааа! Люди, допоможіть, :) будь ласка

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підвіконня на висоті 800 мм цілком нормально.

Я так розумію, Ви самі збираєтесь монтувти, тому час і натхнення маєте. :) Тому радив би (у разі потреби) вирівняти нижню поверхню до стану майже ідеальної, наклеїти ЕППС і ставити вікно з підставочним профілем на нього. А під опорні колодки просто зробити прорізи в ЕППСі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, AndryG сказав:

Взагалі не зрозуміло, як розрахувати висоту нижнього вузла.

1. Рівняєте нижню частину отвору по рівню (робите стяжку).

2. Якщо у вас вікно з теплим підставочним профілем , то просто ставите вікно з ним на стяжку. Цей профіль це - те саме ЕППС тільки трохи щільніше  , і по моємо воно розраховано на вагу вікна (тут можу помилятись).

2.1 Якщо вікно без цього профіля , то замість нього використайте ЕППС , так як я наводив вище.

3. Після того як поставили вікно , зі сторони приміщення там де буде підвіконня , на всю площу клеїте ЕППС необхідної висоти , з розрахунку щоб потім влізло підвіконня. Цим самим ви перекриєте можливу щілину між підставочним профілем та стяжкою отвору , а також захистите майбутнє підвіконня.

17 годин тому, AndryG сказав:

 Якщо там буде кілька мм, то  його фіг задуєш нормально.

Це не так складно як здається. На носик пістолета натягуєте резиновий кембрик, (для цього ідеально підходить верхній шар телевізійного кабелю) , і тоді можна задути будь-яку щілину.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як я радий бачити, що ви відгукнулись на мої питання! :)  В голові копирсаються схожі думки та без відгуку досвічених людей то лише пусті теорії.
Сьогодні кілька знайомих, за моїм проханням, дізналися висоту підвіконня у себе вдома )) Так, 800 - це нормально.

За день, чи ніч, надумав варіант і бачу його підтвердження у ваших відповідях:
 - по периметру ЕППС 20мм (клей BauGut KLT 25кг) 
 - теплий профіль 56*30 (для профілю 70)
 - бокові та верхній шви 20мм, нижній 10мм
 - для монтажного клина вирізати в ЕППС посадочні гнізда. Вирішив, що дірка в ЕППС під клин краще, ніж взагалі без ЕППС і @Alik підтвердив ідею.
 - клин знайшов максимум 20х45х150. В руках їх не тримав. Якщо не буде вистачати, то підкладу до стіни в ЕППС пластик який-небудь. Проситься підкладка для склопакетів та їх продають пакетами по 1000шт - наріжу з чогось. Хм. Може, обрізки з тепл. профілю?
 - піна Soudal flexifoam. По ідеальним умовам з 30% запасом виходить три балони на шість здорових вікон і одне менше.
 - про стрічки, герметики і т.п. думатиму після  замовлення вікон.

Так і з розмірами вікон визначились:
 image.png.a535df2787b73dae98f2ec5bc3ed1ea0.png

Якщо не ліньки, підтвердіть, будь ласка, хоч одним словом мій план.

Цитата

2. Якщо у вас вікно з теплим підставочним профілем , то просто ставите вікно з ним на стяжку. Цей профіль це - те саме ЕППС тільки трохи щільніше  , і по моємо воно розраховано на вагу вікна (тут можу помилятись).

Профіль 150кг/m3. Він просто зобов'язаний витримати все і трошки більше.
image.png.d77189fc5f7a2e1588bff98f7fe7d4a0.png

Була думка так зробити. Вирішив, що у такому випадку буде, як каже Терєхов, "розрив теплого контуру" по зовнішньому ребру отвору пів відливом.

Цитата

Це не так складно як здається...можна задути будь-яку щілину.

Прочитавши, вирішив опустити вікно нижче. Краще спирання на клинах, менше заповнювати об'єм під підвіконням, піна в цьому шві по температурі не гратиме - обмежень по товщині нема. (мабуть, забавно вам читати "розумника", що нахватався всякого по ютубах :)))) )

Знайшов у Рекомендаціях по монтажу від Rehau малюнок про опорні колодки. Перегукується з відосиком вище в темі.
Згадую, як спостерігав установку вікон у квартирі... натхнення до самостійного монтажу підвищилось. 
image.png.a82d3bc7833a5f88bc36e2f5659846cb.png

Додам фотку клина, раптом, це зовсім не те, на що люди вікна спираюь :)

872662850_image.png.bd8cf9c3d245873c1097b12f50a46d6e(1).png.9c99ae986e78b442a4af24e5064a7fe5.png

___
P.S.
 Йду спати майже щасливим :)

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, AndryG сказав:

Була думка так зробити. Вирішив, що у такому випадку буде, як каже Терєхов, "розрив теплого контуру" по зовнішньому ребру отвору пів відливом.

Не буде , зовнішній утеплювач повністю перекриває підставочний профіль.

IMG_3149.thumb.JPG.072522bfd5db2fb21ebef528070508a6.jpg.666d92199b384128862ca6e110721e66.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...