Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Система опалення

Bobo_S

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

Я новачок, як на форумі, так і в темі, в якій хочу розібратись, тому не судіть суворо, якщо я десь буду використовувати не правильні слова, або познаки.

Я заїхав у приватний двоповерховий будинок з центральним опаленням і тепловим лічильником, система опалення однотрубна (навів приклад розв'язки другого поверху на прикріпленому зображенні, перший аналогічний).

Хочу розібратись, як використовувати опалення "розумно", щоб не переплачувати зайві гроші.

Бачив на просторі інтернету, люди робили "балансування системи опалення" придавлюючи "обратку" і таким чином в них були наступні радіатори гарячіще. В прикладах були котли і двотрубна система. Я розумію що в їх випадку, їм потрібні дані маніпуляції, для вирівнювання температури в системі ну і щоб в котел не поверталась гарячий теплоносій.

1) Можна застосовувати дану практику і чи буде вона працювати? Я розумію, що шаровим краном сильно не порегулюєш, але відштовхуючись від моєї ситуації. Що буде відбуватись, якщо я буду придавлювати "обратку" на радіаторі.

2) Що буде відбуватись, якщо я буду придавлювати "обратку" безспосередньо на магістралі?

Перш за все, хочу подякувати кожному, хто вже прочитає мій "текст" 😃

Щиро дякую зазделегідь, хто спробує мені пояснити!

2023-10-26_10-48.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в загальному випадку - щоб не переплачувати треба тримати температуру в приміщеннях на мінімально комфортному рівні - поставте термоголовки на батареї (ну або регулюйте батареї руками). Інший спосіб - утеплення будинку, заміна вікон, пошук втрат тощо - але це зовсім інші вкладення потенційно.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Придушення обратки - також може знизити температуру в приміщеннях - але мабуть більш нерівномірно (в останніх впаде сильніше), але навіщо якщо можна регулювати на радіаторах?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, Tarantino сказав:

Придушення обратки - також може знизити температуру в приміщеннях - але мабуть більш нерівномірно (в останніх впаде сильніше), але навіщо якщо можна регулювати на радіаторах?

На радіаторах на вході чи на виході?

 

29 хвилин тому, Tarantino сказав:

в загальному випадку - щоб не переплачувати треба тримати температуру в приміщеннях на мінімально комфортному рівні - поставте термоголовки на батареї (ну або регулюйте батареї руками). Інший спосіб - утеплення будинку, заміна вікон, пошук втрат тощо - але це зовсім інші вкладення потенційно.

Саме так, це інші вкладення)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Bobo_S сказал:

На радіаторах на вході чи на виході?

а що це міняє? де не регулюй на віддачу тепла впливає протік - і немає різниці яким краником ви його знизите

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Термоголовки там не самий кращий варіант- ленінградка і нижнє підключення і напевно орендуємий будинок. Мабудь і крани стоять як мін 3/4 а то і дюйм. Тре гратися кранами на зворотці. Тільки не зрозуміло, що ви хочете добитись? Ви ще не знаєте яку сер температуру видає ЦО по палатам у зимку, а вже хочете щось регулювати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви написали що у Вас тепловий лічильник. З нього розрахунок йде в ГКал і рахує він по різниці температур подачі і обратки. Тому все що ви будете регулювати прямолінійно відобразиться на температурі в будинку і на затрачену енергію=гроші.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, naupv сказав:

Термоголовки там не самий кращий варіант- ленінградка і нижнє підключення і напевно орендуємий будинок. Мабудь і крани стоять як мін 3/4 а то і дюйм. Тре гратися кранами на зворотці. Тільки не зрозуміло, що ви хочете добитись? Ви ще не знаєте яку сер температуру видає ЦО по палатам у зимку, а вже хочете щось регулювати.

Є дані за рахунок опалення в минулому році.

Хочу до зими підійти підготовленими в плані теорії, знати, що саме і де регулювати, не втрачаючи час на експерименти, грубо кажучи.

8 хвилин тому, Сергей Стрельник сказав:

Ви написали що у Вас тепловий лічильник. З нього розрахунок йде в ГКал і рахує він по різниці температур подачі і обратки. Тому все що ви будете регулювати прямолінійно відобразиться на температурі в будинку і на затрачену енергію=гроші.

Так, я розумію. Що він рахує (т1-т2) * м3. От наприклад хочу дізнатись, яким чином можна збільшити температуру "обратки". Витрати я розумію, що просто прикрутивши подачу.

 

2 години тому, Tarantino сказав:

а що це міняє? де не регулюй на віддачу тепла впливає протік - і немає різниці яким краником ви його знизите

Можливо таким чином збільшиться температура "обратки", не знаю, тому і питаю)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Температура обрати, як не крути крани, збільшиться тільки, коли тепловтрати будинку знизяться, а це утеплення.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.10.2023 в 11:04, Bobo_S сказал:

у приватний двоповерховий будинок з центральним опаленням і тепловим лічильником

Город-спутник АЭС?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27.10.2023 в 11:53, naupv сказав:

Температура обрати, як не крути крани, збільшиться тільки, коли тепловтрати будинку знизяться, а це утеплення.

Та та, я це розумію.

 

27.10.2023 в 11:57, DimaF сказав:

Город-спутник АЭС?

Майже)

Всім дякую, за відповіді!

Тему можна закривати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В ленинградке ОЧЕНЬ важно обеспечить избыток давления в системе. В противном случае рискуете просто получить холодные батареи. Исходя из этого:

   1) ВСЕ регулировки кранами осуществляются ТОЛЬКО на обратке. Если вы прикрутите кран на подаче - рискуете получить по факту теплоноситель, который движется просто по магистральной трубе "не заходя" в радиаторы.

   2) Если батарея неравномерно прогревается - прикрутите кран на ВЫХОДЕ батареи

   3) Если батарея слишком горяча - также крутите кран на ВЫХОДЕ радиатора.

   4) Если нужно снизить общую теплоотдачу вашей системы отопления можно прикрутить кран на подаче магистрали, но при этом ОБЯЗАТЕЛЬНО также прикрутить кран и на обратке магистрали

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, tayatlas сказав:

В ленинградке ОЧЕНЬ важно обеспечить избыток давления в системе. В противном случае рискуете просто получить холодные батареи. Исходя из этого:

   1) ВСЕ регулировки кранами осуществляются ТОЛЬКО на обратке. Если вы прикрутите кран на подаче - рискуете получить по факту теплоноситель, который движется просто по магистральной трубе "не заходя" в радиаторы.

   2) Если батарея неравномерно прогревается - прикрутите кран на ВЫХОДЕ батареи

   3) Если батарея слишком горяча - также крутите кран на ВЫХОДЕ радиатора.

   4) Если нужно снизить общую теплоотдачу вашей системы отопления можно прикрутить кран на подаче магистрали, но при этом ОБЯЗАТЕЛЬНО также прикрутить кран и на обратке магистрали

 

Щиро Вам дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...