Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Порадьте виробника бітумної черепиці та нюанси по її влаштуванню

Vasyl Fedorchuk

Рекомендовані повідомлення

Доброго всім дня. Маю на меті влаштувати покрівлю на будинку 90 м.кв. Дободував невелику прибудовку до вже інснуючої будівлі, тепер для нормальної експлуатації, хочу демонтувати існуючу покрівлю на влаштувати нову - на всю площу. Зупинився на виборі звичайної чотирьохскатної (вальмової) покрівлі з кутом нахилу 25 та 50 градусів. Без яндов та духових вікон. Вентиляцію планую зробини через коньок. 

Виникло питання по вибору виробника. Зупинився поки що на акваізолі (вогняна лава), так як запропонували гарну ціну та і обіцяють термін експлуатації 30 років. Порадьте будь ласка, чи варто використовувати цього виробника чи можливо відрекомендуєте іншого в ціновій категорії 350-450 грн на кв.м.?  Чи можливо взагалі потрібно купувати за 600-800 кв.м. ? Буду вдячний якщо дасте відповідь про виробника та колекцію. Можу розглянути можливість придбання, необхідно 160 кв.м. Покрівлю планую влаштовувати власними силами. 

Передивляючись відео, радять при куті нахилу більше 20 градусів, підложку влаштовувати тільки на коньках на крайніх  поверхнях (по периметру). Чи потрібно краще не економити і влаштувати по всій покрівлі не залежно від кута нахилу? Тому що дивився відео коли монтували покрівлю в холодну пору року, підложка розширилась і пустила хвилі під черепицею. 

Також буду вдячний за поради при влаштуванні в холодну погоду 5-10 градусів. Бо планую розпочати роботи через 2 неділі. Із основного, я так зрозумів потрібно ділити осб плиту на 3-4 частини шляхом прорізу. і старатись натягнути (прогріваючи пропаном) підкладку, щоб при плюсовій температурі не було розширення та щоб черепиця не пішла хвилею. Які ще порди дасте ?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

маю вальму 27 градусів як раз із акваізолу. декілька порад в рамках мого скромного досвіду

1. вентиляція треба не тільки в коньку, а і в бокових скатах - вирішується парою аераторів. в спеку під чорним дахом в мене під 50 градусів.
2. підложка треба на всю площу, тут 200 доларів економити точно не варто.

3. мені монтували на холодну (осінь 2020), підложка GL 50, дубова. не памятаю чи гріли, здається просто тримали в теплому місці перед монтажем. зявились хвилі, минулого літа ще були, але цього року вже все розрівнялось. але більше я б так не ризикував і вам не рекомендую. можливо якщо треба на холодну то беріть килим якийсь дорожчий/еластичніший.

4. акваізол сипеться при монтажу і перший рік, потім норм. якщо є гроші - можна щось покраще взяти, майстри казали геометрія не ідеальна, але результат мені подобається, колір і форма саме така яку хотів.

5. колір нестабільний, при монтажу наполягайте щоб змішували із 5-6 пачок, бо будуть плями. мої майстри бурчали спочатку, а потім визнали що я був правий.

6. осб плиту ділити не треба. монтуйте в розбіжку і з зазором (1-2 см якщо не помиляюсь, перевірте). на самій осб теж краще не економити, полюбому вологостійкий (ОСБ-3) і нормального виробника (я брав еггер)

7. не економте на конькових елементах (чи як воно там називається). мені майстри пропонувати вирізати із черепиці, але заводський варіант краще бо міцніше, сама бітумка не розрахована на таку експлуатацію. місце слабке тож варто зробити до толку



 

 

 

 

В 31.10.2023 в 09:54, Vasyl Fedorchuk сказал:

Доброго всім дня. Маю на меті влаштувати покрівлю на будинку 90 м.кв. Дободував невелику прибудовку до вже інснуючої будівлі, тепер для нормальної експлуатації, хочу демонтувати існуючу покрівлю на влаштувати нову - на всю площу. Зупинився на виборі звичайної чотирьохскатної (вальмової) покрівлі з кутом нахилу 25 та 50 градусів. Без яндов та духових вікон. Вентиляцію планую зробини через коньок. 

Виникло питання по вибору виробника. Зупинився поки що на акваізолі (вогняна лава), так як запропонували гарну ціну та і обіцяють термін експлуатації 30 років. Порадьте будь ласка, чи варто використовувати цього виробника чи можливо відрекомендуєте іншого в ціновій категорії 350-450 грн на кв.м.?  Чи можливо взагалі потрібно купувати за 600-800 кв.м. ? Буду вдячний якщо дасте відповідь про виробника та колекцію. Можу розглянути можливість придбання, необхідно 160 кв.м. Покрівлю планую влаштовувати власними силами. 

Передивляючись відео, радять при куті нахилу більше 20 градусів, підложку влаштовувати тільки на коньках на крайніх  поверхнях (по периметру). Чи потрібно краще не економити і влаштувати по всій покрівлі не залежно від кута нахилу? Тому що дивився відео коли монтували покрівлю в холодну пору року, підложка розширилась і пустила хвилі під черепицею. 

Також буду вдячний за поради при влаштуванні в холодну погоду 5-10 градусів. Бо планую розпочати роботи через 2 неділі. Із основного, я так зрозумів потрібно ділити осб плиту на 3-4 частини шляхом прорізу. і старатись натягнути (прогріваючи пропаном) підкладку, щоб при плюсовій температурі не було розширення та щоб черепиця не пішла хвилею. Які ще порди дасте ?

 

IMG_20201125_124857.jpg

Змінено користувачем newbee2020
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 31.10.2023 в 09:54, Vasyl Fedorchuk сказал:

Доброго всім дня. Маю на меті влаштувати покрівлю на будинку 90 м.кв. Дободував невелику прибудовку до вже інснуючої будівлі, тепер для нормальної експлуатації, хочу демонтувати існуючу покрівлю на влаштувати нову - на всю площу. Зупинився на виборі звичайної чотирьохскатної (вальмової) покрівлі з кутом нахилу 25 та 50 градусів. Без яндов та духових вікон. Вентиляцію планую зробини через коньок. 

Виникло питання по вибору виробника. Зупинився поки що на акваізолі (вогняна лава), так як запропонували гарну ціну та і обіцяють термін експлуатації 30 років. Порадьте будь ласка, чи варто використовувати цього виробника чи можливо відрекомендуєте іншого в ціновій категорії 350-450 грн на кв.м.?  Чи можливо взагалі потрібно купувати за 600-800 кв.м. ? Буду вдячний якщо дасте відповідь про виробника та колекцію. Можу розглянути можливість придбання, необхідно 160 кв.м. Покрівлю планую влаштовувати власними силами. 

Передивляючись відео, радять при куті нахилу більше 20 градусів, підложку влаштовувати тільки на коньках на крайніх  поверхнях (по периметру). Чи потрібно краще не економити і влаштувати по всій покрівлі не залежно від кута нахилу? Тому що дивився відео коли монтували покрівлю в холодну пору року, підложка розширилась і пустила хвилі під черепицею. 

Також буду вдячний за поради при влаштуванні в холодну погоду 5-10 градусів. Бо планую розпочати роботи через 2 неділі. Із основного, я так зрозумів потрібно ділити осб плиту на 3-4 частини шляхом прорізу. і старатись натягнути (прогріваючи пропаном) підкладку, щоб при плюсовій температурі не було розширення та щоб черепиця не пішла хвилею. Які ще порди дасте ?

Для себе можете прочитати:

https://www.stroimdom.com.ua/topic/76781-modifitsirovannyy-bitum-ili-net-chem-raznitsa/#comment-1431502

Звернути увагу на технічні характеристики матеріалів.

Які прописані в DECLARATION OF PERFORMANCE.

https://aquaizol.ua/sertifikaty-bitum

https://tuotteet.kerabit.fi/Download/23696/DoP%20Kerabit%20Roofing%20Shingle%20005%20ENG.pdf

https://katepal.fi/en/documents/

та інших виробників.

Інструкцію можна скачати https://katepal-mkm.com.ua/ua/page/assembly/instruction.html

а так виглядає акваізол після 10 років експлуатації с. Гореничі Київська обл.

зображення_viber_2023-11-10_10-01-17-654.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-17-878.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-18-081.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-18-288.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, Сергей Шкляр сказав:

Для себе можете прочитати:

https://www.stroimdom.com.ua/topic/76781-modifitsirovannyy-bitum-ili-net-chem-raznitsa/#comment-1431502

Звернути увагу на технічні характеристики матеріалів.

Які прописані в DECLARATION OF PERFORMANCE.

aquaizol.ua/sertifikaty-bitum

tuotteet.kerabit.fi/Download/23696/DoP Kerabit Roofing Shingle 005 ENG.pdf

katepal.fi/en/documents/

та інших виробників.

Інструкцію можна скачати katepal-mkm.com.ua/ua/page/assembly/instruction.html

а так виглядає акваізол після 10 років експлуатації с. Гореничі Київська обл.

зображення_viber_2023-11-10_10-01-17-654.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-17-878.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-18-081.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-18-288.jpg

по фото більше схоже на проблеми з конструкцією даху, ніж з самою черепицею

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

такие сплошные трещины - чтото с подложкой или основанием. не уверен, что дело в черепице

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Термодинамічний процес в дії.

Всі матеріали для покрівлі мають термін придатності, в тому числі і бітумна черепиця. Від виробництва до моменту старіння (псування). Тому можна розписати 3 етапи зносу черепиці від втрати захисного шару базальтової чи сланцевої посипки. Даний показник виробники вказують у своїх деклараціях (Adhesion of granules).

1.       Початкове старіння

Це починається відразу після того, як ви дістаєте матеріал з упаковки. Старіння починається, як тільки черепиця потрапляє на повітря, і різні фактори, такі як тепло або тиск, можуть прискорити цей процес. Подальший знос відбувається після встановлення даху.

Вітер, дощ і вплив сонця приводять до того, що черепиця втратить частину гранул. З роками черепиця зазнає хімічних змін. Однак їх не буде видно протягом перших років.

2.       Прискорене старіння.

Коли ознаки пошкодження стають більш очевидними та виразними, бітумна черепиця входить у фазу «прискореного зносу». У цій ситуації тріщини та розриви спливають на поверхню і стають більш поширеними. Зв’язок між гранулами та бітумом значно погіршується і покрівля поглинає більше вологи.

3.       Старіння (псування)

На цьому етапі високоякісна бітумна черепиця перестає виконувати свої функції і повертається до свого сирого вигляду.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Припускаю, що не правильно влаштована ОСП плита та немає підкладки.., і треба звернути увагу як влаштоване утеплення даху.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.11.2023 в 11:00, Сергей Шкляр сказал:

Для себе можете прочитати:

https://www.stroimdom.com.ua/topic/76781-modifitsirovannyy-bitum-ili-net-chem-raznitsa/#comment-1431502

Звернути увагу на технічні характеристики матеріалів.

Які прописані в DECLARATION OF PERFORMANCE.

aquaizol.ua/sertifikaty-bitum

tuotteet.kerabit.fi/Download/23696/DoP Kerabit Roofing Shingle 005 ENG.pdf

katepal.fi/en/documents/

та інших виробників.

Інструкцію можна скачати katepal-mkm.com.ua/ua/page/assembly/instruction.html

а так виглядає акваізол після 10 років експлуатації с. Гореничі Київська обл.

зображення_viber_2023-11-10_10-01-17-654.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-17-878.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-18-081.jpg

зображення_viber_2023-11-10_10-01-18-288.jpg

Можливо я помилюсь але це не Акваізол.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 15.11.2023 в 17:20, РусланР сказал:

Можливо я помилюсь але це не Акваізол.

 

В 10.11.2023 в 16:57, DEN24 сказал:

Припускаю, що не правильно влаштована ОСП плита та немає підкладки.., і треба звернути увагу як влаштоване утеплення даху.

Так Ви вірно підмітили, що конструктив покрівлі має велике значення, але і технічні характеристики бітумної черепиці не менш важливі (склад матеріалу). АПП модифікатор в бітумних матеріалах навіть німецькі виробники не рекомендують використовувати на території нашої країни. Через деякий час і ми навчимося читати технічні характеристики і користуватися ними, а не звертати увагу тільки на ціну.

image.png.fdca9407531fd9474bf96f856b8666df.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Сергей Шкляр сказал:

Так Ви вірно підмітили, що конструктив покрівлі має велике значення, але і технічні характеристики бітумної черепиці не менш важливі (склад матеріалу). АПП модифікатор в бітумних матеріалах навіть німецькі виробники не рекомендують використовувати на території нашої країни. Через деякий час і ми навчимося читати технічні характеристики і користуватися ними, а не звертати увагу тільки на ціну.

Ну у мене до Вас логічне запитання. Чому не рекомендується?

СБС, АПП і "Кислота", як я до сих пір думав, це способи оброблення бітуму до стійкого стану при експлуатації матеріалу. Технічні характеристики матеріалу впливають на температурний режим монтування на покрівлі, топто "Кислота" монтується до +5 максимум, а модифіковані можна монтувати в більш низьку температуру. При умові якісного виробництва матеріалу і монтуванню згідно інструкції всі вище згадані матеріали повинні експлуатуватись не меньше гарантійного строку виробника. Можливо я не правий, але хочеться почути аргументи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.11.2023 в 12:31, Сергей Шкляр сказал:

Зв’язок між гранулами та бітумом значно погіршується і покрівля поглинає більше вологи.

І цей процес мені не зовсім зрозумілий, якщо там підкладочна ковдра є.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.11.2023 в 11:00, Сергей Шкляр сказал:

а так виглядає акваізол після 10 років експлуатації с. Гореничі Київська обл.

 

Чось це менi нагадуе той "ондулин",нi якостi нi щастя )..

Краще керамiчноi черепицi з гарантiею 50р. нема, як по якостi,красотi i естетицi. (а то i бiльше)

018034o2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.11.2023 в 18:28, DEN24 сказал:

І цей процес мені не зовсім зрозумілий, якщо там підкладочна ковдра є.

Стандартною черепицею на ринку називається оксидована черепиця. Окислення — це процес, під час якого необроблені бітумні матеріали стабілізуються, по суті, випіканням продукту при високих температурах, щоб гарантувати, що він працюватиме належним чином як при високих, так і при низьких температурах.

 

Коли полімери SBS (стирол-бутадієн-стирол), додають до сирого бітуму, процес стабілізації можна здійснити зі значно меншим нагріванням. Це призводить до більш гнучкого, еластичного та пружного продукту. Еластичність, яку дає процес модифікації, дозволяє черепиці набагато краще захоплювати гранули на поверхні черепиці. Це призводить до довшого терміну служби, оскільки більшість дахів виходять з ладу, коли черепиця втрачає свої гранули та дозволяє ультрафіолетовому випромінюванню руйнувати бітум у черепиці. Модифікована черепиця краще реагує на екстремальні зміни температури, що призводить до довшого загального терміну служби. Тест провести металевою щіткою.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...