Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Колектор теплої підлоги.

Александр Николаевич

Рекомендовані повідомлення

По проекту в мене коллектор 12 контуров на 140м2 першого поверху.

Довжина контурів не більше 70-80м. Площа 10-12 м/кв. Але є один у якого площа 13.5 м/кв (це кимната в кути будинку). На колектор планую термоголовки та термостати  данфоса в кожну кімнату. Сумарно 900м труби. 

 

Проконсультувався з монтажниками и вони радять зробити 2 колектора а не 1. Розмистити колектори в двух різних частинах будинку. Кажуть так буде краще. Також радять дотати 13 контур розбити той який м ае площу 13.5.

А в котельни зробити насос та направити воду до цих двух колекторив 32 друбою. Кажуть що так система буде ефективнышою та окупить себе бо буде лыпше гріти. А як так я нерозумію. Може хтось пояснить.

 

Насос радять не 15/6 (по проекту вбудований вило вид котла протерм) а 25/6. Кажуть що непродавить хоча по разрахункам 15/6 повино вистачити.

Колектора тильки латунь радять.

Трубу PEX-c рекомендують хочя я хотів Pex-a.

 

Стосовно 13 контуру може це и має сенс. Сказали що таких колекторів нема хоча я знайшов на 13 та 14 контурів Caleffi 6687P5S1. Але чим вони погані я так і незрозумів.

 

Также непонятен для меня вопрос байпаса на колекторе. А зачем он нужен и когда не нужен.

 

Допоможіть будьласка хто розбираеться в цьому питані. Хочу зрозумыти що я отримаю за плюс з двома колекторами. І чим поганий один великий колектор.

 

 

 

Змінено користувачем Александр Николаевич
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все верно говорят, кроме трубы пола. Настаивайте на Pex-a целыми кусками трубы без соединений в полу. После завершения работ накачать систему воздухом  (водой) 4-6 бар.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А почему я просто не селен в єтом вопросе. Может ктото обяснит.

Как тогда управлять термоголовками если они в 2 местах, два контролера чтоли нужно.

 

Да и непонтяно что мне даст вииграш 2 колекторов. По факту один из них так и будет в котельной а другой в санузле 10м от котельной. И добавиться еще соиденение етих колекторов. Просто котельная грубо говоря посредине дома. Может есть смисл взять колектор на 13 или 14 контуров просто и закрить вопрос с контуром которий под вопросом рпзделив его на 2.

Змінено користувачем Александр Николаевич
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, Сергей 31 сказал:

Все верно говорят, кроме трубы пола. Настаивайте на Pex-a целыми кусками трубы без соединений в полу. После завершения работ накачать систему воздухом  (водой) 4-6 бар.

Ну они еще предлагают эти колектора соиденить ПВХ трубой в стяжке пола с котельной... Потому у меня и вопроси, а место екструдера взять пенопласт обичний 35 для утепления.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да ничего оно не даст это разделение.

Кроме увеличения стоимости работ :)

В простом белом пенопласте плохо держится скоба, он крошится, его лучше не использовать. Но вполне можно использовать как первые слои под экструдером, если укладка многослойная - так дешевле.

 

По калеффи - ничем не плохо, окромя чуть более высокой цены. Хотя, 100-110 метров контур из нормальной трубы - не такая и проблема.

Змінено користувачем murava
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, murava сказал:

Да ничего оно не даст это разделение.

Кроме увеличения стоимости работ :)

В простом белом пенопласте плохо держится скоба, он крошится, его лучше не использовать. Но вполне можно использовать как первые слои под экструдером, если укладка многослойная - так дешевле.

 

По калеффи - ничем не плохо, окромя чуть более высокой цены. Хотя, 100-110 метров контур из нормальной трубы - не такая и проблема.

Да както боюсь контура делать длинее 80м. Цель не ставить насос больше 15/6. И так 920м трубы. ну и чтоб потом система работала как часи без преключений. Труба 16 ну может 17 будет райхау.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

РЕХ-a,b,c, PE-RT для ТП практично немає різниці, окрім ціни на першу. "А" витримує більшу температуру, м'яка при укладанні. А т.як ТП низькотемпературна СО, їй все одно яка труба. Ну мають вони на РЕХ-с свій гешефт, хочуть трохи підзаробити скоріш за все. :)
Розділення колекторів буває дійсно необхідно. Т.як у вас проєктується зональне регулювання, з одного колектора будуть довгі підводки до дальніх контурів. А це не є добре, як в плані монтажу, так і в експлуатації.
Насос нічого і нікого нікуди не давить, він циркулює теплоносій. Штатного насоса вистачить для вашої підлоги.
Байпас потрібен, у тому випадку, ящо будуть стояти термоголови, сервоприводи. Коли контура закриються, насос циркулює через байпас. Ящо система пасивна без автоматики, байпас не ставлять, або закривають.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Александр Николаевич сказав:

Да както боюсь контура делать длинее 80м. Цель не ставить насос больше 15/6. И так 920м трубы. ну и чтоб потом система работала как часи без преключений. Труба 16 ну может 17 будет райхау.

ТП може нормально циркулювати довжиною контура до 110м 16-ю трубою. Треба не перейматися і боятися, а читати трохи мануали. 
Захочете РЕХАУ, зверніться до Муравського, він має гарну ціну.

Змінено користувачем naupv
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, naupv сказал:

РЕХ-a,b,c, PE-RT для ТП практично немає різниці, окрім ціни на першу. "А" витримує більшу температуру, м'яка при укладанні. А т.як ТП низькотемпературна СО, їй все одно яка труба. Ну мають вони на РЕХ-с свій гешефт, хочуть трохи підзаробити скоріш за все. :)
Розділення колекторів буває дійсно необхідно. Т.як у вас проєктується зональне регулювання, з одного колектора будуть довгі підводки до дальніх контурів. А це не є добре, як в плані монтажу, так і в експлуатації.
Насос нічого і нікого нікуди не давить, він циркулює теплоносій. Штатного насоса вистачить для вашої підлоги.
Байпас потрібен, у тому випадку, ящо будуть стояти термоголови, сервоприводи. Коли контура закриються, насос циркулює через байпас. Ящо система пасивна без автоматики, байпас не ставлять, або закривають.

)) все супер дохочево.

По трубе я просто РЕХ-a хотел потому что у меня есть шаг 10. Да и хотел обезопасить себя от ЧП при монтаже залома трубы.

А по их навару понимаю.

По довгих підводках, так таки є але це не бильше 8м на 4 контура таке. Навіть незнаю наскільки то кретично.

По прорахунках моїм Wilo 15/6 насосу вистачає ще з запасом, просто мені заявили кретично що це недопустимо, тому і питаю у практиків.

За байпас дякую зрозумів.

Стосовно 13 контуру контуру там де 13.5 площа. Є сенс зробити 2 контури і взяти колектор на 13 контурів. На скільки критично робити контур довше 80м на вашу думку. Мені це якось не дуже хочеться робити.

Колектор з латуні розглядати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, naupv сказал:

ТП може нормально циркулювати довжиною контура до 110м 16-ю трубою. Треба не перейматися і боятися, а читати трохи мануали. 
Захочете РЕХАУ, зверніться до Муравського, він має гарну ціну.

Муравський а як знайти на форумі. 

 

Тобто робити один контур 100м чи всеж два по 60 нормально и взяти колектор на 13 контурів Caleffi він дорожчий аж на 50 доларів. 

Також Caleffi маэ полимерни колектори але мені чомусь срашно таке ставити)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

https://www.stroimdom.com.ua/profile/4556-murava/

Робіть 2 контури, як захочете, це ваші гроші.
Доречі до колектора просто можна докупити секцію на один вихід і докрутити до 12-ки.
Я робив контури і по 100м, ніразу ніхто не жалівся.
Колектор беріть або латунь, або нерж.
По підводках тре просто походити по приміщеннях і роздивитися як будуть проходити труби до кожного контура. (якщо у проекті не намальовано)
Крок вкладання труби ну ніяк не впливає на її диаметр. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, naupv сказал:

https://www.stroimdom.com.ua/profile/4556-murava/

Робіть 2 контури, як захочете, це ваші гроші.
Доречі до колектора просто можна докупити секцію на один вихід і докрутити до 12-ки.
Я робив контури і по 100м, ніразу ніхто не жалівся.
Колектор беріть або латунь, або нерж.
По підводках тре просто походити по приміщеннях і роздивитися як будуть проходити труби до кожного контура. (якщо у проекті не намальовано)
Крок вкладання труби ну ніяк не впливає на її диаметр. 

Тоесть не принцепиально можно просто сделать дленей контур.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И еще тупой вопрос а если взять колектор с запасом скажем на 14 контуров. А контуров будет скажем 13 в итоге один лишний выход будет закрит. Хеже ведь работать не будет от этого система.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Александр Николаевич сказав:

И еще тупой вопрос а если взять колектор с запасом скажем на 14 контуров. А контуров будет скажем 13 в итоге один лишний выход будет закрит. Хеже ведь работать не будет от этого система.

Таких прикладів повно. Навіть викручуються зайві росходомери і ставляться заглушки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, naupv сказал:

Таких прикладів повно. Навіть викручуються зайві росходомери і ставляться заглушки.

Ось мене теж така ідея на думку спадає. А може знадобиться, гирше відь зайвої можливості підеднати щось точно не буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Александр Николаевич сказав:

Ось мене теж така ідея на думку спадає. А може знадобиться, гирше відь зайвої можливості підеднати щось точно не буде.

Туди можна поставити розповітрювач, зливний кран, манометр, термометр тощо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 09.01.2024 в 16:35, naupv сказал:

Туди можна поставити розповітрювач, зливний кран, манометр, термометр тощо.

А можна ще одне питання.

Якщо одним контуром в колектори теплого пола зробити батарею в пральний кимнати. Ну щоб щось пидсушити. 35 градусив вистачить.

Чи це погана идея бо буде малий (коротнкий) контур який буде переберати на себе всю церкуляцию.

 

Також цікавить ваша думка про колектор який обрати якщо плануються термо головки. Латунь нержавийка? Марка?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Еще влопрос а колектор на 12 контуров єто не много не будут ли контура в конце хуже по церкулацие теплоносителя.

 

Колектора наверно не просто так не делают больше 12 контуров?

Змінено користувачем Александр Николаевич
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Александр Николаевич сказал:

А можна ще одне питання.

Якщо одним контуром в колектори теплого пола зробити батарею в пральний кимнати. Ну щоб щось пидсушити. 35 градусив вистачить.

Чи це погана идея бо буде малий (коротнкий) контур який буде переберати на себе всю церкуляцию.

 

Також цікавить ваша думка про колектор який обрати якщо плануються термо головки. Латунь нержавийка? Марка?

Замала температура, відверто кажучи. Все потім зведеться до того, що в ту батарею будете шукати тен.

Колектор можна брати будь-який, аби не відвертий шлак.

Хочете, можу продати по норм ціні якийсь топовий  латунний від Данфосс.

Більше 12 не роблять в силу не популярності. Хоча фактично у де-кого є і 14 і навіть 15-17.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...