Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Превентивна обробка плодових дерев (коли й чим починати)

Mr. D

Рекомендовані повідомлення

За відсутності превентивної обробки минулого сезону є намагання цього сезону цю процедуру не пропустити.

Є деяка загальна рекомендація першу обробку плодових дерев ЗЗВ робити після танення снігу, але наразі лютий та температура вдень в межах від +5 до +10. Є сенс вже починати обробку або все ж чекати до березня з першою обробкою дерев?

Можливо, хтось міг би порекомендувати загальну стратегію, та які саме препарати слід застосувати під час першої обробки плодових дерев в сезоні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я планирую

1) блю бордо (300 грамм на 10 литров) и препарад 30в. Как только устаканится температура и до распучскания почек

2) по зеленому конусу хорус (двойную дозу)+ актара

3) по цвету хорус+скор+калипсо

4) через пару недель скор + актеллик

5) по настроению пару обработок какимто фунгицидом (Свич например) + от жучков (актара, актеллик, енжио)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, Dendnepr сказав:

я планирую

1) блю бордо (300 грамм на 10 литров) и препарад 30в. Как только устаканится температура и до распучскания почек

2) по зеленому конусу хорус (двойную дозу)+ актара

3) по цвету хорус+скор+калипсо

4) через пару недель скор + актеллик

5) по настроению пару обработок какимто фунгицидом (Свич например) + от жучков (актара, актеллик, енжио)

Цікаво, що у разі інсектоакарицида Агропромника Препарат 30 В ® не вказано діючу речовину. Лише написано "...мінерально-масляна емульсія...".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Mr. D сказал:

Цікаво, що у разі інсектоакарицида Агропромника Препарат 30 В ® не вказано діючу речовину. Лише написано "...мінерально-масляна емульсія...".

да. там эффект в том, что масло покрывает дерево и вредителей пленкой и вредители банально задыхаются.

Делал как то сам из того то было под рукой (масло моторное, олия, жидкое мыло. взял еще солярку плеснул). Воняло дизелем дня три, шо капец, и плохо вымыл опрыскиватель. олия местами засохла и лохмотьями выходила потом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Dendnepr сказав:

масло моторное

Мабуть, Ви використовували моторну мінеральну оливу?

Мені здається, синтетична моторна олива здатна нашкодити деревам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я планирую все деревья обрабатывать одновременно. включая декоративные, хвойные и ккустарники всякие

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Dendnepr сказав:

я планирую все деревья обрабатывать одновременно. включая декоративные, хвойные и ккустарники всякие

Судячи з торішніх літніх тем про шкідників на хвойних деревах, схоже, є сенс одразу й наявні декоративні хвойні дерева обробити.

Всі вищеперераховані речовини підходять й для хвойних?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, Dendnepr сказав:

я планирую

1) блю бордо (300 грамм на 10 литров) и препарад 30в. Как только устаканится температура и до распучскания почек

Blue Bordo (фактично основна речовина, схоже, сульфат міді або мідний купорос) може бути в одній баковій суміші з Препарат 30 В?
 

Сульфат міді від UPL або Bayer - це найдорожчий варіант. Цікаво, в чому різниця з іншими варіантами мідного купоросу? Можливого, хтось порівнював різні варіанти мідного купоросу.
Або теоретично різниці немає, але на практиці кількість сульфата міді фактично різна?

Змінено користувачем Mr. D
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да не сильно и дороже. Блю бордо купили с сотрудниками 4 кг по 350 грн плюс на всех 100 грн доставка. Насыпал в ведро, палочкой помешал, перелил в опрыскиватель и пошел себе по саду.

Медный купорос около 200 грн/кг плюс доставка. К медному купоросу ещё нужно известь найти, комовую, негашеную. Ещё 50 грн набежит.

Потом гасить медленно, вымешивать, процеживать промывать форсунки, матюкаться, опять промывать. 

 

По поводу 30В. Встречал и у профессиональных аграриев и на банке написано - можно смешивать с купоросом. 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Dendnepr сказав:

Да не сильно и дороже. Блю бордо купили с сотрудниками 4 кг по 350 грн плюс на всех 100 грн доставка. Насыпал в ведро, палочкой помешал, перелил в опрыскиватель и пошел себе по саду.

Медный купорос около 200 грн/кг плюс доставка. К медному купоросу ещё нужно известь найти, комовую, негашеную. Ещё 50 грн набежит.

Потом гасить медленно, вымешивать, процеживать промывать форсунки, матюкаться, опять промывать. 

 

По поводу 30В. Встречал и у профессиональных аграриев и на банке написано - можно смешивать с купоросом. 

Так, тепер зрозуміліше.

Blue Bordo - це фактично замінник бордоської рідини. В офіційному описі Blue Bordo немає інформації, що є у складні вапно або щось інше, що нейтралізує сульфат міді й лише зазначено, що діюча речовина - сульфат міді (та, мабуть, саме іони міді потрібні\працюють). Це трохи заплутує.

Звісно, Blue Bordo - значно простіший варіант, ніж щось довго змішувати й потім чистити.

Десь вже вичитав варіант застосування у разі першої обробки 30 Д замість 30 В, якщо минулого сезону шкідників було багато.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

там отличие только. что в одном минеральное масло, а во втором какоето другое. чуть ли не пищевое

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.02.2024 в 12:22, Dendnepr сказал:

я планирую

1) блю бордо (300 грамм на 10 литров) и препарад 30в. Как только устаканится температура и до распучскания почек

...

Здравствуйте, а Вы рассматривали Косайд 2000?
www.corteva.com.ua/products-and-solutions/crop-protection/kocide-2000.html

или Биошок (производитель 30 В ®)?
agropromnika.dp.ua/ru/home/31-bioshokks-4kg.html

Спасибо

Змінено користувачем Perepelitsyn
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Perepelitsyn сказав:

Здравствуйте, а Вы рассматривали Косайд 2000?
www.corteva.com.ua/products-and-solutions/crop-protection/kocide-2000.html

Діюча речовина - гідроксид міді 538 г/кг.

Тобто Біошок - хлорокис міді (340 г/л), та Blu Bordo - класичний вже нейтралізований сульфат міді (770 г/кг).
Схоже, сульфат міді має найбільшу історію застосування.

Змінено користувачем Mr. D
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Mr. D сказал:

Діюча речовина - гідроксид міді 538 г/кг.

Тобто Біошок - хлорокис міді (340 г/л), та Blu Bordo - класичний вже нейтралізований сульфат міді (770 г/кг).
Схоже, сульфат міді має найбільшу історію застосування.

т.е. Блу Бордо самый лучший вариант? В зависимости от цены, я так понимаю?
осенью обрабатывал сад препаратом Зимовит - я так понял, что это альтернатива 30 В ®)?

kisson-agro.com.ua/ru/produkcya/zasobi-zahistu-rosli/nsekticidi/385/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Perepelitsyn сказав:

т.е. Блу Бордо самый лучший вариант? В зависимости от цены, я так понимаю?
осенью обрабатывал сад препаратом Зимовит - я так понял, что это альтернатива 30 В ®)?

kisson-agro.com.ua/ru/produkcya/zasobi-zahistu-rosli/nsekticidi/385/

Моє розуміння таке, що серед мідних препаратів саме бордоська рідина - це найстаріший варіант.
Blue Bordo - схоже, якийсь сучасний гранульований варіант тієї ж бордоської рідини.

Поки що розумію так, що захисну дію мають саме іони міді, але у разі застосування саме сульфату міді без відповідного нейтралізатора буде змінена значно або не значно кислотність, що, здається, для деяких культур може бути негативним фактором. У разі застосування гідроксиду міді (Косайд 2000), мабуть, буде знову зміщена кислотність, але вже в інший бік (або у складі є якийсь інший нейтралізатор).

Тому думаю, застосування саме Blue Bordo або бордоської рідини (яку, схоже, зробити складніше власноруч, ніж використати Blue Bordo) не змінить кислотність значно та відповідно іони міді будуть працювати.
Можливо, хтось підтвердить або спростує такі твердження, але поки що розумію ситуацію саме так.

Ще зустрічались рекомендації застосовувати 30 В або 30 Д трохи пізніше через кілька днів після Blue Bordo, але, звісно, час - це ресурс, який в когось може бути обмеженим.

 

Та загалом Blue Bordo - це фунгіцид.

Так, схоже, Зимовіт - це та ж категорія, що й 30 В/30 Д, але Зимовіт підписаний як інсектицид, а 30 В/30 Д, як інсектоакарицид. Наскільки це критично, складно сказати (можливо, виробник Зимовіт забув дописати акарицид або не має якоїсь ліцензії\сертифіката; склад схожий).

Змінено користувачем Mr. D
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Mr. D сказал:

 

Так, схоже, Зимовіт - це та ж категорія, що й 30 В/30 Д, але Зимовіт підписаний як інсектицид, а 30 В/30 Д, як інсектоакарицид. Наскільки це критично, складно сказати (можливо, виробник Зимовіт забув дописати акарицид або не має якоїсь ліцензії\сертифіката; склад схожий).

В опису все є. По тому ж посиланню

Зимовіт® – інсектоакарицидний засіб на основі мінерального масла, який застосовується для обробки садових дерев і кущів для знищення зимуючих стадій комах і кліщів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Добрий день, дуже цікава тема, можливо хтось використовує додаток на телефон, в якому є план обробки дерев? В мене питання, чим зараз обробити дерева щоб не забивало оприскувач акумуляторний?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 18.02.2024 в 06:28, MAM сказал:

В мене питання, чим зараз обробити дерева щоб не забивало оприскувач акумуляторний?

Є велика купа сучасних мідьмістких препаратів типу рідких як Медян Екстра чи порошкових як Блу Бордо, які самостійні, не потребують ніяких добавок типу вапна чи прилипача.

Чудово розчиняються, легкі в роботі, міцно тримаються на рослинах та бьют зимуючий грибок.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.02.2024 в 06:28, MAM сказал:

Добрий день, дуже цікава тема, можливо хтось використовує додаток на телефон, в якому є план обробки дерев? 

сигента. например.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Панове, а що Ви робите, коли дощ за прогнозом кожні два - три дні?

Намагаюся знайти вдалий час для обробки плодових дерев та вже другий тиждень дощ через день.

Застосувати прилипач - ад'ютант та обробити кілька разів з меншим інтервалом?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

большинство современных ССР имеют системное действие (т.е. впитываются в дерево) и дождь через пару часов им не страшен.

Также можно сократить интервалы между обработками. Там указан разбег 7-10, 10-14. Вот по меньшей цифре стараться обработать. Ведь в дождливое время и болезней больше

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Mr. D сказал:

Панове, а що Ви робите, коли дощ за прогнозом кожні два - три дні?

Заздримо!

Харків.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...