Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тиха кухонна витяжка у вентканал за стіною

Куркуль

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, маю таку ситуацію. В 2-поверховому будинку є кухня-зала і поряд санвузол. В санвузлі є два вентиляційних виходи. Один сполучений з вентиляційним виходом санвузла 2 поверху, а інший окремий. А от на кухні ніяких каналів немає.

Я вирішив, 1 канал, той що має виходи в обох санвузлах використовувати для санвузлів, а в другий підключити витяжку кухні. Як на малюнку:

image.png.02e181aae82caed8ea33f36d8a627784.png

Коричневим відмічено підвісну стелю. Питання. Я хочу на кухні поставити просту вбудовану витяжку, але сумніваюся, що її вентилятор ефективно продавить всі ці повороти, та і шуму вона робитиме чимало, тому виникла ідея замінити чи принаймні доповнити роботу її вентилятора вентилятором в каналі. Але де краще поставити той вентидятор? Під підвісною стелею, відразу після витяжки, чи в санвузлі на вході в цегляний венканал?

 

Змінено користувачем Куркуль
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

давайте переріз вентканалу, його довжину, та з чого він складений. прикинемо опір, але дуже сумніваюся, що туди пройде потік від стандартної витяжки. бо там хоча б 500 м3/год треба мати, а через стандартні вентканали то буде забагато

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

image.png.759c3ffdb270b391ca860d2121dab3ca.png

Значить виходить: підйом від вентканалу 0,25м потім горизонтальний участок ~3м і опуск до витяжки  ~1,3м. І 4 повороти по 90град. Ще проблема в тому, що в санвузлі біля стіни проходить каналізаційний стояк і труби опалення, тому ширина вентканалу маже бути макс 7-8см. Хочу використати плоский канал 120*60.

image.png.ca113000a6e638fe9a8a242a340d18cf.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Воздух вниз пойдет только при сумасшедшей тяге осевого вентилятора, и большой разнице по высоте вход-выход.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

120*60 - это совсем мало

А при 6м/с там ещё и сопротивление ахтунг 

 

Screenshot_20240401-181739-809.png

Змінено користувачем ЯД
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, shneider_vova сказав:

мене більш цікавить той вентканал, що в стіні. після отвору....

Ааа, вхід в стіну 250*160, а сам канал зроблений з шлакоблоків без дна. від входу в стіну канал йде вгору на 6м.

 image.png.e65bfd9cac9b97da7fb012db7c11c40e.png

Я розумію, що це не ідеальний варіант, але вже як є. Мушу пристосуватися до існуючих обставин.

1 годину тому, ЯД сказав:

120*60 - это совсем мало

 В принципі якщо обійти канналізацію з іншої сторони, то можна взяли і більший переріз, але тоді додасться 1 поворот на 90 і канал, а він же пластиковий пройде підпроводкою.

А як пов'язати швидкості у вашій таблиці з кубатурою, яку пишуть в характеристиках вентиляторів і витяжок?

Змінено користувачем Куркуль
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Куркуль сказав:

А як пов'язати швидкості у вашій таблиці з кубатурою, яку пишуть в характеристиках вентиляторів і витяжок?

В вентиляторах, да и скорее всего вытяжках, пишут максимально возможную кубатуру, без вент канала. 

В табличке пропускная способность трубы/канала. То есть 120*60 может максимум через себя пропустить 150кубов в час при этом будет аж свистеть со скоростью 6м/с. Так же есть таблицы зависимости сопротивления от скорости. А потом берете вытяжку/ вентилятор, находите график этого вентилятора и там смотрите максимум кубов при сопротивлении - сколько в принципе сможет продавить.

Сечение каналов подбирается по кубатуре, сколько необходимо обеспечить, и допустимая скорость. 5-6 - это обычно корневые воздуховоды. 

 

Вот, тут можно посмотреть, у них и примеры типа подбора каналов есть.

vents-shop.com.ua/kanal-plastikovyj-ploskij-7005/

Змінено користувачем ЯД
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот как пример, канальник на 540кубов.

Но там есть диаграмма производительности от давления, и на пример при 100Па он 540 не выдаст.

vents-shop.com.ua/ventilyator-vents-strim-150-160-ru/

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот, нашел пдф по каналам вентс

Как видите, сопротивление стремится в бесконечность с увеличением количества проходящего воздуха, то есть есть какое то значение, выше которого в принципе не продавить (и это всего на метре канала)

 

opisanie-produkta-sistema-ploskix-i-kruglyx-pvx-kanalov-plastivent-na-russkom-jazyke-45721869.pdf

Screenshot_20240401-215145-537.png

Змінено користувачем ЯД
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, shneider_vova сказав:

уточнюю - ось так?: 

Ні.Шлакоблок 190*390, отвори думаю 30% від цієї площі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Куркуль сказав:

Ні.Шлакоблок 190*390, отвори думаю 30% від цієї площі.

тобто отвір десь 130*150, не більше. отже він дає опір десь 120 Па. Якщо 4 метри всередині вести 90*220, то це дасть ще 90, плюс на поворотах 20-30 Па, плюс на виході, плюс на фільтрі. Тож не менше 250 Па опору...

 

тут можете погратися вибором:

vents-selector.com/uk/fan

буде щось таке

vents-shop.com.ua/ventilyator-vents-vcu-4e-200-80/

 

але його шум вам не сподобається...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, ЯД сказав:

сопротивление стремится в бесконечность с увеличением количества проходящего воздух

Тут я наверное не сильно правильно выразился, хотя суть та же 

Не сопротивление, а разница давления.

То есть по графика на 1м канала надо обеспечить 18Па чтобы продавить 200кубов.

 

Вообще мое личное имхо - на вытяжке, если не дымить, то 300кубов думаю хватило бы. И если для примера взять 300 кубов и канал 120*60, допустим 4,5м (только пластик, без шахты пока что), то надо 35(приблизительно так по графику) умножить на 4.5, что есть 157,5Па. И найти вентилятор который даст 300кубов при таком давлении. Я думаю такие есть, но под 150канал. При этом скорость в канале будет выше 6м/с и шуметь будут хорошо.

Как то так

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, shneider_vova сказав:

Якщо 4 метри всередині вести 90*220, то це дасть ще 90

Та слава Богу в 90*220 не надо такое давление. По крайней мере по графику вентс 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, ЯД сказав:

И найти вентилятор который даст 300кубов при таком давлении. Я думаю такие есть, но под 150канал.

Продам ВКМ150, щей запас буде 🤣

 

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Продам ВКМ150, щей запас буде 🤣

 

У меня вкм150 уже есть и установлен и именно под вытяжку кухни)) жаль только взял обычный двиг, а не ес

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Продам ВКМ150, щей запас буде 🤣

 

не буде, він тут +-300 м3/год продавить...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чекайте, шановні. А як же тоді працює природня вентиляція? В шахті і так є природня тяга, просто її потрібно дещо прискорити чи те так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тупиковый вариант, еще хуже чем у меня от "острова". Шуметь будет сильно, тянуть - слабо. 

А выход-то простейший! Я сам не додумался, и никто не подсказал...😟

Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Самий простий варіант - через стіну і на вулицю? 

Нажаль армопояс і тераса за стіною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, TaurosRMK сказал:

Самий простий варіант - через стіну і на вулицю? 

Так. Самий простий, ефективний і тихий.👍

Змінено користувачем ashim1990
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...