Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Родина даром

brw

Рекомендовані повідомлення

Немного не так.

В этом вопросе вообще правовая коллизия.

По закону, я в заявлении обязан указать желаемое место расположения земельного участка, в том числе и при реализации права бесплатного получения земли.

Коллизия в том, что я не имею права обратиться в любую государственную структуру о получении информации, где есть свободные участки, и в то же время законодательно не описана обязанность любого из госучреждения дать мне такую информацию.

Юристы советуют в графических материалах, которые подаются с заявлением указывать не конкретное место расположения участка, а целую часть села, где именно Вы желаете получить землю.

Буквально сегодня был в УкрНИИпрограждансельстрой и там за 600-1000 грн можно получить картографическую схему какого-то куска местности где будет отмечены границы участков и земли общего пользования/запаса.

Соответственно от такой схемы можно плясать для указания местоположения желаемого кусочка родины :)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Буквально сегодня был в УкрНИИпрограждансельстрой и там за 600-1000 грн можно получить картографическую схему какого-то куска местности где будет отмечены границы участков и земли общего пользования/запаса.

Соответственно от такой схемы можно плясать для указания местоположения желаемого кусочка родины :)

 

А зачем? Есть лишние 600-1000 грн? Тогда, лучше загляните вот сюда - www.stroimdom.com.ua/forum/forumdisplay.php?f=70

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А зачем? Есть лишние 600-1000 грн? Тогда, лучше загляните вот сюда - www.stroimdom.com.ua/forum/forumdisplay.php?f=70

Спасибо туда я тоже заглядываю...

Причина

Юристы советуют в графических материалах, которые подаются с заявлением указывать не конкретное место расположения участка, а целую часть села, где именно Вы желаете получить землю.

Вот этот самый графический материал можно получить в данной организации.

Если бумага с печатью и подписью не нужна, то посмотреть всякие карты, схемы и прочее можно за гораздо меньшее вознаграждение, тут уж как договоришся.

Дополнительно эта организация дает экспертные заключения по поводу смены целевого назначения участков, что меня как раз и интересовало.

Да и координаты/местоположение участка могут проверить на предмет прохождения дорог, трасс, трубопроводов.

Как минимум две такие проблемы всплывали в последние дни на форуме:

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=66602

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=66013

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Добрий день!

 

Захопилася такою можливістю, перечитала купу матеріалів, але тільки заплуталася.

Вирішили спробувати варіант із відвіданням симпатичних сіл в околицях Львова й поданням заяв за схемою "раптом пощастить" =)

І виникло таке питання, відповіді на яке не знайшла (даруйте, якщо проґавила).

 

Як порадите робити:

а) просто "мовчки" подавати (чи все ж надсилати поштою?) заяви та чекати на офіційні відповіді;

б) одразу підходити до голови сільради й суто по-людськи усно питати - чи є вільна земля, чи є шанси на її виділення нам.

 

Судитися-сваритися все одно не будемо, складними шляхами вишуковувати напевно вільні ділянки в усіляких реєстрах - теж навряд (хіба що геть закохаємось у якийсь вільний шматочок землі). Дуже хочеться обійтися зовсім без хабарів (вдячність постфактум - інша річ). Тому схиляюся до другого варіанту. Надихнулася нечисленними описаними на форумі випадками, коли люди попросили - і отримали.

 

Якщо хтось знає випадки вдалого чи невдалого безкоштовного виділення ділянки на Львівщині - поділіться, будь ласка, досвідом. Поки що такої регіональної інформації не траплялося.

 

Дуже чекатиму на відповіді й поради.

(А перше моє повідомлення на цьому чудовому форумі, вочевидь, знаменує перехід зі статусу пасивного мрійника у статус активного забудовника! =))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрий день!

 

Захопилася такою можливістю, перечитала купу матеріалів, але тільки заплуталася.

Вирішили спробувати варіант із відвіданням симпатичних сіл в околицях Львова й поданням заяв за схемою "раптом пощастить" =)

І виникло таке питання, відповіді на яке не знайшла (даруйте, якщо проґавила).

 

Як порадите робити:

а) просто "мовчки" подавати (чи все ж надсилати поштою?) заяви та чекати на офіційні відповіді;

б) одразу підходити до голови сільради й суто по-людськи усно питати - чи є вільна земля, чи є шанси на її виділення нам.

 

Судитися-сваритися все одно не будемо, складними шляхами вишуковувати напевно вільні ділянки в усіляких реєстрах - теж навряд (хіба що геть закохаємось у якийсь вільний шматочок землі). Дуже хочеться обійтися зовсім без хабарів (вдячність постфактум - інша річ). Тому схиляюся до другого варіанту. Надихнулася нечисленними описаними на форумі випадками, коли люди попросили - і отримали.

 

Якщо хтось знає випадки вдалого чи невдалого безкоштовного виділення ділянки на Львівщині - поділіться, будь ласка, досвідом. Поки що такої регіональної інформації не траплялося.

 

Дуже чекатиму на відповіді й поради.

(А перше моє повідомлення на цьому чудовому форумі, вочевидь, знаменує перехід зі статусу пасивного мрійника у статус активного забудовника! =))

 

В границах сельсовета сложнее найти пустой участок, чем за его границами. В сельсовете куча депутатов с родственниками по всему селу. Как правило вся земля уже "раздерибанена" между своими. В сёлах земли свободной уже практически не осталось. И те же сельсоветы сейчас сами пытаются всячески расширить границы своих населённых пунктов.

За границами населённого пункта легче найти участок 10-12 сот под садоводство. Как правило, такими маленькими участками "за межами" раньше не сильно "занимались". "Латифундистов" и землеустроителей больше интересовали гектары. И мелкие участки вполне реально могли где-то и затеряться от их взгляда.

Если присмотрели какой-то понравившийся участок и есть информация что он свободен, закажите у землеустроительной организации план-схему местонахождения участка ( стоит порядка 100-200 грн., но это как договоритесь) и пишите официально заявление в райгосадминистрацию. Бланк заявления получаете у них. Прикладываете к заявлению план-схему, ксерокопию паспорта и идентификационного кода.

В течении месяца (раньше так было, сейчас возможно и быстрее по закону) получаете ответ. В идеале Вам дадут Разрешение на разработку Проекта землеотвода. Потом у землеустроительной организации заказываете Проект землеустройства (стоит порядка 1,5-2 тыс. грн. если сами будете в дальнейшем согласовывать) и согласовываете. После согласования Проекта землеустройства в базах этот участок уже будет занят Вами и обозначен как "помічений для передачі у власність громадянці ...". Как правило согласование Проекта занимает 3-6 мес.

После согласования с заявлением передаёте Проект на утверждение в РГА. После этого утверждённый проект передаёте в управление земельных ресурсов и получаете Акт права собственности.

Шансов получить участок "за межами села" под садоводство НАМНОГО больше, чем в любом населённом пункте. ИМХО

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

б) одразу підходити до голови сільради й суто по-людськи усно питати - чи є вільна земля, чи є шанси на її виділення нам.
- найліпший варіант!

Офіційний папірець ніколи не замінить живого спілкування.

Хочу Вам сказати, що навіть не на всі офіційні запити приходять відповіді (в моєму випадку з 12 сіл не прийшла відповідь з двох).

А при зустрічі, чи хоча б в телефонній розмові, можна з’ясувати дуже багато питань та отримати необхідну інформацію. Мені, наприклад, деякі голови одразу казали, що вільних ділянок нема, але дуже просимо Вас у гості! Підтекст зрозумілий ))))

Якщо дозволите, пораджу Вам визначитися з якомога більшою кількістю сіл, де Вас влаштувало би отримання ділянки. Розділити їх на дві групи: перша – найліпші, друга най-найліпші ))). Першій групі розіслати офіційні запити, і згодом зателефонувати – поцікавитися, яка буде офіційна відповідь, ну, й поставити супутні питання. А другу відвідати особисто (кожний голова має графік прийняття відвідувачів, який можна дізнатися в самій сільській раді).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую за відповіді!

 

В границах сельсовета сложнее найти пустой участок, чем за его границами. В сельсовете куча депутатов с родственниками по всему селу. Как правило вся земля уже "раздерибанена" между своими. В сёлах земли свободной уже практически не осталось. И те же сельсоветы сейчас сами пытаются всячески расширить границы своих населённых пунктов.

 

Дуже вдячна за поради, але хочеться все ж спробувати отримати землю під забудову, тому що:

 

1. Боюся, що зміна цільового призначення та прокладання комунікацій до "садочка" обійдуться зовсім не дешевше, ніж придбання ділянки - такої, як хочу, а не яку дадуть (Львів - усе ж не Київ за цінами на землю). Але ідеєю запалилася насамперед через те, що грошей немає, а продавати квартиру на півроку-рік раніше заради придбання ділянки - нерозумно (жити тим часом особливо нема де, та й квартира рік тому капітально відремонтована й виплекана, рідна).

 

2. 25 соток невбитого ведмедя - краще, ніж 10 соток невбитого ведмедя =))) Хочу садочок-городик і сусідів подалі.

 

3. Ділянку нам не конче в заможних і найближчих до міста селах, згодні відхилитися від траси вглиб і загалом на відстань від міста десь так до 30 км по дорогах (як я зрозуміла, за "престижністю" відповідник київської 30 км зони - це львівські 10 км), це вже майже глушина.

Хоча, з іншого боку, села з їхніми жителями тут у середньому відчутно забезпеченіші, ніж у центральній Україні, тому й дуже цікавлять випадки безкоштовного отримання землі саме на Львівщині.

 

4. Хочу спробувати варіант без попереднього пошуку точно вільної ділянки зокрема тому, що чи не всі знайдені мною позитивні випадки отримання землі - коли люди просили дати, що є, а от багато хто, маючи документи про "нічийність" облюбованої ділянки, тепер тягаються по прокуратурах. А я не готова "вибивати", я, по суті, сподіваюся на Божу милість =) І геть не пристосована до проходження бюрократичних кіл пекла й давання хабарів, у т.ч. запотрібну мені інформацію.

 

 

Якщо дозволите, пораджу Вам визначитися з якомога більшою кількістю сіл, де Вас влаштувало би отримання ділянки. Розділити їх на дві групи: перша – найліпші, друга най-найліпші ))). Першій групі розіслати офіційні запити, і згодом зателефонувати – поцікавитися, яка буде офіційна відповідь, ну, й поставити супутні питання. А другу відвідати особисто (кожний голова має графік прийняття відвідувачів, який можна дізнатися в самій сільській раді).

 

Ваша відповідь дає надію))

 

Дякую за пораду. Тобто, на вашу думку, особиста розмова дає більші шанси власне на отримання землі (про хабарі не йдеться)? Чи чому такий алгоритм? Ніби ж офіційний запит їх більше зобов'язує. А з іншого боку, мабуть, варіантіві два - дадуть чи не дадуть, незалежно від форми звертання, тільки при особистому спілкуванні купу часу зекономимо. Ну й, може, якомусь голові сподобаємось =)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто, на вашу думку, особиста розмова дає більші шанси власне на отримання землі (про хабарі не йдеться)? Чи чому такий алгоритм? Ніби ж офіційний запит їх більше зобов'язує. А з іншого боку, мабуть, варіантіві два - дадуть чи не дадуть, незалежно від форми звертання, тільки при особистому спілкуванні купу часу зекономимо. Ну й, може, якомусь голові сподобаємось =)

 

Особистий контакт завжди приносить ліпші результати, ніж переписка. У листі-відповіді Вам напишуть або – так є вільна ділянка, робіть те і те, або – нажаль вільних ділянок нема. І все.

А от при зустрічі можна дізнатися набагато більше інформації. Наприклад, мені один голова повідомив, що вільних ділянок в них нема, але управління держмайна продає ділянки в їхньому селі, що є державною власністю і, відповідно, за державними (низькими) цінами. Інший - порадив звернутися до, умовно – б. Галі, вона продає ділянку і дуже дешево, бо терміново треба кошти, і т.д.

Є безліч різних варіантів, про які Вам не напишуть на офіційному папірці.

А «алгоритм», що я Вам запропонував дасть можливість скоротити час на опрацювання всіх сіл, що Вам підходять, та зекономить чимало бензину ( :) ), звісно, якщо таких чималенька кількість.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую! Ближчим часом постараємося бодай поїздити подивитися села в цікавих нам напрямках. А бензин поки що нема куди заливати =) Тож спробуємо, як Proximus, на велосипедах.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как гласит закон: в пределах села можно приватизировать до 25 соток.

Приватизировать можно лишь один раз или можно первый раз приватизировать 10 соток и второй раз 15 соток?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как гласит закон: в пределах села можно приватизировать до 25 соток.

Приватизировать можно лишь один раз или можно первый раз приватизировать 10 соток и второй раз 15 соток?

 

Приватизировать можно только один раз.

Если Вы в первый раз приватизировали участок 10 соток из положенных бесплатных 25 соток "для строительства и обслуживания жилого дома в селе", то уже "добрать" оставшиеся 15 Вам не дадут. Вы своё право на приватизацию используете только один раз.

То же самое как и с приватизацией квартир.

Но Вас никто не лишает права приватизировать различные виды земельных участков, которые указаны в ст. 121 Земельного кодекса Украины, которые в первом посте указал brw.

zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=3&nreg=2768-14

В идеале Вы можете владеть в следствии приватизации всеми видами участков, даже если перед этим у вас бы какой-либо вид участка (купленный, унаследованный, принятый в дар) ИМХО.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы можете владеть в следствии приватизации всеми видами участков, даже если перед этим у вас бы какой-либо вид участка (купленный, унаследованный, принятый в дар)

Может супруг получить на шару. И Вы можете, если имеющийся участок покупали, а не приватизировали.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Может супруг получить на шару. И Вы можете, если имеющийся участок покупали, а не приватизировали.

Имеющийся участок получили в наследство. Все равно имею право на шаровый или уже все - приехали?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имеющийся участок получили в наследство. Все равно имею право на шаровый или уже все - приехали?

 

Имеете. Вы участок приобрели в следствии наследования. Своё право на приватизацию земли Вы не использовали. Данный вопрос 2 месяца назад лично уточнял у начальника управления зем. ресурсов одного из районов Киев. обл. Мной был приобретён участок ранее по договору купли-продажи. Позже приватизировал бесплатно ещё один земельный участок. ИМХО

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Актуально и доступно здесь написано

job.ukr.net/news/kak-kievljanam-mozhno-poluchit-svoi-zakonnye-10-sotok-zemli/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На Киев даже нечего рот разевать.

Знакомая лет 5 назад "приватизировала" участок 15соток на ЮБК. Обошелся в 50 000 у.е.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С Киевом Вы безусловно правы!

Но там есть общий алгоритм действий по землеотводу и предостережения для того, кто пойдёт по этому пути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...
ну, если я правильно понял вашу предысторию, то дав согласие преподовать в местной школе вы стали не просто своим, а ВИП персоной:D.

Не стоит путать причину и следствие ;)

Сначала мне сказали, что участок мой, потом я предложил преподавать)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Правильно ли я поняла из всего вышенаписанного в этой ветке? :

 

Начало - это подача заявления в органы местной управы (силрада и.т.д), а что-то нужно прилагать к заявлению?

 

Что-то я запуталась в описаниях и советах.

 

Есть ли возможность у кого-то из форумчан подытожить все вышеперечисленное?

Например:

1) подача заявления в орган местного самоуправления (получениие разрешения на что?)

2) ...

3) ...

 

Я не хочу показаться глупой, но просто очень много информацию, которую я не огу разложить по полочкам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...