Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Установка та обв'язка ТТК

bratysko

Рекомендовані повідомлення

Порівняння з балонами дуже вдале, я особисто розумію, що система аварійного охолодження ТТК - дуже потрібна штука в господарстві :).

Через незнання "модельного ряду" арматури для котелень різних виробників (вже штудіюю каталоги) прошу допомоги в організації дієвої, простої та бажано економічної схеми обв'язки ТТК.

Схема підкорегована п.Сергієм31, мені не дуже довподоби через наявність двох насосів та ТС клапана з виносним датчиком. Наскільки я зрозумів алгоритм роботи тієї схеми наступний : котловий ЦН розганяє нагрітий теплоносій по системі, при досягненні певної температури на вході в ППР ТС клапан прикривається і циркуляція відбувається в радіаторному контурі за допомогою радіаторного ЦН, а котловий ЦН ганяє воду по малому колу "котел - байпас". Коли вода охолола на деяку величину "дельтаТ" в радіаторному контурі, ТС клапан відривається і запитується гарячою водою з котла. Плюс до всього при перекритому ТС клапані дуже легко завести котел на перегрів, бо не відбувається теплопередачі, а дрова горять... Тому тут без охолодження ніяк не обійтись. Тут вже лунали думки і про ТС змішувачі і про трьохходові клапани, але до них я ще не дійшов, не кажучи вже про схеми обв'язки на їх основі. Буду вдячний за допомогу.

 

Вы немного не павильн поняли принцип работы

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я хоть и не спец из Грюндфоса, но точно могу сказать, что цирк. насосы с такой синусоидой работают, мало того, они даж работают и на прямоугольнике, гудят трохи и греются, но не критично.

На постоянном токе асинхронные моторчики не работают.

 

В альфа 2 сильнохитрые моторчики. С постоянными магнитами. Заливал систему, вода побежала после открытия крана и неподключенный насос замигал индикаторами. Сегодня включал от компьютерного УПСа - гудит как обычно. На постоянке проверю чуть позже. Может быть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Через незнання "модельного ряду" арматури для котелень різних виробників (вже штудіюю каталоги) прошу допомоги в організації дієвої, простої та бажано економічної схеми обв'язки ТТК.

Тут вже лунали думки і про ТС змішувачі і про трьохходові клапани, але до них я ще не дійшов, не кажучи вже про схеми обв'язки на їх основі. Буду вдячний за допомогу.

 

Вот Вам еще вариант - с одним насосом и четырехходовым клапаном, который можно крутить рукой.

Себе так сделал. Но еще не зимовал.

37087670_Pajungima20schema20120EN.thumb.jpg.c6eaa7bd8a555622cc2bbdac78fe3df8.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересно стало. А что происходит с котлом при выключении насоса?

Есть ли люди реально это пережившие, или видевшие последствия закипания котла?

Бываю на котельных, после аварии Т.Т.

Чаще всего это порыв труб системы отопления, с уничтожением отделки, бывает, что на больших площадях.

Но случается и круче, правда редко. Видел выбитые наружные стены котельной, когда котел оказался слабым звеном. Расплавленные стеклопакеты от целенаправленной струи пара, и.т.д.

 

На всякий случай посоветую: если Вы застали свой Т.Т. на грани аварии (шумит, гремит, термометр зашкалил, резкие струи пара и.т.д.) и при этом Вы не представляете, что нужно делать. Просто уйдите из котельной подальше.

Так же видел, какие увечья получали, люди пытаясь спасти свое добро.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3. А больше вариантов и не существует...пардон

Не совсем так. Могу дописать еще штук 15.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы немного не павильн поняли принцип работы

Сергій, я був би безмежно вдячний, коли б Ви пролили світло на принцип роботи тієї схеми. І відео було б не зайвим, особливо в світлі знайомства з ТТК

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не совсем так. Могу дописать еще штук 15.

Вибачте, не можу втриматись - підкажіть, будь ласка, парочку, якщо маєте час та натхнення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергій, я був би безмежно вдячний, коли б Ви пролили світло на принцип роботи тієї схеми. І відео було б не зайвим, особливо в світлі знайомства з ТТК

 

термоклапан не полностью закрывается и отбор тепла продолжается практически всегда...просто в разных количествах...в идеале нужно ставить термоклапан и термоголову настравивать на 70-80 градусов, тогда съем тепла будет максимальным и трубам ничего плохого не будет

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не совсем так. Могу дописать еще штук 15.

я имел ввиду варианты радикальной защиты...ппр труб....которые не принесут вред ни котлу ни трубам

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте, не можу втриматись - підкажіть, будь ласка, парочку, якщо маєте час та натхнення.

Две самые основные "Сергей_84" уже указал. Остальные, звыняйте.

Для затравки: системы безопасности полезно разбивать на несколько частей. Меньше 3-х я рекомендую не делать.

Кроме основных, полезно обезопасить систему. Часть тепла, к примеру, можно погасить в бойлере. Можно самому предусмотреть слабое звено, и.т.д.

В 98% всех аварий Т.Т., является два фактора: жена и уголь. А если это объединяется, то мрак.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Две самые основные "Сергей_84" уже указал. Остальные, звыняйте.

Для затравки: системы безопасности полезно разбивать на несколько частей. Меньше 3-х я рекомендую не делать.

Кроме основных, полезно обезопасить систему. Часть тепла, к примеру, можно погасить в бойлере. Можно самому предусмотреть слабое звено, и.т.д.

В 98% всех аварий Т.Т., является два фактора: жена и уголь. А если это объединяется, то мрак.

 

Ваша аксіома "про жінку + вугілля" - це вже класика жанру про ТТК :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ваша аксіома "про жінку + вугілля" - це вже класика жанру про ТТК :D

А знаете, как это в жизни происходит? Жена закрывает вентиль на подаче котла, растапливает его углем, под завязку.

И уходит.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А знаете, как это в жизни происходит? Жена закрывает вентиль на подаче котла, растапливает его углем, под завязку.

И уходит.

 

Та серйозна це штука - ТТК, потребує уваги та відповідальності. Сподіваюсь не буду свідком таких ситуацій, точніше наслідків, про які Ви вказували вище.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот здесь я применил 3 степени защиты....

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=55393

 

1. Трехходовик

2. Бойлер

3. и если все плохо-охлаждаюший клапан

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот здесь я применил 3 степени защиты....

Нормально, главное красиво. Вот попадешь к нам на "гидрострелку", возьми фотки, покритикуем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нормально, главное красиво. Вот попадешь к нам на "гидрострелку", возьми фотки, покритикуем.

 

надо будет еще пару объектов пофоткать...все времени нету((

 

Вот ближайший объект с ТТ и ТА точно зафоткаю...

 

По гидрострелке......я уже думал...приеду на авто, напьюсь, а потом че мне делать?.......за руль то нини...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По гидрострелке......я уже думал...приеду на авто, напьюсь, а потом че мне делать?.......за руль то нини...

У меня места много, вбирай любое. Правда, под котлом и в трубном утеплите занято под Аандрюху.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня места много, вбирай любое. Правда, под котлом и в трубном утеплите занято под Аандрюху.

 

когда следующая ГС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А який Ви, панове монтажники, порекомендували ТС змішувальний клапан з верхньою межею 80градусів (для того, щоб убезпечити ППР від високих температур)? Бо все що мені показували - то ТС змішувачі на вихід з бойлера з діапазоном 30-60градусів.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А який Ви, панове монтажники, порекомендували ТС змішувальний клапан з верхньою межею 80градусів (для того, щоб убезпечити ППР від високих температур)? Бо все що мені показували - то ТС змішувачі на вихід з бойлера з діапазоном 30-60градусів.

 

у хаймаера я использую модели с головой 60-90 гр.....

 

если в системем есть ТА, то использую 40-70...можно не тольео ограничить , но еще и регулировать как обычный котел

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у хаймаера я использую модели с головой 60-90 гр.....

 

если в системем есть ТА, то использую 40-70...можно не тольео ограничить , но еще и регулировать как обычный котел

 

Ще раз дякую Сергій "за наводку" на Хаймаєр: дійсно те, що треба (дочитав техдоки) - і ціна адекватна, не те що мені намагались впарити ТС змішувач на ГВС з верхньою Т=60градусів за 1200грн!!! Та то таке...

Мене зараз дуже мучить таке питання : чи не можна обійтись лише одним циркуляційним насосом, чи так необхідний другий ЦН, який буде знаходитись після змішувача (як у схемі п.Сергія31)? По номограмі ТС змішувального клапана втрати тиску на ньому становитимуть 3,2кПа, втрати в головному циркул.кільці 9кПа. При нашій витраті з діаграми насоса видно, що він створить напір 4,5м (на 2швидкості), що рівняється десь 42кПа.

Щось я може впустив або не знаю/розумію? А що каже її величність "ПРАКТИКА" на мої забаганки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще раз дякую Сергій "за наводку" на Хаймаєр: дійсно те, що треба (дочитав техдоки) - і ціна адекватна, не те що мені намагались впарити ТС змішувач на ГВС з верхньою Т=60градусів за 1200грн!!! Та то таке...

 

э не....есть иногда задачи когда ради Kvs приходится покупать дорогущие смесители, но в осносном эти задачи на ТП и ГВС

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще раз дякую Сергій "за наводку" на Хаймаєр: дійсно те, що треба (дочитав техдоки) - і ціна адекватна, не те що мені намагались впарити ТС змішувач на ГВС з верхньою Т=60градусів за 1200грн!!! Та то таке...

Мене зараз дуже мучить таке питання : чи не можна обійтись лише одним циркуляційним насосом, чи так необхідний другий ЦН, який буде знаходитись після змішувача (як у схемі п.Сергія31)? По номограмі ТС змішувального клапана втрати тиску на ньому становитимуть 3,2кПа, втрати в головному циркул.кільці 9кПа. При нашій витраті з діаграми насоса видно, що він створить напір 4,5м (на 2швидкості), що рівняється десь 42кПа.

Щось я може впустив або не знаю/розумію? А що каже її величність "ПРАКТИКА" на мої забаганки?

 

Если ставится только ТТ и нужно просто ограничить температуру на систему, можно обойтись 1 насосом, но только не в схеме Сергея31, только в схеме с трехходовиком в качестве ограничителя......в некоторых случаях это может не получится, все индивидеульно

 

А прелесть Хаймаера именно в малых потерях напора на клапане

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...