Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Новое в налогах физ. лиц? Или правовой беспредел?

SergiyUA

Рекомендовані повідомлення

Спасибо за Ваши ответы.

Я правильно понимаю, что налоговый агент мог заплатить эти 15% от моего имени и в квитанции вообще может быть не указано название этого налогового агента?

Со справкой-счетом проблема: МРЭО не хотят поднимать архив, в контора, которая ее выписывала съехала из этого МРЭО и я не знаю, где их найти, даже их названия не помню.

 

вообще Лана , по нашему законодательству - это налоговая должна ДОКАЗЫВАТЬ что стоимость авто было именно таким , а не вы оправдываться .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вообще Лана , по нашему законодательству - это налоговая должна ДОКАЗЫВАТЬ что стоимость авто было именно таким , а не вы оправдываться .

 

Я пыталась сегодня это объяснить налоговому инспектору. Даже перешли на немного повышенные тона после ее фразы, что "за ней стоит государство, а за мной никого. И поэтому я должна заполнить декларацию о доходах за 2010год и указать в ней реальную стоимость продажи, а не 4000грн". Но они накинулись на меня втроем, поэтому, я сказала, что мне нужно перечитать статьи закона и я приду к ним через пару дней.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

IMHO, не фиг туда больше ходить.

 

Уже так думала... А если наложат налоговый арест на мое движимое и недвижимое имущество?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На основании чего? У Вас документы есть. Подтверждение уплаты налогов тоже есть. Штраф за неподачу декларации, как тут выяснили, уже наложить не могут по сроку, а так же потому, что у Вас не было такого обязательства — её подавать. Если тёткам нехрен делать, кроме запугивания не знающих своих прав граждан, не фиг с ними общаться. Уволить их у нас, к сожалению, нельзя. Не та страна.

ЗЫ Ну хорошо, инспектор имеет право вызвать. Пусть даже прислали ценным письмом. Какие последствия за неприход? Где они фиксируют факт прихода?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уже так думала... А если наложат налоговый арест на мое движимое и недвижимое имущество?

 

ЧС каких куев ??? У Васчто долг появился ?

 

Однажды видел в прокуратуре как прокурорские дрючили налоговиков за мнимые-корявые штрафы.

 

ИМХО, если пойдете - скажите : "Достали Вы меня уже вкрай, от Вас сразу иду в прокуратуру писать на Вас жалобу !!! "

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На основании чего? У Вас документы есть. Подтверждение уплаты налогов тоже есть. Штраф за неподачу декларации, как тут выяснили, уже наложить не могут по сроку, а так же потому, что у Вас не было такого обязательства. Если тёткам нехрен делать, кроме запугивания не знающих своих прав граждан, не фиг с ними общаться. Уволить их у нас, к сожалению, нельзя. Не та страна.

 

Вот и пытаюсь выяснить могут или нет.

Квитанция есть, но они мне доказывают, что плательщиком должен был быть налоговый агент (а не я), а в назначении они должны были указать, что платят за меня. Вот и хочу это выяснить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам в посте 74 ответили. Инспектор ищет предлог раскрутить Вас на штраф. Облезет.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уже так думала... А если наложат налоговый арест на мое движимое и недвижимое имущество?

Лана, успокойтесь. Такого не будет. Накладывать арест за что? Налог перечислен и точка. Больше туда не ходите....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я бы жалобу в прокуратуру написал (копию - в налоговую). Все равно обязаны рассмотреть и ответить. Ее потом вместе с ответом можно и использовать, если вдруг налоговая не успокоится.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я бы жалобу в прокуратуру написал (копию - в налоговую). Все равно обязаны рассмотреть и ответить. Ее потом вместе с ответом можно и использовать, если вдруг налоговая не успокоится.

Заодно и справка-счет сразу же найдется.

Но человеку надо помочь. Лана, можно написать письмо-запрос в ГАИ (городское или обласное взависимости от обстоятельств)

такого характера: прошу предоставить мне копию справки-счет выписаннной тогда-то и т.п. Или же, прошу сообщить мне, какая была оценочная стоимость по справки-счет, выписанной тогда-то. Отнести его, загегистрировать в канцелярии ГАИ и ждать ответа.

Какой-то ответ должны дать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А если наложат налоговый арест на мое движимое и недвижимое имущество?

 

Если не ошибаюсь, то у налоговой пока нет такого прямого права в отношении физ лиц НЕ предпринимателей (предпринимателя им вздрючит - как два байта переслать).

Вот через суд могут наложить арест, точнее именно суд и может (но не обязан) наложить арест "в обеспечение возможных обязательств по иску".

Замечу, что "по суду" "арест" накладывается как правило не на всё имущество ответчика, а только на некую его часть, стоимость которой сопоставима с размером иска.

 

Но суд есть суд, и в этом случае истцом будет именно налоговая, а Вы - ответчиком.

Напомню, что бремя доказательства вины ответчика или нарушения ответчиком прав истца лежит именно на истце.

Т.е. в нашем случае - на налоговой.

Вот ей и придётся доказывать Вашу "вину".

 

... что в общем то логично...

... и ой как НЕ просто...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ИМХО, если пойдете - скажите : "Достали Вы меня уже вкрай, от Вас сразу иду в прокуратуру писать на Вас жалобу !!! "

 

Так сказать можно.

Но от жалобы в прокуратуру толку будет мало... увы.

 

Ибо НЕТ фактов "стяжательства" и превышения служебных полномочий.

Да, налоговая прислала "приглашение на беседу".

Но это именно приглашение, а не повестка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

(ссылка устарела)

Разом з тим у відповідності з підпунктом "є" пункту 176.1 статті 176, статтями 177 і 178 платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

 

Платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік згідно з підпунктом "є" пункту 176.1 статті 176, статтями 177 і 178 цього розділу, застосовують ставку податку 17 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування.

кто-то что-то понял? :o

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо всем за Ваши ответы.

Мне сказали, что сейчас многих, продавших авто через справку-счет в 2010 вызывают в налоговую. Поэтому, многим пригодятся Ваши советы.

Для себя решила так:

Квитанция таки должна была платиться налоговым агентом,а в назначении указываться мои данные. На этой неделе попробую договориться в МРЭО взять копию этой справки. Потом пойду со справкой и квитанцией об уплате налога и пусть они выясняют, почему этот налоговый агент неправильно оформил эту квитанцию. И в этом случае, я не обязана была сдавать декларацию о доходах. Без это справки я не могу им доказать, что я продала через справку-счет и мой авто стоил 4000грн и я, как законопослушный гражданин, им больше ничего не должна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я продала через справку-счет и мой авто стоил 4000грн и я, как законопослушный гражданин, им больше ничего не должна.

у налоговой по поводу 4000грн будет свое мнение,и соответсвенно о размере налога также.

но документов у них нет, и требуют их с вас...

таки их нужно в сад...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо всем за Ваши ответы.

Мне сказали, что сейчас многих, продавших авто через справку-счет в 2010 вызывают в налоговую. Поэтому, многим пригодятся Ваши советы.

Для себя решила так:

Квитанция таки должна была платиться налоговым агентом,а в назначении указываться мои данные. На этой неделе попробую договориться в МРЭО взять копию этой справки. Потом пойду со справкой и квитанцией об уплате налога и пусть они выясняют, почему этот налоговый агент неправильно оформил эту квитанцию. И в этом случае, я не обязана была сдавать декларацию о доходах. Без это справки я не могу им доказать, что я продала через справку-счет и мой авто стоил 4000грн и я, как законопослушный гражданин, им больше ничего не должна.

Еще хочу спросить: в квитанции Ваша подпись? Если не Ваша, то очень хорошо - значит платили не ВЫ, а агент.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

(ссылка устарела)

 

кто-то что-то понял? :o

 

Примерный смысл такой:

- если Вы получили доход (не пойму только в месяц или в год) больше, чем 10 мин.зарплат (ок 10000грн), то ставка подоходного свыше этих ок.10000грн будет не 15%, а 17%.

- декларацию надо подавать, даже не смотря на то, что этот доход (свыше ок.10000грн) был получен от налоговых агентов.

-декларацию надо подавать, если доходы получены от двух и более агентов.

 

Блин, мой мозк сломан :\"\":

Но разобраться надо....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Еще хочу спросить: в квитанции Ваша подпись? Если не Ваша, то очень хорошо - значит платили не ВЫ, а агент.

 

Стоит какая-то "закорючка":) На мою совсем не похожа.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стоит какая-то "закорючка":) На мою совсем не похожа.

 

Это говорит о том, что в квитанции расписывался налоговый агент, а не Вы.

У Вас в руках козырь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цельнотянутая цитата с автомобильного форума, где обсуждается аналогичная тема.

=========

 

Юристи назвали неправомірним використання податковою непрямих методів визначення доходів громадян

 

12.12.2011 09:48

Використання податковими органами непрямих методів визначення доходів громадян не закріплене на законодавчому рівні, і тому дії податкової, пов’язані з виявленням прихованих джерел фактично понесених витрат, є неправомірними. Про це Кореспондент.biz (korrespondent.net) повідомили у міжнародній юридичній групі AstapovLawyers.

 

Зокрема, як нагадує юрист компанії Ганна Яренко, з метою «викриття» громадян, що не декларують реальний розмір доходів або не надають декларацію зовсім, податкова служба вдається до різноманітних джерел: починаючи від відомостей, отриманих від сусідів, про понесені витрати і закінчуючи інформацією, що надійшла від фінансових установ.

 

За словами експерта, раніше у Законі «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», що втратив чинність, існувала норма, що дозволяла податковій у разі неможливості самостійно визначити суму податкового зобов’язання вдатися до використання непрямих методів їх визначення (ст. 4.3.5 зазанченого Закону).

 

А сама методика, пояснює Яренко, а отже, і реальна можливість застосування таких методів, ні цим, ні будь-яким іншим нормативно-правовим актом закріплена не була, тож спори між податковими органами та платниками податків про донарахування податкових зобов’язань на підставі непрямих методів суд вирішував на користь останніх.

 

«Нинішня редакція Податкового кодексу не містить навіть згадки про такі методи. І, у зв’язку з цим, податкові спори за 2011 рік судом були розглянуті з тим самим результатом — на користь платника» податків, — додала експерт.

 

При цьому вона констатувала, що вірогідність запровадження в Україні непрямих методів визначення податкових зобов’язань, як і раніше, залишається, проте на сьогодні чиновники обмежуються лише розмовами про необхідність гармонізації податкового законодавства України із законодавством ЄС у частині імплементації в життя таких непрямих методів.

 

«Очевидно, що від встановлення норм, які регулюють порядок застосування непрямих методів, можуть потерпіти, в першу чергу, чиновники, дохід яких не відповідає їхнім витратам. Тому найближчим часом чекати ухвалення таких норм не варто», — уклала Яренко.

 

Раніше вже повідомлялося, що Державна податкова служба проводить аналіз даних про купівлю українцями транспортних засобів, нерухомості та землі.

 

Джерело: Кореспондент.biz

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что и требовалось доказать. Поливаем грядку машинным маслом и не дёргаемся.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

від 05.12.2011 р. N 04-39/12-1288

 

У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики розглянуто звернення громадянина... щодо правомірності дій... ОДПІ з вимагання від нього пояснень стосовно джерел походження коштів, спрямованих заявником на придбання товарно-матеріальних цінностей та сплати податку на доходи фізичних осіб з суми витрат, понесених на придбання таких цінностей.

 

Конституцією України (стаття 19) встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

 

Права органів державної податкової служби регулюються Податковим кодексом України (далі - Кодекс), відповідно до підпункту 20.1.6 пункту 20.1 статті 20 якого для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, органи державної податкової служби мають право отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності)) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.

 

Згідно із розділом IV Кодексу фізичні особи зобов'язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб з одержуваних ними оподатковуваних доходів. Відповідно до пункту 164.1 статті 164 Кодексу оподатковуваний дохід - це будь-який дохід, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду, який підлягає оподаткуванню.

 

Витрати, понесені фізичними особами - платниками податків, не визначені Кодексом як об'єкт оподаткування будь-якими податками, встановленими цим Кодексом. Отже, немає законних підстав вважати, що суми, сплачені фізичною особою на придбання товарно-матеріальних цінностей, зокрема, для особистого користування, включаються до її загального річного оподатковуваного доходу, з якого сплачується податок на доходи фізичних осіб.

 

Таким чином, оскільки Кодексом не передбачено обчислення та сплату податків із сум витрат фізичної особи, то вбачається, що вимоги податкових органів щодо надання громадянами пояснень про джерела походження їх коштів, спрямованих на придбання товарно-матеріальних цінностей для особистого користування, а також сплати податку на доходи фізичних осіб з сум таких витрат, не відповідають нормам чинного законодавства.

*

 

Голова Комітету

В. Хомутиннік

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

від 05.12.2011 р. N 04-39/12-1288

У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики розглянуто звернення громадянина... щодо правомірності дій... ОДПІ з вимагання від нього пояснень стосовно джерел походження коштів, спрямованих заявником на придбання товарно-матеріальних цінностей та сплати податку на доходи фізичних осіб з суми витрат, понесених на придбання таких цінностей.

......

Таким чином, оскільки Кодексом не передбачено обчислення та сплату податків із сум витрат фізичної особи, то вбачається, що вимоги податкових органів щодо надання громадянами пояснень про джерела походження їх коштів, спрямованих на придбання товарно-матеріальних цінностей для особистого користування, а також сплати податку на доходи фізичних осіб з сум таких витрат, не відповідають нормам чинного законодавства.

 

И что теперь? Ну потрепали человеку нервы и время, так то-же "пересічний", чего же с ним панькатся-то. И что, теперь за каждый незаконный наезд наказывать чиновника из налоговой....8-)

Хомутынник - красавЕц, пожурил своего. Можно сказать - проявил гражданскую позицию. Конечно, наезжали на "платника" по собственной инициативе конкретного налогового инспектора, без всякой команды сверху. Ну, просто мелкий чинуша "не правильно понял правильный закон".

Кстати, это решение Комитета хоть какую-то юридическую силу имеют?

 

Все бы это было бы смешно, если бы не было так грустно......:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...