Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Документи на будівництво (Вінницький район)

Ayusik

Рекомендовані повідомлення

Пропоную тут писати про документи що потрібні до та під час будівництва.

 

Сьогодні був в архітектурі Вінницького району.

 

Для отримання будівельного паспорту необхідно:

1. Проект житлового будинку (фасади, плани поверхів, максимальні відмітки висотності,) зі слів - не обовязково з печатками, може зробити будь-хто знаючий.

2. Дві копії державного акту на землю і договору куплі-продажу (якщо є) (нотаріально завірені) зі слів завіряти треба одну копію, іншу просто ксерокопію з завіреного.

3. Викопіювання з плану землекористування сільської ради.

4 Технічні умови (РЕС, Вінницягаз) . Під садівництво не потрібно.

 

п.с. Сказали що з 2013р. за самовільне будівництво підвищується штраф (суттєво).

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....

п.с. Сказали що з 2013р. за самовільне будівництво підвищується штраф (суттєво).

 

Стосовно 2013-го. Мені раніше розповідали, що зараз можна розпочати будівництво, головне закінчити до 2013 і встигнути його оформити в БТІ.

Сьогодні у мене була зустріч з одним архітектором, який мені розповів, що на Театральній 14 є якась контора, яка здирає божевільні штрафи (до половини вартості будівлі) за незаконне будівництво.

Хто-небудь може пролити світло, яка в реальності ситуація...? :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для отримання будівельного паспорту необхідно:

1. Проект житлового будинку (фасади, плани поверхів, максимальні відмітки висотності,) зі слів - не обовязково з печатками, може зробити будь-хто знаючий.

 

А проект обов'язковий? Згідно з статтею 27 закону "Про регулювання містобудівної діяльності"

 

Стаття 27. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки

 

1. Забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).

 

Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

 

Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.

 

За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.

 

2. Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об'єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

 

[/Quote]

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так зрозумів, і надіюсь що ПРОЕКТ - не обовязковий. ( При будівництві невеликого будинку)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стосовно 2013-го. Мені раніше розповідали, що зараз можна розпочати будівництво, головне закінчити до 2013 і встигнути його оформити в БТІ.

Сьогодні у мене була зустріч з одним архітектором, який мені розповів, що на Театральній 14 є якась контора, яка здирає божевільні штрафи (до половини вартості будівлі) за незаконне будівництво.

Хто-небудь може пролити світло, яка в реальності ситуація...? :-)

 

Я был на театральной 14 (вот только название конторы не помню), заказывал там геологию участка (можно через "Прозорий офіс" в горисполкоме, но напрямую дешевле). И параллельно я зашел на консультацию к их начальнице. Она мне сказала тоже самое, что если успею построить до 2013, то процедура оформления достаточно простая и штраф небольшой. А после 2013 штраф может быть и пол оценочной стоимости постройки. Плюс если стройку "засекут" то 100% заморозят.

 

Я собираюсь строиться в черте города, то мне архитектор сказал, что лучше не рисковать. Если где-то в районе и соседи нормальные (жалобы писать не будут) то он говорит, что можно пробовать и без разрешения или параллельно его оформлять.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я был на театральной 14 (вот только название конторы не помню), заказывал там геологию участка (можно через "Прозорий офіс" в горисполкоме, но напрямую дешевле). И параллельно я зашел на консультацию к их начальнице. Она мне сказала тоже самое, что если успею построить до 2013, то процедура оформления достаточно простая и штраф небольшой. А после 2013 штраф может быть и пол оценочной стоимости постройки. Плюс если стройку "засекут" то 100% заморозят.

 

Я собираюсь строиться в черте города, то мне архитектор сказал, что лучше не рисковать. Если где-то в районе и соседи нормальные (жалобы писать не будут) то он говорит, что можно пробовать и без разрешения или параллельно его оформлять.

 

Ага, зрозуміло, дякую!

А контора та називаэться, здається, Інспекція ДБК... Там же ж є районна архітектура.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так зрозумів, і надіюсь що ПРОЕКТ - не обовязковий. ( При будівництві невеликого будинку)

 

Ви помиляєтесь, навіть для гаража потрібен проект ))) , невже в вимогах нашого ГАСКу - не йдеться про проект ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви помиляєтесь, навіть для гаража потрібен проект )))

 

Яка держ структура і на якій стадії узаконення садового будинку розміром 100м2 вимагає повноцінний проект ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я был на театральной 14 (вот только название конторы не помню), заказывал там геологию участка (можно через "Прозорий офіс" в горисполкоме, но напрямую дешевле). И параллельно я зашел на консультацию к их начальнице. Она мне сказала тоже самое, что если успею построить до 2013, то процедура оформления достаточно простая и штраф небольшой. А после 2013 штраф может быть и пол оценочной стоимости постройки. Плюс если стройку "засекут" то 100% заморозят.

 

Я собираюсь строиться в черте города, то мне архитектор сказал, что лучше не рисковать. Если где-то в районе и соседи нормальные (жалобы писать не будут) то он говорит, что можно пробовать и без разрешения или параллельно его оформлять.

 

К сожалению, то что говорят в прозором офисе и реальность - два совершенно разных понятия, вам дали справку ))), что все будет хорошо ? :lol: Если нет такой справки и вы не друг Гройсмана то вам надо пройти все разрешительные этапы и конечно же уведомить ГАСК о начале строительства

 

Добавлено через 3 минуты

Яка держ структура і на якій стадії узаконення садового будинку розміром 100м2 вимагає повноцінний проект ?

Вам потрібно зрозуміти сам алгоритм дій, але мене дивує ваше питання, тому як ви й почали тему з того, що самі ходили в ГАСК й дізнавались про пакет документів необхідних для забудови на вашій ділянці, адже ГАСК - вам і надав той перелік. Тому вам апріорі потрібен будівельний паспорт й відповідно й проект, скорше за все буде достатньо й об'єму ескізу , бо підставі чого будуть робити вам буд.паспорт:

  • поповерхові плани
  • генплан
  • фасади
  • експлікація
  • візуалізація

Окрім того, як без нормального проекту ви хотіли б будуватися ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлено через 3 минуты

 

Вам потрібно зрозуміти сам алгоритм дій, але мене дивує ваше питання, тому як ви й почали тему з того, що самі ходили в ГАСК й дізнавались про пакет документів необхідних для забудови на вашій ділянці, адже ГАСК - вам і надав той перелік. Тому вам апріорі потрібен будівельний паспорт й відповідно й проект, скорше за все буде достатньо й об'єму ескізу :

  • поповерхові плани
  • генплан
  • фасади
  • експлікація
  • візуалізація

 

Так, можливо я не правильно висловився.

Я маю на увазі що не обовязково замовляти повноцінний індивідуальний проект в архітектора, або купляти готовий проект в інтернеті.

Я зрозумів, що те що потрібно в ГАСК для виготовлення будівельного паспорту (фасади, плани поверхів, план забудови) можна без проблем знайти на будь-якому сайті з продажу проектів. Чи я помиляюсь? і Гаск не прийме гарно оформлені родруківки з інтернету ???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Так, можливо я не правильно висловився.

Я маю на увазі що не обовязково замовляти повноцінний індивідуальний проект в архітектора, або купляти готовий проект в інтернеті.

Я зрозумів, що те що потрібно в ГАСК для виготовлення будівельного паспорту (фасади, плани поверхів, план забудови) можна без проблем знайти на будь-якому сайті з продажу проектів. Чи я помиляюсь? і Гаск не прийме гарно оформлені родруківки з інтернету ???

 

так, ви маєте рацію, повноцінний проект - можна не замовляти, адже у вас не 300м2.

Тому з прийняттям нового закону, що розпочав діяти реально вже з літа, а юридично трішки раніше )) ,це і є полегшена процедура.

Але якщо бути реалістом - без реального й нормального проекту - побудувати "щоб радувало око" й стояло - то вже зовсім інше, адже

тільки за картинками й планами - навіть я з 12 річним досвідом у цій сфері - робив би для себе креслення - конструктиву й все що від цього залежить.

Якщо ж брати польскі проекти вони окрім перекладу не є адаптованими під українські реалії - в економічному плані.

Що ж до суті питання, то узагальнений алгоритм отрмання будівельного паспорту я описував в своєму блозі - archi-buro.com/strojpasport-algoritm-polucheniya/

також корисно прочитати й другий етап - archi-buro.com/uvedomlenie-gask-i-mchs-o-nachale-stroitelstva/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Окрім того, як без нормального проекту ви хотіли б будуватися ?

 

Я не проти того, що в ідеалі, звичайно, перед початком будівництва потрібно зробити повноцінний проект, з усіма можливими прорахунками всього!

Але враховуючи необхідність і фінансову доцільність, я прийшов до висновку, що проект - не є 100% гарантією оптимального співвідношення ціна\якість майбутнього будинку. Чому я вирішив не робити повноцінний проект - , звичайно економія коштів. І при будівництві не за один рік, без проекту, є більше часу на вибір матеріалів для будівництва.

 

Повторюсь, я не проти проекту - при можливості дозволити фінансові витрати на нього.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не проти того, що в ідеалі, звичайно, перед початком будівництва потрібно зробити повноцінний проект, з усіма можливими прорахунками всього!

Але враховуючи необхідність і фінансову доцільність, я прийшов до висновку, що проект - не є 100% гарантією оптимального співвідношення ціна\якість майбутнього будинку. Чому я вирішив не робити повноцінний проект - , звичайно економія коштів. І при будівництві не за один рік, без проекту, є більше часу на вибір матеріалів для будівництва.

 

Повторюсь, я не проти проекту - при можливості дозволити фінансові витрати на нього.

Ні ))) я вас в жодному випадку не агітую за розробку проекту - в повному циклі й одразу, тому можете то розділити на три етапи :

  1. ескіз
  2. архітектурна частина
  3. конструктивна частина

Але сто відстотково, кожен, хто думає, що на проекті варто економити - зтикаючись з реальним будівництвом - розуміє, що вартість проекту - не співрозмірна із перевитратами матеріалів на будівельно монтажні роботи - без проекту.

Наприклад вартість 1000 кг арматури - близько 8000 грн. і тому подібне,

а інженер-конструктор - реально вирахує чіткий і вірний конструктив який наприклад буде необхідний для вашого фундаменту...

Хочу наголосити, що я не агітую за себе в ролі архітектора, бо й ціни на мою роботу звісно не є демпінговими чи студентськими

Окрім того - якісний проект - вам дозволить контролювати вашого прораба, хоч якимось чином.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всем винничанам здравствуйте.

У меня уже на руках строительный паспорт, так что могу сказать что в обязательном порядке понадобилось для его получения (получала в 2011 году):

 

Всё, из вышеперечисленных документов, кроме визуализации. Не знаю как насчет "без печати". У меня был с печатью.

Пакет чертежей называется "эскизный проект".

Туда входят:

1) Генплан масштаб 1:500 и 1:2000;

2) Планы этажей с экспликациями (перечнем помещений с указанием площадей);

3) Фасады со всех сторон

 

Получала строительный паспорт в районной архитектуре (ул. Соборная) в течении месяца, стоимость около 300 грн. (Для города около 800 грн.)

 

После получения стройпаспорта в ГАСКе (ДАБКе) по Келецкой 51 получила разрешение на строительство. И всё! Начали строиться.

 

Конструкторскую часть не заказывала, хотя знакомый конструктор рассчитал нагрузку на фундамент и совместно определили каким он должен быть.

 

Эти все документы получить не сложно, чтоб потом не переживать, что вашу стройку заморозят или признают незаконной.

 

Сейчас подошли к этапу внутренних работ - вот занимаюсь электрикой, в скором времени займусь получением техусловий. Думаю прийдется заказывать электрическую часть проекта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

После получения стройпаспорта в ГАСКе (ДАБКе) по Келецкой 51 получила разрешение на строительство. И всё! Начали строиться.

вы уведомляли ГАСК и МЧС о начале строительства как я писал тут ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ГАСК - да, МЧС - нет. Разрешение на строительство получили ранее 19.05.2011 (в марте или апреле 2011)... про МЧС никто ничего не говорил...да и надо л иэто для частного строительства на садовом участке?)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ГАСК - да, МЧС - нет. Разрешение на строительство получили ранее 19.05.2011 (в марте или апреле 2011)... про МЧС никто ничего не говорил...да и надо л иэто для частного строительства на садовом участке?)

 

а )) ну так новая процедура, согласно нового закона в Винницу докотилась в начале осени, а целое лето было вообще проблематично и анреально получить разрешительную документацию

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

извините, прочитала ст. 34 вышеупомянутого вами закона, но про МНС там ни слова...все разрешительные документы на проведение строительных работ по прежнему выдает ГАСК на основании строительного паспорта и свидетельства о праве собственности на землю...или это наши местные требования?
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кротик абсолютно права - достаточно указаных документов и в прозором офисе в течении месяца получается паспорт на строительство. В мнс и к соседям, посылают если не соблюдаются растояния к соседним строениям.

 

С паспортом на строительство посылается или заносится уведомление в гаск.

Это для города, я так получал в сентябре 2011. Самое дорогое в проекте это чертежы (архитектурный проект) которые заказываются у архитекторов я плотил 2500 грн, геодезия 1:500 от 400 до 800 грн. заказываеься в архитектуре и всё.

 

Для строительства по своему желанию, опять же у архитекторов заказывается детальный строительный проект с кладочными планами, расчётами фундаментов и монолитных участков и т. д. Стоимость разная в основном от 50 грн за квадратный метр общей площади.

 

Для района, по идее должно быть всё дешевле и проще. Полная документация и разрешения всех служб нужны только для строений больше 500 квадратов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 13 квітня 2011 р. N 466

 

ПОРЯДОК

виконання підготовчих робіт

Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт

15. Замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з

дня реєстрації декларації або з дня отримання права на виконання

підготовчих робіт відповідно до пунктів 13 і 14 цього Порядку

письмово поінформувати місцеву держадміністрацію або орган

місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта будівництва,

а також державні органи у сфері пожежної та техногенної безпеки

про початок виконання підготовчих робіт.

 

 

извините, прочитала ст. 34 вышеупомянутого вами закона, но про МНС там ни слова...все разрешительные документы на проведение строительных работ по прежнему выдает ГАСК на основании строительного паспорта и свидетельства о праве собственности на землю...или это наши местные требования?

 

 

Кротик абсолютно права - достаточно указаных документов и в прозором офисе в течении месяца получается паспорт на строительство. В мнс и к соседям, посылают если не соблюдаются растояния к соседним строениям.

 

С паспортом на строительство посылается или заносится уведомление в гаск.

Это для города, я так получал в сентябре 2011. Самое дорогое в проекте это чертежы (архитектурный проект) которые заказываются у архитекторов я плотил 2500 грн, геодезия 1:500 от 400 до 800 грн. заказываеься в архитектуре и всё.

 

Для строительства по своему желанию, опять же у архитекторов заказывается детальный строительный проект с кладочными планами, расчётами фундаментов и монолитных участков и т. д. Стоимость разная в основном от 50 грн за квадратный метр общей площади.

 

Для района, по идее должно быть всё дешевле и проще. Полная документация и разрешения всех служб нужны только для строений больше 500 квадратов.

 

 

Открою вам тайну - архитекторов с архитектурным образованием в винницком ГАСКе - всего 3 человека, они априори не сидят на разрешительной документацией, так что называть архитекторами те кто занимался выдачей вам разрешительной документации - не стоит.

 

В остальном - полностью согласен с вами, к сожалению алгоритм получения разрешительной документации в нашем и других ГАСКах - только-только устаканился ,

так как практически до осени - он был другой

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пару месяцев назад я в интернете находил информацию, что на садовом участке можно строить садовый, дачный или усадебный (садибний) дом. Из них только усадебный предназначет для круглогодичного проживания.

В архитектуре сказали, что разрешается только садовый.

Сейчас найти соответствующий закон не могу.

 

Можно оставить садовый дом, но какие будут ньюансы, если я поменяю целевое назначение участка и захочу использовать дом для круглогодичного проживания?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, а кто вам в садовом домике мешает проживать круглогодично??...насколько мне известно - то только прописаться там нельзя, и ещё ...ограничения по площади...вот:

 

ЗМІНИ до Типових регіональних правил забудови (2010г.)

 

" 9.4. Будівельний паспорт надається для здійснення будівництва

або реконструкції таких об'єктів:

житлових (садибних, котеджних та особняків) (далі - житлові

будинки), дачних і садових будинків загальною площею до 500 кв.м,

у тому числі з господарськими та допоміжними приміщеннями у

підвальному поверсі (I та II категорій складності);

господарських будівель та споруд на садибних ділянках,

індивідуальних гаражів. "

 

так что, если не превышает 500м2 - то пожалуйста.

 

П.С: видя те дома, которые строятся на садовых участках - могу смело сделать вывод, что на садовые домики они явно не тянут...я со своими 140 м2 уже явно комплексую на уровне соседей)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, а кто вам в садовом домике мешает проживать круглогодично??...

 

Меня интересует, в основном, вопрос дальнейшего изменения целевого назначения участка и, соответственно, статуса дома. Его, наверно, также нужно будет переводить из садового в жилой. Поэтому, мне кажется, лучше сразу определять его как усадьбу.

 

Садовым он не может оставаться, как минимум, потому, что налоговая "скидка" на садовый дом - 100 м2, на жилой -250 м2.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

что налоговая "скидка" на садовый дом - 100 м2

А можно поподробней об этом?

І це площа "у тому числі з господарськими та допоміжними приміщеннями", і гаражем?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можно поподробней об этом?

І це площа "у тому числі з господарськими та допоміжними приміщеннями", і гаражем?

 

Это я что-то напутал. Садовый дом не облагается налогом вообще. Посмотрел сегодня в податковом кодексе:

 

265.2.2. Не є об'єктом оподаткування:

...

г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого

об'єкта на одного платника податку;

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...