Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

"Виділені" розетки

wow4yk

Рекомендовані повідомлення

Стрельнула мені в голову колись ідея "виділених розеток", але результат реалізації по факту викликає в мене багато запитань.

Захотілось мати в більшості блоків розеток в квартирі по одній "виділений" розетці.

Проводка в квартирі "безкоробочна", та й практично все заведено в щиток окремими лініями-проводами.

 

1) Виділена розетка - це розетка, яка не буде відключатись від загального живлення, на відміну від звичайних розеток, функцією "вимкнути все" - коли ідеш з квартири на тривалйи час. (Наприклад ел. годинник, сервер, морозильник ...). В квартирі запланований розумний будинок, але чи ця функція буде реалізована саме через нього ще не знаю.

 

2) Виділена розетка - це розетка, яка буде в лінії з вищим пріоритетом, ніж інші розетки в блоці(і інших блоках). Наприклад, якщо треба терміново використати якийсь не слабенький енергоспоживач (фен, пилосос...), а ліміт підключеної потужності не довзволяє, то як результат включення у виділену розутку , автоматично відключить "менш пріоритетні" споживачі включені в зивчайні розетки. Планую організвуати декілька ліній пріоритету, але це розмова не для цієї теми.

 

Дві вище функції виділеної розетки можуть виглядати дещо антагоністичними, але, думаю при розумному викорситанні, цілком поєднуваними.

 

Але, питання наразі про інше. Ось що получилсоь по фатку реалізації на пркиладі блоку з 4-ох розеток - крайня ліва запланвоана виділена

IMG_5068_S1.thumb.jpg.89fed71769615b2df65d355ed4ccadbd.jpg

 

В блок заведено моножильні ВВП-1 3х2.5 (основний) і ПВ-1 1.5 (додатковий). Оскільки електрик, який це починав монтувати, пропав, то задумка не зовсім зрозуміла.

 

Інший електрик, наразі, зкомутував це в щитку, так що для "виділеної" (лівої) розетки додатковий(червоний) подає живлення, а нульовий і земляний проводи будуть братись з основного проводу.

Спочатку не звертав на це уваги, а тепер почав чухати потилицю :unknown:.

 

Поперше, на скільки критично що провід ПВ прокладений в штукатурці?

Подруге, якщо спрацює ПЗВ(УЗО) в лінії звичайних розеток з блоку, то, наскільки розумію, пропаде і "ноль" у виділеній розетці, що, здається мені, не єст гуд...

І взагалі так виглядає що ПЗВ окремо на нормальні і виділені розетки не поставиш - вірніше вони будуть спрацьовувати якщо щось включено одночасно у виділену і невиділену розетку...

 

Від електрика який комутував, лунав другий варіант - по трьох жильному подати дві фази і ноль, а додатковий (черовний) зробити "землею" для всіх розеток в блоці, але мені така пропозиція тоді не сподобалась з можлививм проблемамии в майбутньому - кольори проводки не по призначенню, а їх і так там в щитку валом - хіба "перемальоввати", щоб майбутні електрики не постраждали.

 

Може я помиляюсь в деких твердженнях.

 

 

 

Але основне запитання - шо делать? чи вже нічого ? :)

 

Зауваження по монтажу, також приймаються.

Змінено користувачем wow4yk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чому зразу боло не провести окремий провід ВВП 3*1,5? Экономія?

і не ВВП 3*1,5, а ВВГнг 3*2,5.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну уже только вариант с отдельной землей. Цвет не проблема, всегда можно 3 см термоусадки любого цвета натянуть. Проблема 1.5 квадрата.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чому зразу боло не провести окремий провід ВВП 3*1,5? Экономія?

 

Крім економії інших аргументів нема... :) хоча б 2*1.5 , а земля б була вже спільна.

 

Коли це починалось робити, про роботу ПЗВ я не знав, та й немав я то вникати як замовник ... але досвід показує протилежне.

 

Добавлено через 4 минуты

Ну уже только вариант с отдельной землей. Цвет не проблема, всегда можно 3 см термоусадки любого цвета натянуть.

Провода вже всі сховані в штукатурку і підвісну стелю зі шпаклюванням, добре що ще побілку і обої не зробив...

 

Тепер так виглядає, треба тягнути окремий провід для землі .... без ковиряння стін не обійдеться... тай так виглядає що і стелі задівати тоже треба буде... :evil:

 

Добавлено через 42 секунды

Проблема 1.5 квадрата.

Я тоже не захваті від січення, а в чому саме Ви бачете проблеми ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Prestol, изначально проведено ВВП, я не думаю, что у ТС была возможность взять ВВГ, иначе он так и сделал бы.

wow4yk, идея отличная:good:, но уже можно хоронить.:( При существующей реализации ни о какой отдельной розетке не может быть и речи:

- общий ноль для разных фаз запрещен;

- абсолютно верно подмечено про УЗО.

Хотите оживить идею - отдельный провод 3*2.5 (по большему счету и 3*1,5 под защитой АВ В10 вполне - в таких розетках нагрузка небольшая) до каждой спецрозетки(можно шлейфом). Если ввод 3-х фазный, то обязательно вести ту-же фазу что и в основном блоке. А розетки можно взять специальные - у Hager`a, например, называются DATA (должны быть у каждого производителя):attachment.php?attachmentid=194554&stc=1&d=1339878310 - они идут красного цвета, и для включения в нее прибора необходим специальный ключ, который крепится к вилке, чтобы по ошибке не включить чего-то лишнего.

Сам очень жалею, что не сделал такого, а так можно отключить всю квартиру, оставив роутер и NAS/HTPC с питанием:(

Rozetka_s_zazemleniem_tipa_DATA_s_klyuchom_OPTIMA_belaya_b12001702.jpg.322d9929ebcb4e52fa7a77a135575a59.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Prestol, изначально проведено ВВП, я не думаю, что у ТС была возможность взять ВВГ, иначе он так и сделал бы.

Коли закуповувався провід , я в марках не шарив - мені його порадив перший електрик як такий що придатний і для зовнішньої прокладки по повітрю, мол в штукатурці нічог ойому не буде...

 

Добавлено через 1 минуту

общий ноль для разных фаз запрещен;

Це мається наувазі коли підключення в будинку чи квартирі трьохфазне ?

 

 

 

Если ввод 3-х фазный, то обязательно вести ту-же фазу что и в основном блоке.

 

В мене квартира в багатоповерхівці... :) одна фаза

 

 

Мабуть тепер дешевше буде просто розподілити цілі блоки по квартирі на виділені і не виділені в щитку, благо що на більшість запланованих стаціонарних споживачів планував окремі розетки, але тепер треба проходись по всьому і думати як ділити... і задумана зручність використання загальних розеток по квартирі втрачається...

 

а щастье было так близко... :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

електрик як такий що придатний і для зовнішньої прокладки по повітрю, мол в штукатурці нічог ойому не буде...
Это был не электрик. ВВП не для внешней прокладки. Ну а в штукатурке действительно ничего не будет - ВВП допускает прокладку в штукатурке.

 

Це мається наувазі коли підключення в будинку чи квартирі трьохфазне ?

Это имеется в виду, что у двух розеток, с двумя подведенными фазами не может быть один общий нулевой провод.

 

 

Мабуть тепер дешевше буде просто розподілити цілі блоки по квартирі на виділені і не виділені в щитку,

Если уверены, что невозможно доложить отдельные кабели, то да.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это имеется в виду, что у двух розеток, с двумя подведенными фазами не может быть один общий нулевой провод.

А "землю", чи мабуть правильніше PE - тоже ніззя спільний? навіть якщо його переріз буде як мінімум сума двох фазних ?

 

Добавлено через 1 минуту

Это был не электрик. ВВП не для внешней прокладки. Ну а в штукатурке действительно ничего не будет - ВВП допускает прокладку в штукатурке.
Ну є також багато ділянок де ці проводи ідуть "в підвісній стелі"

 

А ПВ-1 як буде в штукатурці жити ?

 

Добавлено через 33 секунды

Если уверены, что невозможно доложить отдельные кабели, то да.

Ще не впевнений але треба буде оцінити затрати...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Пробував розбити всі розетки в квартирі на виділені і не виділені. Проблематичною залишається кухня - неохота цілий блок (4 розетки) на робочій поверхні робити виділеним, а то будуть піхати в нього всьо що треба і не треба.

А наприклад, йогуртницю варто б було включити у виділену розетку, щоб не відключалась коли ідеш з дому.

Ну вийти з положення можна, в кухні виділеною розектою точно буде розетка холодильника - мабуть від неї подовжувачами під столешньою зроблю виділену розетку(и) для особливих потреб. Заодно буде привід, задовольнити і хотєлку дружини - розетки що ховаються в столешню... :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Ще одне проблемне місце вилізло.

У санвузлі подвійна розетка, одна виділена мала бути для електрорушникосушки. В іншу(не виділену) мав втикатись бойлер. Тепер ці два пристрої мають працювати по одному і тому ж алгоритму, що суперечить первинній задумці. :( Поперше бойлер мав бути на найнижчій лінії пріоритету, а також відключатись функцією "вимкнути все". А рушникосушка, навпаки, мала бути на лінії яка не відмикаєтсья цією функцією.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что-то мне подсказывает, что проблемы слегка надуманы.

Если нет возможности делать наворочено, то делайте просто.

А на счет некоторых защит, вспомните, что раньше вообще все было под защитой одного предохранителя.

 

Мои, например, заказчики обычно руками и ногами упираются чтобы только делал попроще.

И люди-то не всегда бедные.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что-то мне подсказывает, что проблемы слегка надуманы.

Звісно можна все простіше, але захотілось більш функціонально ніж як завжди.

 

Функціональність виділених розеток задумувалась для попередження реальних проблем:

- праску включену вже не раз з дружиною залишали вдома на весь день - задумав кнопочку "вимкнути все", але при цьому не відключати ел.годинник, холодильник і тд.;

- електричні теплі підлоги з бойлером і в купі з іншими ел. приладами наймовірніше будуть вилазити за дозволений ліміт потужності (квартира) - треба розбивати на лінії пріоритету;

 

Задача "виділених розеток" електрикам була сформульована досить чітко, а в результаті і зробили не правильно - експлуатувати можна тільки без захисту ПЗВ, або пару сот метрів проводу ПВ-1 просто "замурували".

 

Добавлено через 3 минуты

Если нет возможности делать наворочено, то делайте просто.

 

В більшості випадків "можливість" впирається в криворукість майстрів :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звісно можна все простіше, але захотілось більш функціонально ніж як завжди.

 

Функціональність виділених розеток задумувалась для попередження реальних проблем:

- праску включену вже не раз з дружиною залишали вдома на весь день - задумав кнопочку "вимкнути все", але при цьому не відключати ел.годинник, холодильник і тд.;

- електричні теплі підлоги з бойлером і в купі з іншими ел. приладами наймовірніше будуть вилазити за дозволений ліміт потужності (квартира) - треба розбивати на лінії пріоритету;

 

Задача "виділених розеток" електрикам була сформульована досить чітко, а в результаті і зробили не правильно - експлуатувати можна тільки без захисту ПЗВ, або пару сот метрів проводу ПВ-1 просто "замурували".

В більшості випадків "можливість" впирається в криворукість майстрів :)

1. Мастера должны были в первый же день сказать, чего нельзя делать чтобы не вылезть за лимит.

2. Что то за мастера, которые не выполняют указаний заказчика?

Это ж видно с первого дня работы.

Шаг влево (расстрел) сразу поставил перед фактом - самодеятельность не оплачивается и досвидания.

Случалось, я сталкивался с глупостью заказчиков, но у меня (у моего самодурства) на поводу ни один не шел.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

имхо на выделенную линию нужно повесить холодильник и аквариум. и все. все равно через неделю все выключать надоест, а при поездке в отпуск/на дачу и тд йогуртница, бойлер и тп не нужны.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

имхо на выделенную линию нужно повесить холодильник и аквариум. и все. все равно через неделю все выключать надоест, а при поездке в отпуск/на дачу и тд йогуртница, бойлер и тп не нужны.

 

Тут можна довго дискутувати, що терба, що не треба. Але факт залишається фактом - при правильній реалізації виділиних розеток вибирати що включити на виділену лінію в більшості випадків можна "на ходу", простим перетиканням вилки в сусідню розетку. А тапер сижу і "перкомутовую" на папарі розекти в щитку. Інвестиція ж не велика була, а могла б добавити гнучкості, якби правильно реалізувлась.

 

Добавлено через 7 минут

1. Мастера должны были в первый же день сказать, чего нельзя делать чтобы не вылезть за лимит.

2. Что то за мастера, которые не выполняют указаний заказчика?

Это ж видно с первого дня работы.

Шаг влево (расстрел) сразу поставил перед фактом - самодеятельность не оплачивается и досвидания.

Случалось, я сталкивался с глупостью заказчиков, но у меня (у моего самодурства) на поводу ни один не шел.

 

Стосовно ліміту. По-преше, він в мене ще не чітко визначений. По-друге, якщо правильно керувати всім цим ел.обладнанням через реле пріоритету і тйо же запланований роз. будинок, то потужність одночасно включеного ел. обладнання не буде перевищувати ліміт.

 

Стосвоно електриків довга історія. Спочатку більшу частини роботи зробив один, але потім пропав. Правда він і оплати повної не отримав як результат. Потім доробляли-переробляи інші - з часом тоже плакали про додактові неоплачені доробки за поеперднім майстром, але після тикання носом в косяки заспокоїлись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стосовно ліміту. По-преше, він в мене ще не чітко визначений. По-друге, якщо правильно керувати всім цим ел.обладнанням через реле пріоритету і тйо же запланований роз. будинок, то потужність одночасно включеного ел. обладнання не буде перевищувати ліміт.

1. Слыхал, что "Умный дом" (не просто пульт) стоит столько же сколько и дом. Потяните?

2. За границей "Умные дома" ставят на целый комплекс (улицу) однотипных домов.

Это связано с необходимостью организовывать бригады квалифизированного обслуживающего персонала.

Кто вам будет ремонтировать "Умный дом"? Во сколько это будет обходиться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Слыхал, что "Умный дом" (не просто пульт) стоит столько же сколько и дом. Потяните?

2. За границей "Умные дома" ставят на целый комплекс (улицу) однотипных домов.

Это связано с необходимостью организовывать бригады квалифизированного обслуживающего персонала.

Кто вам будет ремонтировать "Умный дом"? Во сколько это будет обходиться?

 

Ну стільки ж скільки і квартира в мене точно не потяне :) Ремонтувати будуть і ті хто буде його монтувати. Частина "виконавчого" обладнання вже закуплена і частина встановлена. Якщо взяти із розумних функцій, то не так вже їх і багато в мене буде - найскладніше це керування теплиим ел. підлогами і батареями ЦО, а там всякі захисти від протікання, задимлення, з оповіщенням, сигналізація, віддалене керування і тд. не дуже то і відносяться до поняття "розумного будинку".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну стільки ж скільки і квартира в мене точно не потяне :) Ремонтувати будуть і ті хто буде його монтувати. Частина "виконавчого" обладнання вже закуплена і частина встановлена. Якщо взяти із розумних функцій, то не так вже їх і багато в мене буде - найскладніше це керування теплиим ел. підлогами і батареями ЦО, а там всякі захисти від протікання, задимлення, з оповіщенням, сигналізація, віддалене керування і тд. не дуже то і відносяться до поняття "розумного будинку".

Они гарантировали, что пожизненно будут заниматься вопросом ремонта в вашем доме? Вы с ними заключили договор (как это делается в таких случаях)? Есть такая бригада (по обслуживанию вашей улицы)?

Или они уже на следующий день, после монтажа у вас, перейдут на следующий объект и забудут о вашем существовании (и своих обещаниях) (как это у нас часто бывает)?

 

Вот такие у меня возникли вопросы, зная наши реалии.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Слыхал, что "Умный дом" (не просто пульт) стоит столько же сколько и дом. Потяните?

"Умный дом" по практике стоит около 100 евро за кв.м. общей площади. Это составляет, в большинстве случаев, 10-15 % общей сметы.

Что касается окупаемости, на Западе - достаточно быстро, т.к. страховые дают значительную скидку, если установлена такая система. У нас... скажем так: окупается после первой же предотвращенной кражи или аварии - потопа, пожара, etc.

Идея выделенных розеток абсолютно правильная. Просто у ТС слишком сложный алгоритм выделения:

- розетки, отключаемые "центральным выключателем"

- розетки от реле приоритета нагрузки

...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Просто у ТС слишком сложный алгоритм выделения:

- розетки, отключаемые "центральным выключателем"

- розетки от реле приоритета нагрузки

 

Швидше всього "центрального виключателя" фізично і не буде, а буде виконуватись автоматичне відмикання "не виділених" споживачів(розеток) при постановці квартири на сигналізацію.

 

А стосовно "складності алгоритму", то обгрунтування вибору в першому пості.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Швидше всього "центрального виключателя" фізично і не буде, а буде виконуватись автоматичне відмикання "не виділених" споживачів(розеток) при постановці квартири на сигналізацію.

А стосовно "складності алгоритму", то обгрунтування вибору в першому пості.

Читал внимательно. Не представляю, зачем отключать что-либо, при включении фена даже на полную мощность - 2 кВт? То же касается и пылесоса. Неужели все так плохо с выделенной мощностью?

И как это реализовать на практике пока в голову не приходит. Это на каждой нагрузке должен стоять свой контактор, управлять всем должен процессор, чтобы при превышении нагрузки пылесосом отключать вначале бойлер, затем теплый пол, потом электрочайник, духовку и т.д. Но это не задача для выделенных розеток - должны быть выделенные второстепенные потребители в щите!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

должны быть выделенные второстепенные потребители в щите!

Саме так- в щитку, але кінцева точка підключення для більшості приладів розетка :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Саме так- в щитку, але кінцева точка підключення для більшості приладів розетка :)

В свободную розетку может быть включен любой прибор, так что отключать все же нужно фиксированных второстепенных потребителей в щитке. Они не всегда подключены через розетки (напр. теплый пол, кондиционеры и пр.), те же что через розетки - типа бойлера - как правило, включены в одну конкретную розетку...

Исключение - электрорадиаторы и тепловентиляторы, их можно воткнуть в любую розетку, но здесь ничего не поделаешь - в ту же розетку можно включить и пылесос, их отключать нельзя...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Неужели все так плохо с выделенной мощностью?

Ну зараз стоїть на лічильнику декількома поверхами нижче автомат 25А, може вдасться поміняти на 32А.

 

Я би про виділену потужніть не переживав, якби не було заплановано теплих ел. підлог (3-4кВт), бойлер, крім холодильника ще й повнорозмірний морозильник, електрчина духова шафа (3-3.5кВт пікова потужніть), ледве відговорив дружину від повноцінної ел. плити, але невеличку переносну індукційку всерівно хоче, телевізорів аж три штуки, сервер, ел. сушильна шафа, а ще може доведеться і два канальних вентилятори із калориферами додати до вент каналів. Ну і стандартна утварь типу мікрохвильовки, пральної машини, посудомийки і т.д. само собою.

Може помиляюсь, але якось слабо собі уявляю безпроблемне користування всім цим добром в звичайній квартирі, без побудови ліній пріоритету.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...