Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

підбір бівалентного водонагрвача для сонячної системи

VVkSoft

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня всім.

Постала проблема при підборі бівалентного водонагрівача для сонячних колекторів:

Сімя 4 чоловіки середній розхід на ГВС 40л. при температурі 45 градусів. + 20л. на моку посуди. (якщо при температурі 60 то треба 120+ 20л. = 140л.)

виходить потрібно бочку на 200 л. (180л. на день). но на сонячні системи потрібно 1,2-2 рази більшу бочку відповідно до суточної потребності на воду, тобто предполагається що при пікових нагрузках сімя витратить в два рази більше.

Запитання:

Варто ставити велику бівалентну бочку заради можливої пікової нагрузки, якщо поставити таку бочку і поставити кількістьколекторів відповідно до 2 рази більшї бочки то буде накопичуватись нагріта вода яка не використалась так як не було пікової нагрузки на ГВС. і колектора підуть в перегрів. Другий варіант якщо поставити велику бочку а кількість колекторів (м квадратнх абсорбера) поставити лише для нагрівання суточної потреби в воді тоді половина водонагрівача виходить холодною а в весняно-осіній період дизкомфорт повний бочка буде ледь тепла... що оптимально зробити.

Я схиляюсь до варіанту боки на 200 літрів. Геліокомплекти баксі мають бочку на 200 літрів і 4 метри кв. площі абсорбера плоского колектора. а Вісмани в своїй таблиці пропонують на 4 людини 300л. і 4 м. кв. абсорбера плоского і 3 м. кв. трубчастого колектора.

Хто що скаже.

Інсоляція 1000-1100 ВТ/М.Кв. Оріентація Південий схід приблизно 45-50 градусіів. Наклон колектора 30 градусів (криша)

Змінено користувачем VVkSoft
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я схиляюсь до варіанту боки на 200 літрів. Геліокомплекти баксі мають бочку на 200 літрів і 4 метри кв. площі абсорбера плоского колектора.

 

Я бы выбрал этот вариант если нужно 200 л горячей воды каждый день.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

300 литров.

а чому 300 тоді колекторів ставити на 200 чи на 300 якщо на 300 поставити а 4 людини використовує 200 то не зайде в перегрів чи я чогось не розумію...

 

Добавлено через 6 минут

знаю що вісман рекомендує 1,5м.кв. площі плоского і 1м.кв площі трубчастого колектора на особу, а вайлант плоский так само а трубки 0,8м. кв. на особу.

якщо 70л бака на м.кв. трубчастого колектора і 50 л. бака на метер плоского то тоді обєм бака виходить:

по вісману 1м.кв * 4особи *70л/м.кв. = 280 л (того і вісман рекомендує 300 л :))

по вайлантах 0,8м.кв * 4особи *70л/м.кв. = 224л.

плоскі колектора 1,5м.кв. * 4 особи * 50л/м.кв. = 300л.

 

я правильно порахував? бо я вже напевне запутався.:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чому 300

Колличество людей второстипенно, летом большой избыток тепла.

К этим 300 литрам очень желательно избыток еще закидывать в небольшой бвссейн.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Варто ставити велику бівалентну бочку заради можливої пікової нагрузки Хто що скаже.

Большая бочка скорее не для пиковых нагрузок, а для пасмурных дней. А задачу перегрева прийдется решать все равно. А то вдруг кто-то захочет мыться не каждый день:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Колличество людей второстипенно, летом большой избыток тепла.

К этим 300 литрам очень желательно избыток еще закидывать в небольшой бвссейн.

 

а що буде при бочці великій в осіньо весняний період вона буде ледь тепла?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я правильно порахував? бо я вже напевне запутався.:(

 

Я бы исходил из суточной потребности. Это оптимально независимо от источника тепла. Семье из 4 человек, а каждый из них имеет разные потребности, может хватить 200 л, а может -300л. По 200 л это 9,3 кВтч, по 300л - 13,96 кВтч. Рекомендую подбирать систему коллекторов покрывающую потребность в апреле-сентябре с небольшим избытком летом. Для 200 л это может быть 2 коллектора с абсорбером 1,82м2. При годовой потребности 3395 кВтч, в апреле-сентябре будет около 312 кВтч избытков.

Для 300 л это может быть 3 коллектора с абсорбером 1,82м2. При потребности 5095кВтч в апреле-сентябре будет 467 кВтч избытков. И исходя из высокой стоимости 1 кВтч солнечной системы я бы не рекомендовал увеличивать площадь коллекторного поля против указанных размеров.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы исходил из суточной потребности. Это оптимально независимо от источника тепла. Семье из 4 человек, а каждый из них имеет разные потребности, может хватить 200 л, а может -300л. По 200 л это 9,3 кВтч, по 300л - 13,96 кВтч. Рекомендую подбирать систему коллекторов покрывающую потребность в апреле-сентябре с небольшим избытком летом. Для 200 л это может быть 2 коллектора с абсорбером 1,82м2. При годовой потребности 3395 кВтч, в апреле-сентябре будет около 312 кВтч избытков.

Для 300 л это может быть 3 коллектора с абсорбером 1,82м2. При потребности 5095кВтч в апреле-сентябре будет 467 кВтч избытков. И исходя из высокой стоимости 1 кВтч солнечной системы я бы не рекомендовал увеличивать площадь коллекторного поля против указанных размеров.

 

А який рівень інсоляції для апреле-сентябре. або Кв.год (чи день)

Вказана вами площа є для плоских колекторів і якщо так то яку приймати для трубок

при годовой потребности 3395 кВтч, в апреле-сентябре будет около 312 кВтч избытков.
а що буде в літі якщо в осіно-весняний вже є избитки тепла. басейн не передбачається опалення вани і ще чогось там не буде. хіба ставити радіатор охолодження для геліо системи...

дякую

 

Добавлено через 5 минут

в апреле-сентябре будет около 312 кВтч избытков

це в день така "передозіровка". то вроді би додати приблизно 50-60 літрів буферної ємності і не буде перегріву

 

Добавлено через 34 секунды

чи я щось не розумію...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

с небольшим избытком летом.

 

Считаю неправильным закладывать избыток при расчёте коллекторов.

Лучше пусть будет небольшой недогрев чем небольшой избыток...

 

Сімя 4 чоловіки середній розхід на ГВС 40л. при температурі 45 градусів. + 20л. на моку посуди. (якщо при температурі 60 то треба 120+ 20л. = 140л.)

 

А не маленький расход Вы закладываете?

 

Обратите внимание на систему (ссылка устарела). Особенностью данной системы является то, что она не боится закипаний. Вернее она не закипает при длительном отсутствии разбора горячей воды...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А який рівень інсоляції для апреле-сентябре. або Кв.год (чи день)

 

Уровень инсоляции должны знать Вы. Ведь это Вы проектируете солнечную систему.

 

а що буде в літі якщо в осіно-весняний вже є избитки тепла. басейн не передбачається опалення вани і ще чогось там не буде. хіба ставити радіатор охолодження для геліо системи...

дякую

 

Я показал суммарные избытки за 183 дня периода с апреля по сентябрь включительно. Это в среднем 1,7 кВтч/сутки в первом варианте и 2,5 кВтч/сутки во втором.

 

Добавлено через 5 минут

Считаю неправильным закладывать избыток при расчёте коллекторов.

Лучше пусть будет небольшой недогрев чем небольшой избыток...

 

Согласен. Лучше небольшой недогрев. Но я, как и Вы ограничены площадью абсорбера. Я не могу на 200 л водонагреватель поставить один коллектор 1,82 м2. Я поставлю два и буду иметь перегрев в среднем 1,7 кВтч/сутки. И этот перегрев увеличит температуру этого водонагревателя в отдельные дни, например, на 5С против расчетной.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уровень инсоляции должны знать Вы. Ведь это Вы проектируете солнечную систему.

на мій регіон в квітні 3,85 кВтч/м2/день (По даних NASA)

 

Добавлено через 53 минуты

Обратите внимание на систему auroSTEP у Vaillanta. Особенностью данной системы является то, что она не боится закипаний. Вернее она не закипает при длительном отсутствии разбора горячей воды...

Дякую досить не погане пакетне рішення і в помірну ціну. а там в рекламці пише що теплоносій то вода плюс незамерзайка.

Може варто взяти комплект з бочкою на 250 літрів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не маленький расход Вы закладываете?

А який розхід ви порекомендуєте на температуру 45 і 60 градусів і нна мийку посуди, прання і т.д на 4 чоловіка

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...