Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тріщини у фундаменті. Допоможіть.

Nazir

Рекомендовані повідомлення

Така ситуація, 3 місяці тому залили монолітний фундамент висотою 1.7 м шириною 40 см. Так як ділянка під невеликим уклоном вийшло з однієї сторони занурення фундаменту на 1.5 м, а з другої на близько 1м. фундамент заливався двома заходами, в першому (підземному) слою армували чотирьма арматурами D10 мм, а в другому слої давали 2 арматури. також десятки. Фундамент поливався по 2-3 рази в день, на протязі 1.5 місяця. Через два тижня після закінчення поливання почали зявлятися перша мікро-тріщина на стику яка пішла до низу, через місяць зявилася ще одна...., зараз на кожному стику є мікро-тріщини.. Що робити? в чому причина???

P8103180.thumb.JPG.8d0efc4b3912e6949ca3f47c32828e70.JPG

P8103181.thumb.JPG.576ef9ea841d2efcfca3db85f42ac962.JPG

P8103182.thumb.JPG.259428f8a26ecad55b27db75e8115784.JPG

P8103184.thumb.JPG.71ab9b5a5ac21a58040b9eb7c202544d.JPG

P8103183.thumb.JPG.40d206de0c06a2692dfd43b74548ee98.JPG

P8103185.thumb.JPG.5362233668c321787528a5284c64d964.JPG

P8103186.thumb.JPG.19c12f3f537c874ce63fb0b786e12244.JPG

P8103187.thumb.JPG.8b621daac575928fb51b1eed609c2af3.JPG

P8103188.thumb.JPG.a601c65b7e83b8e4f53fa370f52dab59.JPG

P8103189.thumb.JPG.9fc5ddb27cf5099bc93224b8d980f3b5.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.. Що робити? в чому причина???

 

Правильно поставлене запитання - уже половина відповіді.

 

1. Якій ґрунт під фундаментом, чи влаштовували подушку?

 

2. Розкажіть докладніше як армували? Що означає "в першому (підземному) слою армували чотирьма арматурами D10 мм, а в другому слої давали 2 арматури"? Як армували ці самі "стики", чи можете показати фото арматурного каркасу, до заливки? Покажіть загальне фото фундаменту, і позначте на ньому місця тріщин.

 

3. Яким бетоном заливали?

 

4. Що плануєте зводити на цьому фундаменті (скільки поверхів, з якого матеріалу)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

перша мікро-тріщина на стику

 

Ви на кутах правильно завели арматуру...

 

хоча на таку висоту фундаменту я б давав 2 армопояси низ мінімум 14-ку верх 12-10мм. іІ не два прута... Два прута це коли під виноград драбинку робити!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фундамент поливався по 2-3 рази в день, на протязі 1.5 місяця.

Круто.

Не зовсім туди Ви свої зусилля направили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Правильно поставлене запитання - уже половина відповіді.

 

1. Якій ґрунт під фундаментом, чи влаштовували подушку?

 

2. Розкажіть докладніше як армували? Що означає "в першому (підземному) слою армували чотирьма арматурами D10 мм, а в другому слої давали 2 арматури"? Як армували ці самі "стики", чи можете показати фото арматурного каркасу, до заливки? Покажіть загальне фото фундаменту, і позначте на ньому місця тріщин.

 

3. Яким бетоном заливали?

 

4. Що плануєте зводити на цьому фундаменті (скільки поверхів, з якого матеріалу)?

 

 

Добрий день!

Під фундаментом пісок, ми перед початком будівництва робили геодезію! подушку робили.

в першому ряді вязалася арматура, з чотирьох арматур звязувалась вязальним дротом 5,5 мм. на стиках арматура перепліталась на вхрест і звязувалась дротами. це все заливалось бетоном марки 200 приїздив міксер. Потім виставлялася опалубка і приблизно за тиждень часу заливався ще один шар бетону в же в опалубці, там арматура звязувалась аналогічно на кутах навхрест але у верхньому шарі було вже дві арматури. Приблизне фото першого варіанту.

Плануємо зводити 1 поверх + мансарда. матеріал керамзитблок

d580f46c073f.jpg.81a6209f9b59b65c5dfcb8f28e4f1b4d.jpg

P8113192.thumb.JPG.e0a4330bb39c6edafb3feca9d85e3bb1.JPG

Змінено користувачем Nazir
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Под один этаж с мансардой - проблем не вижу. Даже подмазывать не надо. Гидроизолируйте и стройте.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Под один этаж с мансардой - проблем не вижу. Даже подмазывать не надо. Гидроизолируйте и стройте.

Я так не думаю, если фундамент под собственным весом дал трещины, причем места расколов говорят о том, что это трещины не усадочные, налицо недостаточное армирование в местах примыканий. Под весом дома трещины могут расходиться, и тогда уже ни чем не исправишь - пойдут трещины по стенам.

 

Я бы по верху фундамента залил бы армопояс, высотой 20-25 см, правильно его заармировав. Тем более пока это не сложно, нежели потом локти кусать. Для такого пояса рекомендую три прута снизу и три сверху ф12 или по четыре ф10. Особое внимание уделите армированию примыканий. На примыканиях должна быть целая арматура без разрывов. В местах связки арматурных прутов делайте перехлест 60 см для ф12 и 50 см для ф10. И еще закажите хороший заводской бетон марки не ниже П3 В25, а лучше П3 В30, его всего там пойдет куба три. Также возьмите в аренду вибратор и при заливке хорошо провибрируйте бетон.

... и будете спать спокойно.

Змінено користувачем Слава Щ.
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так не думаю, если фундамент под собственным весом дал трещины, причем места расколов говорят о том, что это трещины не усадочные, налицо недостаточное армирование в местах примыканий. Под весом дома трещины могут расходиться, и тогда уже ни чем не исправишь - пойдут трещины по стенам.

 

По проекту на кутах арматура мала бути проложена суцільною дугою, як на вашому малюнку, але майстри кути просто переплітали закінченням арматури. чи могли ці дії спричинити ці тріщини? від фундаменту в 4-5 метрах розміщена вигрібна яма вирита по принципу колодязя два круга, чи може це послужити підмиванням фундаменту і та вся канітєль через це?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По проекту на кутах арматура мала бути проложена суцільною дугою, як на вашому малюнку, але майстри кути просто переплітали закінченням арматури. чи могли ці дії спричинити ці тріщини?

Могли.

від фундаменту в 4-5 метрах розміщена вигрібна яма вирита по принципу колодязя два круга, чи може це послужити підмиванням фундаменту і та вся канітєль через це?

Навряд чи. Яма герметична, з дном? Нею користуються?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Навряд чи. Яма герметична, з дном? Нею користуються?

 

вигрібна яма діюча від трьох до чотирьох років і ще ні разу не викачували там дна немає, просто викопали яму заклали два круга діаметром 1,5 і все. нижче від неї метрів за 20-25 тече річка, я думаю що воно собі знайшло шлях до неї

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ИМХО такое впечатление, что фундамент пытается развалиться наружу, будто что-то его распирает. Может таки плохо протрамбовали подушку и "перетрамбовали" внутреннюю засыпку?

 

Добавлено через 2 минуты

Я бы по верху фундамента залил бы армопояс, высотой 20-25 см, правильно его заармировав.

Может плюс к этому стянуть фундамент металлом?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вигрібна яма діюча від трьох до чотирьох років і ще ні разу не викачували там дна немає, просто викопали яму заклали два круга діаметром 1,5 і все. нижче від неї метрів за 20-25 тече річка, я думаю що воно собі знайшло шлях до неї

Позначте на Вашому плані фундаменту з якої сторони знаходиться яма і з якої річка.

На яку глибину вниз простягаються тріщини?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ИМХО такое впечатление, что фундамент пытается развалиться наружу, будто что-то его распирает. Может таки плохо протрамбовали подушку и "перетрамбовали" внутреннюю засыпку?

 

Я піском засипав десь 1,5 місяці тому і не втрамбовував, так що цей варіант навряд чи.. тріщини почали зявлятись до того

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я піском засипав десь 1,5 місяці тому і не втрамбовував, так що цей варіант навряд чи.. тріщини почали зявлятись до того

А как глубоко грунтовые воды?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Позначте на Вашому плані фундаменту з якої сторони знаходиться яма і з якої річка.

 

на малюнку з лівої сторони в низу там гараж навпроти вїзду в нього на відстані 4-5 м вигрібна яма, далі в цьому кирунку річка. ділянка під невеликим уклоном тобто фундамент вище стоїть потім вигрібна яма і ще нижче річка

 

Добавлено через 57 секунд

А как глубоко грунтовые воды?

 

2 з копійками метра

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В местах более глубокого залегания фундамента наибольшее колчество трещин - случайность?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В местах более глубокого залегания фундамента наибольшее колчество трещин - случайность?

там де фундамент глибше- більше тріщин

 

Добавлено через 7 минут

На яку глибину вниз простягаються тріщини?

 

трішини від поверхні фундаменту пролягають десь більш ніж на пів метра

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Лучше конечно подождать еще мнений специалистов, но лично я считаю, что поблема именно в грунтАх - значит нужно делать хороший дренаж по участку. Ну а фундамент лечить вышеуказанным способом.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

але майстри кути просто переплітали закінченням арматури.
Я би радив Вам цих "майстрів" більше не залучати до роботи.

 

і то шо вони вам звязали каркас

 

Нажмите на изображение для увеличения Название: d580f46c073f.jpg Просмотров: 56 Размер: 151.5 Кб ID: 207057

 

я такий в фундамент під паркан давав....

 

 

Радив би вам лишити фундамент до весни...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

там де фундамент глибше- більше тріщин

трішини від поверхні фундаменту пролягають десь більш ніж на пів метра

Причиной появления этих трещин может быть негоризонтально выполненная подошва фундамента(траншеи копались без проверки нивелиром). Вот фундамент под собственным весом и "подвинулся" малость в сторону речки...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Причиной появления этих трещин может быть негоризонтально выполненная подошва фундамента(траншеи копались без проверки нивелиром). Вот фундамент под собственным весом и "подвинулся" малость в сторону речки...

Та ні, нівеліром начебто користувались, фунламент не є під нахилом на рахунок цього все чітко.

Можуть ці тріщини появитись через недостатню кількість поливу, чи тоді тріщини були б меншими?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можуть ці тріщини появитись через недостатню кількість поливу...?

На счет полива у Вас явно "пунктик".)))

Вы и так поливали сверх меры.

Не в поливе проблема.

 

Добавлено через 1 минуту

Причиной появления этих трещин может быть негоризонтально выполненная подошва фундамента(траншеи копались без проверки нивелиром). Вот фундамент под собственным весом и "подвинулся" малость в сторону речки...

А вследствие просадки грунтов фундамент не "подвинется"?

А ведь там масса причин для подвижек.

Та же сливная яма, бесконтрольно подмачивающая основание.

 

Добавлено через 2 минуты

вигрібна яма діюча від трьох до чотирьох років і ще ні разу не викачували там дна немає, просто викопали яму заклали два круга діаметром 1,5 і все. нижче від неї метрів за 20-25 тече річка, я думаю що воно собі знайшло шлях до неї

Не факт, что сливаемая в яму вода идет в речку, а не накапливается в грунте, локально поднимая уровень грунтовых вод, и снижая прочность основания.

 

Добавлено через 2 минуты

Под один этаж с мансардой - проблем не вижу. Даже подмазывать не надо. Гидроизолируйте и стройте.

Что значит, "проблем не вижу"?

Фундамент треснул даже без нагрузки.

 

Добавлено через 4 минуты

Я так не думаю, если фундамент под собственным весом дал трещины, причем места расколов говорят о том, что это трещины не усадочные, налицо недостаточное армирование в местах примыканий. Под весом дома трещины могут расходиться, и тогда уже ни чем не исправишь - пойдут трещины по стенам.

 

Я бы по верху фундамента залил бы армопояс, высотой 20-25 см, правильно его заармировав. Тем более пока это не сложно, нежели потом локти кусать. Для такого пояса рекомендую три прута снизу и три сверху ф12 или по четыре ф10. Особое внимание уделите армированию примыканий. На примыканиях должна быть целая арматура без разрывов. В местах связки арматурных прутов делайте перехлест 60 см для ф12 и 50 см для ф10. И еще закажите хороший заводской бетон марки не ниже П3 В25, а лучше П3 В30, его всего там пойдет куба три. Также возьмите в аренду вибратор и при заливке хорошо провибрируйте бетон.

... и будете спать спокойно.

+1

Только сначала все-таки нужно разобраться, почему фундамент трещит.

Ведь если вследствие проблем с основанием (грунтом, водой из сливной ямы и т.п.), то нужно сначала устранить проблему.

Или, если грунты не соответствуют уже имеющемуся фундаменту (площадь опирания на грунт), то возможно придется переделывать конструкцию фундамента (увеличивать площадь пяты и т.п.).

 

Естественно, пока не решится проблема фундамента, дальше строить ничего нельзя.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть еще версия, построенная на народной мудрости.)))

1. Если хочешь получше спрятать что-то, положи его на видном месте.

2. Не нужно проявлять "усердие не по уму".

3. "А ларчик просто открывался" (И.А.Крылов).

 

Ясное дело, что фундамент треснул от просадки основания (грунта).

 

Как я понял, ТС тщательно по нескольку раз в день поливал фундамент.

Естественно, водой.

Куда девалась часть воды, стекающая с фундамента?

В грунт, под фундамент.

Никакому грунту (кроме скальных пород) намачивание не идет на пользу в части несущей способности.

 

Поэтому фундамент (или его часть) мог просесть под собственным весом в результате проседания намоченных водой грунтов.

 

Соответственно, если других причин не будет обнаружено, УГВ на месте, из сливной ямы вода не идет под фундамент, площадь пяты фундамента достаточна для этих грунтов, то нужно сделать армопояс, как посоветовал Слава Щ.

Армопояс компенсирует возможную просадку одного или нескольких углов фундамента (нужно проверить,не просел ли один или несколько углов).

Правильно сделанная армировка углов нового армопояса позволит перераспределить нагрузки на весь фундамент, снять напряжения с возможно деформированной части фундамента.

 

Ну и, естественно, больше не пускать воду под фундамент (отмостка, свесы, водосточка и т.п.).

 

А для нормального твердения бетона достаточно положить сверху мешковину, или насыпать опилок, и поливать их только по мере высыхания.

Остальное поливание бетона - лишнее.)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Как я понял, ТС тщательно по нескольку раз в день поливал фундамент.

Естественно, водой.

Куда девалась часть воды, стекающая с фундамента?

В грунт, под фундамент.

 

Поэтому фундамент (или его часть) мог просесть под собственным весом в результате проседания намоченных водой грунтов.

 

Это же как поливать надо было???:shock:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...