Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Кровельный пирог под шифер

BeeKeeper

Рекомендовані повідомлення

Рискуя быть забросанным советами, как пользоваться поиском в Google и гнилыми помидорами :), все таки подыму тему. Вроде бы о шифере написано гигабайты информации. Но она однотипна:

  1. Ложить справа – налево снизу вверх.
  2. Не бить гвоздями а только сверлить. Гвозди не добивать. Под шляпки прокладки...
  3. Шаг обрешетки, нахлест.и т.д. и т.п

....

 

Но есть вопросы по кровельному пирогу, которые для меня пока что совершенно не ясны.

Дано: термодом 9,75 х 10 м. Планирую двускатную разорванную шиферную кровлю. Угол наклона – 27 гр. Т.е. площадь самой кровли с учетом свесов (60 см) около 150 м2

Дом как бы поделен центральной несущей стеной на две половины. На восточной под шиферной кровлей предполагается неутепленная (холодная, неотапливаемая мансарда). На западной – холодный неэксплуатируемый чердак. Собственно сами вопросы:

Что положить в качестве гидроизоляции, Можно ли обойтись старым добрым рубероидом (или новым улучшенным еврорубероидом)?

В выборе гидроизоляции лично для меня приоритеты расставлены следующим образом:

  1. Что надежнее.
  2. Долговечнее
  3. Экономичнее.

Я так понимаю, что под рубероид необходимо бить обрешетку. А мембрана легкая – ее закрепляют по стропилам с провисанием без каких либо обрешеток. Т.е. в варианте с рубероидом еще необходимо около 4 м3 доски 25 мм (0,025 х 150 м2 кровли = 3,75 м3 х 1150 = 4300 грн.). Т.е. как бы в сравнении с общей стоимостью кровли дополнительные 4 м3 (и 4300 грн.) обрешетки решающей роли не должны сыграть. Но и лишними эти деньги не являются. Вот и решил спросить у специалистов – как здесь лучше поступить?

Делать ли пирог одинаковым и над неотапливаемой мансардой и над чердаком. С учетом, что может через 5-10-15 лет вдруг взбредет в голову сделать мансарду отапливаемой. Или же он должен отличаться? В чем отличия?

IMG0015P.thumb.jpg.0f294bc24f5c84c53b07a26c0bba88bb.jpg

IMG0016T.thumb.jpg.a628f7f827b7874788a8a7a4fd597577.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

обрешітку треба бити в любому випадку - по одних стропилах ви шифер не покладете. Я б радив відмовитись від простого рубероїду - якщо знайдете у когось рулони ще радянського виробництва - будь ласка! а теперішній - просто Г....О! через сезон з нього зникають любі ознакі пропіткі і він стає просто грязним картоном (для порівняння - палив весною маленькі клаптики радянського що розлетілись при демонтажі старого даху - з них смолу можна було ложкою збирати - і це через 50 років!)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а теперішній - просто Г....О!

Ну таким я накрыл себе вагончик для стройматериалов. Через год перекрыл. Но есть ведь более качественный (начинается от 120 грн. за 10 м2)

 

обрешітку треба бити в любому випадку - по одних стропилах ви шифер не покладете.

Я имел в виду что прийдется как бы две обрешетки:

  1. Обрешетка под рубероид (шалевка 25 мм)
  2. Рубероид
  3. Контробрешетка
  4. Обрешетка под шифер (50х50 мм)
  5. Шифер

Или я чего - то напутал окончательно?

В общем уважаемые специалисты, или застройщики, кто уже прошел этап накрытия дома шифером, подскажите, какой у вас кровельный пирог?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну таким я накрыл себе вагончик для стройматериалов. Через год перекрыл. Но есть ведь более качественный (начинается от 120 грн. за 10 м2)

 

 

Я имел в виду что прийдется как бы две обрешетки:

  1. Обрешетка под рубероид (шалевка 25 мм)
  2. Рубероид
  3. Контробрешетка
  4. Обрешетка под шифер (50х50 мм)
  5. Шифер

Или я чего - то напутал окончательно?

В общем уважаемые специалисты, или застройщики, кто уже прошел этап накрытия дома шифером, подскажите, какой у вас кровельный пирог?

 

Крышник Вам в помощь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

трошки ви намудрували

б'єте крокви (класичний переріз 150х50) по них б'єте свій рубероїд чи гідробар"єр, потім іде контр-обрешітка для створення зазору між шифером і плівкою. в класиці обрешітка 25-30 х 50мм, тобто ви повторюєте контур крокв. і вже потім обрешітки і шифер. сам вивчав це питання і зупинився на гідробар"єрі. по ціні 75 м2 десь біля 180 грн. той ж руберойд 50грн /15м2 = 3,3грн. ну і додайте сюди пару пачок скоб для степлера

фото

 

взагалі якщо по правильному, то там де буде утеплення потрібно поставити супердифмембрану, але ціна там кусається - десь від 8 грн/м2 в кращому випадку

 

який шифер плануєте брати?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

трошки ви намудрували

Тому і звернувся за порадою до спеців

 

б'єте крокви (класичний переріз 150х50) по них б'єте свій рубероїд чи гідробар"єр

Якщо рубероїд - то він важкий, і між кроквами з кроком 70 см не вийде його просто прибити. Потрібна обрешітка (так мені здається).

Невже прийдеця бити дві обрешітки: одну під рубероїд, другу під шифер? Відчуваю, що я тут дійсно намудрував.

зупинився на гідробар"єрі...

Це головний пункт моїх вагань.

Ось тут: www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=793263&postcount=9, та і не тільки тут описана "довговічність" сучасних плівок. В той час як старий добрий рубероїд, яким я крив сарайчик десь так у 1988 р., вірою і правдою простояв до 2008 року, поки той сарайчик не розібрали на дрова. Лише деінде порвало вітром краї.

 

який шифер плануєте брати?

Балаклейський, фарбований в масі, 5-ти хвильовий (європрофіль). Кольору шоколад. Буду пиляти навпіл кожен лист. На наступному тижні має приїхати.

 

P.S. А якщо не секрет, що то у вас у відрі на фото? Видно лише слово "вапняне". Чи то лише відро для цвяхів? :)

І ще я звернув увагу - у вас на цвяхах, якими ви кріпили шифер якісь ковпачки. Чи то головки цвяхів такі? Поділіться секретом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І ще я звернув увагу - у вас на цвяхах, якими ви кріпили шифер якісь ковпачки. Чи то головки цвяхів такі? Поділіться секретом.

 

Це спеціальні саморізи якими кріпиться еврошифер, я брав такі самі там же де й брав шифер. Порада- теж беріть одразу, а ще - беріть одразу конькі - бо потім доведеться окремо машину гнати (я в свій час не подумав....)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це головний пункт моїх вагань.

Ось тут: www.stroimdom.com.ua/forum/sh...63&postcount=9, та і не тільки тут описана "довговічність" сучасних плівок. В той час як старий добрий рубероїд, яким я крив сарайчик десь так у 1988 р., вірою і правдою простояв до 2008 року, поки той сарайчик не розібрали на дрова. Лише деінде порвало вітром краї.

все можливо. але я скажу що рубероїд цей що по 45 грн вже далеко не той що був при совку.

 

об"єктивно сказати не зможе вам ніхто, але зараз всі ставлять гідро-паро-бар"єр. що з ним буде час покаже, хоча вони бувають з різною стійкістю до ультрафіолету відповідно і ціна різна. я брав дешевий взагалі без характеристик, час знову ж покаже. але перекрили швидко і на ранній весні, тоді ще сонце так не шпарило а була хмарна погода

тому особливо не заморочуйтесь

чому не брали І-ф шифер? чи балаклея дешевша?

щодо шурупів, то це фірмові шурупи з шляпкою з ІФ заводу, дорогуваті 1,2 шт, але виглядає не погано. щодо відра, то це вапно яке там колись було :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все можливо. але я скажу що рубероїд цей що по 45 грн вже далеко не той що був при совку

Я вже наступив на ці граблі. В 2009 р. покрив вагончик (на фото на задньому плані), а через рік перекрив майже весь - після доброго вітру порвало половину на клапті. Перекрив більш дорогим єврорубероїдом (щось по 130 грн. за 10 м рулон). То він стоїть поки що без ушкоджень. То я думав і на основний будинок під шифер постелити єврорубероїд, а бо ж мембрану. В порівнянні з іншими витратами на кровлю, думаю, що це можна собі дозволити.

 

чому не брали І-ф шифер? чи балаклея дешевша?
Якщо чесно, то я не знаю ціни на І-Ф шифер. Балаклейський мені везуть по 79 грн. за лист стандартних розмірів. Справа в тому, що супруга настояла на тому, щоб шифер був фарбований у массі, а не тільки по поверхні. Мовляв зверху фарба з часом облізе. Звичайно це не факт. Час покаже. Але я часто мушу слухати порад дружини :(

Ще тиждень тому домовився по 75 грн. за лист. Але за цей час підняли ціну на 4 грн. Думав розводять - зателефонував в Балаклею - кажуть цемент подорожчав - і шифер автоматично піднявся у ціні.

 

щодо шурупів, то це фірмові шурупи з шляпкою з ІФ заводу, дорогуваті 1,2 шт, але виглядає не погано.

Дійсно непогано. Де б його у Києві такі купити і собі?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це спеціальні саморізи якими кріпиться еврошифер, я брав такі самі там же де й брав шифер. Порада- теж беріть одразу, а ще - беріть одразу конькі - бо потім доведеться окремо машину гнати (я в свій час не подумав....)

А про які ви коньки говорите? Я думав що придбаю в Єпіцентрі коньковий профіль (з металу як на фото). Чи ви спеціальні асбоцементні елементи замовляли?

konek.jpg.be206644185d64715c2a3a25f5bfad69.jpg

konek1.jpg.63662eaec6c1abafba2a504e4e6d4369.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А про які ви коньки говорите? Я думав що придбаю в Єпіцентрі коньковий профіль (з металу як на фото). Чи ви спеціальні асбоцементні елементи замовляли?

 

точно так! азбоцементні - гнуті по волні, і колір ідентичний до кольору шифера. Хто вам буде везти - запитайте по конькі, не пошкодуєте!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так и не определился что будет ПОД ШИФЕРОМ. Поделитесь опытом, что ложили под шифер на холодном чердаке? Или кроме соверменных пленок (гидробарьер – супердиффузионная мембрана) альтернативы нет. Рубероид (даже дорогой типа еврорубероид) под шифер сейчас не ложат? Можно аргументы, почему только пленки?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви може й не повірите - та на холодне горище як на мене взагалі не обов"язково щось підкладувати якщо шифер покладений нормально... бачив багато дахів де шифер був прибитий зразу по обрешітці - і все нормально!
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так и не определился что будет ПОД ШИФЕРОМ. Поделитесь опытом, что ложили под шифер на холодном чердаке? Или кроме соверменных пленок (гидробарьер – супердиффузионная мембрана) альтернативы нет. Рубероид (даже дорогой типа еврорубероид) под шифер сейчас не ложат? Можно аргументы, почему только пленки?

 

Моє ІМХО - кладіть руберойд.

Дорогий євроруберойд не кладуть, тому що він дорогий а дяка від нього буде майже така ж як від дешевого. Мембрану є сенс класти, якщо будете в майбутньому утеплюватися. Гідробар'єр дорожче за руберойд (при вкладанні без контробришітки), тому сенсу немає.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Подскажите*пожалуйста*как*правильно*крепить*арочную*ребровую*деталь*на*стыку*двух*скатов????*Крепить*на*днях*уже*нужно*и*не*понятно*каким*образом
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так и не определился что будет ПОД ШИФЕРОМ. Поделитесь опытом, что ложили под шифер на холодном чердаке? Или кроме соверменных пленок (гидробарьер – супердиффузионная мембрана) альтернативы нет. Рубероид (даже дорогой типа еврорубероид) под шифер сейчас не ложат? Можно аргументы, почему только пленки?

Ничего не кладите. У меня только стропила+обрешетка+шифер. На холодном чердаке дерево замечательно проветривается и всегда сухое.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ничего не кладите. У меня только стропила+обрешетка+шифер. На холодном чердаке дерево замечательно проветривается и всегда сухое.

Разрешите пару уточняющих вопросов. Просто мне предстоит вскоре сооружать кровлю. Потому и интересуюсь.

  1. Сколько лет, как накрыли?
  2. Какой приблизительно угол наклона кровли? Я пробежался по вашим топикам. Там есть пару фото зеленой крыши. Угол совсем небольшой. Не затекает капиллярная влага?
  3. Не прокапывает ли в районе, где лист крепится гвоздем или саморезом.
  4. Кстати, а чем крепили - гвоздями, или специальными саморезами (я слышал, у Togo есть такие).

Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Разрешите пару уточняющих вопросов. Просто мне предстоит вскоре сооружать кровлю. Потому и интересуюсь.

  1. Сколько лет, как накрыли?
  2. Какой приблизительно угол наклона кровли? Я пробежался по вашим топикам. Там есть пару фото зеленой крыши. Угол совсем небольшой. Не затекает капиллярная влага?
  3. Не прокапывает ли в районе, где лист крепится гвоздем или саморезом.
  4. Кстати, а чем крепили - гвоздями, или специальными саморезами (я слышал, у Togo есть такие).

Спасибо.

в батьків накритий першими партіями фарбованого азбестоцементного шиферу зеленого кольору

вже мабуть років як 7 пройшло

ніяких рубероїдів і плівок

кут десь 50-60град

місцями надуває у дуже сильну завірюху, але напуск шиферин як я зараз дивлюсь досить малий, думаю що частково через це. хоча якщо дивитись глобально, то це відро снігу на весь дах

кріпили цвяхами

 

щодо шурупів, то якщо вам не принципова естетика, можете кріпити цвяхами, або тими ж шурупами, не фірмовими з шляпкою, а звичайними

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Разрешите пару уточняющих вопросов. Просто мне предстоит вскоре сооружать кровлю. Потому и интересуюсь.

 

1. Крышу накрыл в 2007г.

2. Угол примерно 12 градусов. Капиллярная влага подымается из почвы по капиллярам. Наверное вы имели в виду прокапывание в районе крепления.

3. Протечек чердачного потолка нет. Если, какая то влага и проходит в районе крепления гвоздями то она тут же выветривается сквозняком, который гуляет на чердаке. Если под шифер положить руберойд или другую гидроизоляцию то есть опасность, что будет скапливаться влага и гнить обрешетка. Это касается только крыш с холодным чердаком. Жилые мансарды делаются по другому принципу.

4. Крепить лучше гвоздями (что и делал). Дело в том, что гвоздь в дереве имеет некоторую подвижность. При усушки дерева гвоздь чуть выходит вместе с шифером, а шуруп может шифер поломать. По этой же причине гвозди прошедшие насквозь обрешетку не загибаются снизу. Гвозди шиферные с двумя прокладками металлической и резиновой. В момент покраски крыши тщательно обмазывались краской.

К сожалению момент монтажа крыши не фиксировал. Есть только фото свесов:

229780937_1.thumb.JPG.af23013808b0ad14d159e7064e7757c5.JPG

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

К сожалению момент монтажа крыши не фиксировал. Есть только фото свесов:

 

на фото видно что балки перекрытия выглядывают на улицу.. В этом нет ничего страшного?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2. Угол примерно 12 градусов. Капиллярная влага подымается из почвы по капиллярам. Наверное вы имели в виду прокапывание в районе крепления.

...

4. Крепить лучше гвоздями (что и делал). Дело в том, что гвоздь в дереве имеет некоторую подвижность. При усушки дерева гвоздь чуть выходит вместе с шифером, а шуруп может шифер поломать. По этой же причине гвозди прошедшие насквозь обрешетку не загибаются снизу. Гвозди шиферные с двумя прокладками металлической и резиновой. В момент покраски крыши тщательно обмазывались краской.

 

2. Капілярний ефект (коли волога піднімається вгору) для шиферу також присутній (саме тому напуск листа на лист присутній і регламентується). Оцінити капілярний ефект можна на карнізних листах під час дощу - видно, як краплі по внутрішньому боку листа піднімаються вверх на деяку відстань, чим сильніша злива, тим менше капілярний ефект.

4. У зв'язку з тим, що "гвоздь в дереве имеет некоторую подвижность", кріпити краще шурупом, а саме гумова прокладка має "зіграти" при "русі" шиферу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Во-во! у мене точно такий шифер і точно такі конькі - і по розміру і по кольору!

 

Подскажите , под киевский шифер где можно приобрести конёк аз-цем?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...