Перейти до публікації
Пошук в
 • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

xandr xandr

Пользователи
 • Публікації

  164
 • Зареєстрований

 • Відвідування

Усі публікації користувача xandr xandr

 1. Лоток - вы имеете в виду выкопать траншею под трубу маусимально близко к плите, заложить в нее минимальную опалубку, что б не осыпался грунт по бокам, заармировать 4-я стержнями арматуры, внутрь которых уложить трубу, этот армокаркас траншеи связать с армокаркасом плиты и залить все общим бетоном? Или как то по другому?
 2. Ви имеете в виду - сделать ребро жесткости, в котором разместить трубу? ... Надо подумать и посчитать, спасибо за идею!
 3. Плита планируется всего 150 мм толщиной, с 2-я арматурными сетками. Труба 110 попросту не разместится в этой плите, будет мешать армирование. Надо будет утолщать плиту + учесть около 14 см на перепад трубы. По итогу плиту будет 350-400 мм, это слишком дорого и нецелесообразно. Хомуты в 1000 грн должны уместиться по бюджету, плюс-минус.
 4. Я робив тестові шурфи буром тісє + протикав арматурою насипну підлогу будинку з кроком 2*2 м., що б зрозуміти рівномірність ущільнення по будинку його насипної частини. Усюди грунт не щільний + сусід розказав, що минулий власник навіть не трамбував зворотню засипку, просто насипави і розрівняв, типу саме всядеться. Також минулий власник намагався пролити насип, судячи з усього. Результат - частина будинку взялася кіркою супер твердої глини завтовшки 15-20 см, а під нею рихлий грунт і чернозем. Тобто пласт глиняного бетону, що висить на рихлині. Сенсу ніякого. Я тільки намучався, видовбуючи ті брили глини. Що б ущільнити грунт під трубами мені треба викопати траншеї глибиною 700-1100 мм (вийняти насип + чернозем і дойти до материка), що вже незручно, засипати піском, вибехкати його ручною трамбовкою, пролити і потім укласти труби. Вважаю, шо швидше і надійніше буде поставити на трубу з кроком 1 м хомути оцинковані шпильками до гори і залити плиту. Тоді шпильки будуть в бетоні і в разі просадки труба просто буде висіти на шпильках, тримаючись за чорнову монолітну плиту, котра стоїть на сваях.
 5. Непокоять просадки грунту під п'ятном будинку. Нагадаю - минулий власник копав фундамент і глину з траншей закидав всередину будинку, прямо на чернозем, який був раніше городом. Потім досипав туди зверху ще 300-700 мм глини (привозної), бо будинок стоїть на схилі і має цоколь з однієї сторони 300 мм, з другої майже 1000 мм. Над поверхньою землі. От весь цей шар насипного грунту - він рихлий, плюс на черноземі насипаний. А в ньому буде розводка внутрішньої каналізації. Цей шар всядеться з часом і труба разом з ним. З раструбів повиходить труба і буде мені цяцька з часом під плитою чорнової підлоги, яка сваями зіпреться на материк Тобто хвилює просадка грунту безпосередньо під плитою підлоги.
 6. З будинку труба вийде на 700-800 мм. глибини, що б в септик зайти на глибині 1000-1200 мм. Конкретно буду знати коли вкопаю септик по факту. Поки що приблизно. Тобто під будинком вся каналізація буде максимально близько до плити перекриття розводитись і зійдеться в одній точці будинку, в якій нирне по стояку вниз і піде в септик.
 7. Вірно. Плита через сваї спиратиметься на материк. А каналізація буде в грунті під плитою. Грунт не ущільнений і під ним 40 см чернозему, який раніше був городом, тобто він те ж як би рихлий відносно. Зараз грунт сухий, бо зверху не закритий і підсушується повітрям. Коли залью плиту - він знизу натягне вологи і по любому ущільнеться, а отже просяде. У мене довжина труби 8 м під плитою буде. Вона може провиснути так, що раструб якийсь висмикнеться. Тоді буде біда. Хз, можливо я занадто параною. Будинок будую вперше, але читаю теми на форумі з просіданням підлоги і щось мені стрьомно залишати канашку в грунті, який просяде з часом. Розумію, шо плита не буде давити на насипний грунт. Не знаю на скільки він повинен просісти, що б розгерметизувати систему, не дуже хочеться то лагодити потім Можливо насправді перестраховуюсь занадто. На практиці просто в будинку моєї тітки (30 років будинку) - почала текти канашка чавунна, що йшла під будинком (труба лопнула). Підлога по землі на лагах. Результат - постійно мокра стіна в місці виходу канашки з будинку. Зривали підлогу, перекладали трубу. Робив це власноруч.
 8. Як раз не на материк, в тому і біда. Зворотня засипка зроблена без ущільнення минулим власником. Беру арматуру 12 і встромляю її вглиб на 400 мм руками. Ця засипка миє висоти від 300 до 700 мм. Це близько 50 кубів породи. Спочатку думав замінити на пісок з ущільненням. Порахував і прифігів - золота витівка по грошам. Було б ущільнення, я б не парився. Дерев'яні кілки, нажаль не варіант - згниють, самі розумієте. Тому і розглядаю варіант кріплення труб до чогось оснОвного, наприклад фундаменту (як на фото), або плити. Як я бачу - насипний грунт з часом (5-10 років) всядеться і потягне з собою трубу, бо вона в повітрі не буде висіти, зєднання прослабляться і буде протікати канашка, а отже буде замокати грунт під плитою. А побачу я це лише тоді, коли там жаби заквакають. Чи потрібне меня болото під будинком? Гадаю ні.
 9. Намалевал. Пока вижу так, но ОЧЕНЬ хочется сделать дешевле, проще, но так же надежно. Пока не знаю как. На продавливание так и не могу пока посчитать. Может кто-то помочь? Трубу красную - вы имеете в виду рыжую для наружной канашки? Если так, то ее я и планировал ставить под плиту, но все же переживаю, что будущая просадка грунта разгерметизирует ее.
 10. Лотки какие именно? Я пока думал о варианте крепления к черновой плите - на трубу закрепить хомуты крепления для канализации со шпильками, но вверх ногами (чтобы шпильки торчали вверх и заходили в плиту), часть шпилек, соприкасающихся с землёй в термоусадку феном запаять для исключения коррозии, затем залить плиту. После застывания получится аналог крепления к потолку фактически, но под землёй ... долбанутым нет покоя )))
 11. Друзья, возник вопрос по канализации. Если в варианте с полом по столбам грунт потенциально даст просадку, то он потянет и трубы канализации. Часть труб я смогу закрепить к фундаменту, а одну трассе через дом не получится, она будет в грунте только. Как быть с ней, как не допустить просадки вместе с грунтом?
 12. Нашел видео на ютуб, с пошаговым описанием процесса заливки черновой плиты пола с опорами на сваи. Ситуация олин в один как у меня, даже с грунтом. Имеет смысл так сделать? Вылить плиту 100 мм, армировать в один слой, арматуру расположить внизу. Как думаете? В упор не могу адекватно рассчитать плиту на продавливание сваями. Упираюсь в изнибающие моменты, которые считаются в программных комплексах платных. Но считаю арматуру в 2 слоя, денег получается больше штуки баксов. В то же время 2 слоя армирования 10 арматурой на плите 150 мм могут быть излишними, а значит деньги на ветер. При ограниченном бюджете не пощволительная роскошь. Друзья, гляньте видео плз, интересно ваше мнение.
 13. Да, вы верно поняли. Спасибо, принял! 👍 ... Арматуры 10 мм хватит в таком случае, или брать 12? Когда выравняю пол земляной, планировал взять в аренду виброплиту или шлепногу (она давит больше), пройтись по земле ею пару заходов, доуплотнить. Потом просыпать щебнем средней фракции (40-60 кажется) и пройтись шлепногой еще раз, расклинцевать и сделать щебеночное зеркало. Дальше вязать армокаркас. Хотел еще пленку поверх щебня, но буду арматуру сам таскать, вязать, могу порвать пленку вхлам ... Сомневаюсь стоит ли ... Опыта в этом у меня нет.
 14. Металлической арматурой 10 или 12 мм (пока еще не уверен). Свяжу пространственный каркас, чтобы работал на изгиб вверх и вниз, поскольку от свай эпюры напряжений типа синусоиды будут (как волны в море по сути). Верхний и нижний каркасы соединю "жабами" из арматуры (п-образные элементы с лапками). Шаг арматурных хлыстов пока еще не считал. Перечитаю эту тему еще пару раз, 300*300 мм кажется шаг рекомендовали. Если посоветуете еще что-то, буду благодарен!
 15. Грунт обратной засыпки прошлый хозяин не трамбовал. Сейчас копаю его, он очень рыхлый и осыпается. Думаю ребристые усиления 200*200 будут овалами )) ... Если лить плиту без этих усилений - какую бы толщину порекомендовали? ... Или может ткните носом в адекватный калькулятор, чтобы просчитать плиту на продавливание?
 16. Обязательно прочту и учту, спасибо! Если будет время и желание, пробегитесь по вопросам плз, которые я задавал в посте выше (с фоткой гаражного приямка). В целом все понимаю, но мелочи смущают.
 17. Спасибо! 👍 Буду отписываться в теме по мере выполнения работ.
 18. По сваям, кстати вопрос еще - какие пропорции песка, щебня, цемента посоветуете? Будет самомесный раствор.
 19. Нет. Только выравниваю плоскость земляного пола - откапываю, перевожу, засыпаю, трамбую. Нужно уровень земли вывести на 15 см нижу уровня армопояса бетонного по фундаменту, чтобы выйти в проектный уровень по высота.
 20. Слишком большие затраты по деньгам, времени, силам - вынуть 50 м.куб. грунта вручную, вывезти, привезти песок, засыпать, утрамбовать. Вместо этого я купил бур Тисэ 250 мм (расширение 500 мм). Протестил его уже - с легкостью прошел весь насыпной грунт, чернозем и добрался до материка. Минут 10 на одну сваю ушло. Глина может выступать гидроизоляцией лишь в варианте глиняного замка, но это не про данную конструкцию пола. В обратной засыпке глина наоборот имеет бешенный капилярный подсос, поэтому я упомянул щебень или пленку, как средство отсечения частичного этого подсоса. Я буду лить обычный конструкционный бетон В25. Форумчане были правы - конструктив и утепление нужно разделить.
 21. Чи вистачить плити 100 мм по міцності? Шукав, але не знайшов калькуляторів, які рахують плиту на продавлювання. Є програмні продукти, але ліцензовані. Я посто бачив басейни провалені, з яких стирчать сваї через підлогу, бо проектант затупив з армуванням та товщиною плити. Тому запитав тут на форумі, що б дізнатись з досвіду форумчан - чи вистачить такої товщини, чи краще дати більше бетону і зробиту плиту 150 мм?
 22. Оновлю тему, друзі. Згідно ваших порад готую підлогу для заливки чорнової плити на стовбах. Таку плиту буду лити в будинку та в гаражі. Зараз виводжу зворотню засипку глиною до необхідного рівня проектного. Є декілька питань. 1. Глина виступає як незємна опалубка і потрібна лише що б вилити на глину бетон, вірно? 2. Який допустимий перепад глиняної підлоги для заливки по ній чорнової плити? Тобто чи потрібно ловити міліметри з лазерним рівнем, чи можна на око лопатою розрівняти з перепадами висот 2-5 см? 3. В будинку і в гаражі я засипаю недосипані ділянки. Для цього знімаю 15 см грунту по всьому будинку і звожу його в ями. Там трамбую ручною трамбовкою. Рівень ущільнення такий, що від ноги та навантаженої тачки не залишаються слідів (вмятин). Такого ущільнення вистачить для заливки? 4. Коли вирівняю підлогу глиною - як краще зробити - просипати щебнем та розклинцевати трамбовкою (віброплитою) чи застелити плівкою і потім вязати армо-каркас? Щебень зменшить впитування води з бетону, плівка те ж, але з плівкою поки навяжу каркас, гадаю вона в шмаття порветься, а щебень буде стояти. 5. На фото - приямок в гаражі, який я засипаю також. Площа приямку приблизно 1/4 частина гаражу. По гаражу планую сверлити стовби для плити, а от приямок - можна залити над ним ребристу плиту з опором на фундамент? Минулій власник залишив закладні арматури, можна привязатися до них армокаркасом плити підлоги в гаражі і зробити ребра, якими спертися на фундамент. Тобто 1/4 частина плити буде мати ребристе спирання на фундамент, а інших 3/4 плити - будуть спиратися лише на стовби. Чи можлива така реалізація? Моменти і сили, в обох схемах діють по різному, плита може триснути на ділянці між стовбами та ребристою частиною, я це розумію. Але поверх цієї плити буде шар утеплення і потім плита теплої підлоги. Як гадаєте - варто поєднувати два вида спирання в одній плиті, чи краще відмовитися від ребер і зробити плиту лише на стовбах по всій площі гаража? 6. Яку товщину плити порадите лити? Я планував 100 мм, але щось очкую, чи не замало? Площа будинку 70 м., площа гаражу 28 м.
 23. Друзі, планую заливку підлоги в гаражі. Поки що є лише земляна підлога (неущільнена зворотня засипка глиною). Заливати плиту підлоги буду з опорою через палі на материковий грунт ("підлога на стовбах"), як радили форумчани, що б не виймати всю глину і не засипати трамбованим піском. Минулий власник будинку залишив незасипаним приямок глибиною 0,6 м. від рівня майбутньої підлоги. Планував в ньому зробити потім оглядову яму для ремонту автівки (напевно хтів ще заглиблювати її). З фундаменту власник залишив підготовку арматури, що б потім поєднати з нею армокаркас плити над ямою. Мені ремонтна яма не потрібна, але раз вона є, то мушу її або засипати, або зробити з неї міні-погрібець. От стосовно погрібця є питання. Я розумію, що погріб має бути глибиною мінімум 1,8-2 м, отже треба викопати ще 1,4 м. А фундамент будинку і гаражу заглиблені в землю лише на 1 м. Бачу в цьому ризик прослаблення фундаменту, бо навантаження від фундаменту в грунті розподілюється приблизно під кутом 45 градусів, тобто може бути зсув грунту, якщо підкопати впритул до фундаменту. Отже треба відступати мінімум по 1 м. від фундаменту и лише тоді заглиблюватись (згядно куту розподілу). Чи є взагалі сенс робити такий міні-погрібець? зручно з будинку зайти в гараж і спуститися в погріб - так. Чи дасть нормальне охолодження такий погріб вроховуючи, що в гаражі буде тепла підлога - не знаю. Чи буде достатньо місця - не факт, але можу збільшити габарити ями. Як вважаєте друзі - варто морочитись, чи ні? І якщо варто - що б ви порадили (окрім того що викопати нормальний погріб)?
×
×
 • Створити...