Єто уже становится традицией.
Поверка и замена счётчиков прописаны в Законе Украины и разьяснения должны давать центральные органы власти.
Закон надо выполнять, а не вести переговоры.
Где в указанной статье Закона прописана хоть какая-то обязанность частного лица-потребителя что-то оплачивать или право местной власти что-то трактовать?
Стаття 17. Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації
4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Что касается тарифа, то процедура следующая:
1. Монополист выходит с предложением о тарифе.
2. НКРЕКП утверждает тариф.
3. Кабмин утверждает решение НКРЕКП.
4. Минюст утверждает решение Кабмина.
Частное лицо-потребитель никоим образом не задействован в этой схеме и не может нести ответственность, в т.ч. финансовую, за несвоевременность утверждения тарифов.
Прямо, как аксиома: "мешканці, які отримують послуги централізованого водопостачання і мають не повірені лічильники води, мають подбати про повірку або заміну квартирних лічильників води". А почему не «Київводоканал», ПАТ «Київенерго» та ТОВ «Єврореконструкція»? Или ЖЭО, которые должны были это делать согласно Розпорядження КМДА №1221 от 29.12.2010 года, пункт 2 которого гласит "споживачам, квартири яких обладнані засобами обліку холодної та нарячої води, до тарифів ... щомісячно додається вартість витрат з проведення їх періодичної повірки, обслуговування і ремонту, у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу після повірки"? 1 июля ответственность за поверку счётчиков переходит от ЖЭО к «Київводоканалу», ПАТ «Київенерго» та ТОВ «Єврореконструкції», вот пускай между собой и решают этот вопрос согласно Закона.
Мне, как потребителю, глубоко фиолетово, что включено в тариф. Я исхожу из норм Закона, что это проблема надавача послуг.
Т.е., вопрос на стадии рассмотрения НКРЕКП, не был ещё рассмотрен Кабмином и утвердён Минюстом, а нам уже выставили сроки?
А как же Розпорядження КМДА №1221 от 29.12.2010 года, пункт 2 которого гласит "споживачам, квартири яких обладнані засобами обліку холодної та нарячої води, до тарифів ... щомісячно додається вартість витрат з проведення їх періодичної повірки, обслуговування і ремонту, у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу після повірки".
Договор не может противоречить Закону.
Очередная дата на испуг.
Кто и как рассчитал эти нормы?
Когда городские власти последний раз видели в полном объёме финансовую документацию этих монополистов для контроля за тарифообразованием и компенсациями льготников?
Производители счётчиков должны подать в суд о защите деловой репутации, так как срок эксплуатации их продукции заявлен в 12-15 лет и 60% никак не вписывается в процент допустимого брака.