Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

TaurosRMK

Пользователи
  • Публікації

    2 175
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Усі публікації користувача TaurosRMK

  1. Після повномаштабного з цінами сталася біда, різниця на той самий товар в різних магазинах може доходити до 100%. І тут питання не про підробки, просто продавці ставлять ціни як хочуть - одні ставлять мінімальну націнку, інші задирають в 1.5-2х.
  2. Потрібна невелика консультація з приводу вибору діаметру труби і форсунок для поливу газону. Є така ділянка, майже рівно сотка площі. Потрібен бюджетний варіант автополиву, чи на перший час напівавтоматичного, тобто пуск/стоп вручну. Є нюанс з підключенням, тому що раніше про автополив не думав і відведеного місця підключення немає. Є тільки садовий кран на фасаді будинку, який врізаний в магістраль ппр 32. Кран підключений до ппр 20х1/2", довжина відрізка приблизно 50см. Питання в тому яку трубу для поливу вибрати і чи не буде цей кусок ппр 20 вузьким місцем? Думав спочатку пнд 20 мм, але можливо потрібно все ж таки 25 мм. Вода з криниці, тиск в системі 1.5-3 бара, насос підключений пнд 32 і знаходиться від точки садового крану десь на відстані 20 м (враховуючи заглиблення в криницю). Прикинув таку схему, чотири форсунки 17А наче мають покривати всю площу. Але також виникає питання, чи треба ділити це на дві гілки, умовно дві верхні форсунки і дві нижні? Це буде приблизно по 18 м труби і плюс ще 3 м до крану. Чи будуть форсунки при таких ввідних нормально розпилювати? Теоретично потім колись можна замінити той кусок ппр 20 мм з краном на 32 мм, але зараз немає на це часу. Але якщо цей невеликий кусок ппр 20 не сильно буде шкодити і тиску буде достатньо, то могло би бути так як є.
  3. Так я спеціально не роблю це завуження, воно вже є, врізка ~50см ппр 20мм в магістраль ппр 32мм для вуличного/садового крану. Подумав би раніше про це, врізався би туди ппр 32мм і вивів на вулицю. Далі думаю таки прокласти пнд 25мм. Тому побачимо...
  4. TaurosRMK

    хочу газон!

    Хм... то виходить що, можна припустити що 30% райграсу зійшло, а решта 70% суміші все ще сходить, десь більше, десь менше? І з часом воно вирівняється? Чи як не крути, райграс все рівно буде швидше рости на фоні іншого? Навіть якщо його всього 30%. Цікаво що є два невеликих місця по 3-4 м2, де в середині дня паде тінь, то там трава росте повільніше, хоча поливається нормально як і інша площа. І як я не пробував зрозуміти де райграс, а де вівсяниця, гугл видає однакову на вигляд траву, то виглядає так, що в цих місцях не попався райграс, бо трава рівномірна по висоті і кольору. А там де на сонці, то перепади висоти до 5 см. Дивно. Чи просто для райграсу полив і сонце саме краще місте для зростання? 😄 Це ваші вподобання. Для мене і ця травосуміш підійде. Косити раз в 5 днів не так і страшно, всього сотка площі, і в скошеному виді непогано дивиться. Єдине що росте не рівномірно, але може з часом вирівняється. Так що хай буде. --- Я чомусь думав що якщо в суміші 30% райграсу, то умовно на моїх 100 м2 десь 30 м2 буде райграс, або на кожні 10 м2 буде 3 м2 райграсу. І 30% то ніби не так і багато, не мало би сильно в очі кидатися. А по вигляду здаєтсья що там всі 70% 🤣 Хоча може накручую. І насіння добре перемішував, хоча і сіяв вручну, але старався рівномірно засипати площу. А зараз виглядає так, ніби в одному місці випав весь райграс, а в інших місцях інше насіння 😁
  5. Не дуже по темі сантехніки, але пов'язано з водою. Є потреба прокласти пнд трубу для автополиву. Питання в тому який діаметр вибрати, бо є нюанс з підключенням. В будинок заходить пнд 32 мм, потім переходить на ппр 32 мм і зразу через пів метру врізаний трійник, і через стіну виведений кран на вулицю, там ппр 20 мм. Єдиний варіант це підключитися до цього крану. Довжина цього відрізку також десь 50 см (з одним коліном 90). Чи не буде цей кусок слабим місцем? Думав прокласти пнд 20 мм, але не можу знайти деякі штуки під 20 діаметр, щоб було все в одному магазині. Під 25-ку є все що потрібно. Але чи є в тому сенс, якщо діаметр підключення менший? Чи не буде на тому куску ппр 20 мм падати тиск, що в принципі буде без різниці чи там дальше пнд 20 мм чи 25 мм, вони будут однаково пропускати? Тиск в ГА 1.5-3 бара. В загальному десь 40-42 м пнд труби буде, по дві рівні гілки плюс-мінус 20 м. А від точки підключнення і до насосу приблизно 18-20м. В теорії ще можна замінити той кусок ппр 20 на 25 мм, так як там трійник 32х3/4 і проход через стіну позволить просунути 25 ппр (але не впевнений). А от під 32 ппр точно треба розширювати отвір. Зараз трохи не до того, тому питання по тому що є, ппр 20 мм і дальше пнд.
  6. TaurosRMK

    хочу газон!

    20% — Мятлик луговий 30% — Райграс багаторічний 30% — Костриця очеретяна 20% — Костриця червона Суміш порівняно не дешева, тобто не ноунейм з базару, але і не дорогі суміші по 500-600 грн за кг, бо для такого потрібні відповідні умови, яких нажаль немає. Хіба 30% райграсу то багато? Тай не так страшно, бо передивлявся багато сумішей від всяких європейських виробників - спортивні, універсальні, посухостійкі та інші мають в складі по 20-30% райграсу. Так що наче нормально. Але дивно, бо реально якщо придивлятися то росте там де дощувач більше всього поливає, там де вручну не так швидко росте і колір інший. Якось цікаво як так, я ж не спеціально вибирав насіння райграсу і сіяв там де буде поливатися 🤣 І цієї площі явно більше, ніж 30%. Може десь 75% покривають дощувачі, а решту поливаю вручну, і от цих 75% росте як на дріжджах.
  7. TaurosRMK

    хочу газон!

    Експерти підкажіть що не так. Посіяний трохи більше місця назад газон росте якось дивно. Не рівномірно по висоті і дуже швидко. А також неоднорідний колір, там де трава вища, то темно зелений, де нижча - то світліший колір. Косив в суботу на 5 см, сьогодні вже є місця де трава 10-12 см, а є менші по 7-8 см, скоро вже треба знову косити, бо за день-два вже під 15 см буде. Поливаю вечером такими дошувачами по 10-15 хв, 3 штуки на площу приблизно 5.5х18 м, якраз займають практично всю площу, а місця які вони не покривають (так як це коло) поливаю вручну пістолетом. Іноді можу через день поливати. Вода не застоюється, калюж немає. Також під час першого скошування газонокосаркою трава була волога і швидко налипала на деку, хоча газон на сонці і дощів не було. Спеціально поливав за добу до покосу. Перед наступним покосом поливав вже за два дні, але трава все одно була волога, хоча здаєть трохи менше ніж першого разу. Але питання більше про те, чому росте не рівномірно по висоті і кольору? Хоча, якщо придивитися, то здаєтсья що трава нижча в тих місцях де не дістає полив, особливо кути і місця навколо самого дощувача, в радіусі може 70 см під собою він погано зрошує і там трава росте не так швидко. А от в інших місцях росте на очах, що раз в тиждень косити зовсім не варіант, тут раз в 5 днів треба. Перший раз газонокосаркою косив в понеділок, потім того ж тижня в суботу знову прийшлося, зараз майже середа і здаєтсья в четвер вже треба буде косити. З тої сотки збирається майже 4 повних травозбірники по 50 л 🤔 І це не скажу що газон надто густий, місцями більш-менш нормально, місцями все ще не дуже. Для експерименту посіяв травосуміш яка на газоні (зліва) і ще була в наявності якась давно куплена ноунейм (справа). На фото результат через 8 днів. Склад звичайно різний, але за 8 днів висота вже 6 см і доволі густа. Можна припустити що росте вона швидко, що і бачу на газоні, декілька днів і заростає ніби не косив.
  8. Тільки ви не врахували що у вас є база макіти 18В. А додайте сюди 2 акуми по 5Аг і зарядне, то це ціна 2х буде. Була би в мене база макіти з наявними двома батареями (щоб працювати безперервно), тоді інше питання. Який акумулятор використовуєте і на скільки вистачає повного заряду?
  9. Якийсь шкідник риє землю. Не можу сказати що то кріт (але не впевнений що ні), тому що в один день було в одномоу місці нарито ходів, наступного дня трохи далі, уже третій чи четвертий день і кожного ранку нові ходи. При чому вони практично поверхневі, земля піднята вверх, місцями входи/виходи. Тільки в одному місця є нора, все інше наче спроби зробити нору, але діри немає, тобто почав рити і передумав. Поруч є пиломатеріали, які стоять на підвищенні над землею приблизно 25 см, заглянув туди, здаєть також багато ходів перерито. І от поруч з цими дошками і поруч з норою також нароблено ходів. Що це може бути і як боротися? Якраз три роки тому кішка на цьому місці зловила якогось хом'яка чи щось таке. Але тоді землю так не рили. І від тоді їх не було, хіба що знову завелися.
  10. Пройшло два роки, газонокосарку так і не купив 😐 Але зараз вже вибираю, бо засіяно трохи нового газону і є частина де ще буде новий газон, а також частина площі зі старою травою. Стару траву не так часто кошу, росте вона не дуже швидко, а от новий газон аж гудить і тримером не хочу косити, бо виходить не дуже рівно. В загальному нового газону є десь 110 м2 і ще може 40 м2 буде, тобто півтори сотки, наче небагато. 110 м2 чистої площі, а решка кусками. Старого газону десь біля сотки. В загальному горбів/ям немає, хіба що десь треба обкошувати самшити/квіти/дерева. В бензиновій не бачу сенсу для таких площ, акумуляторні від нормальних виробників трохи дорогі, тому вибір на мережевій. Розетки в доступності 15-20 м, думаю проблем з подовжувачем не буде. В результаті починаючи з більш бюджетних дійшов до таких моделей. Плюс-мінус схожі між собою по характеристиках. Орієнтувався на то, щоб можна було обома руками тримати робочий важіль, а не тільки правою, як це є в багатьох моделях ал-ко та інших. По відгуках наче не дуже зручно і рука втомлюється. Також щоб була можливість регулювати висоту ручки. На рахунок того чи прямий, чи ремінний привід, не зрозумів що краще, одні кажуть прямий краще, інші що ремінний. Здаєтсья в списку більшість моделей з ремінним приводом. По травозбірнику також не впевнений, в більшості комбінований, що краще в плані зберігання і по вазі, але напевно не дуже зручно при чищенні. Тут пластиковий значно краще, водою помив, висушив і готово. А як з тканинним, можна мити водою? Вибрані косарки трохи більші по ширині скошування, ніж самі базові на 320 мм, відповідно мають великі травозбірники по 40-50 л. Питання в тому чи не забагато таких косарок для невеликої площі, тих же 100+100+50 (кусками) м2. Хоча буде швидше коситися і менше зніматися травозбірник, тому думаю хай буде. Bosch ARM 37 - 37 см, 40 л, 1.4 кВт Einhell GC-EM 1600/37 - 37 см, 38 л, 1.6 кВт Hyundai LE3820 - 37 см, 40 л, 1.6 кВт Makita ELM3720 - 37 см, 40 л, 1.4 кВт Ryobi RLM-15E36H - 36 см, 45 л, 1.5 кВт Ryobi RLM-18E40H - 40 см, 50 л, 1.8 кВт Hyundai LE4210 - 42 см, 50 л, 1.8 кВт Дві останні самі потужніші і більші по об'єму травозбірника та ширині скошування. Мабуть на 200-250 м2 будуть літати і навіть не відчувати. Мульчування є тільки в Ryobi, а в Makita максимальна висота скошування тільки 55 мм і лише 3 рівні, у всіх інших по 70 мм і по 5-6 рівнів, що може бути корисно при великій траві. Схиляюся більше до Hyundai LE4210 або Ryobi RLM-18E40H, по ціні майже однаково, Ryobi на 500 грн дорожче, але є мульчування. Можливо ще щось розглянути в такому бюджеті, 7000-9000 грн?
  11. Перевірено, під час удару стопорне кільце фіксує біту. Але через те що ці біти мають чуть довший хвостовик, то фіксуються вони аж занадто добре, інколи важко зняти.
  12. Цікавлять відгуки власників акумуляторних газонокосарок. Яка модель, яка батарея, на скільки вистачає косити на одному заряді, і можливо якісь нюанси самої газонокосарки.
  13. TaurosRMK

    хочу газон!

    Якось так, 16 днів. Є місця де практично немає трави, є такі де щось вилізло, але здалека на загальному плані воно вирізняється з тим, де трава зійшла нормально. Місцями вже дуже густо, а тут навіть не пахне травою. Не впевнений що там зійде щось, напевно треба підсіяти.
  14. А хто сказав що він поганий? Просто цікавлять чи є альтернативи з адекватними доводчиками, чи просто є блюм, а всі інші мають однотипний механізм. Якщо так, тоді вибір очевидний. Є ще категорія людей яким скажуть "бери ось це, якість топ, в мене сусід брав" і вони беруть це без роздумів, навіть не думаючи чи є якісь альтернативні варіанти. І таких тоже багато і ще більше.
  15. Ех... 😁 А можливо знаєте, крім Blum ще якісь виробники можуть запропонувати завіси з адекватним доводчиком? Чи у всіх інших той же принцип з поршнем і буде так само спрацьовувати як наявні Hafele? В той час розглядав ще Hettich Sensys, але чому не взяв не знаю. В живу не було де подивитися, тому не знаю як доводчик працює.
  16. TaurosRMK

    хочу газон!

    Підозрюю що через нерівномірний ручний посів. Можливо там і проросло, але було мало насіння і здалека не видно что там щось зійшло, але на загальному плані видніються залисини. Можливо ще затягнеться через деякий час. Це питання більше на майбутнє, бо поки ще не так багато часу пройшло, щоб судити.
  17. Колись робив самостійно кухню, на той час вибрав завіси Hafele Metalla з доводчиком. Просверлив нормально, все стало гарно, трохи підрегулював і все добре закривається. Єдиний нюанс який був з самого початку, але до якого з часом привикли, це спрацювання доводчика. Якщо відкрити дверку приблизно на 20-25 градусів і відпустити, то майже на всіх модулях вона гримне при закритті, хоча на декотрих ще може спрацювати доводчик або ж не так сильно гримає. При чому дверки не широкі, модулі 600-900 на дві дверки. Відповідно якщо відкрити більше ніж на 30 градусів і відпустити, то доводчик спрацьовує. Тому привикли до того, щоб дверку відкривати побільше, або якщо мале відкривання, то закривати вручну, щоб не гримало. Але іноді забуваєш і бісить що гримає. Аналогічно і при максимальному відкритті. Є кутовий модуль, якщо відкрити кутову дверку на максимум, то вона вдарить у сусідній модуль. Знову ж таки, треба притримувати рукою. Через деякий час робив інші меблі, туди взяв завіси Blum CLIP top Blumotion. Звичайно інший доводчик, спрацьовує навіть при відкриванні на 5-10 градусів. Міняти на кухні всі завіси на Blum поки немає бажання. Питання в тому, чи це особливість такого типу доводчиків чи може конкретно в цих завісах такі приколи? Або може щось можна підрегулювати, щоб дверки при невеликому кутові відкривання не гримали в корпус?
  18. TaurosRMK

    хочу газон!

    Як правильно і коли робити підсів трави по новому газону? Припустимо новий газон через 3-4 тижні зійшов не рівномірно, або присутні місця де трави майже немає. Можна просто граблями пройтися и підсіяти нового насіння? Також коли це робити, після косіння напевно? Планую після першого покосу внести трохи добрив, можна разом з добривами і підсівати траву, якщо не зійде нормально? Те саме питання про старий газон, місцями трохи вигорів або ж хочеться густіший. Стару землю вже не просто граблями розпушити, хіба що чекати дощів. Як в такому випадку підсіяти траву? Підсіяти і зверху піском?
  19. Можливо хтось мав досвід використання такого матеріалу як Фарба гумова латексна Farbex Універсальна? Цікаво як довго вона тримаєтсья на дерев'яних поверхнях. Як можна зрозуміти з назви теми, шукаю чим би пофарбувати садову гойдалку. Деякі деталі хочу пофарбувати в колір, а більшу частину залишити з натуральним кольором деревини, відповідно там буде якесь інше покриття.
  20. У фронтон врізаний такий адаптер під решітку, з переходом на 150 діаметр. В адаптері решітка розмірами 300х300. При 210 кубах на вулиці чути свист в цій решітці, з відстані може до 10 метрів. Можливо через невеликий переріз, хоча ламелі можна трохи повернути і збільшити прохід повітря. Хоча цілком можливо що свистить через ці щілини.
  21. Які розміри цього боксу плануєте? І яка його вартість? Я колись такий бокс купував розмірами 500х350х180, то він тоді коштував здається 1500-1600 грн. Зараз скоріш за все перевалює за 2000 грн. При такій ціні як на мене немає особливого сенсу брати цей бокс під вентиляцію, можна замовити виготовлення з оцинковки, разом з фланцями, кришкою і потрібних розмірів, приблизно за таку ж ціну. А з менших розмірів (десь 350х350) особливо не буде користі, тому що ви туди не помістите багато фільтрувального матеріалу. Та й взагалі не для цього призначені ці бокси. Розмістити бокс десь в приміщенні чи на горищі немає змоги? Бо така коробка розмірами хай навіть 350х350 на фасаді буде виглядати дивно, а більша так тим більше, і знову як написав вище, від 350х350 особливо не буде толку, той фільтрувальний елемент буде швидко забиватися. Тому розміщення фільтр-боксу хоча б зразу за стіною зі сторони приміщення, за умови якщо у вас немає заслінок, буде краще рішення, ніж вішати щось на фасаді. А якої форми вийде вставний картридж? Якщо просто одна площина, то знову ж таки все впираєтсья в розміри. Я зробив в себе гармошку, лист фільтрувального матеріалу розміром десь 210х600, ось такий стан був минулого року за проміжок квітень-вересень (5 місяців). Якщо розміри фільтрувального матеріалу будуть ще менші, то воно буде ще швидше забиватися. Ці бокси хороший варіант, якщо плануєте часто міняти фільтри. Бо знову повернемося до розмірів. Під трубу 125 мм розмір фільтр-боксу ось такі, а діагонально вставлений фільтр буде розмірами меншим за лист А4, що в 2 рази менше за той, що я зробив собі. Тому можете прикинути стан фільтру через пару місяців. Як на мене, було б краще або самому зробити корпус, або замовити з оцинковки. Я деякі речі замовляв на олх у людей які виготовляють повітроводи і все що зв'язано з вентиляцією, виготовили по моїх розмірах і прислали поштою, все ок. В цілому можна і цей готовий від Венст взяти, але приблизно прикинути скільки фільтрувального матеріалу G4 можна туди помістити гармошкою, виготовити таку гармошку з сітки і обтягнути матеріалом G4. Бо використання такої вставки по діагонілі розміром як А4 не має сенсу, часто будете меняти. Кишенькові фільтри будуть довше служити, але самому виготовляти змінні вставки під них буде важко або не можливо. Хіба що вмієте шити на машинці І фільтр-бокси під них трохи дорожчі. --- Якщо подивитсия на цю частину, хоча точних розмірів не пам'ятаю, але припустимо довша сторона 300 мм, коротша 100 мм. Тоді діагонально вставлений фільтр мав би розмір по довжині десь 310-315 мм. Тоді як така гармошка має в 2 рази більший розмір. І ще можна зробити більше складок, в два рази так точно. Тоді може бути замість 310 мм аж всі 1200 мм.
  22. Хм, я думав будь яке приміщення, навіть якщо туди раз в тиждень заходять люди, потрібно вентилювати хоча би по мінімуму. Гірше від цього точно не стане.
  23. А чому просто не встановити решітку якусь і хай постійно забирається повітря? Доречі, як цей клапан працює, скільки в роботі? Також дивився на такі, коли думав ставити на кожну кімнату, але щось не вигладають надійно. --- Чисто задля цікавості, що то за конструкція така, отой оцинкований корпус?
  24. Треба трохи тему підняти 🙂 Стосовно приточного фільтру. Нагадаю що в мене кастомний фільтр-бокс під 4 автомобільні фільтри салону, які встановлюються буквою W. Десь в листопаді встановив вугільні фільтри Shafer SAK472, перед ними полотно G4, яке фактично для затримування грубого пилу/комах, щоб основні фільтри прожили довше. Колись рахував, здається площа одного фільтру 0.335 м2, тобто 4 штуки це десь 1.35 м2. Як зрозуміти чи фільтри ще виконують свою роботу? Якщо дивитися по опору, то таке відчуття що він ніяк не змінився, що в перші дні, що зараз, здаєтсья вентилятор працює на тих самих обертах і видає ті самі куби. Цілком можливо що для того, щоб впав опір на фільтрах, вони мають бути добряче забруднені. Але не впевнений що у системі вентиляції це наступить швидко, бо забір повітря високо, десь метрів 8 над землею, до дороги трохи є відстані, тому не сказав би що туди потрапляє сильно забруднене повітря, максимум якісь мухи, які затримуються G4 і який також трохи збирає на собі пил. Чи таки не по перепаду тиску на фільтрах орієнтуватися, а по ресурсу? Наприклад раз в півроку-рік під заміну. Бо думаю ще не скоро настане той момент, коли фільтри начнуть давати опір. Правда давно не дивився до фільтрів, не знаю в якомі стані на даний час, а вже пів року пройшло.
×
×
  • Створити...