Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Одноповерховий будинок з газобетону на УШП

masyahy

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт!

 

Нам теж набридло жити в місті, хочеться свіжого повітря та тиші. Навесні минулого року ми розпочали пошуки ділянки своєї мрії, вона все не знаходилася, серце ніде не тьохкало, отже вирішили зупинитися на тій, яка була начебто не така погана, як інші. В листопаді нарешті придбали ділянку у Вищій Дубечні Вишгородського району на славній вулиці Комсомольській (велике дякую Юрі-apxitektopу за юридичну і моральну підтримку). Потім чим більше поверталися на вже свою землю, тим більше впевнювалися, що не помилилися. :) А читання історій з форуму надавало наснаги і бажання швидше щось робити.

 

Отже навесні вже цього року ми отримали проект від вельмишановного архітектора, дочекалися, щоб зійшов сніг принаймні з більшої частини ділянки і кинулися в бій. Скажу, що спочатку ми не думали будувати власноруч, скоріше хотіли "вкурити" теорію, а практику перекласти на сильні плечі знавців будівельної справи. Дуже вдячні за консультацію Володі, aka Golos, він допоміг нам оцінити фінансові можливості, стало трохи сумно, проте ясно, що таких засмучень попереду ще мільйон. Було вирішено не перейматися, брати лопату в руки і йти працювати.

 

Отже, є проект одноповерхового будинку. Фундамент - УШП, стіни - газобетон D400, 400 мм, внутрішні перегородки - цегла, дерев'яне перекриття, покрівля скоріше за все фарбований іванофранківський еко-шифер. Загальна площа 139,7 м2. Приблизна схема (відмінна від архітекторського задуму, як завжди Ж-), і ще ним не затверджена):

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57756

 

Далі буде...

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжу.

 

Отак виглядала наша ділянка восени минулого року:

picture.php?albumid=5093&pictureid=57785

 

А отак взимку:

picture.php?albumid=5093&pictureid=57786

 

А в суботу 13 квітня ми приїхали і почали працювати. Перший день був важким, йшов дощ, ми прибирали ділянку і ставили стовпчики для тину. Вдвох назбирали 4 мішки сміття та поставили 14 стовпчиків (зняли кору, обробили антисептиком, ручним буром пробурили ями по 80 см). Дуже потомилися, але було радісно, що є якийсь початок і, незважаючи на втому, є бажання продовжувати. Перевірка була вдалою.

picture.php?albumid=5093&pictureid=57787

 

Через 3 дні на вечір виріс отакий тинок:

picture.php?albumid=5093&pictureid=57788

 

Потім ще за день змайструвалися ворота:

picture.php?albumid=5093&pictureid=57789

 

Можна сказати, що на цьому етапі стало ясно, що не так все швидко виходить, як бажається.

 

Далі буде...

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дуже затишний куточок! А чи справді Вам подобається розташування кімнат 1,2,3,4 ??

 

Подивіться наприклад на це планування! Може воно допоможе Вам змінити думку. :)

 

533.jpgi.gif

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наступним етапом, звичайно, було зведення "Будівлі №1" (чомусь немає фото, де вона вже гордо стоїть в кутку ділянки)

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57790

 

І в той же день почали встановлювати стовпчики під побутівку (вона ж сарай, вона ж дачний будиночок), купили в Хотянівці неліквідні газоблоки 20х40х60, чоловік віз в багажнику, більше таких випробувань для машини не хочеться.

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57791

 

Вирішили почати з побутівки, тому що:

- треба десь зберігати речі

- можна переночувати

- можна потренуватися (досвіду будівництва у нас ніякого)

 

Побутівка 6х4,5 метри, 6х3 - приміщення, 6х1,5 - тераса. Нижня обвязка - брус 150х100 (з трьох брусів 100х50), каркас з бруса 100х50 та 50х50, верхня обвязка - брус 100х50 та 50х50, крокви та коньок - брус 100х50. Стіни обшиті ОСБ (8 мм), дах двоскатний, на даху ондулін. Утеплення підлоги та стін ватою 50мм, стелі 100мм.

 

За три місяці у нас є побутівка без вікон, з чорновою підлогою, без внутрішніх перегородок. Є трохи досвіду і розуміння, чого б не треба було робити або робити не так. Зараз би вже взяли готовий брус потрібних розмірів і не збивали б лаги та перекриття з двох дошок 100х25, щоб отримати брус 100х50, начебто так мало менше крутити, покрутило і так, але ми втратили купу часу на збивання цих дошок. Враховували б розміри листа ОСБ, розставляючи вертикальні бруси, щоб менше різати. Взагалі треба якнайретельніше один раз подумати, де і що треба різати і як ці розрізи мінімізувати, бо потім це реально купа витраченого часу на вимірювання, розмітку ітд.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трохи ілюстрацій:

picture.php?albumid=5093&pictureid=57792

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57794

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57796

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57801

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57809

 

Вчимося прокладати каналізацію:

picture.php?albumid=5093&pictureid=57810

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57811

 

На даний момент маємо приблизно отаке (вже є чорнова підлога):

picture.php?albumid=5093&pictureid=57812

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57813

 

Ну і головний помічник:

picture.php?albumid=5093&pictureid=57815

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дуже затишний куточок! А чи справді Вам подобається розташування кімнат 1,2,3,4 ??

 

Подивіться наприклад на це планування! Може воно допоможе Вам змінити думку. :)

 

533.jpgi.gif

 

Дуже дякую, непогане планування. Насправді, за проектом у нас заміть робочого кабінету і частини гардеробу - тераса. В процесі роботи над проектом було багато чого змінено, передумано. Зараз ми вирішили замінити терасу кімнатою заради спрощення конструкції фундаменту.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжу.

 

Одночасно з будівництвом побутівки починаємо готуватися до закладення фундаменту.

 

Також зробили свердловину на воду глибиною 9-10 метрів. Пропонували бурити на Бучак, але він в наших місцях, здається, весь забруднений і з великою кількістю заліза. Зробили аналіз води, хімія просто ідеальна, є вірогідність невеликої кількості бактерій, але при такій глибині, це не дивно. Загалом непогана вода, чиста, без запаху і осаду.

 

Зняли верхній шар грунту під будинок + відмостку (1,2м). На місці забудови є перепад висот сантиметрів в 20. Вийшла яма приблизно 20х14 метрів, глибиною 50-70 см.

picture.php?albumid=5093&pictureid=57799

 

Не додивилися зразу і виявилося, що в ямі є невеликий ухил з одного боку, плюс вона була глибша, ніж ми очікували, тому вирішили підрівняти піском. Завезли 75 тон піску:

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=57808

 

Пісок розподілили по ямі трактором і вирівняли силами двох студентів з лопатами і тачкою. Потім цілий день проливали і трамбували пісок. Застлали пісок геотекстилем Typar SF-49. На геотекстиль засипали щебінь, приблизно 50 тон, фракція 5-20, трохи розгребли трактором.

 

Щебінь завезли ще під час копки котловану, не думали, що він нам знадобиться не так швидко. Одна машина зі щебнем зуміла сісти поперек колії поряд з нашою ділянкою, довелося її розвантажувати на дорозі.

picture.php?albumid=5093&pictureid=57797

 

Завтра плануємо вирівняти щебінь, потім утрамбувати віброплитою. І пізніше робити ще одну засипку піском.

 

Добавлено через 30 минут

Роздуми на майбутнє. :confused:

 

1. Чи варто наступний шар піску вирівнювати трактором? На щебінь застелимо геотекстиль, трактор йому не зашкодить (за умови, що їхати він буде по піску, розгрібаючи його перед собою)? Коли засипали щебінь, трактор необережно опустив ковш і вирвав невеличкий шматок текстилю, зробили латку, далі вже тракторист намагався бути акуратним.

 

2. Начебто всі закопують комунікації у верхній шар піску. Чи не дуже мілко для каналізації? Виведення з будинку тоді буде приблизно на глибині 20 см. Водопровідну трубу, я так розумію, після виведення можна і глибше закопати, тобто утеплювати її треба тільки на виході з будинку. А от каналізацію доведеться утеплювати повністю, а це в нашому випадку метрів 12. З іншого боку, можна закопати каналізацію нижче щебню, але в такому випадку неясно, як пройти крізь два шари геотекстилю.

 

3. Септик. У нас високі грунтові води, в січні цього року вода була на 1,7-2 метрах, навесні в розпал повені ледь не на 0,5 метрах. Зате грунт - чистий пісок. Є думка поставити пластиковий септик (для герметичності на випадок повені) + фільтруючий колодязь з бетонних кругів. І те і інше заглиблювати в землю не більше, ніж на метр, а зверху утеплити та засипати землею. Можливо, фільтруючий колодязь зробити навіть вище септика і перекачувати в нього відстояну воду насосом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
де продовження

чекаю)

 

Вибачте, продовження обов'язково буде. Будівництво затягло, малюю і перераховую матеріали.

 

На даний момент закінчено підсипку фундаменту. Вийшло приблизно 10-15 см щебню і 40-45 см піску. Найближчим часом закопуємо каналізацію, гільзи на воду, електрику та інше, робимо септик і переїжджаємо на пару тижнів в нашу побутівку, щоб закінчити фундамент.

 

А крім того ми придбали сусідню ділянку з лісом, спокушає вид з тераси на сосни.

 

Дякую за увагу, чекайте на ілюстрації.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Нарешті повертаюся до розповіді про будівництво. На цей рік всі роботи майже закінчено, консервуємо все на зиму.

 

Отже повернуся до етапу засипки. З висоти отриманого досвіду можу сказати, що ніхто так гарно не розподіляє пісок та щебінь по заданій ділянці, як звичайна людина з лопатою і тачкою. Але нам тоді здавалося, що в світі високих технологій це буде дорого і якось неправильно. Тому найняли екскаватор і "газон", щоб перевезти в нашу рідну яму 60 тон щебню, що лежали двома купами на подвір'ї та на дорозі.

picture.php?albumid=5093&pictureid=58392

picture.php?albumid=5093&pictureid=58391

 

Екскаватор трохи перестарався з розгрібанням і зачепив геотекстиль, довелося відкопувати і накладати латку. Таким чином, щебінь перевезли, а роботи біля нього було ще ой-ой-ой. Знайшли чудового дядечка, який до недавнього часу дуже нам допомагав, при чому працював добре, не курив, не пив, навіть майже не їв. От з його допомогою і дорівняли той щебінь. Затрамбували оцією подругою (ми з нею так подружилися, майже рідні стали).

picture.php?albumid=5093&pictureid=61763

 

Потім знову застлали геотекстиль (на колінах по ньому вже було боляче повзати, бо знизу щебінь).

picture.php?albumid=5093&pictureid=61764

 

І почали завозити пісок.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61765

 

Добавлено через 22 минуты

Піску вирішили насипати багато, щоб підняти будинок майже до найвищого рівня землі на ділянці. Почали масовий завоз піску, його полив і трамбування. Як завжди здавалося, що все буде швидко, але як то кажуть: "Довіряй, але перевіряй". От і ми на ці граблі наступили. Спочатку наш знайомий екскаваторщик запропонував "якісного піску" за меншою ціною, привіз, з другою машиною ми його вже не чекали. І ціна була не менша, а пісок з гидотними мілкими шматочками глини. Викликали звичного постачальника піску, і він теж вирішив нам зробити подарунок - пісок був зі здоровенними брилами глини, тобто то скоріше була купа глини з піском, і вся ця радість посеред рідної ями. Спочатку вибирали глину руками, потім вирішили, що це ідіотизм. На наступний день я купила рулон сітки, робітник сколотив сито і почалася епопея з просіюванням 20-ти тон піску. Сіялося це все днів 3, більше я пісок висипати не дозволяла, поки не пориюся в ньому лопатою.

 

А тим часом в нашій побутівці з'являлося утеплення і підлога:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61767

 

Вересень пройшов для мене на конвеєрі: зранку забираю дядьків біля метро, їдемо на об'єкт, вони розвозять і підрівнюють пісок, я трамбую, на вечір їдемо назад. Навіть фотографій немає, як не дивно. На початок жовтня у нас була готова площадка, десь 10-15 см щебню і сантимтрів 40 піску, що виявилося дуже зручно, щоб закопати комунікації.

 

Добавлено через 37 минут

Отже початок жовтня, чоловік бере відпустку на місяць, щоб зібрати і залити УШП. Думка про те, як все робиться дуже швидко, нас ще не залишає. Намагаємося зробити побутівку придатною для проживання, поки не привезли матеріали.

На велике щастя і не менший подив, нам підключають електрику, якої ми чекали ще з червня.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61768

 

Проводимо електрику в побутівку:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61769

 

З'являється отаке романтичне спальне місце:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61770

 

Починаємо виносити межі будинку

picture.php?albumid=5093&pictureid=61771

Винесли, перевірили, зняли шнурки з фасаду, щоб не заважали. Пізніше виявилося, що розпорки для натягування шнурків треба забивати в стабільний грунт. Після закладання комунікацій і остаточного трамбування розпорки з одного боку трохи з'їхали від вібрації, добре, що перевіряли відстані по декілька разів і виявили вчасно.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Починаємо закопувати комунікації. Першим був повітропровід для майбутньої топки, найкоротший і найпростіший елемент. Потім пішла каналізація, вона мені, мабуть, ще довго буде снитися разом з іншими найулюбленішими моментами будівництва.

Місце збирання окремих елементів:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61773

 

З трубами я, м'яко кажучи, трохи перерахувала. Намалювала схему в скечапі, порахувала всі фітинги, потім почала рахувати, скільки яких труб треба. На практиці виявилося там, де я заклала метрову трубу, було достатньо півметрової, а там де порахувала півметрову, взагалі достатньо довжини фітингів.

Чоловік вирив траншею під нашу "сколопендру":

picture.php?albumid=5093&pictureid=61774

 

А це найдовший шматок траси, який ми здогадалися зібрати поряд на травичці, несли до траншеї втрьох, але воно всеодно роз'єдналося посередині.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61775

 

З вертикальними частинами я теж перерахувала, вийшов ліс з метрових труб, потім, під час укладання пінопласту, ми їх всі підрізали, щоб ледве-ледве виступали з плити.

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=61777

 

А це містер Каналья:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61776

 

Крім каналізації заклали ПНД-32 на воду в гільзі з 110-ї каналізаційної труби, силовий кабель в гільзі з тої ж 110-ї каналізаційної, до нього на всякий випадок поклали протяжку. Плюс поклали по 2 гільзи з протяжками з ПНД-20 та ПНД-32 на виводи проводів від щитка.

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З висоти отриманого досвіду можу сказати, що ніхто так гарно не розподіляє пісок та щебінь по заданій ділянці, як звичайна людина з лопатою і тачкою.

Бывалые говорят что всё же лучше с этим справляется миниэкскаватор на колёсном ходу, если есть возможность предварительно высыпать весь щебень/песок в пятно подсыпки.

я купила рулон сітки, робітник сколотив сито і почалася епопея з просіюванням 20-ти тон піску.

Ужас...Даже представить такое страшно. Восхищаюсь Вашим терпением.

З'являється отаке романтичне спальне місце:

По моим представлениям о быте на стройке - это не меньше Хилтона.

На практиці виявилося там, де я заклала метрову трубу, було достатньо півметрової, а там де порахувала півметрову, взагалі достатньо довжини фітингів.

Я даже не надеялся угадать комплект канальи настолько точно. Просто договорился с поставщиком о возврате до 20% купленного.

А це найдовший шматок траси, який ми здогадалися зібрати поряд на травичці, несли до траншеї втрьох, але воно всеодно роз'єдналося посередині.

А что за трубы покупали? Мои Магнапласт соединялись с большущим трудом, а разъединялись ещё сложнее...

На цей рік всі роботи майже закінчено, консервуємо все на зиму.

Примите поздравления с окончанием сезона!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бывалые говорят что всё же лучше с этим справляется миниэкскаватор на колёсном ходу, если есть возможность предварительно высыпать весь щебень/песок в пятно подсыпки.

 

Це теж непогано, але так як ми не вгадали з часом поставки щебню... Він більше місяця пролежав купою і почав обростати травою.

 

Ужас...Даже представить такое страшно. Восхищаюсь Вашим терпением.

 

У мене під час будівництва випрацювався якийсь зовсім інший стиль поведінки. Там, де в реальному житті можна по-жіночому розревтися, розкричатися або ще щось подібне, тут відпадає. Ми з чоловіком намагалися не втрачати сил і бажання продовжувати, тому зустрічали кожні граблі як окрему проблему, що треба вирішити. Зважували плюси та мінуси і приходили до рішення. Не знаю, чи завжди рішення було правильним, час покаже, але головне не впадати в паніку і не робити нічого поспіхом.

 

По моим представлениям о быте на стройке - это не меньше Хилтона.

 

Чоловік прожив в цьому Хілтоні близько двох тижнів, вночі були заморозки, але електричний конвектор виправдав себе. Зараз там вже є проточна вода, правда, тільки холодна, і в принципі весь трубопровід, треба тільки зібратися і поставити унітаз та бойлер.

 

Я даже не надеялся угадать комплект канальи настолько точно. Просто договорился с поставщиком о возврате до 20% купленного.

 

Цілі труби у нас всі пішли на трасу до септика. Шкода тільки великої кількості обрізків, поки що не придумали, куди їх застосувати.

 

А что за трубы покупали? Мои Магнапласт соединялись с большущим трудом, а разъединялись ещё сложнее...

 

Купували Остендорф, внутрішні труби Сколан Дб, бесшумні. Все з'єднувалося і роз'єднувалося без проблем, хіба що п'ятиметрові труби трохи доводилося підстукувати дошкою. Вузли фітингів я збирала сама, об'єднували вдвох з чоловіком. Сколан Дб взагалі труба суперова, товщина стінки приблизно 4 мм, з нею можна робити що завгодно, здається, що можна з собою в машині возити для самооборони.

 

Примите поздравления с окончанием сезона!

Велике дякую. Зараз важко повернутися до буднів)) Хоча стільки всього ще треба продумати на весну.

 

До речі, ваша тема дуже допомогла і, думаю, ще допоможе. Як є якісь сумніви, ми зразу дивимося ваші фотки та тему Dmode

 

Добавлено через 7 минут

Отаким чином наша "газель", вона ж "канарочка", перевозить ПНД-50 та ПНД-32. Доводилося, правда, на трасі разів три зупинятися і поправляти, щоб не з'їжджало.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61781

 

А це наші гриби під нашими соснами, за сезон вистачило на три вечері, хоча ми зовсім не грибники, але будемо вчитися, природа спонукає.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61780

 

Тут у нас відділ логістики, бухгалтерія, кабінет прораба, технагляду і всіх інших в одному обличчі.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61782

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приїхав ЕППС від Техноніколь та ПСБ-С-35 від ВікБуд, чоловік переїхав на об'єкт на ПМЖ, а я їздила додому ночувати, готувати їсти і спілкуватися з малим.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61783

 

На передньому плані вирита яма під септик. У нас вода на 1,5-2 метрах, навесні була на півметрах. Довго думали, збиралися щось робити самі і зупинилися на монолітному бетонному септику від IesuiT.

 

Установка септика теж не пройшла без супутніх радощів. В суботу хлопці дуже швидко викопали яму, проклали всі труби, підготували траншею під дренажні тонелі. Хлопці поїхали, домовилися, що в понеділок привезуть сам септик. Я домовилася з крановщиком, що в понеділок за годину до приїзду септика я йому телефоную і він приїжджає. Отже понеділок, 8:30, дзвонить чоловік і каже, що за годину буде септик, я до крановщика, він п'яний і його звільнили, я сиджу з малим в машині, перебираю всі контакти, дзвоню - немає крана. Тягну малого додому, він верещить, дзвоню по об'явах в інтернеті - немає крана. І тут згадую чудову тему на форумі з контактами техніки по Вишгородському району, дзвоню крановщику, дядько каже: "Через півгодини буду у вас". Кран виявився серйозний:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61784

 

Хлопці, що ставили септик, сказали, що можна було б і машину з 6-тонним септиком не гнати до нас, кран би його 2 км він траси і так довіз :D

picture.php?albumid=5093&pictureid=61785

picture.php?albumid=5093&pictureid=61786

 

І начебто вже все ок, але тут прийшла наша черга сваритися з сусідами на все життя. Сусіди у нас добрі люди, дуже нам допомогли він початку будівництва, ми у них зберігали матеріали, вони нам півроку давали користуватися електрикою, пригощали домашніми помідорами, сусід два рази переварював нам тачки, і багато в чому дуже щиро допомагав. А тут ми вирішили в кутку ділянки в метрі від його паркана встановити дренажні тонелі. Справа в тому, що у нього за тим самим парканом в парі метрів від нашої ділянки вигрібна яма. Ми керувалися тим, що одне з одним не посвариться, і в будівельному паспорті у нас вказана рекомендація від архітектури там розташувати фільтруючий колодязь. Сусід перелякався, що ми затопимо його вигрібну яму, яка у нього навесні замулюється і затоплюється грунтовими водами, що йому доводиться її відкачувати. Запропонували йому трохи відсунути ці тонелі в наш бік, місце було, так ми і зробили, але людина образилася страшенно, пояснень взагалі не сприймає. Я собі важко уявляю, як цей дренаж може щось затопити, грунт повністю піщаний, вода уходить миттєво і здебільшого вниз. А коли навесні вода висока, то викид з нашого дренажу тут настільки несуттєвий... :unknown:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З каналізацією закінчено, можна починати укладку пінопласту. Але перед тим треба остаточно вивести на нуль рівень піску. Затрамбували перекопаний пісок над трубами. І тут у нас сталася творча криза, пройшло два тижні відпустки, а фундамента немає. І Якось не пішло те вирівнювання піску і все. Ми вже придбали станок для різання пінопласту з ніхромовою ниткою, нарізали еппс на L-блоки, поклеїли їх, а викласти неможливо, бо не вирівняли пісок. Ось таку установку зробили для відрізання кутків під 45 градусів:

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=61803

picture.php?albumid=5093&pictureid=61804

 

Тут трохи видно різницю, як ми знущалися з пінопласту лобзиком і як ріже цей станок

picture.php?albumid=5093&pictureid=61805

 

А потім настало просвітлення. Чоловік взяв правило, підрівняв трохи загальний рівень і ми стали до командної роботи: я йшла з прийомником для нівеліра на рейці і відмічала плюсами і мінусами на піску ямки і горбики, а чоловік відповідно згрібав і досипав. Пісок трохи проливали, так простіше згрібати зайве, і трамбували. Таким чином за день закінчили цю нелегку для нас справу, а навичка потім прийшла в нагоді під час заливки.

 

Почали викладати пінопласт і знову почалися граблі. Помітили, що стовпчики, що натягували вірьовку по межах фундаменту, поїхали під час трамбування. Знову все переміряли, виправили. Потім стало ясно, що без опалубки пінопласт у нас якось не укладається, бо геометрія у наших L-блоків не досконала і коли посуваєш в одному місці, совається весь ряд. На той час ми найняли двох дядьків на в'язання арматури, довелося переключати їх і робити опалубку. Поставили опалубку і спало на думку, що можна було ті L-блоки не клеїти зразу, а викласти спочатку весь нижній шар, а потім пройтися і доклеїти вертикальні частини, так було б і швидше і простіше і якісніше.

Викладаємо перший шар:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61806

 

Погоджуся з тим, що казав Vikctor у своїй темі, що маленькі нерівності на піску найпростіше вирівнювати не під окремий лист пінопласту, а під декілька відразу. Ми орієнтувалися на довжину правила 2,5 метри, вирівнювали полосу 2,5 на 0,6 метри під периметр з еппс, а посередині йшли квадратами 2,5 на 2,5.

 

Добре, що вийшло закопати труби у пісок і в пінопласт виходили тільки вертикальні частини, довелося менше вирізувати, але і так на котельню і санвузли у нас пішов цілий день роботи.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61807

Щілини і отвори біля труб запінили стандартно Tytan Styro.

 

На цьому етапі у чоловіка закінчилася відпустка. Ми домовилися з робітниками, що вони житимуть на об'єкті і в'язатимуть арматуру, я буду викладати пінопласт і залучати їх на допомогу. Хлопці були перевірені, один з них все літо у нас працював різноробочим, але в першу ж ніч зламався. Зранку приїхали, а його колега сам-один, каже, що потомився дядько і поїхав. Я почала шукати бригаду, бо один робітник, хоч і дуже толковий, плюс я - так можна працювати до наступного нового року. Бригада знайшла мене буквально наступного дня, приїхали прораб і бригадир, подивилися, що треба робити, вирішили, що роботи максимум на тиждень, довго не могли скласти ціну, нарешті ми домовилися. Через день приїхала "бригада", робітник, якого ми найняли до того залишався їм у допомогу (як добре, що так сталося), я розслабилася і почалися пригоди.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В перший же день "бригада" складалася з самого прораба, бригадира і, як би так культурно висловитися, будівельника-учня. В принципі нормально вони попрацювали, застлали перший шар пінопласту плівкою Ekofol IZ, виклали більшу частину другого шару пінопласту.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61809

picture.php?albumid=5093&pictureid=61810

 

Після обіду молодецький запал закінчився, виявилося, що люди незвичні до фізичної роботи, але в принципі більш-менш в темі. Потім вони зустрілися з трубами в котельній і намагалися робити під них виріз в пінопласті кулаком. Я згадала свою педагогічну освіту і добре приклалася до виховного і навчального процесу.

 

На наступний день прораба вже не було, докладали другий шар, різали штроби під труби до радіаторів та водопостачання і під розводку електрики, почали викладати вже пов'язані армокаркаси в ребрах.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61815

 

Вночі пройшов дощ і наш гарний білий пінопласт вкрився брудом, а чорна плівка по ребрах стала схожа на калюжу, всюди валявся пінопласт наколупаний зі штроб. Я взялася за пилосос.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61813

picture.php?albumid=5093&pictureid=61814

 

Весь наступний день докладали арматуру по ребрах, зв'язували і доштроблювали пінопласт. Бригадиру підвезли ще одного робітника, начебто досвідченого, але від людини більше слів, ніж толку.

На наступний день приїхали помічники:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61816

Фото з серії "Вова робить штроби".

picture.php?albumid=5093&pictureid=61818

 

До бригади знову долучився прораб. Вклали в штроби труби до радіаторів і виводи води з котельні в санвузли і на кухню. Протупили і зробили дуже короткі виводи радіаторних труб в котельній, колектор треба буде ставити ледь не на підлозі, думаю, сантехнік, що це робитиме, нагне нам матюків.

 

Потім була неділя, "бригада" відпочивала, а ми вирішили докласти виводи електрики від щитка в кожну кімнату і зробити розводку під центральний пилосос. З електрикою все було добре, а з пилососом сталася прикра невдача. Я не вгадала з висотою армокаркаса, зовнішній розмір 10 см, тобто труба могла пройти тільки всередині ребра між хомутами, а між робочою арматурою в поворотах не проходила, не вистачало якихось півсантиметра. Доведеться штробити стіни і вести труби над перекриттям.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зупинилися на монолітному бетонному септику від IesuiT.

Опишите пожалуйста ТТХ септика- размеры, толщины стен, днища и т.п. Я правильно понял, что это отлитый из бетона в форму септик привезли на участок готовым? Фото поближе нет? Стоимость огласите?

тут прийшла наша черга сваритися з сусідами на все життя.

Вот и я боюсь этого в дальнейшем. Сосед ещё более замечательный, чем Вы описываете, но у меня в стройпаспорте банька-гараж в метре от его забора. Боюсь обидится, а я менять местоположение не хочу - строение будет перекрывать хоть и редкие, но неприятные запахи от его свинарника.

Добре, що вийшло закопати труби у пісок і в пінопласт виходили тільки вертикальні частини

Вы даже не представляете какого кайфа себя лишили...Это конечно не тонны песка сквозь сито просеять, но тоже занятное времяпрепровождение.

Потім вони зустрілися з трубами в котельній і намагалися робити під них виріз в пінопласті кулаком.

Если бы я с подобным столкнулся, боюсь такта и педагогических навыков мне не хватило бы-сразу использовал бы лопату.

Я взялася за пилосос.

Тоже всё порывался привезти на стройку пылесос. Но я фундамент делал долго и дожди с ветром согнали все ошмётки в углы плиты, откуда я их спокойно собрал руками.

думаю, сантехнік, що це робитиме, нагне нам матюків.

Или удлинит трубы, но фитинги обычно не дёшевы...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На велике щастя і не менший подив, нам підключають електрику, якої ми чекали ще з червня.

 

Masyahy, поздравляю с электрикой! Такой счетчик гламурный ;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Опишите пожалуйста ТТХ септика- размеры, толщины стен, днища и т.п. Я правильно понял, что это отлитый из бетона в форму септик привезли на участок готовым? Фото поближе нет? Стоимость огласите?

 

Септик на 5 кубів, в принципі начебто забагато, але менших монолітів не було. ДхШхГ - 2,5х1,5х2 м - це зовнішній розмір. Товщина стін приблизно 10 см. Виливають з бетону на заводі на замовлення. Привозять окремо септик і кришку. Септик оброблений ззовні бітумною мастикою.

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=61821

 

На сайті у IesuiT ціна заявлена актуальна, в нашому випадку вийшло трохи менше, було багато наших труб, плюс ми брали лише 2 дренажних тонелі. Окремо коштує кран і щебінь на підсипку тонелів.

 

Вот и я боюсь этого в дальнейшем. Сосед ещё более замечательный, чем Вы описываете, но у меня в стройпаспорте банька-гараж в метре от его забора. Боюсь обидится, а я менять местоположение не хочу - строение будет перекрывать хоть и редкие, но неприятные запахи от его свинарника.

 

Я собі прийшла до висновку, що у людини заграло щось природне, він вирішив вимістити на комусь те, що у нього негаразди з каналізацією і він не в змозі довести її до розуму або просто не розуміє як. І тепер образа на все життя.

 

Если бы я с подобным столкнулся, боюсь такта и педагогических навыков мне не хватило бы-сразу использовал бы лопату.

 

Я до останнього моменту підраховувала, що вони пошкодили і наскільки напрацювали, виходило, що вони мені ще винні. Не знаю, може, ще й не дуже погані люди попалися, але коли над ними стоїш, то починаєш дійсно жахатися, щоб було, якщо б мене тут не було.

 

Тоже всё порывался привезти на стройку пылесос. Но я фундамент делал долго и дожди с ветром согнали все ошмётки в углы плиты, откуда я их спокойно собрал руками.

 

Ми купили дешевий будівельний пилосос, в основному для прибирання в побутівці, дуже багато піску наноситься. Але з прибиранням в фундаменті я швидко сдалася. Тільки позбирала вищерблений пінопласт.

 

Добавлено через 3 минуты

Masyahy, поздравляю с электрикой! Такой счетчик гламурный ;)

 

Дякую, лічильник стандартний від РЕСу. У нас стандартне підключення. Епопея була знатна. Я навіть встигла поскаржитися прем'єру на фейсбук, вже отримала 4 листи з визнанням вини РЕСа від різних державних інстанцій.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На цьому етапі у чоловіка закінчилася відпустка.

Це мені до серця знайоме. В мене також закінчилась моя двотижнева відпустка, на стадії коли зробив дренаж, воду і вивів грунтовий теплообмінник. А планував набагато-набагато більше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Дякую, лічильник стандартний від РЕСу. У нас стандартне підключення. Епопея була знатна. Я навіть встигла поскаржитися прем'єру на фейсбук, вже отримала 4 листи з визнанням вини РЕСа від різних державних інстанцій.

А подключением газа еще не интересовались? Или газ не планируете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А подключением газа еще не интересовались? Или газ не планируете?

 

На газ дуже розраховуємо. Але поки що рано про це думати, його не підключать, поки будинок не буде введено в експлуатацію, наскільки я розумію. По вулиці проходить труба середнього тиску, сподіваюся, що великих проблем з під'єднанням не буде.

 

Добавлено через 58 минут

Позавчора консервували фундамент на зиму. Ну ми і поназаливали... Але на все свій час.

 

Отже труби закладено, "бригада" переходить до в'язання сітки з 8-ї арматури, 150х150. Розклали арматуру, вирішили зразу прив'язати її до хомутів каркасів з ребер, начебто у них крок 30 см, значить розкладаємо сітку 300х300, а потім додаєм ще по пруту посередині. Але щось вони чи не так поприв'язували, чи криво хомути прикрутили, але потім почали перекусювати проволоку і все перев'язувати.

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=61817

picture.php?albumid=5093&pictureid=61819

 

І чогось мені завжди здавалося, що нормальні люди спочатку розкладають арматуру на підставки, а потім починають її зв'язувати, але тут сказали, що піднімуть на підставки пізніше. В'язали сітку днів 3.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61873

 

За стилем вузликів можна було зрозуміти, чиї руки це зробили і відповідно "кто виноват".

 

Зробили отакого козлика для труби теплої підлоги, добре, що обрізків труб мільйон.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61872

 

І повісили на нього першу бухту:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61874

 

На наступний ранок планувалося почати класти теплу підлогу. Я приїхала і застала "бригадира" за роздумами і кресленнями. Він вирахував довжину першого контура і збирався відрізати 60 метрів труби відразу і потім її вже розкладать. Я наказала не балуватись і робити, як я скажу. Так надалі і робили і все виявилося не так складно, як їм здавалося.

Пішла інспектувати, як вони підняли арматуру на підставки, натикали підставок кількістю 1 шт на 5 метрів квадратних, сітка провалюється до пінопласту. На моє WTF, сказали, що зекономили підставки, отут я не витримала і почала майже кричати. Взяла мішок з підставками, помічника з гачком і за годину підняли сітку.

Розклали перші два контури:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61879

picture.php?albumid=5093&pictureid=61878

Трубу до контура від колектора протягували по прямій під сіткою. Трубу прив'язували до сітки в'язальною проволокою, так виходило швидше. І з цього приводу у мене виникли побоювання, що проволока може сильно пошкодити трубу, особливо під тиском, в деяких місцях було видно, що труба гарно подряпана. Але перев'язувати було вже пізно.

Позбавили "бригаду" вихідного в неділю, тому що на понеділок я вже замовила бетон.

 

Приїхав чоловік, зібрав колектори:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61881

 

В перший день поставили один колектор на 7 контурів, наступного дня другий на 6 контурів.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61884

 

Під'єднувати колектори в принципі виходить швидко, довше і складніше вкласти під ними труби так, щоб вони йшли в ряд, не перехрещувалися і не заважали одне одному.

 

Лівіше за колекторами за проектом нам потрібно було зробити випуски арматури під колону, на яку б спирався прогон даху. Але постоявши півгодини над перехрестям труб, подумалося, що туди аби змогти запхати бетон, а колоні тут спиратися нема на що. Подзвонили тестю, він будівельник-конструктор з великим досвідом, зійшлися на тому, що замість колони перетворюємо перегородку в цьому місці на несучу стіну.

 

Поки ми з чоловіком встановлювали колектори, "бригада" вкладала сітку екстраармування, ф8, 150х150, шириною 1,5м

picture.php?albumid=5093&pictureid=61883

 

Труби опресували повітрям за допомогою автомобільного компресора "Беркут". Один колектор простояв під тиском майже дві доби до заливки, другий майже добу. Стравили десь по 0,4 та 0,2 атмосфери відповідно. Перед заливкою знову накачали до 6 атмосфер. Знімала я їх на третій день після заливки, на обох було 5 атмосфер.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

День заливки міг би бути святковим, але все почалося трохи не так з вечора напередодні. Ми прокинулися о 23 від крику малого, у нього була температура добре за 39 і дико боліло горло. "Мама, болить, полікуй", а на ранок довелося залишати його з бабусею і бути на телефоні цілий день. Він дуже переживав весь процес будівництва, звик, що мама поряд цілодобово, а тут мама з татом цілими днями залишають його на бабусю, а то тато взагалі перестав з'являтися додому. Він просто стрибав від щастя, коли нам вдавалося хоч півдня провести разом. І тут здався.

 

А на будмайданчику для нас світило сонце, настрій трохи поліпшився і це був наче добрий знак.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61886

 

Йшла підготовка до заливки, дов'язали, підв'язали, запакували в плівку всі труби.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61889

 

Взяли в оренду в Раміренті віброрейку і глибинний вібратор. З приводу останнього я довго хіхікала з чоловіка, що йому хочеться побільше цяцьок, але який він був правий, що взяв і вібратор. До речі, вельмишановний "прораб" нашої "бригади" праффесіаналів сказав, що нам тут такі цяцьки взагалі ні до чого.

 

Бетон мав приїхати о 13, перші 2 міксери приїхали навіть трохи раніше. Потім приїхав бетононасос, обіцяли стрілу 20 метрів, але він зламався, тому приїхав 32-метровий. Від такої техніки аж серце завмирало.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61888

picture.php?albumid=5093&pictureid=61890

picture.php?albumid=5093&pictureid=61891

picture.php?albumid=5093&pictureid=61894

 

І скажу вам, що віддача у шланга досить серйозна, двоє дядьків висіли на ньому як кошенята на сосисці. Залили 1 третину:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61896

"Прораб" проінструктував всіх, як працювати правилом. Я ходила з приймачем від нівеліра на рейці і контролювала рівень.

Зразу ж почали заливати другу третину:

picture.php?albumid=5093&pictureid=61897

 

На цьому фотографії закінчуються, бо почався аврал. Вилили бетон з двох міксерів, сумарно 16 кубів. Третій міксер ще не доїхав і був час порівняти. Рівняли-рівняли, пройшлися віброрейкою, глибинним вібратором проходили по ребрах. Приблизно розтягли бетон на 2 третини і постало питання, чи вистачить нам 6 кубів, щоб залити решту. "Прораб" сказав, що нічого подібного, треба ще 10 кубів. Я в паніці, ну як можна промахнутися на 4 куби, якщо я перераховувала 3 рази і замовила майже на 1,5 куба більше. На щастя, я нічого не дозамовила, а бетону було трохи забагато і ми перевезли його тачками на заїзд.

 

В цей момент "прораб" іде в машину пити пиво, а "бригада" хапає по цигарці і влаштовує перекур. Знаєте, сказати, що я здивувалася - це нічого не сказати, а погано висловлюватися тут не хочеться. Ми з чоловіком стоїмо в своєму бетоні, я з рейкою, кажу, куди гребти, а він гребе правилом, а ці люди, кому ми платимо гроші, щоб вони працювали, стали навколо і перекурюють. Я не пам'ятаю, що я казала, але потім приїхав третій міксер і стало ясно, що справжня робота тільки починається, бо бетон в третьому міксері був дуже густий. Плюс наші "оператори" шланга налили його дуже багато на один бік плити і довелося його розтягувати далі вручну і перекидати лопатами. Потім почало сідати сонце, витягли прожектори і дорівнювали нашу найжахливішу частину з купою труб вже при світлі прожекторів. От тут якби не віброрейка і не глибинний вібратор, то з таким густим бетоном був би нам капець. В місцях скопичення труб вібратор видавав нагору просто фонтани повітря і купа наваленого згори бетону зразу зникала в провалі. Плюс ним було дуже зручно підрівнювати поверхню біля тих самих труб і прибирати сліди від моїх чобіт.

Отаким чином щось там нарівняли, закрили все це плівкою і розпрощалися з "бригадою". Як мені до того не хотілося послати їх подалі, вирахувати і поламаний пінопласт, і непромитий пістолет для піни, і зламану табуретку, і затягування термінів, і моральні збитки, але в кінці кінців просто не було на це сил, я не пам'ятаю, щоб я настільки втомлювалася за день, плюс хотілося швидше до малого.

  • Лайк 13
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...