Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Одноповерховий будинок з газобетону на УШП

masyahy

Рекомендовані повідомлення

На наступний день чоловік поїхав перевірити, що там і як. Вибив з бетону коробки, які ми з гарячки накидали біля труб, щоб їх не погубити. Мабуть, можна було цього не робити, все-таки труби виходять трохи вище рівня плити і нічого б з ними не сталося, а тепер маємо гарні канави.

На третій день після заливки я зняла колектори, їхала додому і зрозуміла, що настала моя черга хворіти. Мабуть, років 4 я зовсім не хворіла, а тут завод у годинника закінчився, на вечір піднялася температура і весь наступний день я провалялася в ліжку. На вихідні чоловік поїхав і вирішив зняти плівку, бо все було мокре після дощів, під плівкою стояли калюжі.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61901

picture.php?albumid=5093&pictureid=61900

picture.php?albumid=5093&pictureid=61899

 

Наступного дня, начитавшись інтернету, він поїхав і поклав плівку назад, насувалися перші морози, ставало страшно за бетон.

В понеділок я поїхала у Вік-Буд і замовила 9 кубів ПСБ-С-25, зараз на утеплення, навесні перекладемо його на відмостку. Позавчора найняла хлопця в поміч і поїхали з ним утеплювати фундамент. Звичайно, плита вийшла нерівна, але наче не катастрофічно.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61902

 

В районі котельні робиться неймовірний жах.

picture.php?albumid=5093&pictureid=61904

picture.php?albumid=5093&pictureid=61905

 

Більше хвилюють 2 моменти:

1. В районі майбутньої кухні спливла одна труба теплої підлоги

picture.php?albumid=5093&pictureid=61908

 

2. В двох місцях проглядається арматура з сітки екстраармування

picture.php?albumid=5093&pictureid=61907

picture.php?albumid=5093&pictureid=61906

 

Мені ще під час заливки не подобалося, що в цьому кутку арматура ходить під ногами і з'являється над бетоном, коли йдеш. І взагалі чи не перебрали ми з армуванням?

 

Все. На цьому сезон закінчено, з бетона воду майже зігнали, пінопластом обклали, плівкою закрили, закріпили. Піду собі далі хворіти і кашляти, лікувати малому отит і думати за майбутній сезон :) Також спробую найближчим часом звести бухгалтерію і викласти, в скільки нам це все обійшлося.

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І взагалі чи не перебрали ми з армуванням?

напевно, таки перебрали :(

якщо ще щось правильно пам'ятаю із теорії УШП, арматура у верхній третині взагалі не працює, тому її там і не треба

 

а про спливлу трубу треба в профі питати - Тетяни5 чи Бадгі чи й взагалі на дружньому форумі :)

 

і наша ушп перезимувала просто під плівкою, нічим не утеплена, якби зараз залишали її зимувати - то навіть плівку б не кидали - між нею і плитою протікає вода від дощів і талого снігу, і потім навесні вже всюди все розтануло давно, а у нас ще брили льоду лежали на плиті під плівкою

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зійшлися на тому, що замість колони перетворюємо перегородку в цьому місці на несучу стіну.

А ребро там проходит?

В цей момент "прораб" іде в машину пити пиво, а "бригада" хапає по цигарці і влаштовує перекур.

Всё же нельзя быть столь мягкими с наёмными работниками. Не хотелось на них кричать или бить, так предупредили бы что денег не дадите - мигом подорвались бы. У меня на заливке один из четверых решил шланговать незаметно. Я предупредил, что не заплачу. Он продолжил сачковать, но как ему казалось, не столь очевидно. Так другие рабочие, которым приходилось пахать за себя и того парня, наехали гораздо грубее меня. Подействовало.

На третій день після заливки я зняла колектори

Хорошо у Вас там, спокойно. Я ночевал в машине в 3 метрах от коллекторов и то не выдержал, снял через сутки. Дорогие они гады...

На вихідні чоловік поїхав і вирішив зняти плівку

А зачем Вам вообще нужна была плёнка в такую то идеальную для твердеющего бетона погоду?

Звичайно, плита вийшла нерівна, але наче не катастрофічно.

Визуально очень даже ничего. У меня хуже получилось. Сначала переживал, что придётся где-то стяжку делать. А сейчас уже думаю клеем при укладывании керамогранита всё выровняю.

В районі майбутньої кухні спливла одна труба теплої підлоги

Печально. Трубу защитить придётся стяжкой. Причём даже на этапе общестроя желательно её тоже как-то защитить.

В двох місцях проглядається арматура з сітки екстраармування

Арматуре наплевать - она будет внутри дома - далеко от воздействий окружающей среды. Но полноценно работать выглядывающие пруты конечно не будут. Впрочем для одноэтажного дома из ГБ экстраармирование - излишняя предосторожность.

якщо ще щось правильно пам'ятаю із теорії УШП, арматура у верхній третині взагалі не працює, тому її там і не треба

Шведские отцы-основатели технологии поменяли концепцию ещё в прошлом году. Теперь арматура плиты (пластины) на чертежах именно вверху. Впрочем экстраармирование всегда шло над основным армированием пластины, т.е. именно в верхней трети.

Піду собі далі хворіти і кашляти, лікувати малому отит і думати за майбутній сезон

Лечитесь впрок - чтобы в следующем сезоне уже не хворать. Очень уж короткие эти сезоны в наших широтах...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

напевно, таки перебрали :(

якщо ще щось правильно пам'ятаю із теорії УШП, арматура у верхній третині взагалі не працює, тому її там і не треба

Я думаю, що тут скоріше проблема кривих рук, бо в інших місцях арматура лежала міцно, а тут хиталася.

 

і наша ушп перезимувала просто під плівкою, нічим не утеплена, якби зараз залишали її зимувати - то навіть плівку б не кидали - між нею і плитою протікає вода від дощів і талого снігу, і потім навесні вже всюди все розтануло давно, а у нас ще брили льоду лежали на плиті під плівкою

 

Ми лише минулого понеділка залилися, тиждень після цього середньодобова температура була вище 5 градусів, по всіх графіках за цей час бетон мав набрати половину своєї міцності і надалі бажано утеплити, щоб він продовжував набирати міцність.

Змінено користувачем masyahy
виправлення
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тут скоріше проблема кривих рук

о, людський фактор - він такий :(

 

а до бетону нічого не додавали протиморозне?

Змінено користувачем x_y_z_
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всплывшую трубу защитить обязательно надо, слоем стяжки например. С точки зрения гидравлики ничего суперстрашного - пока коллектор выше трубы, а насос создает достаточную циркуляцию чтобы выгнать потоком воды воздух - то в коллекторе он выйдет через воздухоотводчик.

 

Хороший старт и молодцы что решились! Успехов. Подпишусь.

 

Выздоравливайте и набирайтесь сил. :rolleyes:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ребро там проходит?

Так.

 

Всё же нельзя быть столь мягкими с наёмными работниками. Не хотелось на них кричать или бить, так предупредили бы что денег не дадите - мигом подорвались бы. У меня на заливке один из четверых решил шланговать незаметно. Я предупредил, что не заплачу. Он продолжил сачковать, но как ему казалось, не столь очевидно. Так другие рабочие, которым приходилось пахать за себя и того парня, наехали гораздо грубее меня. Подействовало.

Та я попереджувала, там просто склад "трупи" такий, що мотивація може дійти лише до бригадира, а якщо у нього одні гастролери, яких хоч по голові бий... Реально хотіла їм дати грошей по мінімуму, зараз саму жаба давить, але на момент розрахунку хотілося додому і більше ніколи їх не бачити. Я не знаю, як люди на когось покладають будівництво власного житла, у мене волосся дибки стає, як подумаю, що б вони зробили без нагляду.

 

Хорошо у Вас там, спокойно. Я ночевал в машине в 3 метрах от коллекторов и то не выдержал, снял через сутки. Дорогие они гады...

 

Ми обгорнули їх чорною плівкою, щоб очі не муляло, і ночувати біля них не хотілося. Хоча до сих пір сниться, що хтось зрізав труби під самий бетон.:D

 

А зачем Вам вообще нужна была плёнка в такую то идеальную для твердеющего бетона погоду?

 

Ми боялися дощу на ще м'який бетон, все-таки вже не літо, він так швидко не хапається.

 

Печально. Трубу защитить придётся стяжкой. Причём даже на этапе общестроя желательно её тоже как-то защитить.

Мабуть, треба робити стяжку на півплити точно, якраз і арматура прикриється, хоча вона мене настільки не турбує.

 

Арматуре наплевать - она будет внутри дома - далеко от воздействий окружающей среды. Но полноценно работать выглядывающие пруты конечно не будут. Впрочем для одноэтажного дома из ГБ экстраармирование - излишняя предосторожность.

Чоловік рахував навантаження і вирішив перестрахуватися, у нас і в ребрах знизу 3 прути 16-ї, зверху 3 прути 12-ї

 

Лечитесь впрок - чтобы в следующем сезоне уже не хворать. Очень уж короткие эти сезоны в наших широтах...

Мене нарешті загнали до лікаря - бронхіт :( Мабуть, треба відпочити, повалятися, поспати і смачно поїсти. До речі, і ви не хворійте, ви мені нагадали мою маму, що колись провалилася крізь перекриття у брата на дачі на плитку п'ятою точкою, закінчилося на диво лише синцями. Це просто натяк, що треба збавити темп;)

 

Добавлено через 5 минут

а до бетону нічого не додавали протиморозне?

 

Ні, там звичайний В25, Р4

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мабуть, треба відпочити, повалятися, поспати і смачно поїсти.

правду кажете :)

ви за цей сезон добряче попрацювали, треба дати собі відпочити, щоб не втратити мотивацію та ентузіазм :))

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 8 місяців потому...

Всім вітання!

Не пройшло і року, я повертаюся до власної теми. Не скажу, що весь цей час ми нічого не робили, будівельний сезон у розпалі.

 

Тож порадую вас коротким описом з ілюстраціями. Отже фундамент успішно перезимував під пінопластом та плівкою, тріщин немає, бетон міцний. З поганого - виявилося що ще одна труба теплої підлоги все-таки спливла, отже фінальної стяжки нам не уникнути.

 

Почали сезон 31 березня з прибирання пінопласту. 2 квітня приїхав газоблок. Купили Aeroc у форумчанина greenbud, договір підписали і оплатили перед Новим Роком, чому дуже раді, зекономили ледь не 200 грн на кубі. Маємо Aeroc D300 375 мм на зовнішні стіни, D500 250 мм на внутрішні несучі та D500 150 на перестінки. За проектом було закладено D400 400 мм, довго думали, почитали шановного Viktor і зупинилися на D300 375 мм, щоб не утеплюватися.

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=68695

 

Водій, що привіз газоблок, виявився досвідченим "гонсалєсом", мабуть, бере участь в оффроад раллі для вантажівок. Такого ярого воювання з піском я ніколи не бачила (до речі реально вміє їздити по піску).

picture.php?albumid=5093&pictureid=68696

 

Але з того було страшно, він не зважав на мої крики, що зараз покладем дошки і не треба рити, бо тут труби закопані. Ну якось порозумілися. Прикрим моментом було, що на черговому кульбіті водій зачепив бампером стовпа нашого тимчасового паркану і вивернув собі фару з м'ясом і шматком бампера. Мені було шкода, але смішно, стовп, старанно вкопаний моїм чоловіком на метр в глиб, абсолютно не постраждав.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поки дитина бавилася у траншеї від колес маніпулятора, ми шукали найвищий кут фундамента.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68698

 

Край плити виявився м'яко кажучи трохи нерівним.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68697

 

Було вирішено всі пупирки пошліфувати болгаркою кругом по бетону. З найвищим кутком начебто визначилися, рівень виставили і ось він перший блок.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68699

 

Щиро дякую форумчанину Propeller за професіоналізм і відвертість. Я звернулася до нього за порадою, що б його таке намазати на фундамент під стіну для гідроізоляції. На що він розпитав про деталі і відповів просто : "Нічого." Ми на сімейній нараді подумали над його словами і вирішили, що він правий, адже ЕППС воду не пропускає, під ним щебнево-піщана подушка, між шарами ЕППС та ПСБ-С-35 застлано фундаментну плівку. Але стандартне "всі щось роблять" не давало спокою, тому, щоб приспати цю сверблячку, купили плівку фундаментну шириною 50 см, ціною близько 40 грн за рулон 50 м, застлали її під блоки і заспокоїлися.

 

Але рано. З першим рядом якось було дуже багато роботи і нам з чоловіком постійно щось не подобалося. Робітник казав: "Та ну, на наступних рядах вирівняємо ці перепади." Але ми заставили пошліфувати, про що не жалкуємо.

Майже викладено перший ряд:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68701

 

Пилюка стоїть стовпом від шліфування:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68704

 

Ще один нюанс. Спочатку думали промазувати вертикальні шви, бо не були впевнені, яким буде фасад - вентильованим чи штукатуреним. Після вкладання першого ряду промазані шви не сподобалися категорично.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68702

 

Таке враження, що сенсу немає брати паз-гребінь, якщо промазувати шви. Ну і плюс якось не виходило у нашого майстра вкладати в шов тоненький шар клею. Тож вирішили наступні ряди класти без промазування вертикальних швів, а в першому ряду великі пустоти запінити нашою улюбленою Tytan Styro 753, тим більше, що я купила її цілий ящик на фундамент і нам її вистачить, мабуть, на все життя.

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=68703

 

Отакі витвори мистецтва з'являлися на блоках, де треба було зшліфувати до 2 см. Виконано болгаркою кругом по бетону, сказали, що так легше.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68706

 

Потроху з'являється другий ряд і внутрішні несучі стіни.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68707

 

Внутрішні несучі викладали разом з зовнішніми, щоб зв'язати їх між собою арматурою. На перестінки залишали закладні (не у всіх місцях, бо склероз) з перфорованої оцинкованої стрічки.

 

В другому ряду з'єднання блоків вже виглядало якось приємніше.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68709

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Більш-менш вимальовуються контури приміщень і стає важче ходити по фундаменту. Доводиться боротися зі звичкою пересікати ділянку навпростець, щоб не оббивати краї блоків.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68713

 

Наближаємося до 4-го ряду, де буде армування.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68715

 

Вже можна оцінити розміри дверей на терасу:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68717

 

Після 5-го ряду робимо пройоми:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68724

 

За проектом у нас пройоми мали починатися на висоті 90 см, а це між рядами. Звичайно, була ідея випиляти 10 см вниз, але відкинули її, як дурну. Маємо теоретичний метр від підлоги, але якщо взяти до уваги трохи підтесані блоки першого ряду і те, що доведеться робити стяжку мінімум 2 см, то нічого так. Тим більше, що ми з чоловіком не низького зросту.

 

Почали робити те, що треба було зробити давно, а саме обклеювати ЕППС на фундаменті нарізаним з осені пласким шифером 10мм.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68725

 

Мабуть, треба було робити більший звіс блока, щоб втопити трохи цоколь всередину, але ми цього не зробили. Тож доведеться робити над цоколем якийсь відлив.

 

Тим часом дощі роблять з будинку басейн, а стіни ростуть.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68726

 

На цьому етапі у нас починають вимальовуватися проблеми з нашою веселою командою будівельників:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68727

 

Найняли хлопця, який минулого року допомагав нам з фундаментом і був, на відміну від "кльової" бригади, думаючим. Перші ряди він клав самостійно, іноді брав знайомих в допомогу. Ясно, що чим вище, тим самому складніше, з'явився постійний помічник на підрізати, принести, поштробити. І можете, до речі, запам'ятати героя на фото. Вдвох не тільки працювати краще, але й вихідні проходять веселіше. На фото понеділок після вихідного, день вдалий, бо працювати я заборонила. Напевне, саме тоді їх треба було вигнати, але моя доброта і мазохізм не знають меж, і до було фініша вже наче близько.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Продовжу :)

 

Підійшла черга перемичок. Внутрішні дверні пройоми за проектом мають некратну висоті блоків висоту 2100 мм. Почитала інтернет і вирішила, що це все-таки оптимальна висота, щоб уникнути замовлення нестандартних дверей або законопачування зайвих 10 см підручними засобами. Отже, вирішили робити вирізи по 10 см вглиб 11-го та 12-го рядів газобетону і робити перемички між рядами. Для опалубки використовували ОСП 10 мм стягнуте різьбовими шпильками 6 мм протягнутими крізь пластикові трубки для ізоляції проводів. Вийшло пристойно, один нюанс, що робітники вирішили зекономити час і шпильки вкручували в опалубку в 1 ряд, тому в деяких місцях опалубку трохи вигнуло, але некатастрофічно. ОСП загортали в стретч-плівку, щоб можна було використовувати ще.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68729

 

Підготовка до заливки перемичок над вікнами:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68730

 

Як не сумно і не соромно, але черговий раз нагадуємо собі, що треба перевіряти всі деталі самому і не покладатися на робітників. В принципі не сильно страшно, але неприємно:

1. В одній перемичці забулися дерев'яну розпорку, маємо "вибитий зуб", замазюкали його цементом.

2. А отут на кутку вирішили робити суцільну перемичку над двома вікнами, опалубка замість того, щоб заходити нижче перемички на нижній ряд газоблока, чомусь на нього спиралася. Маємо перемичку на сантиметр вчавлену всередину. Це вже проблема для штукатурів.

picture.php?albumid=5093&pictureid=69240

3. По-дрібному то тут то там щось випирає, щось вгинається. В деяких місцях чи то не одягли пластикову обмотку на шпильки чи то вона зсунулася і шпильки не виймаються, що особливо прикро в зовнішніх стінах. Поки що думаємо, що краще зробити. Скоріше за все будемо намагатися їх якось викрутити-висверлити хоча б з ЕППС і запінити, а зсередини просто обрізати.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якраз почалася спека, перемички довелося активно поливати. Поки тато поливають, більша частина сім'ї відпочиває у вже помітному тіньочку.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68733

picture.php?albumid=5093&pictureid=68734

 

Підходимо до армопояса.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68739

 

Тепер перевіряємо, щоб шпильок в опалубці було достатньо, щоб всі були затягнуті. Крок 50 см, в два ряди зі зміщенням. Розмічаю місця для шпильок під мауерлат. Вирішили їх заглибити сантиметрів на 7-8 в газобетон і підв'язати до арматури армопоясу. Шпилька ф10мм кроком 80-100 см.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68742

 

Продовжуємо сваритися з робітниками, щоб тільки дотерпіти цей етап. Домовилися на міксер з вбудованим насосом на понеділок. На щастя дилер переносить заливку на вівторок, бо на машину великий попит. Робітників не попереджуємо, щоб не розслаблялися. Приїжджаємо в понеділок о 8 ранку, підготовка до заливки виконана приблизно на половину. Це люди готувалися через 4 години заливати. Включаємося з чоловіком до роботи. Чоловік вирішив освоювати зварювальні роботи. Почав з закладних під двотаври №24 присутні у конструкції перекриття. Вийшли отакі смішні краби:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68741

 

На вівторок на момент приїзду міксера вся внутрішня частина армопояса (десь метрів 30 погонних) не зкручена шпильками. Попався веселий і оптимістичний оператор, почав заливати частинами, чекаючи поки докрутять решту опалубки.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68743

picture.php?albumid=5093&pictureid=68744

 

Власноруч запихую закладні під таври у бетон, виявляється, що трохи перетягли опалубку в деяких місцях, вчасно ослабляємо. На дворі досить спекотно, бетон схоплюється ледь встигаємо рівняти. Таким чином бетонні роботи з бетононасосом і цього сезону пройшли в напруженій, нервовій атмосфері на грані можливого.

 

Через декілька днів знімаємо опалубку. Виявляється, що у внутрішній частині армопоясу з поспіху забулися з десяток дерев'яних розпорок, в місцях де міксер зупинявся треба було все-таки провібрувати бетон, бо залишилися вищерблені шви, інколи навіть проглядає арматура. Загалом не так вже й страшно.

 

На цій радісній ноті ми нарешті прощаємося з такою "рідною" командою робітників. Прощання було трохи нездоровим, їм так у нас сподобалося, що не хотіли йти, тим більше образилися, що з них вирахували зайву годину роботи бетононасоса і ми з чоловіком трохи взяли собі на чай, бо теж непогано попрацювали. Мораль стандартна: 1. Тільки бачиш п'янку - гнати в шию без оплати. 2. Не давати великих сум грошей (начебто проміжний розрахунок за певний етап роботи). 3. Закрити в сейфі свою віру у можливість перевиховання і чесність людей.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зроблю ліричний відступ.

 

Ще на весні з жадібності викопала у свекрухи два кущі півоній, трохи конвалій, три мальви і щось іще схоже на незабудки.

Півонії:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68710

Конвалії:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68711

 

Грунти у нас м'яко кажучи не дуже плодючі, пісок піском. Квіти прижилися непогано і поки ми щодня були присутні на будівництві і щодня їх поливали, вони були навіть дуже симпатичні. Хоча мальвам явно потрібний гарний грунт, найвища виросла аж на 30 см над землею. Півонії почали квітнути, а потім вся зав'язь засохла, хоча вологи було достатньо.

 

Не пам'ятаю чи згадувала, але на половині нашої ділянки добрі люди влаштували стихійне сміттєзвалище. Поки не почалася спека в липні, ми ледь не щодня копирсалися в землі, чоловік знімав верхній шар з сміттям, вивозив на купу, а я перебирала, що залишилося, вибирали кожен шматочок скла, іржаві цвяхи, чого тільки не знаходили. Назбирали поки що на пару камазів, думаю, ще на три-чотири назбираємо. От перша зачищена ділянка, на ній посіяли газонну траву, стало дуже приємно і можна трохи дитині побігати босоніж.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68714

picture.php?albumid=5093&pictureid=69241

 

Вивчаємо місцевість.

У старому руслі Десни живуть бобри:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68722

А оце сама красуня-Десна:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68721

picture.php?albumid=5093&pictureid=68720

До речі у нас гарний пляж, мілина, майже на всю ширину річки максимум метр глибини, дітям саме задоволення, а батьки можуть засмагати, лежачи прям у воді, поки малеча бавиться. Одна стандартна неприємність - смітник під деревами і небажання насмічуючих розуміти, що вони неправі. Може, хто має досвід боротьби? Послухаю, бо хотілося б за це взятися, коли переїдемо.

 

Посадили 5 кущиків полуниці і кущик малини.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68718

"Врожай" полуниці вже малий з'їв, хоча вона більше розрослася, ніж дала ягід. На малині є зав'язь, побачимо, що буде. В справі городництва і садівництва я поки що навіть не учень, закопувати і поливати вмію, решту - ні)) Покладаюся виключно на основи дарвінізма.

 

Купили дитині гойдалку. Тепер є місце, де можна подрімати:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68719

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А оце мої вдалі садівничі експерименти.

Фрезії (дуже гарно себе почувають):

picture.php?albumid=5093&pictureid=68735

picture.php?albumid=5093&pictureid=68736

picture.php?albumid=5093&pictureid=69245

picture.php?albumid=5093&pictureid=69244

picture.php?albumid=5093&pictureid=69246

 

Клумба - чорнобривці, гладіолуси та соняхи:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68750

picture.php?albumid=5093&pictureid=68751

 

Добавлено через 3 минуты

Masyahy а у кого замовляли бетономішалку з насосом, можна контакт.

 

Відправила вам в приваті контакти.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Переходимо до наступного етапу. Надалі вирішили спробувати попрацювати з професіоналами. По-перше, вони самі нас знайшли, після перемовин вирішили продати нам шифер Екодах за нормальною ціною, плюс запропонували виконати роботи по середній ринковій ціні. По-друге, я зрозуміла, що я вже не встигаю осягнути всю масу інформації по конструкції даху і не зможу проконтролювати кожен крок (елементарно боятимуся лізти на гору і стояти над кимось, вже і навколо армопояса настрибалася по лісах). По-третє, втомилися.

 

І поки що не шкодуємо, наша співпраця з підрядником ще не закінчена і дам конструкціям трохи відстоятися, а там, може, і відкрию публіці героїв))

 

Отже, оплатили матеріали, підписали контракт, бригада майже вчасно заїхала і за місяць зробила нам перекриття і покрівлю.

 

Тепер все поетапно.

 

Дерево ми замовили ще минулого року на Чернігівщині, була можливість його там скласти і трохи просушити. Ось воно приїхало:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68747

 

Можливості відразу гарно розкласти десь 19 кубів дерева у нас не було, вивантажили краном і залишили як є, бригада мала скоро заїхати. Не скажу, що все ідеально просохло, ззовні більшість деревини трохи попріла, але без сильних ушкоджень. А після розвантаження ще пройшов дощик і дрова трохи навіть покрутило.

 

Другий робочий день. Маніпулятором піднімаємо двотаври №24 на перекриття. Вже оброблено більшість деревини і майже повінстю вкладено мауерлат.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68748

До двотаврів. За проектом необхідні були два двотаври на горизонтальній лінії на малюнку, щоб симетрично сперти прогони з одного боку на несучу внутрішню стіну, з іншого на ці самі двотаври:

picture.php?albumid=5093&pictureid=69247

 

Кухня-вітальня у нас майже 7х7 метрів, в проекті посеред кімнати була колона для спирання двотавра (на малюнку на перехресті ліній). Щоб позбавитися цієї колони, нам запропонували покласти ще один тавр впоперек, що ми і зробили.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68749

З'єднання таврів між собою:

picture.php?albumid=5093&pictureid=68754

 

Мабуть, можна було покласти ці двотаври в одній площині, але ця думка прийшла пізно, до того ж горище у нас нежиле, то через них ніхто перечіплятися не буде.

 

Ось у нас з'явилося перекриття. В будинку стало темніше.

picture.php?albumid=5093&pictureid=68753

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це в проекті було таке рішення з опиранням деревяних балок на таври?

Яка полиця в такого тавра, тобто яка глибина опирання балки?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це в проекті було таке рішення з опиранням деревяних балок на таври?

Яка полиця в такого тавра, тобто яка глибина опирання балки?

 

Так, в проекті. За проектом цей вузол виглядає так:

picture.php?albumid=5093&pictureid=69257

 

шось малувата полиця опирання, думаю там 3 см більше нема ?

 

За ДСТУ трохи більше 5 см.

 

В процесі технагляд підрядника запропонував перестрахуватися. Біля кожної балки наварили кутник приблизно 80х80х60 (точних розмірів не пам'ятаю) і прикрутили до балки саморізами.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хлопці починають встановлювати крокви. Ось що має вийти в результаті:

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=69269

 

Отак починається.

picture.php?albumid=5093&pictureid=69259

picture.php?albumid=5093&pictureid=69260

 

Робота йде досить швидко. Підвозять матеріали. Ми довго думали чи потрібно під шифер класти гідробар'єр, вирішили покласти найпростіший, просто для стоку випадкової вологи.

picture.php?albumid=5093&pictureid=69262

 

А ось і шифер

picture.php?albumid=5093&pictureid=69271

 

Крокви готові до встановлення:

picture.php?albumid=5093&pictureid=69264

 

А тут вже майже всі крокви на місці:

picture.php?albumid=5093&pictureid=69265

 

Починають вкладати гідробар'єр і обрешітку:

picture.php?albumid=5093&pictureid=69266

 

Перший шифер:

 

picture.php?albumid=5093&pictureid=69267

 

І з парадного боку

picture.php?albumid=5093&pictureid=69268

 

Турбує один момент. За проектом звіс покрівлі формується кроквами. Але накосні крокви у нас довжиною більше 8 метрів, бруси по 4 метри. щоб не зшивати крокву з 3-х частин, вирішили дошити кобилку на звісі. В процесі укладання шифера ми з чоловіком помітили, що нижній ряд шифера в місцях прилягання до ребра має більший кут нахилу, ніж верхні, особливо це стало помітно, коли почали вкладати реберні елементи. Дійшли до висновку, що виною нижній брус обрешітки, який має бути трохи вищий за інші, підклали під нього брусочки, начебто стало краще. А от тепер мене не полишає думка, чи не виною тут оця сама кобилка, яка тримає на собі вагу усього кутка і фактично висить в повітрі, тримаючись за край накосної крокви?

 

Зараз спробую пошукати фото для наглядності.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

о, і я таким шифером накривав. єдине що наразі мене бентежить -то вже майже місяць не змиваються ось ці сліди зарізання кутів шифера.

по чому вам цей шифер обійшовся?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

о, і я таким шифером накривав. єдине що наразі мене бентежить -то вже майже місяць не змиваються ось ці сліди зарізання кутів шифера.

по чому вам цей шифер обійшовся?

 

Ми брали по 106 грн за лист 1750x1130. Добирали ще 10 листів пізніше, вже було трохи дорожче. Білі сліди ще залишилися, але вже не такі помітні, гарного дощу ще не було.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...