Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Зеленый тариф в каждый дом

gespenster

Рекомендовані повідомлення

Так, написано. Й що саме ми порушимо?

В даній таблиці наведені категорії генеруючих установок, які споживач може встановити у своєму домогосподарстві.

Також в своєму домогосподарстві споживач може встановити декілька генеруючих установок(ось у вас наприклад скільки?) це дозволено законом.

Взагалі відповідно до ст. 58 Закону України “Про ринок електричної енергії” споживач має право встановити у своєму домогосподарстві генеруючі установки потужність яких не перевищує 50 кВт.

Ось наприклад: 20 кВт наземна СЕС + 30 кВт дахова СЕС.

В категорії до яких відносяться наземні сес сказано не перевищує 30 кВт - умову виконано, в категорії дахових сес зазначено не перевищує 50 кВт - умову теж виконано. Разом 50 кВт, що дозволено.

Це те ж саме, що поставити одну генеруючу установку вітряк на 30 кВт + другу гунеруючу установку наприклад, дахову або наземну СЕС 20 кВт. Разом 50 кВт, що дозволено. Теж всі умови виконано.

Єдине, якщо різні коефіцієнти "зеленого" тарифу, доведеться встановити різні вузли обліку і все.

 

мне сказали (я тоже думал что такой варик прокатит). на ОДИН АДРЕС ОДНА СТАНЦИЯ

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А облік як вести цих двох установок? 2 лічильники? На одне домогосподарство?

Чому, якщо коефіцієнти однакові, то достатньо й одного, якщо різні, то окремий облік. Це зазначено в п. 1 розділу 4 постанови НКРЕКП №170.

 

Добавлено через 1 минуту

мне сказали (я тоже думал что такой варик прокатит). на ОДИН АДРЕС ОДНА СТАНЦИЯ

Просто сказали чи надали аргументовану письмову відповідь з посиланнями на норми закону?

Доречі, здається, хтось із форумчан говорив, що має дві генеруючих установки з окремим обліком. Тільки не можу згадати хто, можливо прочитають це й відгукнуться.)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Просто сказали чи надали аргументовану письмову відповідь з посиланнями на норми закону?

Доречі, здається, хтось із форумчан говорив, що має дві генеруючих установки з окремим обліком. Тільки не можу згадати хто, можливо прочитають це й відгукнуться.)

 

Я мене дві СЕС з різними тарифами,але не більше 30 кВт на одне домогосподарство,так як написано у постанові НКРЕ 229 від 25.02.2016 р.

3. Побутовий споживач має право:

1) встановлювати у своєму приватному домогосподарстві генеруючу установку (генеруючі установки), загальна величина встановленої потужності якої (яких) не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією; .......

 

Добавлено через 2 минуты

А облік як вести цих двох установок? 2 лічильники? На одне домогосподарство?

 

В мене два обліки,тобто два лічильники,законом це не заборонено....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто у вас 2 різні домогосподарства? І шара відміняється?

 

Добавлено через 1 минуту

В мене два обліки,тобто два лічильники,законом це не заборонено....

Дивно. Я знаю що ресовці не дають на 1 адресу більше 1 підключення. Бо можна поставити 10 лічильників й споживати 1000 кВт за пільговим тарифом - по кожному лічильнику до 100 кВт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В категорії до яких відносяться наземні сес сказано не перевищує 30 кВт - умову виконано, в категорії дахових сес зазначено не перевищує 50 кВт - умову теж виконано. Разом 50 кВт, що дозволено.

 

Так дозволено,але там сказано що би 50 кВт були розміщені на дахах,фасадах та кап спорудах,звісно,ви можете встановити по вашій схемі,але вам просто не дадуть ЗТ......

 

Добавлено через 3 минуты

Дивно. Я знаю що ресовці не дають на 1 адресу більше 1 підключення. Бо можна поставити 10 лічильників й споживати 1000 кВт за пільговим тарифом - по кожному лічильнику до 100 кВт.

 

Якщо у вас ЗТ,то про які пільги ви говорите....

 

Хай виконують цю норму постанови.....У разі якщо на об'єкті побутового споживача встановлені та введені в експлуатацію генеруючі установки, до яких мають застосовуватися різні коефіцієнти "зеленого" тарифу, на такому об'єкті має бути забезпечений окремий комерційний облік виробленої електричної енергії за кожною установкою, для якої застосовується окремий коефіцієнт "зеленого" тарифу, та окремий комерційний облік електричної енергії, що споживається приватним домогосподарством.

Змінено користувачем Инкогнито
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо у вас ЗТ,то про які пільги ви говорите...

Ви так кажете, наче ЗТ це вирок. Ті ж пільги, що й в усіх - до 100 кВт по 90 копійок, можливість двотарифної тарифікації, можливість оформлення тарифу на електроопалення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я мене дві СЕС з різними тарифами,але не більше 30 кВт на одне домогосподарство,так як написано у постанові НКРЕ 229 від 25.02.2016 р.

3. Побутовий споживач має право:

1) встановлювати у своєму приватному домогосподарстві генеруючу установку (генеруючі установки), загальна величина встановленої потужності якої (яких) не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією; .......

 

Добавлено через 2 минуты

 

 

В мене два обліки,тобто два лічильники,законом це не заборонено....

Все вірно, але до даної постанови просто не внесли зміни із прийняттям правок до інших законів (забули можновладці, таке, нажаль, у нас часто буває). А саме в ч. 1 ст. 58 Закону України “Про ринок електричної енергії” чітко зазначено, що дозволено 50 кВт на домогосподарство. Закон має вищу юридичну силу, а отже в даній постанові треба просто замінити 30 кВт на 50 кВт, ось і все.

 

Добавлено через 3 минуты

Так дозволено,але там сказано що би 50 кВт були розміщені на дахах,фасадах та кап спорудах,звісно,ви можете встановити по вашій схемі,але вам просто не дадуть ЗТ......

Читайте уважно, там сказано не перевищує 50 кВт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Читайте уважно, там сказано не перевищує 50 кВт.

 

Пробуйте запустити 50 кВт,якщо у вас щось вийде,то я буду за вас радий....

 

Добавлено через 19 минут

Допис від Инкогнито

Так дозволено,але там сказано що би 50 кВт були розміщені на дахах,фасадах та кап спорудах,звісно,ви можете встановити по вашій схемі,але вам просто не дадуть ЗТ......

Читайте уважно, там сказано не перевищує 50 кВт.

 

Ось що я уважно вичитав вказаному вами законі....г) частини десяту і одинадцяту викласти в такій редакції:

 

"Зелений" тариф на електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт "зеленого" тарифу для електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд.

Так що прапор вам у руки,пробуйте доказуйте.....

Змінено користувачем Инкогнито
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось що я уважно вичитав вказаному вами законі....г) частини десяту і одинадцяту викласти в такій редакції:
Якщо ви цитуєте ст. 9^1 Закону України “Про альтернативні джерела енергії”, то це стара редакція , до відміни скандальних поправок. Читайте чинну редауцію на сайті верховної ради.Ось посилання: zakon.rada.gov.ua/laws/show/555-15

Зараз вона має ось такий вигляд:

"Зелений" тариф на електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт "зеленого" тарифу для електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дверь

---

Это же дискриминация капитальных собачьих будок. Беспредельщики.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот. Уже ближе к моему вопросу. Как придумать в огороде кап.споруду с минимальными издержками?
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот. Уже ближе к моему вопросу. Как придумать в огороде кап.споруду с минимальными издержками?

Этот вопрос задавать надо в местном БТИ. Где-то и "навес" за кап. споруду канает.

Только не могу понять для чего кап. споруда в огороде, если наземные в законе?

 

".. чинне законодавство України не дає визначення поняттю “капітальна споруда”, як і не виділяє ознаки капітальності споруди.

 

Національний стандарт N 2 “Оцінка нерухомого майна”, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 р. № 1442, не містить визначення поняття “капітальна споруда”, а згідно п. 2 цього стандарту споруди –це земельні поліпшення, що не належать до будівель та приміщень, призначені для виконання спеціальних технічних функцій (дамби, тонелі, естакади, мости тощо). При цьому, земельне поліпшення –це результати будь-яких заходів, що призводять до зміни якісних характеристик земельної ділянки та її вартості."

Цитата из Постанови Вищого Господарського Суду України.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дивно. Я знаю що ресовці не дають на 1 адресу більше 1 підключення. Бо можна поставити 10 лічильників й споживати 1000 кВт за пільговим тарифом - по кожному лічильнику до 100 кВт.

Два і більше лічильника дозволено встановлювати лише при наявності генеруючих установок в яких різні тарифи. При цьому будинок підключений лише до одного з лічильників.

Мені от цікаво до якого лічильника підключають будинок, там де тариф найбільший?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Два і більше лічильника дозволено встановлювати лише при наявності генеруючих установок в яких різні тарифи. При цьому будинок підключений лише до одного з лічильників.

Мені от цікаво до якого лічильника підключають будинок, там де тариф найбільший?

По суті на іншу генеруючу установку можна поставити й звичайний дешевий механічний лічильник, або взагалі цифровий на дін рейку, який буде фіксувати, лише генерацію окремої установки, а потім за алгоритмом простих математичних вирахувань дізнатися генерацію іншої установки. Щодо споживання, то логічно було б вираховувати спожите від генерації пропорційно потужностям генеруючих установок, так як при двохзонному обліку вираховують частки(чпоживання в день і вночі) в пільгових 100 кВт. Але відповідно до постанови 170 НКРЕКП вираховується кожного місяця, якийсь "середньозважений" тариф, що по суті майже теж саме. Генерацію сумують, віднімають споживання, а потім множать на "середньозважений" тариф й отримують суму яку потрібно сплатити за генерацію.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чому, якщо коефіцієнти однакові, то достатньо й одного, якщо різні, то окремий облік. Це зазначено в п. 1 розділу 4 постанови НКРЕКП №170.

 

Добавлено через 1 минуту

 

Просто сказали чи надали аргументовану письмову відповідь з посиланнями на норми закону?

Доречі, здається, хтось із форумчан говорив, що має дві генеруючих установки з окремим обліком. Тільки не можу згадати хто, можливо прочитають це й відгукнуться.)

ПРОСТО СКАЗАЛИ... а як потрібно просити(вимагати)аргументовану відповдь,куди йти в я кий кабінет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ПРОСТО СКАЗАЛИ... а як потрібно просити(вимагати)аргументовану відповдь,куди йти в я кий кабінет?

Можна просто прийти на прийом і попросити вказати якою нормою закону вони підкріплюють своє бачення, але в 99% випдків це нічого не дає, хоча й бувають випадки коли на своїх місцях сидять дійсно компетентні люди і відносяться по людськи й просто виконують свою роботу, а не займаються "футболом".

 

Другий варіант, більш дієвий, але треба мати багато терпіння і часу. Пишете письмово заяву, реєструєте її або надсилаєте рекомендованим листом і десь через місяць отримаєте відповідь, в якій вони зобов'язані послатися на певні норми закону, аби підкріпити свої слова. Здебільшого це дає результат і письмова відповідь буде кардинольно відрізнятися від просто сказаних ними слів.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна просто прийти на прийом і попросити вказати якою нормою закону вони підкріплюють своє бачення, але в 99% випдків це нічого не дає, хоча й бувають випадки коли на своїх місцях сидять дійсно компетентні люди і відносяться по людськи й просто виконують свою роботу, а не займаються "футболом".

 

Другий варіант, більш дієвий, але треба мати багато терпіння і часу. Пишете письмово заяву, реєструєте її або надсилаєте рекомендованим листом і десь через місяць отримаєте відповідь, в якій вони зобов'язані послатися на певні норми закону, аби підкріпити свої слова. Здебільшого це дає результат і письмова відповідь буде кардинольно відрізнятися від просто сказаних ними слів.

ну дивіться в законі написано таке цікаве слово як споживач.тобто фактично я так розумію що можна ділити хату на 3 людей кожен подає заяву на приєднання і виходить що три різних лицьових рахунка і три станції на одній адресі але у трьох РІЗНИХ споживачів ... але потрібно чітко сформулювати своє питання у зверненні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це якщо під споживачем не розуміють домогосподарство. Звідки ви взяли, що під споживачем розуміють просту людину?
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це якщо під споживачем не розуміють домогосподарство. Звідки ви взяли, що під споживачем розуміють просту людину?

 

ну споживач це фіз,або юр особа з індивідульним розрахунковим рахунком .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну дивіться в законі написано таке цікаве слово як споживач.тобто фактично я так розумію що можна ділити хату на 3 людей кожен подає заяву на приєднання і виходить що три різних лицьових рахунка і три станції на одній адресі але у трьох РІЗНИХ споживачів ... але потрібно чітко сформулювати своє питання у зверненні

В законі написано на одне домогосподарство - це і є споживач, як вже написав MaksymS.

Поділити хату теоретично можна, але потрібно щоб це було офіційно оформлено через БТІ та присвоєна окрема адреса, поділ земельної ділянки і т.д., а ось тоді вже можна)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В законі написано на одне домогосподарство - це і є споживач, як вже написав MaksymS.

Поділити хату теоретично можна, але потрібно щоб це було офіційно оформлено через БТІ та присвоєна окрема адреса, поділ земельної ділянки і т.д., а ось тоді вже можна)

так мені в обленрго і сказали

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По суті на іншу генеруючу установку можна поставити й звичайний дешевий механічний лічильник, або взагалі цифровий на дін рейку, який буде фіксувати, лише генерацію окремої установки, а потім за алгоритмом простих математичних вирахувань дізнатися генерацію іншої установки. Щодо споживання, то логічно було б вираховувати спожите від генерації пропорційно потужностям генеруючих установок, так як при двохзонному обліку вираховують частки(споживання в день і вночі) в пільгових 100 кВт. Але відповідно до постанови 170 НКРЕКП вираховується кожного місяця, якийсь "середньозважений" тариф, що по суті майже теж саме. Генерацію сумують, віднімають споживання, а потім множать на "середньозважений" тариф й отримують суму яку потрібно сплатити за генерацію.

 

Ви все вірно написали,так мені рахують по двом різним ЗТ-ам та одному споживанні,в постанові 170 є формула,як вести розрахунок з двома різними тарифами.....

 

Добавлено через 1 минуту

так мені в обленрго і сказали

 

Там є певні нюанси,все залежить від ОБЛЕНЕРГО.....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви все вірно написали,так мені рахують по двом різним ЗТ-ам та одному споживанні,в постанові 170 є формула,як вести розрахунок з двома різними тарифами.....

Добавлено через 1 минуту

 

Там є певні нюанси,все залежить від ОБЛЕНЕРГО.....

Так я про ту й формулу писав, цікава вона)

А щодо певних нюансів Ви хочете сказати, що є випадки коли залишають лічильник і роблять два обліки? Цікаво.) Розповісте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

до Вас мають приїхати й улаштувати вузол обліку, обстежити генеруючу установку і привезти з собою вже підписаний ними в 2-х екземплярах договір купівлі-продажу і якщо все ок, надати Вам для підписання.

У нас как всегда, всё через ж... Я 3 месяца ждал только увеличения ввода, потом начал телеги катать в НКРЕКП, заметушились и всё равно не успели.

Счетчик поставили еще 23-го, пломбу через пару дней, а договор нужно ехать самому в Енеру заключать, мало того, она у черта на куличках.

Короче, запороли меня в самый последний день! У нас из документов на собственность есть только договор купли-продажи (давно это было) , а им надо или выписку из реестра или свид-во о собственности.

 

Не могу найти эту статью, какого года? Или дайте прямую ссылку. НАШЕЛ: zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0539-14#n12

 

Спасибо! Буду дальше стучать!:-x

 

зы: а подскажите какие сейчас тарифы на ЗТ, а то уже семь постанов вышло, то отменили, то не отменили??

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а подскажите какие сейчас тарифы на ЗТ, а то уже семь постанов вышло, то отменили, то не отменили??

Ось посилання на постанову в якій зазначено розмір ЗТ які будуть діяти з 01 січня 2020 року: zakon.rada.gov.ua/laws/show/v3006874-19

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...