Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Автоматический и капельный полив, бесплатные консультации

Dimakiev

Рекомендовані повідомлення

В 08.06.2022 в 22:30, HumanKM сказал:

Я по ПЕ трубам стараюся завжди брато Валрум

 

Що до діаметрів:

Я зробив простіше (мені так здається)

Я порахував, що дешевше купити більше ПЕ труби, ніж ставити по двору ревізійні колодці для ел.маг клапанів і тягнути купу метрів проводів до них.

Я зібрав всі клапани в загальній шахті і від них проклав 25у трубу.

image.thumb.png.db4bb8c2d8aec2f29ded2e6685f37abf.png

image.thumb.png.d88a61fe73a9b8421bebcfac67303720.png

image.png.fd835d7c8092dfe94ce534eb09c8bbcb.png

 

Труба ПЕ грошей не стоїть - копійочна витрата на фоні всього поливу. А от провід, магістральна 32мм, лючки ревізійні...

Пора***те

Тут проблема не в кошторисі на трубу, а в конфігурації ділянки. Добре заплановані розгалуджучи вузли (підземні бокси) - дають можливість змінювати конфігурацію, коли виникне така необхідність - розділити зону якщо не достає тиску. Або добавити зону коли з'явилась теплиця або клумба. Эдина точка виходу клапанів в такому разі вас дуже обмежує

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22.03.2023 в 22:51, FOX.kissfm сказав:

Тут проблема не в кошторисі на трубу, а в конфігурації ділянки. Добре заплановані розгалуджучи вузли (підземні бокси) - дають можливість змінювати конфігурацію, коли виникне така необхідність - розділити зону якщо не достає тиску. Або добавити зону коли з'явилась теплиця або клумба. Эдина точка виходу клапанів в такому разі вас дуже обмежує

Ну особисто в мене - все сплановано і розкреслено заздалегідь. І дана система купувалася виключно для газону. Лише з-за того що мав на програматорі один вільгий канал, зробив ще й полив на виноград. Газон не пересаджуватиметься, виноград також. Тому змін не буде. 

А от що до городини, то там надаю перевагу віловим поливалкам і шлангу, тоді дружина тасує що куди їй треба, а городу в мене цілих 2 сотки. І це я ще дитячий майданчик не зробив

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

підкажіть будь-ласка. Чи не роздавить jcb труби поливу, якщо буде розрівнювати ділянку? Труби закладені на 25-35 см, і поки без води. дякую.
 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, facepalm owl сказал:

підкажіть будь-ласка. Чи не роздавить jcb труби поливу, якщо буде розрівнювати ділянку? Труби закладені на 25-35 см, і поки без води. дякую.
 

І ходіть обережно в тіх місцях, бо тиск від стопи людини вагою 100кг напевно цілком можна порівняти з тиском від колеса вказаного трактора.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Vikctor сказал:

І ходіть обережно в тіх місцях, бо тиск від стопи людини вагою 100кг напевно цілком можна порівняти з тиском від колеса вказаного трактора.

дивлюсь на форумі як завжди: розплідник тролів, з жартами пєтросяна, в мене іноді думки що тут просто резервація для тяжко хворих людей.

Вага jcb - 8,5к кг, він в мокрій землі на 30-50 сантиметрів іноді просідає, й розриває колесами геотекстиль 200 г/м2 як нитку, а 20 мм трубу навіть дитина гне рукою. Це абсолютно нормальне питання чи витримає пуста труба 9 тонну машину з тонною землі в ковші, на глибині лише 30, але ж весело піпець.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, facepalm owl сказал:

дивлюсь на форумі як завжди: розплідник тролів, з жартами пєтросяна, в мене іноді думки що тут просто резервація для тяжко хворих людей.

Вага jcb - 8,5к кг, він в мокрій землі на 30-50 сантиметрів іноді просідає, й розриває колесами геотекстиль 200 г/м2 як нитку, а 20 мм трубу навіть дитина гне рукою. Це абсолютно нормальне питання чи витримає пуста труба 9 тонну машину з тонною землі в ковші, на глибині лише 30, але ж весело піпець.

Я бы не рисковал, пускать jcb по трубам. Когда у нас после монтажа полива возникает, необходимость пустить трактор, то иногда нанимаем бобкат, там проблем не возникает ни когда, землю развозит и ровняет, и трубам ни чего. А если уже выхода нет и нужен только трактор, а такие ситуации тоже возникают, то стелим доски 40мм или 50мм, и по ним трактор по земле катается, и трубы в порядке. Лично я, не рисковал бы пускать 9 тонн, по трубам которые лежат на глубине 25см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, facepalm owl сказал:

дивлюсь на форумі як завжди: розплідник тролів, з жартами пєтросяна, в мене іноді думки що тут просто резервація для тяжко хворих людей.

Вага jcb - 8,5к кг, він в мокрій землі на 30-50 сантиметрів іноді просідає, й розриває колесами геотекстиль 200 г/м2 як нитку, а 20 мм трубу навіть дитина гне рукою. Це абсолютно нормальне питання чи витримає пуста труба 9 тонну машину з тонною землі в ковші, на глибині лише 30, але ж весело піпець.

То може перейдете на наступний рівень й навчиться нарешті рахувати тиск на площіну навантаження. І приклад зі стопою більше не здаватиметься вам петросянщіною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Vikctor сказал:

То може перейдете на наступний рівень й навчиться нарешті рахувати тиск на площіну навантаження. І приклад зі стопою більше не здаватиметься вам петросянщіною.

ви на приколi? чи програміст? Математику в школі прогуляли? jcb (трактор) це не гусенична техніка, в якої тиск на грунт мінімальний за рахунок площі контакту, у jcb тиск на грунт якраз дуже великий, за рахунок малої площі контакту, там у передніх коліс під нагрузкою мінімум півтонни на дециметр в квадраті. Чи у вас 100 кг людина також пів тонни тиск на таку ж прощу дає? Ви взагалі трактор колись бачили, чи тільки код пишите з юмором на рівні маріанської впадини? хотів пошуткувати, але виглядає неуком.

Ну й просто вам для порівняння. jcb ламає газоблок D400 при наїзді на нього. 100 кг людина зламає ногою газоблок, якщо стане на нього? можете не відповідати.

Змінено користувачем facepalm owl
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, facepalm owl сказал:

ви на приколi? чи програміст? Математику в школі прогуляли? jcb це не гусенична техніка, в якої тиск на грунт мінімальний за рахунок площі контакту, у jcb тиск на грунт якраз дуже великий, за рахунок малої площі контакту, там у передніх коліс під нагрузкою мінімум півтонни на дециметр в квадраті. Чи у вас 100 кг людина також пів тонни тиск на таку ж прощу дає? Ви взагалі трактор колись бачили, чи тільки код пишите з юмором на рівні маріанської впадини? хотів пошуткувати, але виглядає неуком.

Якщо все так погано й jcb своїм тиском здатен продавити отвір глибиною як вказана впадина, то тоді ваше перше запитання недоречне. А посил стосовно відсутньості в трубах води взагалі тупий. Єдине, від чого в цього іграшкового трактора виникає значущій тиск на землю, це його лапи, яки висуваються виключно при праці ковшем. Той грунт, де я не залишав сліду стопами, jcb не міг продавити більш ніж на 1-2см.

Зрозуміло, що я в житті бачив лишень малюнкі jcb й фото ПНД труб автополіву. І я уж точно ніколи не бачив щоб вказаний трактор залишав на землі колію 50см вглиб, бо це вже не грунт а якась трясовина...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Vikctor сказал:

Якщо все так погано й jcb своїм тиском здатен продавити отвір глибиною як вказана впадина, то тоді ваше перше запитання недоречне. А посил стосовно відсутньості в трубах води взагалі тупий. Єдине, від чого в цього іграшкового трактора виникає значущій тиск на землю, це його лапи, яки висуваються виключно при праці ковшем. Той грунт, де я не залишав сліду стопами, jcb не міг продавити більш ніж на 1-2см.

Зрозуміло, що я в житті бачив лишень малюнкі jcb й фото ПНД труб автополіву. І я уж точно ніколи не бачив щоб вказаний трактор залишав на землі колію 50см вглиб, бо це вже не грунт а якась трясовина...

я спочатку не побачив, а потім побачив 20000 постів...звісно це нульовий рівень адекватності.

Ну то тримай, побачиш колію 50 см від jcb. Коли ногою таке зробиш - поговоримо. Дивись тільки уважно, спочатку це була трава, а за заїзд-виїзд там 50 см колія.

Все, тепер розмову завершено, є фотопруф, тепер ще одна людина вивчить трохи фізики, й дізнається що у jcb величезний тиск на грунт. Вже не смішно? дно якесь (і це не образа, а констатація факту відносно якості контенту на форумі)

 

Screenshot_307.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, facepalm owl сказал:

я спочатку не побачив, а потім побачив 20000 постів...звісно це нульовий рівень адекватності.

Ну то тримай, побачиш колію 50 см від jcb. Коли ногою таке зробиш - поговоримо. Дивись тільки уважно, спочатку це була трава, а за заїзд-виїзд там 50 см колія.

Все, тепер розмову завершено, є фотопруф, тепер ще одна людина вивчить трохи фізики, й дізнається що у jcb величезний тиск на грунт. Вже не смішно? дно якесь (і це не образа, а констатація факту відносно якості контенту на форумі)

 

Screenshot_307.jpg

Агресивний неадекват побудував будинок на болоті, а я в цьому винний. Друже, навіщо тобі автополів в таких умовах. Тобі скоріше дренування всієй ділянки потрібно. Там де таке зробив jcb я не міг би йти, бо взуття залишилося в багнюці після перших кроків. А фотопруфом на цьому форумі ця фотка стане після того, як ти сфотографуєш це з рулеткою, бо наступного разу напишеш що це метрові колеї..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Vikctor сказал:

А фотопруфом на цьому форумі ця фотка стане після того, як ти сфотографуєш це з рулеткою, бо наступного разу напишеш що це метрові колеї..

йди на***, дебіл :)
я тобі коли дам фото з рулеткою, ти ж скажеш шо треба сертифікат по госту дати. ти розмір дороги бачиш, геометричний ідіот?)
п.с. поради від людини з 20000 постами, це як в домі пристарілого питати про спортивні поради по армреслінгу.

інвалід, там трава на фото, ти мало того що тупий, ще й сліпий.

Змінено користувачем facepalm owl
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, facepalm owl сказал:

йди на***, дебіл :)
я тобі коли дам фото з рулеткою, ти ж скажеш шо треба сертифікат по госту дати. ти розмір дороги бачиш, геометричний ідіот?)
п.с. поради від людини з 20000 постами, це як в домі пристарілого питати про спортивні поради по армреслінгу.

інвалід, там трава на фото, ти мало того що тупий, ще й сліпий.

О, а чому ти так нервуєш, чучєло? Набридло в болоті жити? А я то тут до чого. Ти маєш шанс бути першим на форумі забудовником, якому jcb завдав шкоди трубам на глибині 25см. Закачай їх водою, а краще спіртом, щоб вони точно встояли проти цього моцного екскаватора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Оцініть ідею, будь ласка, хто розуміється в темі.

Крапельний полив на городі. 20 грядок 4*1 метр. По дві лінії крапельної трубки на кожній.

Ємність для води зробити з п'яти бочок по 200л. Поставити купкою, в кожну завести зверху трубку ппр, які під'єднати до 32 труби (такий собі колектор).

З одного боку колектора зворотній клапан і труба до насоса з свердловини для заповнення ємності.

З іншого боку ставимо поверхневий насос qb50 (250Вт 13м 0.6куб/г) для подачі води в магістраль з 32 пнд труби. Після насосу теж ставимо зворотній клапан, щоб уникнути самоплину води.

В опису до коап. трубки написано, що мін тиск 1бар, тому і насос, а не підняти бочки на 2метри. Да і страшно мені таке городити, щоб дітвора не постраждала.

На кожну грядку один старт-конектор з краном, потім трійник і два куточки, або два старти. Ще не рахував, що краще.

Була ідея поставити електроклапани і зробити зони поливу, та ці клапани по 800грн - жаба душить :) Може знає хто дешевші варіанти?

Хоча на свердловину все одно треба буде ставити ГА+реле тиску, бо автоматичне наповнення ємності вночі не зробити і хоча би один клапан потрібен.

Цікаво почути зауваження і пропозиції :)

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Навіщо ото городити? У свердловині є насос. Він створює тиск достатній для поливу. Ставите редуктор на 1 бар і усе.

Це прі наявності в домі ГА та реле тиску. Поливати холодною водою можно.))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, Gitan сказал:

Навіщо ото городити? У свердловині є насос. Він створює тиск достатній для поливу. Ставите редуктор на 1 бар і усе.

Це прі наявності в домі ГА та реле тиску. Поливати холодною водою можно.))

Смысл бочек в нагреве воды, чтоб не поливать ледяной из скважины или водопровода. Я куб наполняю из водопровода именно для этой цели.

Ну и дождевую собирать можно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Dendnepr сказал:

Смысл бочек в нагреве воды, чтоб не поливать ледяной из скважины или водопровода. Я куб наполняю из водопровода именно для этой цели.

Ну и дождевую собирать можно.

При капельному поливі не треба теплу воду.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як завжди, суперечки починаються не по темі :) я просив допомоги по влаштуванню поливу, а отримав обговорення доцільності.

Я, мабуть, накличу на себе прокляття на цьому форумі, та скажу. Найперша риса руснявих форумів - обісрати співрозмовника і його слова, не важливо, що він питає - я краще його знаю, що він дурень і все робить неправильно і йому це взагалі непотрібно. 

Це стало особливо помітно, коли почав шукати інформацію  з електроніки по західних формулах. Там люди перш за все допомагають, підказують і тільки наприкінці виказують своє бачення вирішення задачі. І все це відбувається без принижень і зверхнього відношення.

Давайте вичавлювати у себе ці московитські звички бо, чесно, у спілкуванні ми виглядаємо, доволі часто, саме як вони.

Я не хочу сперечатись про температуру води, я хочу на круглу бочку причепити пластикову врізку, бо вона не коштує як бочка, і забезпечити герметичне з'єднання між пласкою врізкою і вигнутим боком бочки.

Всім добра.

 

Змінено користувачем AndryG
  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, AndryG сказав:

Як завжди, суперечки починаються не по темі :) я просив допомоги по влаштуванню поливу, а отримав обговорення доцільності.

Я, мабуть, накличу на себе прокляття на цьому форумі, та скажу. Найперша риса руснявих форумів - обісрати співрозмовника і його слова, не важливо, що він питає - я краще його знаю, що він дурень і все робить неправильно і йому це взагалі непотрібно. 

Це стало особливо помітно, коли почав шукати інформацію  з електроніки по західних формулах. Там люди перш за все допомагають, підказують і тільки наприкінці виказують своє бачення вирішення задачі. І все це відбувається без принижень і зверхнього відношення.

Давайте вичавлювати у себе ці московитські звички бо, чесно, у спілкуванні ми виглядаємо, доволі часто, саме як вони.

Я не хочу сперечатись про температуру води, я хочу на круглу бочку причепити пластикову врізку, бо вона не коштує як бочка, і забезпечити герметичне з'єднання між пласкою врізкою і вигнутим боком бочки.

Всім добра.

 

по-перше, вас до цього "руснявого" форуму ніхто цвями не приколотив, по-друге  Ви почили свій пост з фрази "Оцініть ідею, будь ласка, хто розуміється в темі."- ідею не оцінили буває , по-трете завжди краще починати з себе, я про раба,  хамство та русняві наративи в спілкуванні

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 хвилин тому, irina1969 сказав:

по-перше, вас до цього "руснявого" форуму ніхто цвями не приколотив, по-друге  Ви почили свій пост з фрази "Оцініть ідею, будь ласка, хто розуміється в темі."- ідею не оцінили буває , по-трете завжди краще починати з себе, я про раба,  хамство та русняві наративи в спілкуванні

 

Саме про це я і казав 😉 
Ви не зовсім уважно прочитали мої слова. Цей форум руснявим я не називав.
Нажаль ідею не "не оцінили", а "не оцінювали". Ви, доречі, теж :)

Поїхав в епіцентр за врізкою, коронкою і холодною сваркою...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Може хтось підкаже по мп-ротаторах: виробник рекомендує 2.8бар, але в мене насос працює в диапазоні 2.5-5бар, відповідно треба б редуктор поставити, для стабільності. Задумав на кожну зону поставити щось типу DSA-8535, або Rain Bird PSI-M30, вони дають на виході 2-2.1бар, і наче і розхід крізь них нормальний, але чогось сумніваюся.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не треба ніякий редуктор
ра***те витрату на всіх ротаторах в одній лінії і дивится по графіку насоса який тиск він дає при цій витраті
фактильно кількість ротаторів подбирають по характерискам насоса
 

Змінено користувачем Vikingua
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я робив іншим шляхом. Не завжди можна порахувати точно скільки Ваш насос дасть л/хв і при якому тиску.

Я купив 5-10 ротаторів, взяв каталог, таблицю

Напосудив кусок ПЕ труби до насоса і врізав одного ротатора

поміряв довжину струї

Все згідно таблиці

Тоді другого врізав, третього... і так доти, доки не почала падати довжина, тобто дійшов до такого значення л/хв при якому почав падати тиск.

Порахував по таблиці МР ротаторів хантер і визначив, що мій насос дає наприклад 15л/хв при відповідному тиску. Вибачте - значень вже не пам"ятаю.

ПС :

Значення виміряні мною практичним шляхом, виявилися нижчими за розрахункові. І уявіть, якби я збудував систему впритик до розрахункових даних - вона б виявилася не робочою.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...