Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Прошу поради по СО

HumanKM

Рекомендовані повідомлення

Нажаль ні. Тльки на 3 поверхи. Тема десь тут рядом висить :)

 

Сарказм це звісно чудово, але серйозно, Ви бачите сенс економити на змішувальному вузлі, хіба не зручніше буде регулювати систему?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зручніше - ні, однзначно ні. Чи економія? На око, економії мені вийшло більше кілоєвро лише на матеріалах. Відмовився від зонування і сервоприводів, і 3 шт змішувальних вузлів. А от котел взяв дорогущий, тут економити не наважився. додаткова економія від КПД конденсаційника, десь коло -10% розходу газу. Третю зиму пережив - ще не балансував, нема потреби.

Тільки тре згадати, що гідравліку і теплотехніку рахувала розумна людина. Зізнаюсь, більшість виконавців морозились так робити, або нав'язували резервування (батареї) і купу додаткового типу змішувальних, гідрострілок ітп.

Чи є нюанси? Так. Самим "тугим" місцем в СО в мене вийшов сам котел. Для низької дельти в 5 градусів, щоб зняти потрібні кВт при +30+35 тре було забезпечити 1,8 куб/год протік. Котел по паспорту лише 1,6 вміє. Поки дискомфорту не відчував навіть у самі морозіні дні.

У основній ванні температура така як у всіх примщеннях (а не вища на 1 - 3 градуси). А це чуть замало для ванни. Однак, зарізати весь будинок по гідроопору через один санвузол не бачу сенсу. Звикли, не заваджає. Не жалію про рішення так зробити. І головне система проста та економічна: один котел, без додаткових насосів, три простих гребінки на 27 контурів (1,5км труби) і все :) А, ще зовнішній термосенсор за 5 уо. Основна частина зими Т подачі 30 градусів з котла. В сильні морози піднімалась автоматикою до +35.

Ще нюанс - рушникосушки при+30 здаються прохолодними. При подачі +30 підлога має десь +25, в ноги комфорто, рукою здається прохолодною. При цьому повітря +20+21 і ця температура комфортна.

До речі, дякую murava за консультацію і трубу. Нажаль зробити так круто як пропонував Андрій я собі не міг позволити. Однак продовжую дрочити на теплонасос (саморобку правда. клепаю...)

Короче, я ризикував і мені повезло. Зробив просто надійно і не так у всіх. і я не бачу низькотемпературної системи без конденсаційного котла чи теплонасосу.

* економію в цифрах від низькотемературної теплої підлоги в порівнянні з батареями озвучувати не візьмусь, не знаю як рахувати. Від комфорту ТП тащуся.

** цікавий факт. Вихлопні гази конденсаційника всього на 1 - 2 градуси гарячіші від Т подачі! Не вірив, сам міряв термопарою!

*** ще маловідомий нюанс. КПД звичайного котла максимальний на максимальній потужності. Котли беруть з жирним запасом, вони дуже рідко працюють на максимумі. А при модуляції КПД різко падає. босуміш не оптимально. Конденсаційник працює інакше. У нього макс. ККД на міфнімальній потужності (при Т подачі до 45) Далі він втрачає халявні 10% через втрату конденсування. Але основний ККД не падає, бо суміш оптимальна (у звичайних Повітря константа, газ міняється. У конденсаційного міняється і розхід газу і розхід повітря). Так, є вийнятки у звичайних але їх мало і вони дорогі.

**** описане вище пояснює різницю роботи. Звичайний нагрів - виключвся і так по колу. А конденсаційник вибрав потрібну потужність і маслає круглодобово :)

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось слабо мені віриться, що у всіх кімнатах однакова Т без балансування і лише одним котлом все регулюється, як не крути є кімнати із різним рівнем інсоляції, і тд, хоча не бачу сенсу сперичатись, Вас усе влаштовує і це добре, а ТС нехай читає і приймає рішення. Стосовно модних котлів, варто прораховувати економічну доцільність, адже у них є ресурс і чи окупить економія різницю у вартості котлів за прогнозований період їх роботи також питання.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вплив інсоляції я не заперечую! Мене тут виручає планування будинку ;) жилі, санвузли з півдня, коридори, кухня, прихожа - північ захід, Низьке сонце гріє житлові приміцення. Високе не жарить завздяки напуску даху, козирьку. Щоб не припікало і для більшої економії доставлятиму кімнатний термостат до котла. певен того вистачить для повного комфорту.

Літо пережив без кондиціонера. На основному поверсі комфортно, в цоколі - рай :) На мансарді з півдня припікало. Однак відсутні фіранки і було не повне утеплення ще, відсутня стеля. Цього року буде краще. Добавилось 5см вати + вагонка. Будуть світловідбиваючі штори або жалюзі.

 

Будете в нашому селі - заходьте на екскурсію :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вплив інсоляції я не заперечую! Мене тут виручає планування будинку ;) жилі, санвузли з півдня, коридори, кухня, прихожа - північ захід, Низьке сонце гріє житлові приміцення. Високе не жарить завздяки напуску даху, козирьку. Щоб не припікало і для більшої економії доставлятиму кімнатний термостат до котла. певен того вистачить для повного комфорту.

Літо пережив без кондиціонера. На основному поверсі комфортно, в цоколі - рай :) На мансарді з півдня припікало. Однак відсутні фіранки і було не повне утеплення ще, відсутня стеля. Цього року буде краще. Добавилось 5см вати + вагонка. Будуть світловідбиваючі штори або жалюзі.

 

Будете в нашому селі - заходьте на екскурсію :)

 

Стоп стоп, тобто у Вас є досвід проживання у 3и поверховому будинку, у якому перший поверх цоколь у якому ніхто не перебуває постійно,другий поверх по суті те що у всіх перший, а третій це мансарда яка ще не готова і там також не перебувають постійно, то про який баланс Ви тут мені пишите, доробите мансарду, і спробуйте там пожити регулюючи Т у всьому будинку лише котлом, кімнатний термостат вирішить питання лише приблизно по поверсі, і то не у всіх випадках

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

О, знали б ви, скільки я набігався по кімнатах і поверхах міряючи і порівнюючи. Скільки раз крутив криві погодозалежного регулювання :) Знали б ви скільки ще можна уточнювати. Кімнатний вирішить питання перегріву у міжсезоння від інсоляції.

Я поділився досвідом, висновками і враженнями. Далі ваша думка мені особливо не важлива. Я не монтую опалення. Робив раз і для себе. А якщо вам цікаві подробиці - згадував про свою тему. Там є від дурних запитань до висновків і розходу газу по факту. Величезна вона правда...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це також не мій кусок хліба, і також сам собі роблю, але проаналізувавши купу інформації дійшов до висновку, що два поверхи вимагає дві комплектні гребінки, так можне без сервоприводів жити, але змішувальний вузол має бути, тим паче ТС згадав що хотів би ТТ котел. Стосовно 2х поверхів, повторюсь, я вже 5 років живу а не бігаю і звіряю, і на другому поверсі потрібно значно менше квт на обігрів ніж на першому.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. первый этаж ТП, второй этаж-батареи? Намного проще регулировать температуру в спальнях под индивидуальные потребности?

Быстрее отклик

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Т.е. первый этаж ТП, второй этаж-батареи? Намного проще регулировать температуру в спальнях под индивидуальные потребности?

Быстрее отклик

 

У мене саме так і зроблено.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

www.iqenergy.org.ua/ru/protherm-lynx-condens-18-25-mkv-ris-kondens.html

 

Є відгуки по такому котлу?

Який в нього насос? Він потяне 150-160 м.кв. ТП?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 метрів

...........................

 

насос 6ка яку може успішно продавлювати довжину труб ТП?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

насос 6ка яку може успішно продавлювати довжину труб ТП?

Залежить від гідроопору ;) від кількості кранів, колін, згинів, їх радіусу, внутрішнього діаметру труби.

Тут конкретно тре рахувати. І слідкувати, щоб монтували не як-будь а так як пораховано!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

насос 6ка яку може успішно продавлювати довжину труб ТП?

Главное не длина, а количество теплоносителя.

Потечет из трубы и через 1000 м/п., вопрос сколько?

 

Р.S. Насос не должен никого давить, а обеспечивать циркуляцию.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я з Вами згоден, але давайте не перебільшувати...

 

Робитиму все як завжди САМ... Тим паче опалення робитиметься не вперше...

 

Труба ТП 16мм, фірат, стінка 2мм. Грубо на око 6-7 контурів 1 пов, та 5 контурів 2 пов.. Від котла до стояка з колекторами відстань мала (4-5 метрів), спочатку планував (коли хотів ставити два змішувальні вузли) підводитися до колекторів 25 ППРом. Тепер не впевнений... Колін буде по мінімуму, повернути від котла і повернути до колектора, ну і обвязати ці вузли., крани 3/4 зазвичай ставив на колектори. В системі з конденсаціним як ми обговорюємо тех 3/4 прокнає, чи таки 1"? І взагалі - а чи потрібні там тепер крани?! Хух - все на ходу і до коліна... Треба викроювати час і малювати схему опалення...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТС я Вас розчарую, важливі всі повороти і повороти в контурах ТП також. У валтека є програма яка дає можливість прорахувати який розхід теплоносія виставити в кожному контурі, щоб система була збалансована по опору, не займайтесь економією, ставте два повноцінних вузли, у Вас досить велика площа, якщо не хочете потім шукати причин чому якийсь контур не гріє. Не потягне насос 6 два поверхи з теплою підлогою.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прикинув на скору руку - до 1000метрів труби ТП буде.

 

Шановні панове - прошу допомоги та підказки, не вводьте в оману... Спочатку планував повноцінні вузли і просто цікавився чи обійдуся одним вузлом на два поверхи. Порадили конденсаційник без вузлів, а лише з колекторами... Я серйозно над цим задумався... Тепер кажете що не вийде... Я ж так згублюся :o

 

Добавлено через 1 минуту

ТС я Вас розчарую, важливі всі повороти і повороти в контурах ТП також. У валтека є програма яка дає можливість прорахувати який розхід теплоносія виставити в кожному контурі, щоб система була збалансована по опору, не займайтесь економією, ставте два повноцінних вузли, у Вас досить велика площа, якщо не хочете потім шукати причин чому якийсь контур не гріє. Не потягне насос 6 два поверхи з теплою підлогою.

 

люблю колектори з расходометрами, візуально видно расход води, зручно регулювати завдяки цьому.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У валтека є програма яка дає можливість прорахувати який розхід теплоносія виставити в кожному контурі, щоб система була збалансована по опору,

Никакая прога не поможет если нет понимания, что малюеш.

 

не займайтесь економією, ставте два повноцінних вузли, у Вас досить велика площа, якщо не хочете потім шукати причин чому якийсь контур не гріє.

На фото ниже колекторы двух этажей, полы и стены. Один смесительный узел в котельной на весь дом.

 

Не потягне насос 6 два поверхи з теплою підлогою.

Он потянет и 100 контуров хоть на 5-ти этажах. При определенных условиях конечно.

20160705_144813.jpg.2304b9d70312f4f5f5b74a97eab8c72d.jpg

IMG_20170425_160424.thumb.jpg.f347f5b03c7c392bf8d5473ee6e345a8.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То робіть так як має бути, щоб потім нічого не доліплювати.

Стосовно конденсаційника також двічі подумайте, або навіть тричі, чого тільки варті їх ККД у паспорті)))), аналізуйте потужність котла і витрату газу за 1год у різних моделях, а не ККД.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні панове - прошу допомоги та підказки, не вводьте в оману...

Телефон в личке. Завтра звоните, так быстрее будет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Никакая прога не поможет если нет понимания, что малюеш.

 

 

На фото ниже колекторы двух этажей, полы и стены. Один смесительный узел в котельной на весь дом.

 

 

Он потянет и 100 контуров хоть на 5-ти этажах. При определенных условиях конечно.

 

Я на фото бачу чотири вузли а не один, при чому вони всі опресовані окремо, побачити б решту системи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...