Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як продовжити алюмінієвий кабель?

Pazan

Рекомендовані повідомлення

Вітаю!

Є у мене маленька проблемочка... В коридорі квартири є ніша, в якій знаходиться електролічильник. Планується зняти лічильник, вмурувати щиток і в цей щиток вже встановити лічильник. Але алюмінієвий кабель, який на виході з лічильника зараз розведено по квартирі короткий ~ 10-15 см. Його явно не вистачить, щоб потім приєднати до лічильника в щитку. Тому цей алюміній треба продовжити (на вигляд там 2,5 кв. мм). Тим більше, що місце з’єднання старого кабеля із новим подовженням буде заштукатурене за щитком.

Що порадите?:oops:

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

цей алюміній треба продовжити (на вигляд там 2,5 кв. мм)

Если речь идет о реконструкции проводки, то этот "кабель" нужно менять.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если речь идет о реконструкции проводки, то этот "кабель" нужно менять.

 

Это не в привычках наших людей....

У нас принято скрутить медь с алюминием, замотать синей изолентой, закрыть это безобразие щитком и заштукатурить все вокруг.

И гори оно потом все синим пламенем. :D

 

Ни о какой замене вводного кабеля и внутренней проводки никто не задумывается.

Все считают что совецкий алюминий в резиново-тряпчаной изоляции вечен.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вітаю!

Є у мене маленька проблемочка...

Здрасьте и Вам! )))

Не така вже і маленька ця проблємка....

1. Обязательно, коль снимаете щиток, замените вводной кабель. 3х6 - самое оно.

2. Если, ну так уже случилось, что нужно соединить люминий и нету опрессовки - винтовые клеммы Вам в помощь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если речь идет о реконструкции проводки, то этот "кабель" нужно менять.

Ні. Лише продовження

 

Добавлено через 5 минут

Все считают что совецкий алюминий в резиново-тряпчаной изоляции вечен.

Все залежить ввід струму, який буде протікати в цьому кабелі.

Ця стара проводка залишається лише на освітлення. І так - замінювати її не бачу сенсу, як мінімум з трьох причин: 1. Бруд, порох, і безлад по всій квартирі від штроблення; 2. Ізоляція ПВХ навряд чи вже "вимирає" -- ПЗВ не спрацьовував ще ніразу; 3. Витрати часу і грошей.

 

Добавлено через 4 минуты

.

1. Обязательно, коль снимаете щиток, замените вводной кабель. 3х6 - самое оно.

2. Если, ну так уже случилось, что нужно соединить люминий и нету опрессовки - винтовые клеммы Вам в помощь.

1. Ввід зроблено міддю 3х6 кв.мм, розетки -- 2,5 кв.мм, електрообігрів -- 1,5 кв.мм.

2. Доступу для подальшого огляду не буде, тому треба щоб "назавжди".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Ввід зроблено міддю 3х6 кв.мм, розетки -- 2,5 кв.мм, електрообігрів -- 1,5 кв.мм.

2. Доступу для подальшого огляду не буде, тому треба щоб "назавжди".

1 - :flag1:

2 - Тоді опресовка з термоусадкою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 -

2 - Тоді опресовка з термоусадкою.

щодо опресовки... кабелі вставляються в гільзу впритул чи накладаючи один на одний? І щось я в продажу алюмінієвих гільз не бачу малих діаметрів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

щодо опресовки... кабелі вставляються в гільзу впритул чи накладаючи один на одний? І щось я в продажу алюмінієвих гільз не бачу малих діаметрів.

таку "мілюзгу" краще в пучок. якщо є трохи просвіт, добийте проволокою такого ж діаметру.

пи-си: як для себе, я би й ВАГО не цурався і не переймався.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

щодо опресовки... кабелі вставляються в гільзу впритул чи накладаючи один на одний? І щось я в продажу алюмінієвих гільз не бачу малих діаметрів.

 

Хоча б тут - termofit.com.ua/produkcziya/nakonechniki-i-gilzyi/gilzyi/gil-za-soedinitel-naya-alyuminievaya-ga/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пи-си: як для себе, я би й ВАГО не цурався і не переймався.

це якщо доступ буде, тоді питань не виникало б щодо WAGO, тим більше, що я ними активно користуюся.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І щось я в продажу алюмінієвих гільз не бачу малих діаметрів.

У Вас вводной кабль алюминий 2,5 ?

 

Добавлено через 1 минуту

це якщо доступ буде,

в месте соединения наверное не лишним будет предусмотреть распред коробку, а не тупо замазать и похоронить в стене

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У Вас вводной кабль алюминий 2,5 ?

1. Ввід зроблено міддю 3х6 кв.мм, розетки -- 2,5 кв.мм, електрообігрів -- 1,5 кв.мм.

в месте соединения наверное не лишним будет предусмотреть распред коробку, а не тупо замазать и похоронить в стене

Значить, ви не уявляєте, як раніше будували ніші і встановлювали лічильники. Яким чудом туди коробку впихнути?

 

P.S. Замість чорної плити буде щиток. За цією плитою огризки алюмінію, які треба подовжити, щоб нормально завести у щиток.

PB110014.thumb.jpg.9eb966fc2e68310a9ce0a7a9d463c7a2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы же "это" все равно будете демонтировать, чтобы всунуть щиток.Расшейте алюминий до удобоваримого состояния и будет вам чудо...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ізоляція ПВХ навряд чи вже "вимирає" -- ПЗВ не спрацьовував ще ніразу; .

 

Какие у вас УЗО на фото со счетчиком красивые, я распечатаю и над кроватью повешу, чтобы перед сном любоваться, а вот когда вы начнете огрызки алюминия опрессовывать вот тогда вы и узнаете что такое изменение кристалической структуры алюминия, после 15 лет эксплуатации. Ну да че я буду вам советовать, вы лучше нас всех знаете. Да и ПЗВ у вас не срабатывает.... :D

Пы.Сы - да и как может сработать то, чего нет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какие у вас УЗО на фото со счетчиком красивые...

Перепрошую, фото 2015 року. просто під рукою не було інших, щоб показати дописувачу нішу, де електролічильник.

І так, сарказм я зацінив.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ИМХО: самый нейтральный вариант - отдельно распаячную коробочку вмуровать с соединением. Сверху зашпаклюете и забудете о её существовании. А в случае чего будет у вас доступ к месту соединения.

 

А вообще, посмотрите куда уходит алюминий в штукатурке. В ту сторону и сместите будущий щиток, получите достаточный запас. Это как второй вариант.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вообще, посмотрите куда уходит алюминий в штукатурке. В ту сторону и сместите будущий щиток, получите достаточный запас. Это как второй вариант.

Усі процедури будуть можливі лише після демонтажу лічильника. Тому запитав поради, щоб підготуватися і уникнути непотрібних форс-мажорних обставин
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Усі процедури будуть можливі лише після демонтажу лічильника. Тому запитав поради, щоб підготуватися і уникнути непотрібних форс-мажорних обставин

Да всё элементарно. Провода уходят вверх- значит расковыриваете штукатурку и смещаете щиток вверх. В любую другую сторону аналогично. Всё равно вам не избежать грязных и пыльных работ. А внтури самого щита можно применить проходные клеммы на дин-рейку если запасы алюминиевого кабеля маловаты.

axiomplus.com.ua/klemmniki/?tip_klemmnoj_kolodki=3319&tip_ustroystva_klemmnika=10313

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пы.Сы - да и как может сработать то, чего нет?

Ситуація наступна. мова йде про нішу, що зліва на фото. Якщо вдасться помістити десь коробку, то і штукувати буде простіше тими ж WAGO. Час покаже.

IMG_20200212_215754.thumb.jpg.8082ccffae6f7845a82b80cf721ea2ff.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може виявитися, що після демонтажу плити "огризки" кабеля пролазять в щиток, тоді взагалі питання спрощується, бо буде візуальний контроль і доступ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може виявитися, що після демонтажу плити "огризки" кабеля пролазять в щиток, тоді взагалі питання спрощується, бо буде візуальний контроль і доступ

 

Начало 2(!) страницы...:Yahoo!:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Pazan, я применял ad hoc самодельные алюминиевые гильзы по размерам ГМ'ки.

ГАМ на сечение 2,5мм² - это уже "дикий племенной электромонтаж". Пробовать можно, но как правило херня получается.

Можно шайба/болт и залить компаундом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...