Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Законность начисления за установку общедомового счетчика тепла для квартир с автономк

semengv

Рекомендовані повідомлення

Картина маслом. Называется приехали! Имеется дом многоквартирный из 16 квартир в 3 этажа. 8 квартир на автономном отоплении законно еще с 2000-2005 года. При установке в моей квартире автономки я лично ходила предлагала оставшимся присоединиться. (У нас есть возможность в подвале сделать котельную - там раньше было печное отопление). Все отказались.

В прошлом году оставшиеся установили счетчик на тепло на свои квартиры.

И как я теперь узнаю - всем автономщикам выставляют счет на оплату этого счетчика!!! Мне не много-ни мало - 500 грв. Это будет в течении года вроде. Ну моему возмущению (и не только моему) нет конечно предела.

Прошу помощи консультативной - насколько правомерно и где читать - смотреть. Письмо уже писали - получили отписку. Скан позже скину.

Автономку многие сделали по той причине, что в доме было холодно - центральное отопление не обеспечивало нормальной температуры. У меня в квартире в 2002 году было 14-16 градусов. Даже где-то акты есть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прошу помощи консультативной - насколько правомерно и где читать - смотреть. Письмо уже писали - получили отписку. Скан позже скину.

Ну так ті, хто вам рахунки виставляє і повинні вказати підставу на якій з вас гроші хочуть брати - у вас воно на те й автономне що окреме, якщо документи в порядку брати за тепло не повинні.

Але якщо у вас газовий лічильник заживлений через загальнобудинковий то тут можуть бути варіанти

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На Ваше звернення з приводу відшкодування витрат за встановлення вузла

комерційного обліку теплової енергії за рахунок АТ «Криворізька

теплоцентраль» (далі-Товариство), повідомляємо наступне.

На виконання вимог Закону України «Про комерційний облік теплової

енергії та водопостачання» (далі-Закон), АТ «Криворізька теплоцентраль»

проводяться регламентні роботи з підготовки до встановлення вузлів

комерційного обліку теплової енергії на будівлі, що знаходяться на

обслуговуванні у Товариства, та на яких на день набирання чинності

Закону їх не було встановлено.

При цьому, на вимоги Закону витрати на оснащення будівлі вузлами

комерційного обліку, здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, а

також витрати на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку

відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг, а також

власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними

системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі,

шляхом сплати виконавцеві відповідної послуги внесків за встановлення,

обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Також, слід зазначити, що для будівлі, де налічуються два та більше

споживачів, внески за встановлення вузлів комерційного обліку

розподіляються пропорційно до кількості приміщень.

Розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначається

окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п’ять років

або на інший строк за згодою сторін.

 

Добавлено через 4 минуты

Общедомового счетчика газа нет. Это тот ответ на наше обращение.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас нет обогрева мест общего пользования. Батарей в подъездах нет. Стояки по требованию теплосетей при установке автономки утеплены и вмурованы в стены.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас нет обогрева мест общего пользования. Батарей в подъездах нет. Стояки по требованию теплосетей при установке автономки утеплены и вмурованы в стены.

 

Чи є у Вас договірні відносини з криворіжтеплоцентраль?

 

На рахунок власної котельні. Є одна проблемка. Навіть 2. По-перше Вас можуть зобов'язати забезпечувати цілодобове чергування теплотехніка (а це десь 4 людини на зп і з сертифікатом що він володіє знаннями у газовому обладнанні) . А друге - це перед початком опалювального сезону отримати у нафтогазу ліміт газопостачання на сезон. В минулі роки про це у новинах постійно перед опалювальним сезоном нагнітали щоб швидше розрахувалися з боргами за тепло

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас нет обогрева мест общего пользования. Батарей в подъездах нет. Стояки по требованию теплосетей при установке автономки утеплены и вмурованы в стены.

Есть еще много разных условно теплых мест.

обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення - втрати теплової енергії у трубопроводах та в обладнанні внутрішньобудинкової системи опалення поза межами опалюваних приміщень, опалюваних МЗК та допоміжних приміщень, а також обсяг теплової енергії від транзитних ділянок трубопроводів цієї системи, що надходить у приміщення з індивідуальним опаленням та приміщення, у якому комунальна послуга з постачання теплової енергії не надається;

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При цьому, на вимоги Закону витрати на оснащення будівлі вузлами

Ось тут має бути конкретно вказано якого Закону, пункти статті

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть еще много разных условно теплых мест.

ИНтересно каких? Дом на два подъезда, счетчик натепло стоит сразу на входе за колодцем и от него всего ДВА! стояка - по одному на подъезд. В самих подъездах ни батарей, ни труб. На транзитные стояки - кто не утеплил - они начисляют. Это их требование было - я утеплила. До этого не начисляли. Дополнительных помещений у нас нет. 16 квартир и все.

 

Добавлено через 5 минут

Чи є у Вас договірні відносини з криворіжтеплоцентраль?

Нет договорных отношений. При оформлении автономки сама все выбегала и все оформила. Есть акт снятия нагрузки и пр. бумажки.

За котельную уже сейчас речь не идет. из 16 кв. - в 7 автономка. На данный момент не актуально. Предлагалось когда мерзли все.

Получается государство нас очередной раз мордой макнуло ...

Когда у меня было 12-14 градусов и они не чего не делали - все нормально было. Я в кредиты влезла, установила, все счетчики есть. Даже сейчас экономить стараемся - и на тебе. Должна платить за установку счетчика и его обслуживание.

За 5 лет получается 30000 грв. Офигеть!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Нет договорных отношений. При оформлении автономки сама все выбегала и все оформила. Есть акт снятия нагрузки и пр. бумажки.

За котельную уже сейчас речь не идет. из 16 кв. - в 7 автономка. На данный момент не актуально. Предлагалось когда мерзли все.

Получается государство нас очередной раз мордой макнуло ...

Когда у меня было 12-14 градусов и они не чего не делали - все нормально было. Я в кредиты влезла, установила, все счетчики есть. Даже сейчас экономить стараемся - и на тебе. Должна платить за установку счетчика и его обслуживание.

За 5 лет получается 30000 грв. Офигеть!

 

Як нема договору, то цю послугу не можуть нав'язати і зобов'язати за неї сплачувати. Це те саме що виставити теплоенерго без договору зустрічний рахунок за охорону їхніх труб що проходять через Вашу квартиру. Але в розмірі 1000 грн у місяць , і в суді піти на мирову, що кожний платить щомісяця по 500 грн, або ніхто нікому не винен.

У всіх висотках є ліфти, але чомусь жителям перших поверхів не включають у квартплату їх утримання. З Вашим теплолічильником аналогічно

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут потрібен коментар профільного юриста пункту статті, бо в ньому конкретно вказано, що власники з автономн опал повинні платити за лічильник.

Очевидно загальний лічильник і індивідуальні мають бути якимсь чином пов’язані, типу розкидати втрати. Але ж тут абсолютно різні окремі системи

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось по ходу цей закон ips.ligazakon.net/document/T172119?an=44

Ст.3 п.6

:pardon:

5. Встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії, приладів - розподілювачів теплової енергії у квартирах, інших житлових і нежитлових приміщеннях, які на законних підставах від'єднані від відповідних централізованих систем опалення та/або гарячого водопостачання, не обов'язкове
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да нужна консультация узкого специалиста. Закон прочла - сидела всю ночь. Такое впечатление, что подписывают законы не читая.

Суть в том, что кто-то один из 16 квартир подписал акт ввода в эксплуатацию (по крайней мере так было сказано).

Самое интересное, что счетчик должен был быть поставлен бесплатно, за счет горисполкома. Даже видеосюжет в местных новостях по телеку показывали. Договоров ни у кого нет с автономщиков. За 2 месяца никто ничего не согласовывал. С теплосети пришли тетки, попросили показать транзитные стояки - показала. У меня их не видно, стена не теплая, трубы одеты в 2 слоя мерилона. Дом сталинка, квартиры большие, кто мог ушел в свободное плавание.

Получается за 5 лет сумма приличная. При этом свою систему отопления я должна обслуживать сама. Кроме того согласно закона должна всю оставшуюся жизнь платить за обслуживание этого счетчика. Неправильно.

 

Добавлено через 5 минут

Очевидно загальний лічильник і індивідуальні мають бути якимсь чином пов’язані, типу розкидати втрати.

В том то и дело: с автономкой нет индивидуального счетчика тепла. Просто счетчик на газ и котел двухконтурный.

 

Самое интресное, что по счетчикам на гор. и хол воду нас ожидает то же самое. Только там еще есть время для установки - до 22 года. Далее если в доме кто-то не установил их, устанавливается общедомовой и все идет тем же путем - раскидывают на всех стоимость установки и дальнейшее обслуживание. Ну и расчет за воду будет очень интересным.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так по воді хоч логіка є - щоб сокамерники тихцем не крали, а опалення як його вкрасти, навіть зі стояка багато не знімеш.

Якщо не буде чітких коментарів від законодавця то поставить крапку лише суд, і не міський - хоча з нього можна починати :unknown:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прочтите свои ТУ на установку АО - там в конце должно быть о вашем участии в установке и обслуживании общедомовых приборов учета. У наших автономщиков есть, но они утаивают и увиливают.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А який стосунок автономщики мають до загальнобудинкових лічильників?

І чому вони мають брати участь у тому, послугами чого не користуються, а фактично оплачують за когось

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А який стосунок автономщики мають до загальнобудинкових лічильників?

І чому вони мають брати участь у тому, послугами чого не користуються, а фактично оплачують за когось

Никакого. Ну и я о том. Формулировка - типа мы совладельцы дома , а счетчики общедомовые - часть нашего имущества. Это я так поняла.

 

Добавлено через 5 минут

Прочтите свои ТУ на установку АО - там в конце должно быть о вашем участии в установке и обслуживании общедомовых приборов учета. У наших автономщиков есть, но они утаивают и увиливают.

Так нет у нас ТУ. Вся автономка в 8 квартирах делалась до 2005 года . Мы писали заявление в горисполком, было решение горсовета, проект в криворожгазе, пуск котла, и только потом в криворожцентрали - писали им заявление и они выставляли письмо (там не написано , что это ТУ) с требованием выполнить то и то.

Основные требования: сделать стояки транзитом без изменения системы отопления (т.е. не перемещая их, а утопив в стену), и утеплить; составить акт снятия нагрузки и акт по стоякам. Все. после этого счет лицевой закрывался и договор расторнался. У нас так.

Тогда даже на воду счетчиков ни у кого не было. Их ставили как раз когда делали автономку. Я лично все сразу и поставила.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Формулировка - типа мы совладельцы дома

Потребує деталізації - у вашій власності крім площі квартири ще щось з будинку є? Якщо немає то на чиєму балансі залишок

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В цьому пункті мова про місце встановлення - навряд чи буде корисним

 

 

Співвласник будівлі але не користувач комунальною послугою.

послуги повинен містити, зокрема, таку інформацію:

 

1) найменування та платіжні реквізити виконавця комунальної послуги

 

2) адресна інформація, найменування або прізвище, ім'я та по батькові споживача, або абонентський номер споживача, визначений договором про надання комунальної послуги, який дає згоду ідентифікувати споживача виконавцю або іншій особі, що здійснює розподіл обсягів комунальних послуг;

 

Чому вирішили що потрібно 5 років робити внески за цей лічильник на суму 30000грн з квартири? Пошук в гуглі каже що це середня вартість по країні на встановлення загальнодомового лічильника domik.ua/novosti/appleNewsPage-248066.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В прошлом году оставшиеся установили счетчик на тепло на свои квартиры.

И как я теперь узнаю - всем автономщикам выставляют счет на оплату этого счетчика!!!

 

Скажите, а Вы этот счет на оплату видели или он есть в Новакоме? Я тоже с автономкой с 2004 года и тоже в нашем доме поставили теплосчетчик, уже два или три года и подобной ситуации не было. Периодически правда кидают в почтовый ящик бумажки , что они должны проверить транзиты, но я не обращаю на это внимания.

Может Вы рано паникуете и надо просто перестать с представителями Теплоцентрали общаться , потому ,что законных оснований попасть к Вам в квартиру у них нет и тем более выставлять какие выдуманные счета7

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Никакого. Ну и я о том. Формулировка - типа мы совладельцы дома , а счетчики общедомовые - часть нашего имущества. Это я так поняла.

 

вы поняли правильно

вы будете платить в том числе за поверку и ремонт этого счетчика.

 

Добавлено через 2 минуты

А який стосунок автономщики мають до загальнобудинкових лічильників?

 

а какое отношение имеет житель первого этажа к крыше дома? общее имущество

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а какое отношение имеет житель первого этажа к крыше дома? общее имущество

Поганий приклад, дах - конструктивний елемент будівлі, без нього затопить і перший поверх.

Загальнобудинковий лічильник до автономців не має ніякого стосунку, від слова зовсім - викиньте і вони не помітять ні зараз ні в майбутньому - це майно тих, хто ним користується

 

Добавлено через 3 минуты

вы поняли правильно

вы будете платить в том числе за поверку и ремонт этого счетчика.

І все? Я б не платив, не бачу підстав.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І все? Я б не платив, не бачу підстав.

Это и понятно- соседи оплатят..

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2119-19#Text

 

Добавлено через 1 час 37 минут

Получается государство нас очередной раз мордой макнуло ...

Не сейчас, а раньше... Приватизацию помните? Это следствие...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...