Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вибір утеплювача для панельного будинку - захист стін від нагріву сонцем

Dzhmil

Рекомендовані повідомлення

добрий день! 
постало питання в утепленні стін панельного будинку.
фронт робіт - 2 лоджії із навісними з/б панелями 0,1 і кімната - стіна 0,35 м керамзитобетон.

в принципі, стоїть задача не так утеплення, а, більше, захисту від нагрівання стін сонцем влітку. з огляду на велику інерційність, прогріті наскрізь за день стіни холонуть до самого ранку, при цьому нагріваючи повітря у квартирі до 26-28 (і більше) градусів навіть уночі, коли на вулиці уже комфортна температура. на лоджії після заходу сонця за рахунок гарячих стін тримається градусів 30-33, тобто нормально  провітрити суміжну кімнату неможливо.

як додаткова опція  - розраховую, що після утеплення взимку температура на лоджії буде триматися вище 0 (або десь поруч).

хочу утеплитися базальтовою ватою 50/135.питання до знаючих людей - чи вистачить такого шару для вирішення зазначеної проблеми? чи можуть бути якісь нюанси? може, порадите щось толковіше?

звичайно ж, маю на увазі зовнішнє утеплення.

дякую!

 

 

Змінено користувачем Dzhmil
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • Dzhmil змінив заголовок на Вибір утеплювача для панельного будинку - захист стін від нагріву сонцем
  • 2 тижні потому...
04.10.2021 в 09:16, PROFITEC сказав:

Якби фотографії доклали, легше було б відповісти на Ваші питання?

Фото приклав, обвів фронт для прикладу, сама квартира на 15 поверсі.

спілкувався із підрядниками - усі відповіли, що мінвата не варіант, бо а)фасад лоджії не витримає того навантаження

б) не працюють із ватою на висоті

 

якщо дійсно так - питання все те ж. Си вистачить від для моїх цілей ппс/еппс 50?

 

знову ж таки, отримав різнопланові відгуки про «дихання» залізобетонних стін, і що різниці в ппс і еппс в даному випадку не буде ніякої.

Із суб‘єктивної точки зору схиляюся до еппс,як на мене то він технологічніший від пінопласту

 

друге питання, чому відразу хотів мінвату - із міркувань більшої, як на мене, пожежної безпеки. як взагалі вз цим справи у пінопластів, виконаних  по  технології «мокрого фасаду»?

також питання по пароізоляції лоджій. планів опалювати лоджії нема. Чи є необхідність заморочуватися із пароізоляційним шаром у додачу до пінопласту?

 

дякую

 

 

 

94E8A578-5E01-43BB-BA95-41C038AE0025.jpeg

Змінено користувачем Dzhmil
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.09.2021 в 11:00, Dzhmil сказал:

чи можуть бути якісь нюанси?

Найбільш ймовірно, Ви зможете вирішити ваше питання частково. Стіни будуть нагріватись менше, але Вас будуть підігрівати нижні сусіди, і їх підігріті стіни, і прохолода у вас за вікнами буде тільки тоді, коли охолонуть стіни нижніх поверхів. З огляду на це є два напрямки:
Запропонувати утеплення сусідам зверху і знизу.
Поставити кондиціонер(и) (якщо їх немає).

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.09.2021 в 11:00, Dzhmil сказал:

нормально  провітрити суміжну кімнату неможливо

Если везде вокруг вас +30, то как не утепляйтесь, а у вас тоже будет +30, потому только кондиционер может решить эту задачу. Но без утепления он не справится со всеми гарячими поверхностями. Днем проветривать бесполезно, потому как все тепло от стен поднимается вверх и попадает в вашу вентиляцию, значит проветривать есть смысл только где-то в 3-7 часов утра. Если все три условия выполнимы, то возможно что-то и выйдет, но лично я  так терпел лет 10 и в квартиру ни копейки не вкладывал, переехать в дом всегда будет лучше

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кондиціонер заплановано однозначно:) я згоден на «скізь +30 і в мене +30», але не на «на вулиці х, а в мене х+5». якщо утеплення знизить макс тепмературу літом у квартирі градусів на 3-4(?), шляхом зменшення середньозваженої на площу тепмератури стін (все ж сподіваюся, що градієнт розповсюдження тепла від стін сусідів буде відносно локальним) - це вже успіх, і можна очікувати зменшення часу використання кондея разів у 1,5-2.

кондиціонери я люблю, але ж не настільки, щоб він маслав із 6 вечора до 4 ранку

переїхати в будинок - завжди гарна ідея) але зараз маємо те, що маємо

 

Змінено користувачем Dzhmil
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мав квартиру на Оболоні в подібному будинку на героїв Дніпра. Південна сторона була, утеплив практично як ви показали. Без кондиціонера на 4-5 градусів стало менше в два наступних літа, та й зимою стіна була менш холодна(в мене ще гірше було- зовнішні стіни) Відповідно тому я був задоволений . Ефект буде більший якщо з сусідами скооперуєтесь(принаймі зверху та нижче). Кондиціонер менше буде споживати)) бо все рівно без нього не обійтися) 

Але згоден що це треба комплексно робити з усіма сусідами і буде фантастичний ефект, але якщо ні- робіть і матимете ефект і так. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15.10.2021 в 10:35, yty1973 сказав:

Мав квартиру на Оболоні в подібному будинку на героїв Дніпра. Південна сторона була, утеплив практично як ви показали. Без кондиціонера на 4-5 градусів стало менше в два наступних літа, та й зимою стіна була менш холодна(в мене ще гірше було- зовнішні стіни) Відповідно тому я був задоволений .

Дякую за розгорнуту відповідь!

із сусідами поговоримо

скажіть, утеплювач використовували 50 чи 100?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.10.2021 в 00:32, Dzhmil сказал:

знову ж таки, отримав різнопланові відгуки про «дихання» залізобетонних стін, і що різниці в ппс і еппс в даному випадку не буде ніякої.

Для стен применяют ПСБ, у него хоть какая-то паропроницаемость есть. Ну и ПСБ есть варианты Г1 в плане горючести. (Что лучше чем Г2-4 у Эппс).

У ПСБ (против Эппс ) чуть хуже теплозащита, но не на столько чтобы обращать на это внимание.

Никакая пароизоляция в данном случае не нужна, это немного из другой оперы.

Толщина, понятно что 100 мм лучше чем 50 мм... Но не на столько на сколько 50 мм лучше чем ничего :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.10.2021 в 00:32, Dzhmil сказал:

також питання по пароізоляції лоджій. планів опалювати лоджії нема. Чи є необхідність заморочуватися із пароізоляційним шаром у додачу до пінопласту?

Пароизоляцию применяют изнутри помещения, чтобы пар не попадал и не конденсировался в утеплителе. Это нужно в домах сделанных по каркасной технологии. Где из стены только слой гипса и сразу же ним минвата. Кирпичные и бетонные стены сами по себе не особо пар пропускают. Так что в этом случае пароизоляция не нужна. И тем более она не нужна снаружи. С наружи как раз нужно применять паропроницаемый материал, чтобы та влага что есть в стене всё-таки уходила. ПСБ довольно дырявый, и через него пар выходит. А ЭППС плотный, через него влага практически не уходит.

 

Итого, при утеплении снаружи лучше ПСБ, при утеплении изнутри лучше ЭППС, но лучше так не делать, лучше утеплять снаружи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...