Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя новая попытка с новой топкой G&S 42*60+

МакДо

Рекомендовані повідомлення

Добрый день, форум.

Избавился я от своего предыдущего камина, теперь он греет дом тестя. А тесть избавился от открытого камина и проблемы вылета тепла в трубу. Дом не такой тёплый(как мой) и 2-этажный, поэтому проблемы перегрева воздуха вообще не наблюдается. Все всем довольны. В доме тестя появился каминный дух))).

Но свой дом без камина не представляю. Поэтому после длительных раздумий и консультаций решил попробовать что-то новенькое и выбрал топку отечественного производителя G&S 42*60+.
Вчера привёз домой топку и 30 плит шамотека. Качеством конструкции топки и материалов положительно удивлён. Все красиво. Очень тихо регулируется подача воздуха. В общем - всем доволен. Вот только нюанс - топка пришла с отколотым уголком у одной из плит футеровки. А в листочке с гарантией написано, что это не гарантийный случай - повреждения во время доставки.

95EAFF55-B164-48CC-87C7-2A613C191F9A.jpeg

C8235016-264C-4D3F-BF88-165D8D218675.jpeg

6152DBE0-D21F-4288-9CB1-A90DF99B5920.jpeg

159FD63C-7664-435E-95D5-C32176B3FB40.jpeg

1C614B20-05D0-44B0-B607-EFD4FDC56106.jpeg

8A25FE90-74CD-4824-82DF-9D7D4E062923.jpeg

BD3BAC4B-CE62-4921-B5D8-BC0C4CCE0F09.jpeg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Значит, начинаю повествование о монтаже топки и облицовки. 
Все расчеты и работы будут проводиться под руководством уважаемого мною печника @usanin_n. Николай будет руководить монтажом, таким уже привычным за ковидные будни словом, online.

И это «шефство» уже дало свои плоды - дымоход(сэндвич), который у меня остался после нордпейса забракован. Дело в том, что дымоход для нордпейса, несколько лет назад, заказал у местного жестянщика. Он клялся что сталь очень качественная, марки 420, что много кислото-устойчивее 321ой. Но вот, при проектировании дымохода, вместе с Николаем, я узнал, что эта сталь не подходит для дымохода из-за неустойчивости к кислотам. Подтверждением этого стала просьба Николая сфотографировать внутренность трубы, которую я закупорил не осматривая. На внутренних стенках трубы я обнаружил рыжий налёт, затем хорошо протер участок трубы влажными салфетками. И я неприятно удивился. Никогда больше не поверю человеку, который при утверждении какой либо информации прикрывается верой в б-га… (Мол надёжный дымоход, я же в церковь хожу, можете мне верить, дымоход не прогорит).

Николай заподозрил неладное после осмотра общей фотографии дымохода. Он заметил шов сгиба метала. Т.е. труба не сварена, а загнута в замок, что свойственно для стали 400й серии.

И на самом деле я теперь вообще не знаю, что там за сталь.

Под замену 3 с копейками метра дымохода. 

E1CB97B5-B75F-4B03-A4B1-A9B47B04DC1E.jpeg

80036354-906B-4B4B-B515-EB30C083CC06.jpeg

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, МакДо сказал:

Он клялся что сталь очень качественная, марки 420, что много кислото-устойчивее 321ой. Но вот, при проектировании дымохода, вместе с Николаем, я узнал, что эта сталь не подходит для дымохода из-за неустойчивости к кислотам.

 

Простите...Но как можно было доверять свою безопасность словам "мамой клянусь" .Непонятно вообще, как при покупке дорогой топки можно было заказывать самопал у жестянщика, который судя по вальцованному шву, только трубы с оцинковки для слива делал. Да и есть же элементарно гугл посмотреть химсостав стали и увидеть, что 420 по сравнению с 321 с меньшим хромом, без никеля и титана.. Вопросы это уже не к Вам, а для других читающих тему, на будущее.

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, vsv-avto сказал:

Простите...Но как можно было доверять свою безопасность словам "мамой клянусь" .Непонятно вообще, как при покупке дорогой топки можно было заказывать самопал у жестянщика, который судя по вальцованному шву, только трубы с оцинковки для слива делал. Да и есть же элементарно гугл посмотреть химсостав стали и увидеть, что 420 по сравнению с 321 с меньшим хромом, без никеля и титана.. Вопросы это уже не к Вам, а для других читающих тему, на будущее.

Так вышло. С Вентустрием не получилось сработать. Я вам больше скажу - у меня труба его же производства установлена на ТТ котел. Правда там первые три метра железяка 3мм. В тот дымоход я вообще заглянуть не могу, т.к. он метров 7 длинной и место соединения железа и 420ой спрятано в шахте санузла, которая давно обложена плиткой.

Тут лучше написать - хорошо, что нордпейс имел избыточную мощность и не вписывался в общий интерьер своей панорамой…

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Наконец-то приехал дымоход. Основную «трассу» заказал у Вентустрия. 321 сталь 1,0мм в оцинковке(180/250), т.к. дымоход проходить по улице не будет. Окончание дымохода и антиконденсационный переход заказывал в Лира-лтд. Спасибо @usanin_n за помощь в подборе комплектующих дымохода и заказе переходника по чертежу. От топки до тройника 45” будет чёрная труба и разборное колено Darco.

ECEB800A-3D16-475D-92A2-74CB53D3B590.jpeg

A9886D8D-B16B-4366-A34E-5EC52BF75684.jpeg

C3B65974-502C-403E-A017-56C04651EC37.jpeg

4DF5DB9F-F0EF-4C1F-B98D-23AE5F8B831A.jpeg

EEF8E753-F364-4270-8E02-ED296E0567D4.jpeg

0FD17555-8CBE-4FD3-BBF7-3BC2DF5ED83C.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Продолжаю отчёт. Подвод воздуха к топке будет осуществляться с потолка подвала. В подвале (кубатурой около 250м) круглогодично +15.

Т.к. по всему дому разложена труба тёплого пола, бить отверстие в полу посчитал рисковым занятием. Поэтому прикинув приблизительную «позу» топки в будущем начал ювелирную работу: в 150мм перестенке была выбрана «штроба» глубиной 110-120мм и шириной 120мм. 

91B60BFC-9053-44AC-B4DD-115B6AC90457.thumb.jpeg.66eb41331873c495a8219618ecc5fc0e.jpeg
42848AAB-B25C-467D-8B87-8D63A5E81437.thumb.jpeg.9c984e60dc077876768cf26970c07942.jpeg

Несколько часов со сверлом, стамеской и молотком. Чувствовал себя скульптором, боясь пробить стену насквозь.

Далее с помощью перфоратора, лома и кучи пыли была пробита плита перекрытия. Но попали на ребро с арматурой. В итоге вышли из ситуации без проблем. В гофру была добавлена дроссельная герметичная заслонка Дарко.

00CD55DD-12F7-41A3-B2D7-0F3DD6B838A5.thumb.jpeg.31d053fd1fcaf016953b940809b96075.jpeg1B8B15C1-2B50-4772-A933-4245010F6A9A.thumb.jpeg.4a15da74989b874455a7860a47e50721.jpeg

FA89FB27-186E-4B78-9C95-99DCAA8213CF.jpeg

Далее по плану запенить гофру в плите и перестенке и закрыть это все(всю стену за топкой) недавно-приобретёнными листами суперизола. А уж потом долгожданный процесс возведения облицовки топки, который так ждут 30 плит шамотека.

Змінено користувачем МакДо
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...
1 годину тому, newbee2020 сказав:

имхо, хоть подача по идее не греется, я бы вместо пены мин ваты напихал.

Я спочатку мав сумнів щодо цього, але:
1. Внизу взагалі не гріється

2. Запінена гофра щільно закрита суперізолом так, що стирчить лише гофра.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Значить, текст:

Камін і все-все до нього я придбав до того, як русня вирішила масово удобрювати землі України. 05.03 я вивіз сім‘ю за кордон, так як арту було чути все краще.

12.03 повернувся я додому і думаю: зараз сюди як зайдуть то і камін, і плити, і димар погрузять і відправлять додому свинособакам разом з унітазом і ТВ. Потім глянув на топку і подумав: хрін вам, а не просто так забрати весь комплект для монтажу. Зв‘язався з каменярем, що з радістю погодився на хоч якусь роботу і погнали. За стіною вибухи, чути як гатять Макарів, Бучу та інші постраждалі міста. А ми складаємо камін. Лякала лише зупинка процесу через брак матеріалу. Але знову дякую @usanin_n за чудову консультацію(навіть у березні) і якісний розрахунок матеріалів.

Плити клали на клей КМ-17. Клали по 2-3 ряди на добу. Одна з плит виявилась лопнутою, через мою недбалість при підготовці місця для кладки. І так пощастило, що саме в цій плиті вирізали отвір під решітки. Але байдуже, клею кидиць та й годі. За рекомендацією технагляду у зовнішніх кутах клали вертикально бруски з цих же плит, розміром 40х40х300 для надання простірної жорсткості всій конструкції. Уся задня стінка та стеля камери вкрита суперізолом. Ревізію димоходу виконав за допомогою отвору у задній стіні, за стіною коридорчик.

Решітки замовляв у Комінвент, що у гостомелі, ще до початку війни. Нижня звичайна, верхні з жалюзі.

Штукатурити збираюсь ближче до осіні, або після перемоги. Ще не вирішили.

Враження від роботи цієї топки в цьому облицюванні просто кайфові. Хочу сильно гріти приміщення - відкрив решітки. Хочу м’якого і помірного тепла з акамуляцією - закрив решітки. Нарешті я можу топити камін, насолоджуватися вогнем і не страждати від спеки, не відкривати вікна) Нагрівав шамотек до 72 градусів точно. Нічого не відпало. Замірів типу того, як довго і з якою геометричною кривою стине облицювання - не проводив, лягав спати. На ранок ще відчувається легеньке тепло каменю. З кінця березня камін був єдиним джерелом опалення будинку.
Топка бімба - досі відчуваю ту якість, відкриваючи двері. Чисте скло працює, шамот самоочищається. Дуже зайшла холодна ручка. Рукавичкою з комплекту так і не скористався.

Важіль дросельної заслінки вивів на стіну.

Ніби нічого не забув.

 

505F4A98-7E88-4342-AA32-610669022F86.jpeg

46E462F1-900E-4F93-A158-2032424BC63C.jpeg

  • Лайк 10
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Підкажіть будь ласка,  ви все встановлювали на готову підлогу, а чи був у вас спеціально запланований "п'ятачок" під камін без утеплювача, чи під плиткою і стяжкою є пінопласт?

Бо вага всього каміну досить суттєва

Змінено користувачем PPA
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, PPA сказав:

Підкажіть будь ласка,  ви все встановлювали на готову підлогу, а чи був у вас спеціально запланований "п'ятачок" під камін без утеплювача, чи під плиткою і стяжкою є пінопласт?

Бо вага всього каміну досить суттєва

Під топкою та ж тепла підлога, що й по всьому дому. На плитах пустотках 5см щільного пінопласту, на ньому 5-6см стяжки і керамограніт. Вага суттєва, але роззосереджена.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Я навіть в минулій темі Вам  казав, щоб не було перетопу (це із свого досвіду) зробіть теплоємкий короб із шамоту. Так тепер Ви взяли і віддали супер-чудову топку нордпейс і зробили той самий короб із шамоту (шило на мило). Але то таке, що зробили то зробили. Жалко гроші на вітер. Але хоч тестя порадували.))))) Я думаю він буде задоволений)))) 

Тепла  Вам в хату !

 

Змінено користувачем -enjoy-
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, @-enjoy-, за «пораду». В минулій темі я багато чого зрозумів. Зрозумів і про порятунок шамотом. І багато написав про причину заміни топки. І то не така вже супер топка, особливо, коли під час горіння, дружина готує на плиті. Витяжка витягувала дим прямо через отвори подачі повітря на скло. Не надто кайфово. Можливо, то через надто герметичний контур будинку. Але то відбувалось навіть при відкритому, на гарне провітрювання, вікні, що за 1,5 метра від витяжки. То її перший мінус. Потім йде об’єм камери горіння, тобто потужність. Вона була реально потужною. А далі - форма виконання топки. За кілька років життя у новобудові народилась константа - все має мати прямокутну форму. Тобто інтер’єр. Це справа смаку, не ображайтесь. Придбав я ту топку через читання міши_к, гарно він її облизував. 
Тестю вона дуже подобається, він дуже вдячний і кайфує від цього дива горіння, після величезного відкритого каміну, що не грів нічого. Він її обклав шамотною цеглою в 60мм, яка під час роботи топки ледь тепла. Це мене могло врятувати від перетопу вдома. Але яка то вага. І яка то форма скла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.07.2022 в 19:21, МакДо сказал:

За стіною вибухи

чудово Вас розумію. Так само монтували топку. Теж G&S. Але продавець, скотиняка, продав не той розмір адаптера до димоходу... Тому за парканом йдуть танки, повсюди вибухи, а я з майстром, матюкаючись, болгаркою підганяю димохід та на домкратах ставимо топку))

І так, "холодна" ручка - супер. Навіть не знаю, що з тією рукавичкой робити.

Заслонку на подачу повітря не ставив (та й ніде вже взяти було) і якось проблем не відчуваю...

Поки війна, обкладати не буду... Поки так гріє

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, sly сказав:

чудово Вас розумію. Так само монтували топку. Теж G&S. Але продавець, скотиняка, продав не той розмір адаптера до димоходу... Тому за парканом йдуть танки, повсюди вибухи, а я з майстром, матюкаючись, болгаркою підганяю димохід та на домкратах ставимо топку))

І так, "холодна" ручка - супер. Навіть не знаю, що з тією рукавичкой робити.

Заслонку на подачу повітря не ставив (та й ніде вже взяти було) і якось проблем не відчуваю...

Поки війна, обкладати не буду... Поки так гріє

Заслонку встановив, бо валялася без діла.

а рукавички можна продавати власникам нордпейсів)))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.11.2022 в 13:11, МакДо сказал:

 

а рукавички можна продавати власникам нордпейсів)))

то продайте мені....власнику йотула)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17.11.2022 в 19:03, -enjoy- сказав:

то продайте мені....власнику йотула)))

О’кей.) Продам за 300грн. Але ці гроші передати на проект «black box» фонду «повернись живим». Доставка за мій рахунок. Скрін переказу сюди. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, МакДо сказал:

О’кей.) Продам за 300грн. Але ці гроші передати на проект «black box» фонду «повернись живим». Доставка за мій рахунок. Скрін переказу сюди. 

Ви мені в особисте повідомленння  скиньте номер карти  і все. Далі куди за бажанням перечисляйте.  Я ГОТОВИЙ КУПИТИ!!!!!!!!

Кошти за пересилку за мій рахунок. І це не обговорювається! Якщо на АРМІЮ, то за 400 грн заберу.

Змінено користувачем -enjoy-
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...