Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Кора на геоткани - надолго ли такая "защита"?

Malchish

Рекомендовані повідомлення

На участке есть пару мест которые было решено "облагородить" корой. Эти места харрактерны тем что на них плотно растут деревья - сосны и березы, соотв. дают много тени, соотв. газон там будет чахнуть, а сорнякам хоть-бы хны, поэтому для эстетики, выбор пал на кору. Раскатал геоткань 100-й плотности (укр. пр-ва), засыпал довольно густо корой самой крупной фракции (фото в п-ссе ниже). Пришла осень - и вся кора усыпана листьями от берез и иголками от сосен, - смотрю что образовался такой-себе микс кора-листья-иголки, который может в будущем стать очень благодатным плодородным слоем для посева и произростания сорняков. В итоге будет: с чем боролись - на то и напоролись. 

Подскажите, по опыту - что происходит с ковром из коры через пару сезонов, если она плотно покрывается остатками жизнедеятельности деревьев? И вообще, насколько долговечна кора в таких условиях и не превратиться ли весь этот "слоеный пирог" попросту в компост? 

p.s. Была попытка сдуть с коры листья и иголки - результат негативный.

p.s.2 Наивно пологал что геоткань 100-й плотности не пробиваема сорняками, в сравнении с тем-же геотекстилем такой-же плотности.. Трава прокалывает его на ура, прям по средине... КАК?? Без ультрафиолета, под слоем коры.. и все равно вылазит. Может сама геоткань не качественная... НЕ понимаю..

78.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мее перій проріс крізь ЕППС 100мм так що тканина не винна. Гарантований метод то пестицид широкої дії. у схожій ситуації садовник мені радить підсипати кору час від часу тай все

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

03.11.2022 в 12:58, Malchish сказав:

На участке есть пару мест которые было решено "облагородить" корой. Эти места харрактерны тем что на них плотно растут деревья - сосны и березы, соотв. дают много тени, соотв. газон там будет чахнуть, а сорнякам хоть-бы хны, поэтому для эстетики, выбор пал на кору. Раскатал геоткань 100-й плотности (укр. пр-ва), засыпал довольно густо корой самой крупной фракции (фото в п-ссе ниже). Пришла осень - и вся кора усыпана листьями от берез и иголками от сосен, - смотрю что образовался такой-себе микс кора-листья-иголки, который может в будущем стать очень благодатным плодородным слоем для посева и произростания сорняков. В итоге будет: с чем боролись - на то и напоролись. 

Подскажите, по опыту - что происходит с ковром из коры через пару сезонов, если она плотно покрывается остатками жизнедеятельности деревьев? И вообще, насколько долговечна кора в таких условиях и не превратиться ли весь этот "слоеный пирог" попросту в компост? 

p.s. Была попытка сдуть с коры листья и иголки - результат негативный.

p.s.2 Наивно пологал что геоткань 100-й плотности не пробиваема сорняками, в сравнении с тем-же геотекстилем такой-же плотности.. Трава прокалывает его на ура, прям по средине... КАК?? Без ультрафиолета, под слоем коры.. и все равно вылазит. Может сама геоткань не качественная... НЕ понимаю..

78.jpg

бур"ян може насіватись в зверху( вітер/пташка) текстиль/кора  це не 100% захист від бур"яна, ...лисття , голки здуваємо садовою дуйкою

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, irina1969 сказав:

...лисття , голки здуваємо садовою дуйкою

Хвоя та листя, крім садового пилососа, добре збираються віяловими граблями, різного розміру і зручності. В мене , наприклад, є маленькі "курячи лапки" з короткою ручкою. Вони універсальні, ними збирається хвоя та листя з рослин і з кори в квітниках, ними зручно очищати хвойні всередині від старої хвої.

03.11.2022 в 12:58, Malchish сказав:

Подскажите, по опыту - что происходит с ковром из коры через пару сезонов, если она плотно покрывается остатками жизнедеятельности деревьев? И вообще, насколько долговечна кора в таких условиях и не превратиться ли весь этот "слоеный пирог" попросту в компост? 

Коли таке станеться, цей опад на корі стане поживним шаром для бур'яну, кора буде мати неохайний вигляд, як і мощення, засипане березовим листям та голками сосен.

Ваші питання і фото наочний приклад того, що ви не прорахували або не замислювались над наслідками рішень вашого ландшафту. Берези, ще і в такої кількості, згодом стануть "прокляттям" вашої ділянки. Біля мене є ділянка з таким рішенням- не чипати берези. Цього літа пиляли більш 20 берез, за менш ніж 10 років з тоненьких дерев вони перетворились на суцільний жах для господарів садиби. Сосни... крім того, що буде хвойний опад, з часом почнуть падати шишки, потім почнуть з'являтись сосенки-самосійки. І головний "сюрпрайз", це 2 рази на рік ( весна та осінь) все навколо почне покриватись шаром пилка ( лаймового коліра) сосен.

Порада. Приберіть звідти ялинку, поки ії легко пересадити.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 04.11.2022 в 18:23, irina1969 сказал:

бур"ян може насіватись в зверху( вітер/пташка) текстиль/кора  це не 100% захист від бур"яна, ...лисття , голки здуваємо садовою дуйкою

знаю, что может сеяться сверху, но с єтим можно бороться. А вот листья и иголки не особо сдуваются с коры - в этом и проблема, кора легкая и дуйкой чатично сдувается вместе с иголками. Теоретически сдуть лишнее конечно можно, но много лишних движений по возврату коры на место..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.11.2022 в 10:40, allanek сказал:

 

Ваші питання і фото наочний приклад того, що ви не прорахували або не замислювались над наслідками рішень вашого ландшафту. Берези, ще і в такої кількості, згодом стануть "прокляттям" вашої ділянки. Біля мене є ділянка з таким рішенням- не чипати берези. Цього літа пиляли більш 20 берез, за менш ніж 10 років з тоненьких дерев вони перетворились на суцільний жах для господарів садиби. Сосни... крім того, що буде хвойний опад, з часом почнуть падати шишки, потім почнуть з'являтись сосенки-самосійки. І головний "сюрпрайз", це 2 рази на рік ( весна та осінь) все навколо почне покриватись шаром пилка ( лаймового коліра) сосен.

Порада. Приберіть звідти ялинку, поки ії легко пересадити.

Да ландшафт не продумывался - это осознанно. Мне нравится "как есть", с небольшими вмешательствами. Березы - мусорное дерево, тут 100% согласен - знаю, терплю. Сосна тоже не подарок и от пыльцы сосновой тоже страдаю и буду страдать (кстати весной - заметил, а осенью - или было слабо очень, или не заметил), во всяком случае пока не надоест все вымывать. Если вдруг надоест - буду пилить, но пока перевешивают те плюсы которые имею от уже доставшихся мне крупномеров вместе с участком - тень, защита от чужих глаз, и просто нравятся мне эти деревья. Шишки пока вообще не напрягают, самосейки еще не наблюдал. Был-бы лишний миллион - можно было-бы вложиться в участок (знаю, что по уму - это очень дорого), а пока нет ляма - выбор прост: или спилить все нафиг, чтоб не напрягаться или мириться с тем что досталось, - пока выбираю второе. Да и там попилено 90% от того что было - ведь изначально участок был полностью заросший этим подлеском, с фасада сквозь эту чащу не было видно конца участка... Соседние участки кстати до сих пор в таком состоянии - если даже я все спилю - листься и иголки ветром ко мне будет заносить точно так-же. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.11.2022 в 10:40, allanek сказал:

Порада. Приберіть звідти ялинку, поки ії легко пересадити.

А можно пояснить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У  меня просыпано гранитной крошкой. Собираю садовым пылесосом листья и мусор с березы. Тоже думал подсыпать корой под березой, но сомнения как собирать мусор остановили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 хвилин тому, Malchish сказав:

знаю, что может сеяться сверху, но с єтим можно бороться. А вот листья и иголки не особо сдуваются с коры - в этом и проблема, кора легкая и дуйкой чатично сдувается вместе с иголками. Теоретически сдуть лишнее конечно можно, но много лишних движений по возврату коры на место..

у вас, як я бачу, кора великої фракції і вона краще для дуйки...ідеально ніколи не буде, це плата за життя на красивій, ландшафтній ділянці ...у мене на ділянці 5 дубів яким вже понад 100 років , як мін )) лисття з них 😷прибрати це нереально і я змінила своє ставлення до цього , прибираю тільки з доріжок та під"їзної дороги к дому...натуральність наше все🤣

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Malchish сказав:

А можно пояснить?

1. Місце. Для великомірних рослин, якими є сосни і ялинка, мало місця. З часом ви це побачите. Я бачу це зараз.

2.  В концепцію куточка " как есть" не вписується сортова ялинка блакитного кольору.  Не знаю, що це за сорт, але там більш гармонійно буде виглядати (хвойна) рослина з зеленим забарвленням, або зелений з додаванням блакитного чи сизого відтінку.

3 години тому, Malchish сказав:

Если вдруг надоест - буду пилить,

Звичайно, що можна пиляти потім, але клопіт буде більший. Цікаво, скільки зараз коштують послуги альпіністів? Вже проходила, як пиляти сосни за допомогою альпіністів. 7 років тому. І це ще сад був  на початковому етапі. Але є будинок, хозприміщення, якісь рослинки і треба, щоб сосни нічого не потрощили при падінні. Тому тільки так-альпіністи і бажано з досвідом.

3 години тому, Malchish сказав:

Соседние участки кстати до сих пор в таком состоянии - если даже я все спилю - листься и иголки ветром ко мне будет заносить точно так-же. 

Ні, не буде. В мене нічого не приносить з лісу, хоч ліс під самим парканом.

3 години тому, Malchish сказав:

от пыльцы сосновой тоже страдаю и буду страдать (кстати весной - заметил, а осенью - или было слабо очень, или не заметил)

Були дощі постійно, пилок прибило, тому і не помітили.

3 години тому, Malchish сказав:

Шишки пока вообще не напрягают, самосейки еще не наблюдал.

Пройде час,  буде вам і багато шишок, і самосійки. Якщо буде постійний полив, то самосійки навипередки будуть прорастати. В мене пробиваються через щільний килим грунтопокривних ялівців.

3 години тому, Malchish сказав:

Теоретически сдуть лишнее конечно можно, но много лишних движений по возврату коры на место..

Тоді віялові граблі в руки та збираєте все, що нападало на кору. Голки, шишки, листя збирається, кора( в мене) дрібної фракції залишається на місці.

Изображение 2283.jpg

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, irina1969 сказал:

у вас, як я бачу, кора великої фракції і вона краще для дуйки...ідеально ніколи не буде, це плата за життя на красивій, ландшафтній ділянці ...у мене на ділянці 5 дубів яким вже понад 100 років , як мін )) лисття з них 😷прибрати це нереально і я змінила своє ставлення до цього , прибираю тільки з доріжок та під"їзної дороги к дому...натуральність наше все🤣

О! вот как-раз интересно что происходит там где вы листья не убираете, - образуется плотный настил через который не прорастают сорняки или наоборот - слой гумуса/перегноя на котором они очень хорошо себя чувствуют? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, allanek сказал:

1. Місце. Для великомірних рослин, якими є сосни і ялинка, мало місця. З часом ви це побачите. Я бачу це зараз.

2.  В концепцію куточка " как есть" не вписується сортова ялинка блакитного кольору.  Не знаю, що це за сорт, але там більш гармонійно буде виглядати (хвойна) рослина з зеленим забарвленням, або зелений з додаванням блакитного чи сизого відтінку.

Эта голубая елка была куплена "случайно" - у нее обломана верхушка и продали за 1000 грн, что практически за даром, - грех было не взять, а втыкнуть ее было особо некуда - вот там где она сейчас, - это было самое подходящее место. Так что пока она растет как куст - не вверх, а в бока. Я сейчас пробую ее всетаки вверх направить - взял палочку, привязал к обломанному "основному стволу" и одну из боковых веточек возле верхушки привязал к палочке а надежде что она станет "основной" и заменит обломанный ствол. Но честно говоря сомневаюсь что получится и скорее всего этой елке суждено быть кустом. А если получится - буду думать о пересадке.

 

13 часов назад, allanek сказал:

Тоді віялові граблі в руки та збираєте все, що нападало на кору. Голки, шишки, листя збирається, кора( в мене) дрібної фракції залишається на місці.

Спасибо за советы. Судя по общему мнению оставлять мусор не вариант и все-таки придется мучаться с его уборкой как и с последствиями произростания мусорных деревьев. Значит будем мучаться. Мне кажется что пока шла стройка - уход за ландшафтом (который тоже был в п-ссе облагораживания) был доп. нагрузкой которая сильно напрягала, а в следующем сезоне должно быть по другому - делать по дому особо ниче не нужно, кроме поддержки в нормальном состоянии, отмывании окон и подоконников от пыльцы и паутин, некоторого ТО так сказать, и ландшафт уже будет не в напряг - траву покосить, поопрыскивать, сорняки чутка подергать, с дуйкой пройтись, грабельками пошкрябать, - буду выводить семью на субботники, чтоб попы на диванах не отлеживали, - вместе веселее да и на воздухе поколупаться тож полезно.  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Malchish сказав:

у нее обломана верхушка

То мені не здалось, що вона не має верхівки.

6 годин тому, Malchish сказав:

Эта голубая елка была куплена "случайно" - у нее обломана верхушка и продали за 1000 грн, что практически за даром, - грех было не взять,

В мене  таких 2 ялинки- блакитна та сербська. Обидві куплені за копійки.

6 годин тому, Malchish сказав:

Так что пока она растет как куст - не вверх, а в бока. Я сейчас пробую ее всетаки вверх направить - взял палочку, привязал к обломанному "основному стволу" и одну из боковых веточек возле верхушки привязал к палочке а надежде что она станет "основной" и заменит обломанный ствол. Но честно говоря сомневаюсь что получится и скорее всего этой елке суждено быть кустом. А если получится - буду думать о пересадке.

Ще раз пораджу- пересаджуйте зараз.

Вона обов'язково стане традиційною ялинкою. І якого розміру набуде-велике питання.

Верхівку вона вибере собі і без вашої допомоги, в неї програма заточена на те, щоб відрощувати верхівку.

З мого досвіду.

Блакитна ялинка без верхівки, куплена якоюсь кракозяброй. Мені подобалась, міркувала, що так і залишиться. Ні. Вона самостійно вирішила " бути володаркою морською", вигнала верхівку і стала набувати традиційної форми конуса. Я нічого не мала проти. Щоб ялинка мала гарну форму і щільну крону, стала робити коригувальну стрижку. Фото архівне, 2020року, зараз ялинка біля 3 м заввишки.

Приблизно така ж історія з сербською ялинкою. Відміна в тому, що сербську, за допомогою стрижки, я тримаю копною , бо ще не вирішила якої форми і якого розміру хочу їі бачити. Не дивлячись на те, що дозволяю "копні" мати кучу верхівок, вона вперто вигнала одну верхівку і хоче бути звичайною сербською ялиною. Але  ні, це не входить в мої плани, тому секатор мені в допомогу.

Про вашу блакитну ялинку. Якщо ви не знаєте якого вона сорту, то можливі два розвитка подій.

1. Сортова ялинка. В більшості випадків сортові ялинки не тримають самі "голову", їм потрібна опора, щоб вони тримали рівний стовбур. Коли набувають вишини 1,5-2м опора вже не потрібна. Тому вам краще вбити в землю опору  і вже до неї прив'язати гілку, яку вибрали за верхівку.

2. Якщо це звичайна блакитна ялина, тоді опора не потрібна, вона сама гарно тримає рівний стовбур.

7 годин тому, Malchish сказав:

и ландшафт уже будет не в напряг - траву покосить, поопрыскивать, сорняки чутка подергать, с дуйкой пройтись, грабельками пошкрябать,

Чомусь згадалось про джина- "я раб лампи".  Багато хто мріє про  сад, який не потребує догляду.  Це міраж. В саду завжди є робота. Інша справа, що сад можна зробити таким, щоб він не потребував вашої постійної уваги.

IMG_6922.JPG

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, Malchish сказав:

О! вот как-раз интересно что происходит там где вы листья не убираете, - образуется плотный настил через который не прорастают сорняки или наоборот - слой гумуса/перегноя на котором они очень хорошо себя чувствуют? 

добре, як тільки буде технічна можливість я зроблю...зразу скажу-бур"ян є ((, але у мене такий сад ( принаймі намагаюсь 3-й рік його зробити🤣) що бур"ян не буде в ньому інородним тілом🙃...цього року фотки  не робила, пошукаю місця де я опад не чіпала хоча б рік, сфоткаю як поводить себе опад і викладу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 В випадку, коли на ділянкі росте  немала кількість берез , краще купити чи зробити компостер, збирати листяний опад ( крім хвої) і наповнювати їм компостер. Отриманий компост найкращий наповнювач посадкових ям для рослин, особливо, якщо захочете ягоду суниці чи огірок з помідором з власного городика. Та і звичайні духмяні травки мають зовсім іншій смак, коли вони ростуть в  саду. Крім того, весною почнеться- що посадити в горщики, щоб раділи очі. Потрібен поживний грунт, щоб заповнити горщики і рослинам було вдосталь "їжі". Тут компост на допомогу. Я,наприклад, давно не саджаю в горщики ніякої декоративки, крім пеларгоній. Перці, томати-черрі, базілік виглядають в горщиках не менш декоративно ніж петунії, крім того, їстівні.

Забула, що таке купувати землю для рослин.  На компості, змішаним з моїм піском, рослинам дуже добре.

До того ж, компостер дає змогу позбутись всяких лушпайок та іншого органічного сміття.

1 годину тому, irina1969 сказав:

пошукаю місця де я опад не чіпала

Грядки під томати-перець були затягнути агроволокном, зверху замульчовані скошеною травою. Зовсім не сподобалось. Трава перетворювалась на щось незрозуміле, на кшалт коров'ячої плюхи. Траву прибрала і засипала кору. Краса))) Теж саме з полуницею. Мульчувала скошеною травою і ту грядку, де був відкритий грунт. Теж не сподобалось. Хоч багато хто хвалить траву в якості мульчі. В кожного свій досвід. Поки сам не спробуєш, не зрозумієш, що до вподоби. Але чужий досвід дає змогу поміркувати над тим, які рішення подобаються , а від чого слід відмовитись.

IMG_7470.JPG

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

час некрасивих картинок))..знайшла місце,де не чіпала опад з минулої осені, а може і ще довше, хронологія збережена..перша пара- світле лисття це цього року, темне позаторішне-як бачимо процес розпаду та утворення гумусу, працюють гриби ...останні фото, знайшла ділянку куди ще не добрались мої ручки, тобто лисття упало на бур"ян, бур"яну приїшов гаплик)) земля дуже м"яка, а там у нас трафік 

image.thumb.png.cb28b61311804f1d7b4f8a464b37cdf1.png

image.thumb.png.f4baac52bed86b2042fc67c05f594efb.png

image.thumb.png.1e43e2264c7a00cc19901a800ba80bc8.pngimage.thumb.png.0b2d8e47d59358fa5cee6321aa8b65d9.pngimage.thumb.png.427c8fb5e6a3a8f65e854e318091b0ca.png

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

щоб 2 рази не вставати )) є у мене ялиця Нордмана, одного разу у нее щось стаось в верхівкою і її не стало (( так вона сама одну з гілок зробила центральним провідником, він зараз росте стритніше за своїх сусідів, ялиця стала рівненька і не скажешь, що була калічка...на 1 фото видно місце, де була верхівка

image.thumb.png.2344460602aa22d6062802c12777e9ee.pngimage.thumb.png.b7c067ebfb8a30089fba4ae37685737f.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я своей голубой ели сам верхушку чикнул, чтоб не росла так быстро. За 2 года уже сформировалась новая.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

08.11.2022 в 10:19, Malchish сказав:

О! вот как-раз интересно что происходит там где вы листья не убираете, - образуется плотный настил через который не прорастают сорняки или наоборот - слой гумуса/перегноя на котором они очень хорошо себя чувствуют? 

покажу троянди, які не отримують добрив...у мене не  ростуть екзоти, які потребують супер увагу...для земних рослин нормально

20210618_070329.jpg

20220614_110026.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Gitan сказав:

Я своей голубой ели сам верхушку чикнул, чтоб не росла так быстро. За 2 года уже сформировалась новая.

Для порівняння, як виглядає ялинка до того, як я почала їі стригти по всій кроні, звісно, верхівку теж. Це звичайна ялина колюча блакитна Глаука (Picea pungensGlauca). Почала стригти, щоб тримати в тому розмірі, як мені потрібно.

Перше фото - весна 2020року, перед тим, як почала  стригти

Друге фото -  тільки що, в цьому році не стригла, не мала натхнення щось робити в саду.

квітник під агроволокном, мульча-кора, голки не прибираються, тому що по корі росте снить ( на фото видно) та флокс шиловидний. Все, що падає зверху є поживним шаром для сниті і флоксу. У бурьяна нема шансів там, де ростуть снить і флокс .

16 годин тому, irina1969 сказав:

час некрасивих картинок)).

Вони самі цінні, тому що правдиві. Можна ремарку? Там, де росте дуб, нічого ( майже) не росте на його опаді, з березами зовсім інша справа. Під березами завжди густо ростуть усіляки трави. Коли буваю в лісі, можна очі до гори не піднімати, як тільки "творчий" безлад суміші трав, різних рослинок та опада листя- берези ростуть. Як тут вже було сказано- мусорне дерево. І в дуба опад охайний, я би сказала, що він гарний, а в берези жахіття якесь.

IMG_6626.JPG

IMG_7686.JPG

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

04.11.2022 в 18:23, irina1969 сказав:

бур"ян може насіватись в зверху( вітер/пташка) текстиль/кора  це не 100% захист від бур"яна, ...лисття , голки здуваємо садовою дуйкою

Ірино, можете показати відео, як Вам таке вдається ".лисття , голки здуваємо садовою дуйкою" ?

Я теж куплю таку  садову дуйку, як Ваша. Тому що мій Stihl категорично відмовляється здувати листя та голки, при цьому залишаючи кору на місці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Хто про що, а я про опад ))

 ось як спецом зберігають опад в  Польщі

 

317616979_677553250404219_910404563811601706_n.jpg

л.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...