Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

соняшні панелі в квартирі багатоповерхівки

v0f41k

Рекомендовані повідомлення

9 годин тому, k-master сказав:

Насправді у вашому описі є помилка - конвертер на батарею видає напругу таку, яку треба, а не імпульсами у повне значення напруги панелі, для того він й є конвертером щоб робити напругу, а не просто імпульси видавати.

Це не помилка, а певне упущення, бо напруга тут є похідною. Взагалі треба говорити про іпмульси струму, які потім індукують потрібну напругу, але то вже задофіга деталей. Основна ж суть була, що PWM не зміщає робочу точку панелі до напруги батареї. Тобто такого не відбувається:

9 годин тому, mib сказав:

Я же правильно понимаю что пвм с панели 36 вольт 17 ампер сделает 12 вольт 17 ампер

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, k-master сказал:

І той і той зроблять 40А 12В (якщо вхідна потужність дозволяє, ліньки калькулятор доставати). Тільки у разі пвм ти будеш знати що забирається саме цей струм при цієї напрузі (якщо панель видає), а у разі мппт струм та напруга не мають значення, мппт шукає найбільшу потужність.

Если можно я еще раз уточню, я правильно понимаю, что если я к этой панели

IMG_5898.thumb.jpg.06dac15a8feef9898861c99b2eaafe3d.jpg

Подключу pwm контроллер на 40-80 ампер, аккумулятор на 12 вольт я получу все 40 ампер 595 ват? Понятно что при пустом акб и достаточной емкости

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, mib сказав:

Подключу pwm контроллер на 40-80 ампер, аккумулятор на 12 вольт я получу все 40 ампер 595 ват?

595 Вт — ніколи, бо PWM не знає, що для даної панелі МРР є 34.5В/17.25А. Але 12•40=480 Вт видати може.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, volomoto сказал:

595 Вт — ніколи, бо PWM не знає, що для даної панелі МРР є 34.5В/17.25А. Але 12•40=480 Вт видати може.

А вот откуда вы взяли эти 12-40 почему именно 40 ампер?

Я бы понял если 12 и 17,25 ампер что скорее всего ну скорее 14 и 17 ампер 240 ват

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 хвилин тому, mib сказав:

А вот откуда вы взяли эти 12-40 почему именно 40 ампер?

У вихідних даних було сказано, що макс. струм заряду при 12 В становить 40 А, тобто максимальна потужність зараяду 480 Вт. Відповідно в цьому режимі зарядчик має взяти від панелі хоча б 480 Вт, що теоретично можливо, якщо панель видає 595 Вт.

57 хвилин тому, mib сказав:

Я бы понял если 12 и 17,25 ампер что скорее всего ну скорее 14 и 17 ампер 240 ват

Це залежить від конкретної реалізації PWM. Якщо вона така, схему якої я кидав вище, то робоча напргуа панелі є вищою, ніж напруга батареї, але нижчою, ніж напруга MPP. Наявність бак конвертера дозволяє мати різні напргуи зі сторони понелі і зі сторони батареї.

Змінено користувачем volomoto
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, volomoto сказал:

У вихідних даних було сказано, що макс. струм заряду при 12 В становить 40 А, тобто максимальна потужність зараяду 480 Вт. Відповідно в цьому режимі зарядчик має взяти від панелі хоча б 480 Вт, що теоретично можливо, якщо панель видає 595 Вт.

Це залежить від конкретної реалізації PWM. Якщо вона така, схему якої я кидав вище, то робоча напргуа панелі є вищою, ніж напруга батареї, але нижчою, ніж напруга MPP. Наявність бак конвертера дозволяє мати різні напргуи зі сторони понелі і зі сторони батареї.

image.png

Не мне теория и теоритичиская часть не интересна, я имею конкретную панель покупаю pwm и получаю от нее что? 

Пусть он будет на 50 ампер

Во всех тестах я получаю в лучшем случае половину, если беру панель 18 вольт получаю все от мппт отклонения только при определенных условиях 10-15% но при нормальном освещении все 100%

Давайте подождем ответы практиков и к-мастер

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, mib сказав:

покупаю pwm

PWM — це дуже загальна назва, яка не говорить що там конкретно всередині. Якщо то коробка з алі за 10 баксів з доставкою, то швидше за все там звичайний ON/OFF, який дійсно замикає панель напряму на батарею.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

PWM — це дуже загальна назва, яка не говорить що там конкретно всередині. Якщо то коробка з алі за 10 баксів з доставкою, то швидше за все там звичайний ON/OFF, який дійсно замикає панель напряму на батарею.

Ну давайте говорить про pwm которые в комбайнах вольтроника или маста, ну или про pwm контроллеры от виктрон лучше я не знаю, но больше интересуют комбайны 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

что-то тема куда-то в контроллеры ушла...

Так вот: можно обойтись и без контроллеров. :) Я у себя соединял панели так, чтобы на одной линии было примерно сетевое напряжение (хоть и постоянное). В результате получились линии с ~260В напряжения холостого хода и мощностью 2кВт. После этого вывел от них (между ними и инвертором) провода на отдельную розетку.

Всё, теперь когда свет отключают, я переключаю всё что нужно в эту розетку. Нормально работают компьютеры, телевизор, зарядки для телефонов, роутер, блендер, шуруповёрт, бойлер и т.д. - то есть всё, у чего импульсный блок питания или щёточный двигатель. Микроволновка не пашет, холодильник хоть и должен работать (инверторный), но страшно пробовать. :)

Конечно, не всегда хватает на всё что нужно. Когда сильно облачно, то вообще хватает только на ноутбук, роутер и зарядки. Но и это неплохо, я так думаю.

Чтобы нехватало на роутер и зарядки - такого дня не было ни разу.

Змінено користувачем n0mad
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Колеги радять купити на aliexpress пластини "78 x 156 solar module" 2.1w 0.5v та набрати самостійно з них панель потрібного розміру.

в один склопакет вікна влізає 80шт таких пластин. В 6 вікон 480шт. тобто теоретично сумарна потужність цієї панелі  1008W, тобто практично з урахуванням втрат контроллера та 10кратного зниження потужності по погодним умовам 100w може бути.

Якщо їх з'єднати послідовно 480*0.5=240в, і при потужності в кіловатт треба спаювати дротом 0.5 квадрата.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, n0mad сказав:

В результате получились линии с ~260В напряжения холостого хода и мощностью 2кВт. После этого вывел от них (между ними и инвертором) провода на отдельную розетку.

А який захист є? Просто 260 В постійної напруги без заземлення і без ПЗВ — це смертельно небезпечно. Також вимикачі та реле, які призначені для AC, погано розмикають DC.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, v0f41k сказав:

Колеги радять купити на aliexpress пластини "78 x 156 solar module" 2.1w 0.5v та набрати самостійно з них панель потрібного розміру.

в один склопакет вікна влізає 80шт таких пластин. В 6 вікон 480шт. тобто теоретично сумарна потужність цієї панелі  1008W, тобто практично з урахуванням втрат контроллера та 10кратного зниження потужності по погодним умовам 100w може бути.

Якщо їх з'єднати послідовно 480*0.5=240в, і при потужності в кіловатт треба спаювати дротом 0.5 квадрата.

Я от подивився - щоб отримати 400 Вт треба буде витратити $200, а потім ще збирати + доставка. А готова панель на 400 кілька місяців тому по $170 була вже тут в Україні. Якщо не йде мова про напругу яку не дають готові панелі, то навіщо це?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@k-masterесли не сложно давайте добьем мою безграмотность в pwm контроллерах ну или наоборот подтвердим мои подозрения, я там выше фото панели выкладывал и описал условия

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, mib сказав:

@k-masterесли не сложно давайте добьем мою безграмотность в pwm контроллерах ну или наоборот подтвердим мои подозрения, я там выше фото панели выкладывал и описал условия

Так тобі все відповіли. Якщо пощастить ти отримаєш свої 595 Вт (якщо пвм буде нормальним і так складеться що пвм буде споживати від панелі струм коли напруга буде у максимальній робочий точці. А реально такого не буде и з пвм гарантовано отримаєш менше, наскільки менше то вже залежить як той пвм зроблений.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, k-master сказал:

Так тобі все відповіли. Якщо пощастить ти отримаєш свої 595 Вт (якщо пвм буде нормальним і так складеться що пвм буде споживати від панелі струм коли напруга буде у максимальній робочий точці. А реально такого не буде и з пвм гарантовано отримаєш менше, наскільки менше то вже залежить як той пвм зроблений.

Вообщем понятней не стало, но я так понимаю вы на практике этого не пробовали?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, v0f41k сказал:

Колеги радять купити на aliexpress пластини "78 x 156 solar module" 2.1w 0.5v та набрати самостійно з них панель потрібного розміру.

Не робіть так! Я зробив - і жалкую. :) 

1) спаяти це все докупи - це не так просто, як здається. І ще дуже довго і нудно. :) 
2) подумайте, як ви ці всі панельки будете кріпити до скла. Гляньте на ютубі, як це робиться. Там теж все не просто.
3) ці панельки дуже крихкі. Трохи натиснули під час пайки або під час приклеювання - і отримуєте биту панельку.

Змінено користувачем n0mad
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, volomoto сказал:

А який захист є? Просто 260 В постійної напруги без заземлення і без ПЗВ — це смертельно небезпечно. Також вимикачі та реле, які призначені для AC, погано розмикають DC.

1) Заземлення на панелях штатне є, але так, ніякого додаткового захисту немає. Звичайні вилки наче досить безпечно зроблені, але ясно що уважність і обережність - наше все. :)  
2) AC вимикачі не "погано розмикають DC", а просто прикипають намертво через декілька розмикань. :) Це зрозуміло і тому я не вмикаю пристрої з такими вимикачами або блокую їх в пристрої, якщо це можливо.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, n0mad сказал:

1) спаяти це все докупи - це не так просто, як здається. І ще дуже довго і нудно. :) 

 

2) подумайте, як ви ці всі панельки будете кріпити до скла. Гляньте на ютубі, як це робиться. Там теж все не просто.
3) ці панельки дуже крихкі. Трохи натиснули під час пайки або під час приклеювання - і отримуєте биту панельку.

  до скла елементи кріпитись не будуть, щоб мати можливість зняти для ремонту. Наклеїти на двосторонній скоч на лист ДВП який саморізами до рами.

Невже крихкіші ніж ЖК матриці та тачскріни? Якщо вдало розбирав/збирав матриці для заміни підсвітки та міняв тачскрін на навігаторі напевно зможу.

Поки світла немає нажаль ютубом користуватись не можу взагалі, ИБП та акумулятор є, нема інтернету на стаціонарному компі. Ноутбук має старий процесор без sse2, неможливо оновити браузер.

2 часа назад, k-master сказал:

Я от подивився - щоб отримати 400 Вт треба буде витратити $200, а потім ще збирати + доставка. А готова панель на 400 кілька місяців тому по $170 була вже тут в Україні. Якщо не йде мова про напругу яку не дають готові панелі, то навіщо це?

Порадь де можна купити панель за $170 в Україні. Те що гуглиться - ціни вищі ніж за кордоном, мабуть попит зараз максимальни. Йде мова про нестандартні габарити, з набірних елементів зробити під своє вікно. Наклеїти на двосторонній скоч на лист ДВП який саморізами до рами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, v0f41k сказав:

 Порадь де можна купити панель за $170 в Україні. Те що гуглиться - ціни вищі ніж за кордоном, мабуть попит зараз максимальни. Йде мова про нестандартні габарити, з набірних елементів зробити під своє вікно. Наклеїти на двосторонній скоч на лист ДВП який саморізами до рами.

Ну якщо прям такі нестандартні габарити, що краще заплатити в 1,5 рази дорожче за ту саму потужність то інших варіантв не буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, v0f41k сказал:

до скла елементи кріпитись не будуть, щоб мати можливість зняти для ремонту. Наклеїти на двосторонній скоч на лист ДВП

Елементи темно-сині і на сонці дуже гріються. 50-60 градусів може бути легко. Підкажіть, який скотч не відклеїться через декілька циклів таких нагрівань/охолоджень?

9 часов назад, v0f41k сказал:

Невже крихкіші ніж ЖК матриці та тачскріни?

Так, крихкіші. Вони ж не скло, а кристали. Лопаються легко. Ясно, що звикнути можна і якщо не будете поспішати то зробите, але декілька панелек легко підуть у смітник.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, k-master сказал:

Ну якщо прям такі нестандартні габарити, що краще заплатити в 1,5 рази дорожче за ту саму потужність то інших варіантв не буде.

навпаки, я не поспішаю і шукаю альтернативні варіанти. Тому цікаво що саме прпонуєте ви. Наведіть конкретний приклад.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, n0mad сказал:

Елементи темно-сині і на сонці дуже гріються. 50-60 градусів може бути легко. Підкажіть, який скотч не відклеїться через декілька циклів таких нагрівань/охолоджень?

Так, крихкіші. Вони ж не скло, а кристали. Лопаються легко. Ясно, що звикнути можна і якщо не будете поспішати то зробите, але декілька панелек легко підуть у смітник.

запропонуйте кращу основу та клей, якщо мали досвід сборки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Запитаю тут, щоб не створювати окрему тему. Є PWM- контролер с маркуванням типу 12/24 авто, 10А. Такі популярні серед дешевих. Чи правильно я  розумію, що автовибір стосується лише напруги сонячної батареї, а напруга АКБ і вихідна напруга залишається 12-вольтова? Чи 24- вольтова сонячна батарея тягне за собою потребу використання 24-вольтового АКБ і вихідна напруга також буде 24в?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, whisker сказал:

Запитаю тут, щоб не створювати окрему тему. Є PWM- контролер с маркуванням типу 12/24 авто, 10А. Такі популярні серед дешевих. Чи правильно я  розумію, що автовибір стосується лише напруги сонячної батареї, а напруга АКБ і вихідна напруга залишається 12-вольтова? Чи 24- вольтова сонячна батарея тягне за собою потребу використання 24-вольтового АКБ і вихідна напруга також буде 24в?

Тут мне выше писали что я заблуждаюсь, но pwm контроллер ориентируется по напряжению акб тоесть как только вы его подключили к акб 12 вольт он сразу стал 12 вольт 10 ампер итого и панель может быть максимум на 120 ват 12 вольт но лучше 100 ват 12 вольт

И главное не подключать панель без акб или контроллер сгорит при наличии хоть какого то солнца

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

точні розміри отворів під склопакети вікон

2шт 1550x715
2шт 1590x695
2шт 1590x730
від кожного з розмірів відняти подвійну ширину штапіка 20мм або з ущільнювачем 25мм

Ще прочитав що соняшні елоементи наклеюють на жалюзі які змінюють кут.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...