Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Глинистый грунт - как правильнее сделать дренаж.

KakTuz

Рекомендовані повідомлення

 На участке грунт с большим содержанием глины, можно сказать суглинок. После дождя, таянья вода долго не уходит, грязища жуткая. Верхний слоя я убрал при планировке участка. Сейчас надо будет где то до 10см отсыпать плодородным и рулонный газон. Эти 10см спасут ситуацию, или надо снимать больше и отсыпать грунтом? Как, что сделать что бы не тонуть каждый раз в грязи. Ливневка сделана, дорожки будут, но надо газон сделать правильно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если тоните в грязи, значит или ровный участок или есть препятствие естественному стоку, должно решаться на местности стандартным дренажом в нижней точке участка или по контуру или перед препятствием

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

лужи локальные, уклон сейчас минимальный. Проблема что грунт очень плохо впитывает влагу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, KakTuz сказал:

лужи локальные, уклон сейчас минимальный. Проблема что грунт очень плохо впитывает влагу.

Сейчас он плохо впитывает, из за того что промерз верхний слой.

Или у вас и летом также!?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, KakTuz сказав:

Проблема что грунт очень плохо впитывает влагу

Асфальт вообще не впитывает и как-то люди живут, ещё можно поменять участок на тот, где кругом песок :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 22.01.2023 в 06:07, DimaF сказал:

Сейчас он плохо впитывает, из за того что промерз верхний слой.

Или у вас и летом также!?

Летом дня два лужи стоят.

В 22.01.2023 в 10:16, normal сказал:

Асфальт вообще не впитывает и как-то люди живут, ещё можно поменять участок на тот, где кругом песок :)

а может лучше промолчать, если нечего сказать по делу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ближе к делу уже некуда... Скорость фильтрации воды у глины практические такая же как и у асфальта, а что нужно сделать, чтобы на асфальте не стояли лужи? Насыпать на их место ещё асфальта (сделать ямочный ремонт) и прочистить кюветы по сторонам. Тоже самое нужно сделать и с ливневкой для глины, просто в кюветы добавить геотекстиль со щебнем (для защиты от заиливания) и потом засыпайте сверху хоть сколько плодородного слоя. Асфальт был сказан для лучшего понимания процессов, но видимо надо все-таки подробно расписать...

Змінено користувачем normal
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

В мене така ж проблема, ґрунт пісок з глиною, пучинистий. Влітку це не було помітно вода після сильних злив уходила за два-три дні. Восени вже помітив, що є проблема ґрунт набирає воду і не відпускає. У лютому було потепління і на ділянці видно калюжі, а сам ґрунт перетворився на болото не прохідне.

Один фахівець рекомендував вийняти 20-30см глини, потім засипати пісок 20 см, а далі грунт і газон рулонний плюс розуклонку.
Я ще думаю над тим, що зробити додатково дренаж на даному етапі це буде дешевше ніж потім після газону робити.

IMG_4985.PNG

IMG_4986.PNG

IMG_4987.PNG

IMG_4989.PNG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, R.K. сказав:

вийняти 20-30см глини, потім засипати пісок 20 см, а далі грунт і газон рулонний плюс розуклонку

  • виймати глину потрібно тільки щоб ділянка не стала вищою
  • засипати пісок потрібно тільки щоб ділянка залишилась рівною (без розухилки)
  • до піска ще треба геотекстиль, інакше грунт просочиться в пісок і попливе за водою
  • в такому випадку розухилка не потрібна, тому що 20см піску це вже дренаж (деякі калюжі будуть стояти на глині в товщі піска, просто ви їх не побачите, а зайве стікатиме по глині)

Можна зробити набагато дешевше:

  • розухилка по глині + газонка для глини (наче такі бувають)
  • або розухилка по глині + грунт + газонка для грунта (але тимчасово внизу схила треба грунт підперти дошкою поки газонка його не укорінить)

У любому випадку вода буде стікати по глині в найнищу точку ділянки і далі треба передавати естафету сусідам. А судячи по забору з фото у вас там ітак нехилий схил і розухилка вже готова, тільки розрівняти та втрамбовати верхній шар + газонка і болота не буде

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, R.K. сказав:

Восени вже помітив, що є проблема ґрунт набирає воду і не відпускає

А ваша ділянка часом не найнища, може то вже грунтові води? Тоді доведеться навпаки підсипати ділянку та рити ставок

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.01.2023 в 16:09, KakTuz сказал:

Эти 10см спасут ситуацию, или надо снимать больше и отсыпать грунтом?

у нас тоже суглинок (угв 7 м). Плодородный слой - 15-20 см. После дождя кое-где стоят лужи, ходить по участку вообще невозможно. Но за пару дней все просыхает.

Я уже сделал часть дорожек и большую парковку, а также отмостку из щебня - потому проблем уже не создает.

Вы не указали площадь участка, но в любом случае нужно считать, что дешевле завозить - песок и потом грунт, или все грунтом отсыпать... но чем больше слой - тем лучше. В 10 см особо ничего не посадишь, я бы советовал делать больше.

И лучше не снимать суглинок (имхо) - так как потом со всех сторон к Вам будут идти потоки во время дождей, вы их можете даже не видеть, но то, что не впитается на соседнем участке - пойдет к Вам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Участок 15 соток, но под газон будет сотки 4-5. Дом большой, одноэтажный. Перед домом буду все фэмками мостить и небольшие клумбы, но все гавно воду отводить надо. Будем снимать слой грунта и завозить песок, чернозем. Я вот думал, не сделать ли дренажные траншеи и сброс в ливневку. Но боюсь забьется за пару лет и работать не будет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 25.02.2023 в 22:08, R.K. сказал:

Один фахівець рекомендував вийняти 20-30см глини, потім засипати пісок 20 см, а далі грунт і газон рулонний плюс розуклонку.
Я ще думаю над тим, що зробити додатково дренаж на даному етапі це буде дешевше ніж потім після газону робити.

Впізнаю землі Віти, сусід. Глина жестякова, восени в кірзачах так засмоктувало що ходити було неможливо, - з цім "чпоканьєм" треба було шось рішати. В мене ділянка з невеликим уклоном в лівий бік (якщо дивитись з фасаду). Коли ще будувався було прийнято рішення підсипати піском так щоб вирівняти ділянку і загальний уклон зробити з заду ділянки в сторону фасаду. По ітогу з лівого боку ділянки підсипали десь 30-40 см і до правого боку плавно сходить "на нет". З правого боку осталася глина, але я там нарішав "зону де не ходять" - дерева закидані мульчею під геотканиною (на поверхні вода не стоїть), потім дорога, - пришлось бетонувати основу під бруківку, бо на глині, а вже потім іде підсипка зразу від 20 см і до 40 см і згодом зявиться рулоннік. Там де пісок засипано - все ок, луж нема, ходити без проблем. 
Дренаж не робив - бо по периметру бетонний фундамент забору на метр вкопаний і виводити той дренаж нема куди. Головне завдання було убрати воду з поверхні і результат з піском відмінний. Ще один фактор - вода стоїть нижче піска у глині і грунт для дерев завжди насичений водою, навіть в посуху.  

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, KakTuz сказал:

Я вот думал, не сделать ли дренажные траншеи и сброс в ливневку.

были у меня когда-то такие мысли... но дренаж... в суглинке.. имхо гиблое дело.

Хотя я психанул, сделал колодцы по 4 углам дома и туда будет сливаться дождевая вода с крыши - уже меньше на участок попадет.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я под ливневку закопал 3! двухметровых бетонных кольца с дном + перелив еще в один колодец рядом в 20 см, который уже на 4! таких-же кольца но уже без дна и туда-же сливается соленая вода с системы очистки. В итоге на 4м глубине до песка не дошел - под колодцем все та-же глина, косяк в том что колодцы эти стали сообщающимися сосудами, даже не смотря на то что на раствор сажали кольца. Как результат пара-тройка хороших дождей + 2 раза в месяц слив воды от системы очистки и оба колодца почти заполнены, приходится раз в 1-2 месяца выкачивать. Из того колодца что без дна вода практически совсем не уходит. Летом буду выдумывать какую-то систему с дрен. насосом и поплавком, чтобы автоматически выкачивало, - осталось еще только придумать куда сбрасывать эту воду...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.02.2023 в 12:05, normal сказал:

А ваша ділянка часом не найнища, може то вже грунтові води? Тоді доведеться навпаки підсипати ділянку та рити ставок

Hi, наша вулиця на схилі тому сусідні ділянки з однієї зі сторін знаходяться нижче. Зараз вже є разухилка на ділянці але це не допомагає глина тримає воду в собі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.02.2023 в 19:51, sly сказал:

были у меня когда-то такие мысли... но дренаж... в суглинке.. имхо гиблое дело.

Замулится чи в чому проблема? Я ще думаю чи може зробити дренаж поки ще не маю газона та завершеного ландшафту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 хвилин тому, R.K. сказав:

Зараз вже є разухилка на ділянці але це не допомагає глина тримає воду в собі

А проблема в чому? Якщо вона набрала воду як губка, то дренаж нічим не допоможе, та й ця волога буде потрібна рослинам, робіть фінішний слой і болото зникне

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, R.K. сказал:

Замулится чи в чому проблема? Я ще думаю чи може зробити дренаж поки ще не маю газона та завершеного ландшафту.

саме так.

окрім того - а відводити куди? В мене пісок починається на глибині 4-5м і відразу, за півметра, закінчується.

Треба розуміти Вашу геологію

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...