Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Бойлер, автоматика, економія електроенергії.

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

Коротко: багато жре бойлер! :)

Приватний будинок, є звичайний бойлер на 80Л (GARANTERM MGR 80 V, 1.5 кВт), а також газовий двохконтурний котел, який в основному використовується тільки для опалення, але брався як резервний варіант на випадок поломки бойлера. І за весь час користування практично 95% часу використовується бойлер. Не знаю скільки конкретно кожний окремий прилад споживає за місяць, але по бойлеру робив експерименти. Використовував розумну розетку і засікав скільки за добу він споживає. Також настроював таймери, наприклад включений бойлер тільки зранку, цілий день не гріє, води нам вистачало аж до вечора, і вечером знову включався на 2 години щоб нагріти, на ніч знову виключався. Різні варіанти пробував, навіть бачив коли і на скільки включався бойлер протягом доби. Варіанти вкл/викл бойлера по таймеру і якщо він включений 24/7 різниці майже не давали. Тобто коли він включений постійно, то вода тільки підігрівається час від часу, а коли по таймеру, то тоді йому потрібно довше нагрівати. Хоча бували моенти, коли по таймеру включався бойлер, але багато використали води і вже не було гарячої. Приходилося примусово включати. В тому що постійно включений є свій плюс.

Результати експерементів з таймером були різні, але й по різному використовувалася вода, в одні дні більше, в одні менше. По отриманих даних було зрозуміло що в той період (початок осені) бойлер споживав 35-50% кВт від денного споживання, що трохи дофіга. Денне споживання було десь 12-14 кВт, з них бойлер брав 5-7 кВт, а інколи і 9 кВт (коли дуже багато води використовувалося). Зимою споживання виросло, але бойлер напевно +/- на тому ж рівні залишився (розетка вийла з ладу, нема чим заміряти). Навіть тих же 6-7 кВт в день, в місяць дають 180-210 кВт, що в залежності від сезону дає ті самі 30-50% від загального споживання. Трохи багато. Також робив експеримент без бойлера, лише на газовому котлі. Вийшло так, що по перерахунку витрачені кВт і м3 на гроші практично те саме. Правда це лише 1 чи 2 дні було, можливо за тиждень різниця була б іншою, але думаю не суттєво.

Як один із можливих варіантів, який на мою думку впливає на споживання, це те, що бойлер за ~6 років користування ніразу не чистився (по принципу "працює, то хай працює" :) ). А який там стан в середині, я навіть не можу представити. Можливо там тен під слоями нальоту (хоча раніше вода не була жорстка) і через це гріє більше чим треба. Але навіть не знаю чи то суттєво впливає на споживання, чи навіть новий бойлер будет приблизно так само споживати. Температура на бойлері виставлена напевно десь на 50-55С, точної шкали немає. А от до якої температури гріє по факту, не знаю, але на максимум відкритому крані досить гаряча вода, руку трохи пече.

Питання в наступному, чи є якісь варіанти економити з бойлером? Можливо якісь провірені сценарії вкл/викл по графіку, чи автоматика, яка буде контролювати бойлер (температура, час вкл/викл). Чи то все немає сенсу і споживання буде +/- таким же? Перейшов би на котел, але виходить на ті самі гроші, хоча плюсом бойлера є об'єм гарячої води, який можна за один раз використати, котел цього немає. А плюсом котла може бути менше навантаження на проводку, 1.5 кВт бойлер проти 130 Вт котел.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, TaurosRMK сказал:

Чи то все немає сенсу і споживання буде +/- таким же?

Авжеж, температура у бойлері також мало впливає на споживання електрики. Має сенс таймером перенести на нічний тариф. Але нам 80 л мало на день, використати ночний тариф на повну можно з бойлером від 150л на 3х людей. Посудомійка єкономить гарячу воду з бойлера.

В мене бойлер жере 60-70% від усього споживання будинку. Дивлюсь у бік сонячного коллектора...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Enot123h сказал:

використати ночний тариф на повну можно з бойлером від 150л на 3х людей

зависит от этих самых троих людей. Мне на 2 взрослых и ребёнка не всегда хватает ночного тарифа для бойлера 180 литров, накрученного на максимум. И да, 300-400 квтч в месяц бойлер может спокойно намотать. Я этого не знал когда выбрал такой бойлер. Сюрприз...

Змінено користувачем SPClientOM
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

 

Як один із можливих варіантів, який на мою думку впливає на споживання, це те, що бойлер за ~6 років користування ніразу не чистився (по принципу "працює, то хай працює" :) ).

Чистота не впливає на втрати бойлером тепла, і на споживання електрики на компенсацію втрат тепла. Впливає температура води у бойлері і стан теплоізоляції.

Але коли знизити температуру води у бойлері, то можна нарватися не тільки на нестачу води, але й на проблеми з мікробами.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, TaurosRMK сказав:

плюсом бойлера є об'єм гарячої води, який можна за один раз використати, котел цього немає

А не навпаки? Мінус бойлера у тому, що об'єм фіксований, а плюс котла якраз у нескінченному об'ємі гарячої води, по ціні газом виходе 1грн\кВт - трохи дороще ніж нічний тариф, але завдяки газу можна вписатись у 250 кВт*год і за електрику вийде тариф 0.72\1.44 грн, ще плюс у тому, що з котла йде вода 40° і не потрібно крутити змішувач, але мінус у очікуванні 5-10с виходу котла на режим (хоча в мому є режим постійної готовновності гарячої води, але залишив ECO), тож приблизно виходе шило на мило

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

Коротко: багато жре бойлер! :)

Приватний будинок, є звичайний бойлер на 80Л (GARANTERM MGR 80 V, 1.5 кВт), а також газовий двохконтурний котел, який в основному використовується тільки для опалення, але брався як резервний варіант на випадок поломки бойлера. І за весь час користування практично 95% часу використовується бойлер. Не знаю скільки конкретно кожний окремий прилад споживає за місяць, але по бойлеру робив експерименти. Використовував розумну розетку і засікав скільки за добу він споживає. Також настроював таймери, наприклад включений бойлер тільки зранку, цілий день не гріє, води нам вистачало аж до вечора, і вечером знову включався на 2 години щоб нагріти, на ніч знову виключався. Різні варіанти пробував, навіть бачив коли і на скільки включався бойлер протягом доби. Варіанти вкл/викл бойлера по таймеру і якщо він включений 24/7 різниці майже не давали. Тобто коли він включений постійно, то вода тільки підігрівається час від часу, а коли по таймеру, то тоді йому потрібно довше нагрівати. Хоча бували моенти, коли по таймеру включався бойлер, але багато використали води і вже не було гарячої. Приходилося примусово включати. В тому що постійно включений є свій плюс.

Результати експерементів з таймером були різні, але й по різному використовувалася вода, в одні дні більше, в одні менше. По отриманих даних було зрозуміло що в той період (початок осені) бойлер споживав 35-50% кВт від денного споживання, що трохи дофіга. Денне споживання було десь 12-14 кВт, з них бойлер брав 5-7 кВт, а інколи і 9 кВт (коли дуже багато води використовувалося). Зимою споживання виросло, але бойлер напевно +/- на тому ж рівні залишився (розетка вийла з ладу, нема чим заміряти). Навіть тих же 6-7 кВт в день, в місяць дають 180-210 кВт, що в залежності від сезону дає ті самі 30-50% від загального споживання. Трохи багато. Також робив експеримент без бойлера, лише на газовому котлі. Вийшло так, що по перерахунку витрачені кВт і м3 на гроші практично те саме. Правда це лише 1 чи 2 дні було, можливо за тиждень різниця була б іншою, але думаю не суттєво.

Як один із можливих варіантів, який на мою думку впливає на споживання, це те, що бойлер за ~6 років користування ніразу не чистився (по принципу "працює, то хай працює" :) ). А який там стан в середині, я навіть не можу представити. Можливо там тен під слоями нальоту (хоча раніше вода не була жорстка) і через це гріє більше чим треба. Але навіть не знаю чи то суттєво впливає на споживання, чи навіть новий бойлер будет приблизно так само споживати. Температура на бойлері виставлена напевно десь на 50-55С, точної шкали немає. А от до якої температури гріє по факту, не знаю, але на максимум відкритому крані досить гаряча вода, руку трохи пече.

Питання в наступному, чи є якісь варіанти економити з бойлером? Можливо якісь провірені сценарії вкл/викл по графіку, чи автоматика, яка буде контролювати бойлер (температура, час вкл/викл). Чи то все немає сенсу і споживання буде +/- таким же? Перейшов би на котел, але виходить на ті самі гроші, хоча плюсом бойлера є об'єм гарячої води, який можна за один раз використати, котел цього немає. А плюсом котла може бути менше навантаження на проводку, 1.5 кВт бойлер проти 130 Вт котел.

Ніякі маніпуляції із часом включення не дають ніякого результату. Витрата на бойлер буде дорівнювати кількості спожитої води та температурі нагріву (різниця між холодною та гарячою водою).

Тому економія може бути за рахунок:

- налагодження точок водоразбору, встановленню та чищенню аераторів, встановленню кранику яким можна обмежити максимальне споживання кожної окремої точки (наприклад, можна налаштувати щоб краники для рук споживали не більше ніж 4 л/хв.

- встановлення термостатичного клапану на точках водоразбору або на бойлері, щоб запобігти використанню води з температурою більше за потрібну, та зменшити споживання води за рахунок того, що непотрібно кожного разу регулювати температуру змішувачем (де і досить зручно).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще я планую під'єднати холодну воду що йде на бойлер до системи опалення через теплообмінник, та додатково охолоджувати будинок та підігрівати холодну воду принаймні на 3-5 градусів (42-20)/(42-15), тобто, економити 15%-25% на підігріві та ще й на охолодженні будинку :).. але це я планую вже не перший рік...

А влітку я ставлю термостатичний клапан взагалі не на 42, а на 38, вистачає та комфортно.

Змінено користувачем mvas78
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, normal сказал:

А не навпаки?

В даному випадку я мав на увазі що в бойлері є нагріто 80л води до певної температури. І якщо потрібна в один час приблизно така кількість води, то можна її використати. З котлом так, безліміт, але він не може видавати воду одної температури, є контраст, і для душу це не дуже комфортно. Якщо потрібна гарячіша вода, то йдеш до котла і підкручуєш, відповідно зросте і споживання газу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

він не може видавати воду одної температури, є контраст, і для душу це не дуже комфортно

Якщо у вас є звичка в душі вимикати воду (щоб намили тіло) або міняти протік, то контраст буде, тому я відкриваю змішувач і більше його не чіпаю, мені подобається

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Владимир Н. сказал:

Чистота не впливає на втрати бойлером тепла, і на споживання електрики на компенсацію втрат тепла. Впливає температура води у бойлері і стан теплоізоляції.

Тобто немає сенсу туди лізти? )) Я думав при нагоді все ж таки почистити його, подивитися що там, або навіть замінити тен на новий. Але якщо різниці не буде, то... кому воно треба :) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, mvas78 сказал:

встановленню та чищенню аераторів, встановленню кранику яким можна обмежити максимальне споживання кожної окремої точки

Аератори на всіх змішувачах одразу замінив на економні. А що за крани обмежування споживання?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, TaurosRMK сказал:

Тобто немає сенсу туди лізти? )) Я думав при нагоді все ж таки почистити його, подивитися що там, або навіть замінити тен на новий. Але якщо різниці не буде, то... кому воно треба :) 

Чистота ТЕНу впливає на термічний опір та робочу температуру оммічного нагрівача. На витрату електроенергії не впливає. Але перегрів ТЕНу призведе до його прискореного вмирання.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, TaurosRMK сказал:

Аератори на всіх змішувачах одразу замінив на економні. А що за крани обмежування споживання?

Будь який кран, яким можно відрегулювати витрату за 100% відкритого крану. Навіть звичайний кульовий кран, який можна закрити на певний відсоток, але його треба буде регулювати кожного разу після кожного закривання цього кульового крану (не змішувача). Більш технологічне (але і недешеве) рішення - це регулятори тиску "після себе", на яких можна задати потрібний тиск який буде перед краном, який і буде визначати максимальну витрату.

Ще є балансувальні крани, з обмеженням максимального відкриття.

Змінено користувачем mvas78
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...