Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Закладання електрокабелю під майбутні панелі на даху

Mykola87

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

 

Маю плаский дах 100м2, зараз на стадії розведення електрики по дому. На дах через центральний вентканал електрики запускають кабель живлення для кондиціонерів. Зʼявилась ідея прокласти додаткову лінію електрокабелю «на майбутнє», яка буде іти з даху в приміщення з електрикою, можливо колись поставлю кілька панелей. Відповідно який кабель краще закласти? Який перетин, марка? Чи тим має бути спеціальний кабель для електропанелей? 
 

 

 

dah_ed.jpeg

Змінено користувачем Dr.Yura
обернув фото на 180*
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спеціальній кабель
так і зветься кабель для сонячних систем, брати 6квадратів, пару чорний та червоний, краще заложити 2-3 таких пари
Але як на мене краще проложити гофру і тоді шо хош туди можно провести, UV стійку і мінімум 40мм діаметром (або 2 по 32), обов`язково гарно, щоб не було кутів і можно було просунути жосткі кабелі

Змінено користувачем Vikingua
  • Лайк 5
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Mykola87 сказав:

Маю плаский дах

А тепер форумчани мають проблеми з моніторами, які потрібно перевернути, щоб глянути на цей дах... :)

  • Хаха 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, sanyas15 сказав:

А тепер форумчани мають проблеми з моніторами, які потрібно перевернути, щоб глянути на цей дах... :)

фото обернув і замінив в першому повідомленні :-)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Vikingua сказав:

Спеціальній кабель
так і зветься кабель для сонячних систем, брати 6квадратів, пару чорний та червоний, краще заложити 2-3 таких пари
Але як на мене краще проложити гофру і тоді шо хош туди можно провести, UV стійку і мінімум 40мм діаметром (або 2 по 32), обов`язково гарно, щоб не було кутів і можно було просунути жосткі кабелі

замість гофри може краще труби для кабелів, є такі "Труба ПВХ жорстка гладка " і відразу повороти і все решта

  • Лайк 3
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, Dr.Yura сказал:

краще труби для кабелів, є такі "Труба ПВХ жорстка гладка " і відразу повороти і все решта

минулого року була проблема з спеціальними тех трубами з протяжками. Купував звичайну 32 водопроводну, а для неї у епіку - повороти (у відділі електрики)

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

звичайну трубу не рекомендую, під землею ще можно, а так вона непогано горить...
в трубу з 90градусними поворотами кабель буде важко пхати, гофра плавно загнута я думаю все ж такі краще
да і про UV не забувати, бо россипеться бистро
 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, Vikingua сказав:

звичайну трубу не рекомендую, під землею ще можно, а так вона непогано горить...
в трубу з 90градусними поворотами кабель буде важко пхати, гофра плавно загнута я думаю все ж такі краще
да і про UV не забувати, бо россипеться бистро
 

для тих труб для кабелів якраз повороти є плавні і нормальні, я перевіряв як в 40у трубу з повором просунути кабель 5*16 ВВГ, ну нормально.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...