Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Новачок у свердловинах. Регулювання реле тиску.

МакДо

Рекомендовані повідомлення

Доброго вечора, спільното. Маючи водопровід від місцевого водоканалу вирішив стати «власником» власної свердловини. Воду з крану пити не можна. Багато заліза, висока жорсткість. Часті перебої у постачанні, старі магістралі, низький тиск під час забору води пивзаводом.

отже, свердловина пробурена до полтавського горизонту, 27 метрів (у нашій місцевості граніт на +-40 метрів). Паспорт свердловини прикріплюю. Та ж організація встановлювала насосне обладнання та робила врізку у водопровід будинку. ГА на 50л разом з реле розміщений у підвалі будинку. Насос Dongyin 3SDm1.8/20 (777103), опущений нижче рівня нуля на +- 23 метри. Тільки сьогодні запустили. «Промиваю» свердловину годинним водовідбором з паузою у годину. Під час поливу «промивкою» ділянки помітив гідроудари. Не сильні, але дратує. Удари, звісно, циклічні. Перший удар через 15 секунд, другий через 39 секунд. На манометрі біля ГА max 4 бара, min 2,2 бара. З 4 до 2,2, природньо, падає за 15 секунд.

 

Прошу допомоги у лікуванні цих ударів. Так як інсталятори, перед відʼїздом, сказали маленький гвинтик на оберт затягнути, а великий на пів-оберту відпустити. Але я не впевнений, не запамʼятав що саме так.

п.с. - я розумію, що варто звернутися до інсталяторів, але вони, природньо, у гонках за заробітком, і будуть їхати до мене тижні 2-3.

IMG_6351.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По-перше, треба визначитись, що таке гідроудар. Може це нормальне коливання тиску в межах 4-2.2 бар. Діапазон не малий, тиск (напір) буде помітно коливатись в цих межах. І це нормально.

Ще треба знати тиск в ГА. Якщо він більше 2.2 (тиск вмикання насосу) - тоді дійсно буде падіння тиску до 0 і потім вмикання насосу. Це вже класичний гідроудар.

С приводу звернення до інсталяторів - імхо, це не та проблема.

За пів-години можна зрозуміти, куди крутити винти і як міняється тиск. Якщо я не помиляюсь і це традиційне реле тиску - маленький винт це верхня межа (вимикання насосу), великий - нижня (вмикання).

А починати "досліди" треба з вимірювання тиску в ГА.

Змінено користувачем maksym
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, maksym сказав:

По-перше, треба визначитись, що таке гідроудар. Може це нормальне коливання тиску в межах 4-2.2 бар. Діапазон не малий, тиск (напір) буде помітно коливатись в цих межах. І це нормально.

Ще треба знати тиск в ГА. Якщо він більше 2.2 (тиск вмикання насосу) - тоді дійсно буде падіння тиску до 0 і потім вмикання насосу. Це вже класичний гідроудар.

С приводу звернення до інсталяторів - імхо, це не та проблема.

За пів-години можна зрозуміти, куди крутити винти і як міняється тиск. Якщо я не помиляюсь і це традиційне реле тиску - маленький винт це верхня межа (вимикання насосу), великий - нижня (вмикання).

А починати "досліди" треба з вимірювання тиску в ГА.

Дякую, Максиме. Так, є відчуття, що з ГА виходить вся вода. Але з шлангу лише миттєве падіння/стрибок тиску. Шланг приєднаний до труби прямо у причину. ГА далі, через 7-8 метрів, у підвалі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, МакДо сказал:

Так, є відчуття, що з ГА виходить вся вода. 

Перевірте тиск в ГА

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, maksym сказав:

Перевірте тиск в ГА

Яким чином? Його потрібно випорожнити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вимикаєте живлення насоса, чекаєте поки в крані не закінчиться вода.

як заміряти тиск у ГА вчити треба?

качаєте тиск на дві три поділки менше ніж спрацьовує реле.

все.

Змінено користувачем Фрай
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Фрай сказав:

Вимикаєте живлення насоса, чекаєте поки в крані не закінчиться вода.

як заміряти тиск у ГА вчити треба?

качаєте тиск на дві три поділки менше ніж спрацьовує реле.

все.

Дякую за чітку, структуровану та місцями саркастичну відповідь. 🤣 
Завтра скористаюся вашою порадою та надам відповідь. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

і ще одне, не розумію хто вам поставив зворотний клапан горизонтально, але його краще встановлювати вертикально, довше слугуватиме.

по регулюванню реле тиску взагалі просто

IMG_0885.jpeg.90df5ddb948576ff10c61717e0d0245a.jpeg

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

05.08.2023 в 20:04, Фрай сказав:

Вимикаєте живлення насоса, чекаєте поки в крані не закінчиться вода.

як заміряти тиск у ГА вчити треба?

качаєте тиск на дві три поділки менше ніж спрацьовує реле.

все.

Заміряв тиск у пустому ГА. 1,7-1,8.

Подивився уважніше на манометр. насос вмикається на 2,2-2,3, вимикається на 4

Змінено користувачем МакДо
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, МакДо сказал:

А ось так поводиться «гусак» при перепадах тиску. Чи це ок?

IMG_6377.mov

Дык гусак гутаперчивый у вас)

У меня металл, ваще не дергается)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, DimaF сказав:

Дык гусак гутаперчивый у вас)

У меня металл, ваще не дергается)

Я це розумію, то тимчасове рішення лише для промивання свердловини. Його і вітром хитає)))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, МакДо сказал:

А ось так поводиться «гусак» при перепадах тиску. Чи це ок?

Повітря не "плює"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, maksym сказав:

Повітря не "плює"?

Ні, просто різкий короткочасний перепад тиску, шланг 25метровий у кінці в руку легенько сіпається і секунду-дві тиск піднімається до схожого на той, що при спуску ГА.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Апдейт:

1) гусак став ледь хитатися при перепадах тиску;

2) дебет впав (в перші дні відро 10л набирав за ~13сек, що дорівнює 2м3/год. а зараз 20сек)

3) вода досі має деяку легку мутність, хоча вже тиждень по 8-10год на день зливаю воду у канаву.

 

тому: гусак не хитається через зменшення дебету? Чи ок, що мутність досі є?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, МакДо сказав:

Апдейт:

1) гусак став ледь хитатися при перепадах тиску;

2) дебет впав (в перші дні відро 10л набирав за ~13сек, що дорівнює 2м3/год. а зараз 20сек)

3) вода досі має деяку легку мутність, хоча вже тиждень по 8-10год на день зливаю воду у канаву.

 

тому: гусак не хитається через зменшення дебету? Чи ок, що мутність досі є?

Перечитав і здалося, що я не правильно рахую дебет. Вже заплутався.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Апдейт:

Вчора була кришталево чиста вода (на око). Прокипʼятив, накипу менше, ніж у водоканалі. Думав промию ще кілька днів і на аналіз.

Сьогодні зранку сусідам, за 80м від мене, промивали невдало облаштовану свердловину на тій же глибині, що й в мене. Помпою загнали 1куб води.

Після обіду в мене пішла вода з легким помутнінням.

Але перед цим в мене ландшафтники майже 8 годин поливали дубовий ґрунт, щоб його можна було зняти.

Чи могло промивання сусідської свердловини вплинути на якість води в мене на такій відстані? Чи це сума подій?

п.с. - я не страждаю і вірю в те, що свердловина промиється і матиму знову візуально чисту воду.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

06.08.2023 в 00:49, Фрай сказав:

і ще одне, не розумію хто вам поставив зворотний клапан горизонтально, але його краще встановлювати вертикально, довше слугуватиме

Позначте зворотній клапан на фото, будь ласка. Бо оглядав зблизька і не знайшов його там.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...