Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Очистка від оранігчних речовин

dmitriyf

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня!

Чи хтось може порадити хімію для очистки нальоту органічних речовин.

Спробую пояснити своє запитання більш детально: у мене є криниця яку використовували тільки для технічних потреб (під час будівництва будинку) так сталось шо в саму криницю почали лізти слимаки і був певний період (5-6 місяців) шо під цю кришку ніхто не дивився і не бачив шо там було багато слимаків, частина яких просто впала в криницю зі стінок криничних кілець. Але весь цей час водою користувались в технічних цілях будівельники. 

В результаті оці оранічні решки від слимаків утворили певний чорний наліт в середині водопровідних труб який дає відповідний запах тухлого.

 

На сьгоднішній день питання з криницею вже майже вирішене:
- Викачав воду з криниці та почистив її
- Коли криниця набралась води знову викачав та влив туди акватон-10 


на сьогоднішній день якшо набрати води з криниці відром то запаху майже немає 
я надіюсь шо якшо повторю процедуру ще раз чи два то можливо з самою криницею питання вирішеться 

Також вирішене питання з слимаками шляхом використання bros від слимаків.

Але більш важким завданням вважаю очистку саме труб так як механічно їх очистити можливості немає так як вони мають багато колін та вже залиті у підлозі а те шо розведено по кухні та ванній кімнаті замуровне в стінах.

Тому я хотів би кинути/всипати якусь хімію в криницю  а потім викачати з криниці насосом шоб пропустити по трубах, можливо це допоможе позбутись цього чорного нальоту і очистити труби. Труби використовував два типа до будинку звичайна чорна поліетиленова та в будинку поліпропилен. 

Чи хтось стикався зі схожою проблемою і чи мав хтось досвід з усіпшним вирішенням такого роду проблем? 

Можливо це доповнення важливе: В криниці немає верхнього кільця. Вона була закрита кришкою але не герметично. Стики було достатні для того щоб слимаки туди дістались.
Зараз всі стики задуті піною а також виведжена аля вентиляція з того шо було (тобто з 25-ої труби). 

photo1695821572.thumb.jpeg.c9520012f12d61c262301967bba2e57b.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Слимаки взагалі можуть бути невинні, яка температура води у тій трубі під сонцем? Навіть хлорована вода чи зі скважини у теплі за добу починає застоюватися та смердіти тухлим, виключайте кожен елемент по черзі і перевіряйте

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, normal сказал:

Слимаки взагалі можуть бути невинні, яка температура води у тій трубі під сонцем? Навіть хлорована вода чи зі скважини у теплі за добу починає застоюватися та смердіти тухлим, виключайте кожен елемент по черзі і перевіряйте

у тій трубі під сонцем немає води! То я просто з такої тонкої труби зробив вентиляцію
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, delic сказал:

Наскільки я пам'ятаю, то колодязь час від часу відкачують повністю і чистять.

кирницю чистили за місяць до того як зявилась проблема!
так я згоден шо чистка це те шо потрібно час від часу робити але ж не кожні 3-4 місяці(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні розгерметизував криницю і витягнув звідти відро води. Вода у відрі була чиста і без запаху!
А ось прикріплюю відео яка вода з крану: з бойлера вода грязніша, а холодна вода трішки краща але все одно є запах

 

 

бойлер знімаю буду чистити руками, а от шо робити з нальотом в трубах які в стінах замуровані залишається під запитанням...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, ashim1990 сказал:

Гіпохлорит натрію

 

бачу шо ТМ AquaDoctor має Гіпохлорит натрію. Я писав виробнику цієї хімії перед тим як постити повідомлення на форумі то вони мені відповіли шо їхня хімія не допоможе в цьому випадку і наліт не зніме...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо нальоту не знаю, але всю органіку вб'є. Це точно.

Або хлорне вапно спробувати.

Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо в колодязі наліту немає, а є в бойлері і трубах, то значить наліт любить тепло і течію (поживні речовини), що притаманне водоростям, без тіх поживних речовин вони повинні самі відмерти, але якщо в криниці "бульйон", то чистка труб дасть тільки тимчасовий ефект

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б гарячим кротом (той же Гіпохлорит натрію) спробував, як що аллюмінію у системі нема, промив водою, а потім SVOD-ТВН» BIO+

Але як забеспечити постійну циркуляцію? Насосом з корита качати, а з усіх кранів розчин відрами носити обратно у корито? Так можно з ведра облитися та у лікарню поїхати. Може довгий шланг у корито і по черзі з кранів в нього зливати. При роботі з гіпохлоритом забеспечте себе захистними окулярами та запасом чистої води, щоб змити відразу як що що. і розчин лимонної кислоти для нейтралізації підготуйте, бо м'ясо до кістки проїдає

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, Enot123h сказал:

Я б гарячим кротом (той же Гіпохлорит натрію) спробував, як що аллюмінію у системі нема, промив водою, а потім SVOD-ТВН» BIO+

Але як забеспечити постійну циркуляцію? Насосом з корита качати, а з усіх кранів розчин відрами носити обратно у корито? Так можно з ведра облитися та у лікарню поїхати. Може довгий шланг у корито і по черзі з кранів в нього зливати. При роботі з гіпохлоритом забеспечте себе захистними окулярами та запасом чистої води, щоб змити відразу як що що. і розчин лимонної кислоти для нейтралізації підготуйте, бо м'ясо до кістки проїдає

буду пробувати Гіпохлорит натрію, а як його правильно застосовувати ? 

Це потрібно шоб тільки оцей розчин був у системі? Бачу каністра розчину це 20 літрів а в мене в системі більше, десь 40-50 літрів чи його можна з водою розводити ?

Питання стосовно SVOD-TVN BIO +: це його можна в криницю сипати чи ні? 
Чи все треба в окремий резервуар і робити для обох церкуляцію по кругу?

якось стрьомно оцей  Гіпохлорит натрію насправді може спочатку спробувати BIO+ ? чи це буде тоді гроші на вітер без Гіпохлорит натрію? 

Змінено користувачем dmitriyf
+
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ashim1990 сказал:

Щодо нальоту не знаю, але всю органіку вб'є. Це точно.

Або хлорне вапно спробувати.

мабуть буду пробувати Гіпохлорит натрію

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Якщо в колодязі наліту немає, а є в бойлері і трубах, то значить наліт любить тепло і течію (поживні речовини), що притаманне водоростям, без тіх поживних речовин вони повинні самі відмерти, але якщо в криниці "бульйон", то чистка труб дасть тільки тимчасовий ефект

ну криниця відносно чиста якшо витгнути відро води зразу з криниці то такого запаху немає як з труб

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бо там вода холодна і бактерії не можуть розплодитися, гугль пише, що чорний наліт, це ознака бактерій, які живляться марганцем, може його багато...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, normal сказал:

Бо там вода холодна і бактерії не можуть розплодитися, гугль пише, що чорний наліт, це ознака бактерій, які живляться марганцем, може його багато...

знайшов ось такий prom.ua/ua/p1645812899-udalenie-vody-ionov.html?srsltid=AfmBOor3EZqHqCDweCpt-XMugUQdQqN-UUw3FAk3WARXzLRnaQeQ8F6uS1c засіб для виведення марганцю з води але спочатку мабуть буду пробувати Гіпохлорит натрію

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, dmitriyf сказал:

буду пробувати Гіпохлорит натрію, а як його правильно застосовувати ? 

Це потрібно шоб тільки оцей розчин був у системі? Бачу каністра розчину це 20 літрів а в мене в системі більше, десь 40-50 літрів чи його можна з водою розводити ?

Питання стосовно SVOD-TVN BIO +: це його можна в криницю сипати чи ні? 
Чи все треба в окремий резервуар і робити для обох церкуляцію по кругу?

якось стрьомно оцей  Гіпохлорит натрію насправді може спочатку спробувати BIO+ ? чи це буде тоді гроші на вітер без Гіпохлорит натрію? 

По гіпохлориту натрію не скажу, кротом тількі канаху чистив та у посудомойку сипав щоб дуже злі забруднення вимити. Дуже їдка та небезпечна речовина.

Авжеж окремий резервуар і для свода і для гіпохлориту. У колодязь я би тількі білизни налити ризикнув для обеззараження.

По своду читайте мануал, дешевше брати порошок у банках, 2кг брав на 50л опалення гарно все вимило. Циркуляцію і підігрів обов'язково.

Спробуйте спочатку сводом, 50л промити вистачить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Enot123h сказал:

По гіпохлориту натрію не скажу, кротом тількі канаху чистив та у посудомойку сипав щоб дуже злі забруднення вимити. Дуже їдка та небезпечна речовина.

Авжеж окремий резервуар і для свода і для гіпохлориту. У колодязь я би тількі білизни налити ризикнув для обеззараження.

По своду читайте мануал, дешевше брати порошок у банках, 2кг брав на 50л опалення гарно все вимило. Циркуляцію і підігрів обов'язково.

Спробуйте спочатку сводом, 50л промити вистачить

дякую буду пробувати 
По результату відпишусь 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Також може хто порадить який картрідж поставити у фільтр для максимальної очистики у моєму випадку?
фільтр у мене такий ZGltYWYK_UlhnHBz1yz.png.d520e6fa5d27637cb213cf1e9f401800.png

PS як закінчу з очисткою труб то поставлю ще 3 таких а поки шо буду використовувати тільки 1

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Помітив ПП коли забивається сильно падає тиск, а у нитки тиск тільки трохи падає, але грязь починає пропускати. Тому вікористовую поліпропілен у BB20'' і перед ним самопромивний 10'' з сіткою на 100мк. Між ними то полив городу, щоб ресурс картриджу не витрачати

IMG_20230703_120626 (1).jpg

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Enot123h сказал:

Помітив ПП коли забивається сильно падає тиск, а у нитки тиск тільки трохи падає, але грязь починає пропускати. Тому вікористовую поліпропілен у BB20'' і перед ним самопромивний 10'' з сіткою на 100мк. Між ними то полив городу, щоб ресурс картриджу не витрачати

IMG_20230703_120626 (1).jpg

дуже дякую за пояснення)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, dmitriyf сказав:

як закінчу з очисткою труб то поставлю ще 3 таких

Я навпаки 4 таких викинув (2 на вході 5мкм, 1мкм і 2 з під мийки вугільний та від хлору), постійно міняєш та від зеленого слизу миєш, а толку нема, чай мутний з плівкою, залишив тільки самопромивний і мембрану осмосу - в душі помитись нічого не змінилось, а чай став як сльоза, то навіщо платити більше...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Enot123h сказал:

Я б гарячим кротом (той же Гіпохлорит натрію) спробував

Це зовсім різні речовини.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...