Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Одна фаза в три

Homeowner

Рекомендовані повідомлення

1 хвилину тому, Homeowner сказав:

Рішення знайдено. Всім причетним дякую. Решта в сад;)

може б тут написали про вирішення даного питання, можливо  іншим цікаво буде :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, Dr.Yura сказав:

може б тут написали про вирішення даного питання, можливо  іншим цікаво буде :-)

так, дуже цікаво, особливо з поглядом на те, як питання про "ДБЖ в параллель" було вирішено на 3Ф системі....

 

Змінено користувачем vbb
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, vbb сказал:

так, дуже цікаво, особливо з поглядом на те, як питання про "ДБЖ в параллель" було вирішено на 3Ф системі....

 

До речі, ще один цікавий кейс. Навіть не хочу рахувати скільки хтось міг би заробити на тому проекті. Натомість люди (причому люди досить глибоко в темі, принаймні хочеться вірити оскільки знаю їх ще з тих часів) прийшли, поговорили про щось своє між собою і розійшлися…🤷‍♂️

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Homeowner сказал:

Рішення знайдено. 

Дуже цікаво, як для інженера ... 

А ви можете описати рішення, з точки зору електротехніки? Дуже буду вдячний!)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

всі три теми дуже цікаві. чисто з технічної точки зору.

Перше питання - 

Цитата

 

На сьогодні є ДБЖ +х3 АКБ 150аг

Оскільки живлення з мережі обмежене в часі, то АКБ не встигають зарядитись до свого номіналу. Є думка зліпити систему з декількох ДБЖ в паралелі з АКБ меншої ємності. Знаю, що є такі варіанти з різними схемами управління, але прикладів практичної схеми не знайшов. 
Можливо хтось знає які ДБЖ мають функцію паралельного підключення, чи, може, є який зовнішній блок управління, який би керував роботою декількох ДБЖ на одного споживача?
 

Цитата

 

1.12.2022 в 13:53, sanyas15 сказав:

А чому не можна поставити 1 ДБЖ та додати хороше зарядне? Навіщо ліпити в кучу три ДБЖ?

 

для надійності системи. Очевидно, що при непрацездатності одного дбж, система не лягає повністю, оскільки є резервування іншим дбж.

Більше того. Коли час подачі елетроенергії обмежений і недостатній для повного заряду, у нас буде N дбж із зарядом, допустимо 60%. Погодьтесь, що це краще варіант аніж мати один дбж із зарядом 60%.

При роботі від акб є два варіанти - або дбж рівномірно віддають своє на живлення навантаження, або по черзі по мірі виснаження. І коли з'являється основне живлення (пам'ятаємо, що час обмежений і вважаємо що недостатній для 100% заряду), у нас в першому випадку буде або N дбж з однаковим неповним зарядом (що все ж краще ніж мати 1шт дбж з неповним зарядом), або N дбж із зарядом від меншого до більшого ( можливо, що останнє дбж в нашій системі взагалі буде із 100% зарядом, що можливо врятує нас при наступному відключенні на невизначений час.)

на крайній випадок, коли в кума накриється його дбж, із спокійним серцем зможу віддати йому одне із своїх

 

чомусь вирішується ніяк не параллельними ДБЖ а цілком пристойною 3Ф системою з ДБЖ по кожній фазі з одним загальним блоком АКБ...

Цитата

 

Саме віктрон був обраний через те, що їхнє рішення повністю відповідало моїм вимогам, з одних рук, ще й запас на розвиток на майбутнє. 

Завдання стоїть під час потенційно короткочасних перерв між блекаутами потрібно "забрати" все, що буде в наявності по трьох фазах, як то кажуть, щоб ані краплі не пропало (чи то електропостачання з мережі, чи то від генератора). Наприклад, якщо у мене при роботі 3ф генератора на 6кВт в споживачах тільки холодильник, котел з насосами, освітлення і дбж на котлі намагається зарядити свою батарейку, то очевидно, що генератор працює фактично впусту і половина його потужності іде на вітер. Чи якщо у мене під'єднання 15 кВт, то я хочу взяти ці 15кВт і зберегти на потім. Тобто всі фази мають працювати на один банк АКБ і потрібен великий струм заряду.

Перед віктроном розглядав більш прості варіанти побудовані на інверторах  з великими струмом, наприклад, з лінійки TrippLite від Eaton, які дають великі зарядні струми, і навіть можуть формувати 3 фази. Починав із завдання максимально швидко заряджати АКБ до ДБЖ, що живить систему опалення і освітлення. У мене GE на 36В. В принципі схема на трьох Eaton поставленому завданню видати максимальних зарядний струм відповідала. Проте були нюанси. І в результаті дійшов до віктрона ))

 

Після запуску системи з'являється питання "одна фаза в три" з таємничим 3Ф споживачем.

Звісно я не екстрасенс, але мені здається (можливо, я неправий), що тут корректніше було б запитати  - "хлопці, як пов'язати цю чудову систему VICTRON з однофазним генератором?"

і всім би стало легше та зрозуміло куди копати.

Але з манерою спілкування ТС то вже зайшло в глухий кут.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.10.2023 в 17:18, Dalet сказал:

І де вони ділись?

Да нікуди ми не ділись,   уважно спостерігаемо за спільнотою однодумців. :)

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, Serg-Solar сказав:

Да нікуди ми не ділись,   уважно спостерігаемо за спільнотою однодумців. :)

.. через оптичний приціл

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...