Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Система АВР для квартири, зроблена на колінці

Torus

Рекомендовані повідомлення

Вітаю.

Попереджую зразу - я далеко не спец в електроніці, хоч і дещо в ній все ж таки розумію, але попереджаю що можу написати якусь фігню не розуміючи цього) Так і тупі питання задавати можу. Так що тримайтесь)

Суть в чому - з урахуванням приходу зими, і майбутнім віяловим відключенням, хочу в квартирі організувати резервне живлення, при чому не просто переносочку від інвертора, а підключення всієї квартири. При чому, так як я лінива задниця, хочу все це автоматизувати по максимуму. Плюс мінус те, як я це зробити планую, я вже придумав. Залишились лише деякі питання, які я поки не придумав як вирішити, ну і плюс хотів би написати своє бачення реалізації моєї задумки, і почути думку чи все правильно роблю.

Ну власне, тепер вже підходю до суті питання:

Маємо невелику квартиру. Ввідний автомат 25а категорії С. Джерело резервного живлення - кіловатний інвертер в піку до 2кв, акумулятор і окреме зарядне під нього. Власне, перше питання - як переключати квартиру на резервне живлення. Я думаю вирішити це таким чином - замовив контактор A9C20868 (2-НЗ, 2-НВ, 63А для AC-7a і 20А для AC-7b, управляючий струм 220в), планую його поставити за зубром, керуючий сигнал брати також від нього, на НВ підключити інвертор, на НЗ ввід в квартиру. Ну і чекаю отримати слідуюче - світло є, активні контакти НЗ, світла нема - перемикаємось на інвертор. Ну і власне, це правильний підхід? Якщо так, 20А для AC-7b на квартиру нормально? Ніяких насосних станцій в квартирі ясне діло нема) Стандартні споживачі енергії, плюс мінус як у всіх. Але хочется бути впевненим в цьому вузлі, ну і впевненим в тому, що я намагаюсь вирішити цю задачу вірно.

ПС. Те, що не варто бездумно переключати всю квартиру на інвертор я знаю. Зв'язані з цим питання будуть трішки пізніше. Зараз цікавить питання так би мовити першого вузла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Torus сказал:

ПС. Те, що не варто бездумно переключати всю квартиру на інвертор я знаю. Зв'язані з цим питання будуть трішки пізніше. Зараз цікавить питання так би мовити першого вузла.

Имхо учитывая что вы

1 час назад, Torus сказал:

так як я лінива задниця,

Все что есть продать :-)

определиться с желаниями, что нужно резервировать и можно ли все желаемое в щите выделить в отдельную линию, окажется что все нельзя :-) берете все что можно смотрите что оно потребляет в пике и под эти запросы покупаете ИБП и транзитом подключаете эту линию через него

на случай выхода из строя ибп ставите переключатель I-0-II

так же он понадобится на спокойное время когда нет отключений, что бы зря на хх не тратится

а так чем больше начнете колхозить тем оно в итоге дороже выйдет и чего то будет не хватать

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, mib сказал:

и под эти запросы покупаете ИБП

Котел наприклад резервувати якщо світла не буде. Правильний сінус потрібен. Уже небюджетно. Плюс куча іншого обладнання. Це який ІПБ потрібен? Акум під інвертер у мене на 140аг, плюс зарядка до 300а акумулятори тягне, тобто при необхідності я просто беру і добавляю паралельно ще один акум на ще 140аг. Який є аналогічний ІПБ? І скільки він коштує?
 

14 часов назад, mib сказал:

а так чем больше начнете колхозить тем оно в итоге дороже выйдет и чего то будет не хватать

Окей, давайте по пунктах - контактор це колхоз?

Інвертор розумію колхоз. Але він вже є. Акумулятор є. Навіть генератор на балконі є на випадок блекауту. І в чому мінус використовувати інвертор в порівнянні з ІПБ який ви пропонуєте?
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яка марка інвертора плануется для встановлення? який АКБ?

Змінено користувачем Serg-Solar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Інвертер solartronics FS1000D, акум electronicx AGM 140ah, зарядка MEAN WELL NPB-450-12. Це все вже є, ще з минулого року.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Torus сказал:

Котел наприклад резервувати якщо світла не буде. Правильний сінус потрібен. Уже небюджетно. Плюс куча іншого обладнання. Це який ІПБ потрібен? Акум під інвертер у мене на 140аг, плюс зарядка до 300а акумулятори тягне, тобто при необхідності я просто беру і добавляю паралельно ще один акум на ще 140аг. Який є аналогічний ІПБ? І скільки він коштує?
 

Окей, давайте по пунктах - контактор це колхоз?

Інвертор розумію колхоз. Але він вже є. Акумулятор є. Навіть генератор на балконі є на випадок блекауту. І в чому мінус використовувати інвертор в порівнянні з ІПБ який ви пропонуєте?
 

Просто это все есть в любом ИБП и время переключения меньше чем у обычного контактора плюс пока включится инвертор, посмотрите к примеру тот же ritar он стоит плюс минус как ваш инвертор

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, mib сказал:

ritar

Чисто цікавості заради поліз дивитись на них ціни, і о чудо, ІПБ є максимум на 56АГ. І коштує в районі 15 тис. Це є аналогом хорошого інвертера з акумом на 140 аг? Це жарт такий? Є в них блоки типу RTSWm-MPPT-MPS-2012, так, крута штука, не поспориш, ось тільки коштує ця радісь тищу баксів, так ще і акумулятор в комплект не входить. Да просто мій вибір! Терміново продаю свій інвертер і зарядне.

Ви мене вибачте, але ви якусь фігню рекомендуєте.

 

23 минуты назад, mib сказал:

время переключения меньше чем у обычного контактора

Контактор я беру не для швидкого переключення, а щоб до щитка не бігати. Є плани через додаткові піни контактору інвертер вмикати. В такому випадку ввімкнення резерву взагалі буде з затримкою секунд в 30, і мене це влаштовує.

24 минуты назад, mib сказал:

это все есть в любом ИБП

Чистий сінус є в будь якому ІПБ? Ви впевнені?

Змінено користувачем Torus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Torus сказал:

Окей, давайте по пунктах - контактор це колхоз?

Інвертор розумію колхоз. Але він вже є. Акумулятор є. Навіть генератор на балконі є на випадок блекауту. І в чому мінус використовувати інвертор в порівнянні з ІПБ який ви пропонуєте?
 

Встановлюете 2 контактора з механічним блокуванням, та підключаете ваші важливі споживачі.

На 1 контакторі з Н.З та Н.Р незавжди може "коректно" спрацювати!!! (собі так би не робив).

Холодильник, СВЧ та інші потужні прилади нема сенсу підключати , за малої потужності інвертора та самого АКБ.

 

Змінено користувачем Serg-Solar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Serg-Solar сказал:

Встановлюете 2 контактора з механічним блокуванням, та підключаете ваші важливі споживачі.

Спочатку думав по це, думав взяти два силових контактора і поставити механічне блокування, а потім подивився на ввідний автомат і зрозумів що це якось занадто для моєї маленької квартирки, і начав дивитись на контактори з контактами 2НВ+2НЗ.

Підскажіть будь ласка, A9C20868 невдалий вибір для моїх цілей? Краще взяти щось накшталт LC1D258M7?

14 минут назад, Serg-Solar сказал:

Холодильник, СВЧ та інші потужні прилади нема сенсу підключати , за малої потужності інвертора та самого АКБ.

Так, з цим повністю згоден. Але в мене є думка підключити всих споживачів через автомати 1-0-2 (перше положення тільки від мережі, і друге від мережі і інвертора), щоб мати можливість при необхідності ввімкнути щось потужне. В мене ще генератор є на чорний день, при великій необхідності я його підключити на заміну інвертора можу.

14 минут назад, Serg-Solar сказал:

На 1 контакторі з Н.З та Н.Р незавжди може "коректно" спрацювати!!! (собі так би не робив).

Ви б не могли більш детально описати що може піти не так? Довго шукав інформацію, і не зміг знайти потенційні проблеми такого рішення.

Змінено користувачем Torus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Torus сказал:

Чисто цікавості заради поліз дивитись на них ціни, і о чудо, ІПБ є максимум на 56АГ. І коштує в районі 15 тис.

Наверно не туда смотрели

Screenshot_2023-11-02-17-47-18-082_com.android.chrome.thumb.jpg.5076f53336f0d8375e15328f6e6e43d5.jpg

У меня был такой на 800 ва, прошлой зимой работал с 505 а/ч батареей

Ссылка первая попавшаяся

А так если время переключения не сильно волнует то поставьте авр с алишки

Что то вроде


a.aliexpress.com/_m0YFqFi

Останется наколхозить только включение инвертора

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, Torus сказал:

Ви б не могли більш детально описати що може піти не так? Довго шукав інформацію, і не зміг знайти потенційні проблеми такого рішення.

 

53 минуты назад, Torus сказал:

Може згоріти інвертор або з часом сам контактор, тим паче, ви хочете поставити його на 20А.

 

Змінено користувачем Serg-Solar
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, Serg-Solar сказал:

Може згоріти інвертор або з часом сам контактор, тим паче, ви хочете поставити його на 20А.

Я писав що я не електрик, я не шарю в комутаційних шафах, в типах контакторів, реле захисту, трансформаторах і тд, але в електроніці я дуже добре розбираюсь. Чому повинен згоріти інвертор? Яка причина? Він буде працювати в нештатному режимі? Чи може навантаження на нього буде подаватись більше дозволеного? Ну яка цьому причина? Я його навіть вмикати з затримкою планую, через реле напруги.

Далі, контактор на 20а. Точно на 20а? А не на 63а випадково? Повторюсь - 63А для AC-7a і 20А для AC-7b. Ви знаєте що таке AC-7b? Ви вважаєте що в мене в квартирі є промислова бетономішалка?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mib сказал:

У меня был такой на 800 ва

Все, зрозумів. Я думав що ви мені пропонуєте поставити ДБЖ з всторєними акумуляторами. Тепер вже зрозумів, соррі. Інвертер я брав тоді, коли такі штуки коштували як старенька іномарка. Хоча навіть якщо б я і зараз вибирав що взяти, то взяв би плюс мінус все те саме. Інвертер взяв саме такий з заділом на те, що я його в авто використати можу, наприклад на природі десь або в від'їзді. Зарядку взагалі з гаража забрав. Інвертер дуже високоє якості, і мені він дуже подобається. Я його розбирав, вивчав те, як він побудований, і тому я в ньому впевнений і міняти його не хочу. Зарядним я взагалі по каншині керувати можу, це одне із кращих зарядних свого рівня.

1 час назад, mib сказал:

А так если время переключения не сильно волнует то поставьте авр с алишки

Вивчав таку штуку. Великий мінус в неї в тому, що в неї нема гасіння дуги, і при постійних переключеннях в наших реаліях (кожні дві години), контакти обгоряють буквально за місяць.

1 час назад, mib сказал:

Останется наколхозить только включение инвертора

Років 5 назад робив для знайомого в гараж. Нічого тяжкого, робиться все фактично з підручних інструментів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо не електрик, то слухайте електрика-електронщика.....

Згорить ваш инвертор бо це бюджетний "........", а робота перекидного контактора в вашому випадку мае свій нюанс в роботі.

А якщо зібрати на 2-х контакторах-надійність максимальна!

Змінено користувачем Serg-Solar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Serg-Solar сказал:

бо це бюджетний "........"

Ви в цьому впевнені? Ви розбирали такий інвертор взагалі? Ось, нагуглив щойно:

В відео є розбір, де видно начинку. Подивіться. А потім напишіть що саме паршиво в ньому ревлізовано.

 

3 минуты назад, Serg-Solar сказал:

робата перекидного контактора в вашому выпадку мае свій нюанс в роботі

Який? Напишіть будь ласка. Я аргументовану інформацію прошу, а не "тому що я так сказав".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Torus сказал:

Ви в цьому впевнені? Ви розбирали такий інвертор взагалі? Ось, нагуглив щойно

Я це бачив . та інші...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Torus сказал:

Який? Напишіть будь ласка. Я аргументовану інформацію прошу, а не "тому що я так сказав".

Маю досвід, роботи таких схем підключення, і якщо інвертор "бюджетний" то довго вони не працюють. (у випадку використання инверторів з працючими схемами захисту, іноді виникають збоі в процесі переключення , але інвертори не горять).

Змінено користувачем Serg-Solar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Только что, Serg-Solar сказал:

Маю досвід, роботи таких схем підключення, і якщо інвертор "бюджетний" то довго вони не працюють.

Будь ласка дайте ссилку на якийсь обзор з розбором такого інвертора, де нормально розписано його недоліки. Якщо він дійсно такий паршивий, то придбаю Mean well. Чи менвел теж бюджет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Torus сказал:

Інвертер взяв саме такий з заділом на те, що я його в авто використати можу, наприклад на природі десь або в від'їзді.

Так и ибп можно так же использовать, но вы судя по всему свое решение уже приняли так что переубеждать не буду

23 минуты назад, Torus сказал:

Вивчав таку штуку. Великий мінус в неї в тому, що в неї нема гасіння дуги, і при постійних переключеннях в наших реаліях (кожні дві години), контакти обгоряють буквально за місяць.

У пары знакомых такие стоят прошлую зиму пережили, у меня прошлую зиму просто ибп работал сейчас с весны солнечный AIO тоже включен постоянно

I-0-II стоит на случай нештатных ситуаций

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ставте те що є, + 2 контактора або на сервоприладі і все буде працювать.

Перемикач 1-0-2 байпас обовязково.

Змінено користувачем Serg-Solar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, mib сказал:

Так и ибп можно так же использовать

Згоден. Але інвертор все ж таки буде більш компактним, і більш зручним при транспортуванні. Але це вже суб'євтившина, на смак і колір.

32 минуты назад, mib сказал:

вы судя по всему свое решение уже приняли так что переубеждать не буду

Я без проблем міняю свою думку, але для цього мені потрібно отримати нормально аргументовану відповідь чому краще робити саме так а не інакше. Так сталось, що я багато разів обпалювався об те що мені рекомендували зробити всякі "специ", які начебто в темі шарять, а потім мені це боком вилазило. Ось тому я виробив в собі рису характеру не вірити людям на слово, а вимагати аргументації слів.

40 минут назад, mib сказал:

У пары знакомых такие стоят прошлую зиму пережили

Можливо навантаження було слабке, чорт його знає. А, ще мінус в них - находив на форумах історії як ці апарати залипали в одному положенні і не перемикались в результаті. В результаті я вирішив краще контактор поставити, так як зрозумів що він надійніше буде. Хоч і значно дорожче.

42 минуты назад, Serg-Solar сказал:

Ставте те що є, + 2 контактора або на сервоприладі і все буде працювать.

Дякую. Прийняв. Потрібнро обдумати. Можливо все ж таки зупинюсь на двох контакторах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Torus сказал:

Ось тому я виробив в собі рису характеру не вірити людям на слово, а вимагати аргументації слів.

Аргумент простой, ибп либо aio это стационарное оборудование предназначенное для бесперебойной работы, ну и по подключению все просто без дополнительных танцев 1-0-2 это не обязательная но желательная опция

Инвертор это мобильное оборудование и в первую очередь предназначено для вашего второго вида использования подключить от случая к случаю что то на рыбалке/отдыхе для стационарного использования требует доработок

А так и то и то решит задачу в том или ином виде

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.11.2023 в 23:09, Torus сказал:

як переключати квартиру на резервне живлення. Я думаю вирішити це таким чином - замовив контактор A9C20868

ручное переключение никак не рассматривается, нужно именно автоматическое переключение ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Torus сказав:

Великий мінус в неї в тому, що в неї нема гасіння дуги

Є аналогічні із камерами дугогасіння.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...