Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Розумна розетка в підрозетник

lyurick

Рекомендовані повідомлення

Вітаю, чи може хтось порадити модель розумної розетки, яка вбудовується в підрозетник, а не є як більшість таких девайсів - по-суті перехідником, трійником чи подовжувачем? 

Цікавить ваш власний досвід.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В подрозетник знаю только смарт-розетку Livolo с управлением по ZigBee (арт. 704000811). Может управляться через смартфон через приложение LIVOLO HOME.
Других вариантов не встречал, возможно, есть?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, engeneer сказал:

Других вариантов не встречал, возможно, есть?

Есть от sonoff сам не пользовался так как подрозетники покупал самые мелкие по глубине, в итоге куча как ТС выразился переходников, либо в щите автоматов

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в глибокий підрозетник стає звичайна розетка + розумне реле (наприклад shelly pm або zwave qubino, fibaro і тп).

Мій власний досвід каже шо "розумна розетка" це найбільш безтолкова штука яка є в "розумному будинку", а там де вона справді потрібна то в форматі "перехідника" більш зручна та практична

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розетки не ставив, але виключателі ставив  виробника BSEED, частина сенсор частина із wifi, 3-ий рік працюють ок. Ті що із wifi підключав через tuya до Google home.  У них є і розетки 
a.aliexpress.com/_EGkQTmJ

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, standov сказал:

Мій власний досвід каже шо "розумна розетка" це найбільш безтолкова штука яка є в "розумному будинку", а там де вона справді потрібна то в форматі "перехідника" більш зручна та практична

Та по сути хоть переходник хоть розетка в моем случае это больше энергомониторинг

Расписания только у бойлеров и простецкие сценарии на уличных гирляндах закат/рассвет

Но вот мониторинг меня где то в тупик поставил, с детства прмвык слышать что электро чайник это дорого, а оказалось

Screenshot_2023-11-01-00-50-14-520_com.coolkit.thumb.jpg.99365abd8ece7f2b71dc186a1e53ee01.jpgScreenshot_2023-11-01-00-49-18-488_com.coolkit.thumb.jpg.7a7b69d360f5558b17756af06ed40974.jpg

сушка и стиралка тоже удивили

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну для такого перехідник практичніше, я про це і кажу ) бо можна завжди зняти і переставити туди куди нужніше, бо на картинках у вас 10 приладів а розеток по дому думаю не меньше 50

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, standov сказал:

Ну для такого перехідник практичніше, я про це і кажу ) бо можна завжди зняти і переставити туди куди нужніше, бо на картинках у вас 10 приладів а розеток по дому думаю не меньше 50

55 вроде :-) а в ewelink на сейчас 39 устройств, просто не все из них с энергомониторингом часть просто релешки часть датчики температуры/влажности

Я больше про то что в розетках автоматизация не используется, не придумал я сценариев для стиралки или кофеварки с чайником

Только ночнойтариф и для котла и для бойлеров, остальное просто удобно, те же ворота удаленно открыть или музыкой на террасе управлять с телефона

Так что дальше расписаний у меня не ушло, та же музыка утром включается, вечером выключается ну или автополив

Но я бы не назвал это умным домом ибо событий кроме расписания нет никаких, да они в моем случае и не возможны 

Хотя я может и заблуждаюсь и дальше своего носа не вижу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, mib сказал:

больше про то что в розетках автоматизация не используется, не придумал я сценариев для стиралки или кофеварки с чайником

Отож-бо )

Я колись планував зробити на дін-рейку 10 канальний монітор на трансформаторах струму, навіть вийшов прототип і десь в гітхабі код є, але шось згодом забив.

Є готові багатоканальні монітори в щиток але всі якісь дивно коштують, я зупинився на shelly em3, 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, standov сказал:

Отож-бо )

Я колись планував зробити на дін-рейку 10 канальний монітор на трансформаторах струму, навіть вийшов прототип і десь в гітхабі код є, але шось згодом забив.

Є готові багатоканальні монітори в щиток але всі якісь дивно коштують, я зупинився на shelly em3, 

Под сонофф есть на дин рейку выглядят как автомат, на них у меня опять таки только энергомониторинг и расписания

Я больше о том что я не могу придумать какую то автоматизацию по каким то событиям ну кроме температура упала котел включился :-)

В независимости розетка это или на дин рейке, вот у вас есть что то такое что прям удобно и работает по какой то логике которая всегда угадывает необходимость какого то события

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Соноф це все-ж реле+моніторинг, є чисті монітори без реле, ну або як у випадку em3 3 канали моніторингу і 1 *окреме* реле. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

Соноф це все-ж реле+моніторинг, є чисті монітори без реле, ну або як у випадку em3 3 канали моніторингу і 1 *окреме* реле. 

Та это понятно, но в целом свою функцию как мониторинга так и реле они выполняют, единственно чего мне не хватает так это тарификации день/ночь но это тоже решаемо если интегрировать их в хом асистент но пока особой нужды нет, хотя и любопытно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, mib сказал:

вас есть что то такое что прям удобно и работает по какой то логике которая всегда угадывает необходимость какого то события

Є але воно майже все НЕ працює на рівні розетки, бо дуже замало дивайсів які отак просто будуть нормально перквапювати ото вул/викл. Майже вся автоматизація на зовнішніх інтерфейсах після живлення, тому я вважаю автоматизацію розетками якоюсь дуристикою. Звісно є якісь поодинокі сценарії типу керування насосом рециркуляції або бойлером, і в обох цих кейсах зовнішні розетки зручніше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

Є але воно майже все НЕ працює на рівні розетки, бо дуже замало дивайсів які отак просто будуть нормально перквапювати ото вул/викл. Майже вся автоматизація на зовнішніх інтерфейсах після живлення, тому я вважаю автоматизацію розетками якоюсь дуристикою. Звісно є якісь поодинокі сценарії типу керування насосом рециркуляції або бойлером, і в обох цих кейсах зовнішні розетки зручніше

Не привязывайтесь к розеткам, пусть это будет реализовано как угодно, мне больше интересен сам сценарий который у вас выполняется и вы считаете его прям очень очень полезным и удобным и главное в него не лазите руками он работает хотя бы пол года автономно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, mib сказал:

Не привязывайтесь к розеткам, пусть это будет реализовано как угодно, мне больше интересен сам сценарий который у вас выполняется и вы считаете его прям очень очень полезным и удобным и главное в него не лазите руками он работает хотя бы пол года автономно

В мене в футере лінка на тему, там є приклади моїх реальних працюючих сценаріїв)

З останнього ось medium.com/@stasdovgodko/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%97-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D1%86%D1%96%D1%97-%D0%B2-openhab-b6f706ba0ec3

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, standov сказал:

В мене в футере лінка на тему, там є приклади моїх реальних працюючих сценаріїв)

З останнього ось medium.com/@stasdovgodko/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%97-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D1%86%D1%96%D1%97-%D0%B2-openhab-b6f706ba0ec3

Про вентиляцию видел, в моем понимании это как и моя работа котла по датчику температуры, я бы не отнес это к умному дому

Понятно что моя вентиляция на фоне вашей это банальное проветривание, у меня уже 7й год гудят вытяжки в с/у 24/7 и окна на микропроветривании, в итоге есть и приток и отток, хотя в щите стоят таймеры, была задумка включать вытяжки по расписанию подобрав плюс/минус интервалы включения в итоге забил и они работают постоянно, если бы не забил то поменял бы на сонофф и ориентировался по датчикам влажности, косвенно они тоже говорят о качестве воздуха

Я вот про что то более умное, ну там сработал будильник вы проснулись а на столе чашка кофе и блинчики :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні я в таке прям не граюся бо не люблю коли за мене шось рішають ))) а якщо серйозно то такі кейси роблю через чатбот в телеге (в мене та дружини). Тобто якщо будинок захоче приготувати млинці та каву то він має то запитати в чатботі де будуть варіанти "так" та "йди до дупи". З реального - будинок бачить що 10 хвилин не закриті ворота на парковці, він сам нічого не закриває він пише в телегу питання, фото з камери парковки та кнопку "хочете закрити?". Це з одного боку радикально покращує життя, з іншого не дає додаткових ступенів свободи та можливих помилок.

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оці сценарії "будинок готує вранці каву" придумані тим хто нашось хоче розмовляти зі своїм будинком, це шось має досліджуватися психіатрами 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, standov сказал:

З реального - будинок бачить що 10 хвилин не закриті ворота на парковці, він сам нічого не закриває він пише в телегу питання, фото з камери парковки та кнопку "хочете закрити?". Це з одного боку радикально покращує життя, з іншого не дає додаткових ступенів свободи та можливих помилок.

О это уже интересно, вижу правда пару минусов если прийдет и мне и жене то могу без телефона гстаться за воротами :-)

Но вот уведомление что забыл закрыть ворота это интересно

у меня просто пара кнопок zigbee на которые подвязаны сценарии по нажатию

3 минуты назад, standov сказал:

Оці сценарії "будинок готує вранці каву" придумані тим хто нашось хоче розмовляти зі своїм будинком, це шось має досліджуватися психіатрами 

Вот тут не поспоришь :-) но я почти каждое утро говорю Алиса включи кофеварку когда выходу из спальни :-) сработка правда раз через раз, а может и тапок прилететь :-) у меня просто жену Алиса зовут :-)

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что еще есть вроде ворот? Реально полезный и любопытный кейс я правда его реализовать малой кровью не смогу ибо сонофф не знает положения ворот или концевика привода 

Просто любопытно, кто чем пользуется из того что видел в ютубе большую часть на свой ритм жизни переложить не могу ибо я и сам не знаю когда проснусь или когда уеду/приеду центральный выключатель не прижился до его установки хотя щит разделен на две группы отключаемая и нет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

з того що юзається
1 світло сходів/фасаду/паркану по заходу сонця, ну і вимкнення відповідно
2 вмикання/вимикання підсилювача коли на плейері шось починає грати
3 керування насосом рециркуляції (фактично зараз не використовою бо рециркуляції нема, це з часів арендованого житла)
4 струм заряду АКБ в залежності від генератор/грід/soc
5 моніторинг наявності гріда, повідомлення в чатбот
6 моніторинг потужності по фазам з повідомленням коли забагато (фактично не актуальне бо збільшив потужність підключення)
7 повідомлення про зависокий/занизький тиск води, це фактично з часів коли будинок зимував без мене
8 керування вентиляцією зі статті вище
9 визначення наявності гостей по кількості вайфай клієнтів в гостбовій мережі. Це використувується в інших сценаріях
10 вимкнення витяжного вентилятора ПВУ коли вмикається кохонна витяжка
11 повідомлення коли в зволожувачі закінчується вода + керування зволожувача по датчику вологості в кімнаті (бо вбудований триндить)
12 повідомлення якщо завтра будуть значні зміни температури на вулиці (в планах повідомлення про опади але ще не зробив)
13 режим збереження коли будинок на сигналізації
14 розрахунок часу що залишився до розряду або заряду акб
15 центральний вимикач світла в апі - регулярно юзаю коли йду спати (треба в бот додати, руки не доходять)
16 не автоматизація але моніторинги електрики, газу, води, вентиляції, цо2, температури, вологості
17 окремо розрахунок споживання газу подобовий/посуточний/місячний + розрахунок "показника лічильника" для подання показань, наче дрібниця але взимку не треба нікуди в сугроб пирнати

в планах добити (почав але ніяк не допишу) логіку яка буде визначати що є падіння тиску води коли будинок під охороною і не праюють стиралка/пм. То буде в телегу повідомлення і команда на вимкнення насосу електричне. Раніше планував безумовно вимикати насос коли сигналка але дружина яка ставить стіралку/пм коли йде з дому не зацінила цю ідею.

наче як все поки що 
 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mib сказал:

вижу правда пару минусов если прийдет и мне и жене то могу без телефона гстаться за воротам

я вирішив що дружина може завжди зробити так само якщо подивитися в камеру/вікно, то-ж фактично додаткових ризиків небагато, плюс на хвіртці завжди є дзвінок )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 ще коли наших з дружиною телефонів нема в мережі і будинок не на охороні приходить повідомлення що "здається ви провтикали поставити на охорону"

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

16 не автоматизація

Вот похоже на этом я и успокоюсь, похоже у меня все что есть это автоматизация и то все чем пользуюсь и считаю полезным именно она, а сбивает с толку фраза умный дом :-)

По вашему списку все в целом понятно и добавляет удобства с минимумом геморроя :-)

По воде я так понимаю вы по давлению контролируете протечку?

Соседу/куму мы сделали на датчиках протечки от сонофф и поставили клапан хантер от автополива который управляется тем же сонофф и сценарий на закрытие, датчики раскидали в мокрых зонах, вода у нас в городке центральная в итоге только клапан на закрытие, себе не делал так как 99% времени дома

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тиск води це з часів коли не було опалення в будинку а вода була, зробив на зиму видалений монітор тиску в системі щоб спокійніше спати так і залишилося. Виявляється що це наприклад дозволяє побачити пробиту мембрану в баці )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...