Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Водопостачання під час відключень електрики.

somsomers

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня.

Дано: 
Приватний будинок. Цоколь(стеля 2.5м), 1 поверх(стеля 3м), 2 поверх(стеля 2.7м), горіще.
Опалення є тільки на 1(радіатори та ТП) і 2(радиатори) поверхах.
Санвузли є в цоколі та на 1 і 2 поверхах. 
Інфраструктура: скважина 70м, насос "Водолей"(1.6кВт, ном 80м, макс 120м), бак з мембраною на 100л, двоконтурний газовий котел + батарея 3кВт-г + ДБЖ.

Через те, що мембранний бак стоїть в цоколі, тиску вистачає на +-10л на другому поверсі, 10-20л на першому. Після цього, залишок води є тільки в цоколі.

В контексті обстрілів та відключень електроенергії стоїть задача мінімум - забезпечити холодне водопостачання будинку на 200л-500л за відсутності електрики.
Задача максимум - забезпечити також гаряче водопостачання.

Буду вдячний за ідеї та, можливо, послуги з їх реалізації.

Думки неспеціаліста :)
Для холодного постачання можна було б поставити накопичувальний бак в санвузлі на другому поверсі. За відсутноті тиску, теоретично :), ця вода самотужки стікала в систему.

Для гарячого, можна було б поставити бак в цоколі та насос для тиску в системі, але як його вмикати, коли тиск в системі від мембрани зникне...

Змінено користувачем somsomers
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене інвертор насос не потягнув навіть з плавним пуском. Накопичувальний бак на другому поверсі це вихід. Якщо водонагрівач накопичувальний то навіщо другий насос, самотеком нормально потече. під'єднати через унітазний клапан до холодной води для автоматичного наповнення, я знизу бака, через обратний клапан також до холодної

 

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо запуску скважинного насосу через інвертор навіть думки не було, там такі пускові, що ховайся. Я думав більше про насоси для збільшення тиску в системі, які вмикаються по датчику потоку. Вони не дуже потужні, від 45вт. Але от як його вмикати, якщо тиску нема.

З приводу накопичувального водонагрівача, я перепрошую. Не знаю як, але забув вказати, що котел - звичайний газовий, Protherm.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, somsomers сказав:

В контексті обстрілів та відключень електроенергії стоїть задача мінімум - забезпечити холодне водопостачання будинку на 200л-500л за відсутності електрики.

в мене в квартирі накопичувальний бак на 200-250л нормально працює вже десяток років. злив йде на в бачок унітаза самотьоком щоб вода не застоювалася. по суті цей бак використовується лише під час відключень електрики. Як конче треба води то набираю в баняк вручну ))) 

Для тиску раніше стояв насос поверхневий поряд з баком невеликий педроло. але давно зняв, купив маленький китайський насос, з інвертора стартує  запросто, а от чи зробить тиск в системі (воду гріє газовий котел) і як щодо ресурсу то питання наразі не розкрите бо врізати в магістраль руки не доходять. Але від нього багато і невимагається, суто аварійний варіант.
 

Змінено користувачем vovarpd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, vovarpd сказал:

в мене в квартирі накопичувальний бак на 200-250л нормально працює вже десяток років. злив йде на в бачок унітаза самотьоком щоб вода не застоювалася. по суті цей бак використовується лише під час відключень електрики. Як конче треба води то набираю в баняк вручну ))) 

Для тиску раніше стояв насос поверхневий поряд з баком невеликий педроло. але давно зняв, купив маленький китайський насос, з інвертора стартує  запросто, а от чи зробить тиск в системі (воду гріє газовий котел) і як щодо ресурсу то питання наразі не розкрите бо врізати в магістраль руки не доходять. Але від нього багато і невимагається, суто аварійний варіант.
 

Величезний плюс квартири, що все на одному рівні :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

19 хвилин тому, somsomers сказав:

Величезний плюс квартири, що все на одному рівні :)

2 години тому, somsomers сказав:

Для холодного постачання можна було б поставити накопичувальний бак в санвузлі на другому поверсі. За відсутноті тиску, теоретично :), ця вода самотужки стікала в систему.

так і в будинку у вас все феншуй )  Мало б нормально вниз текти, на кухні води набрати чи в туалеті злити нормально мало б бути.
В мене теж бак в санвузлі на висоті 1.5 метра (+сам бак ще має метр висоти), вище рівня змішувачів.

Змінено користувачем vovarpd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Судячи з усього, бак на другому повесі є найменш інвазивним та затратним методом. Фіг з нею, з гарячою, аби санвузли працювали. Єдине питання - схема підключення. На витік - знизу бака через зворотній клапан. А от як набирати воду, щоб вчасно вимикався? В бак встановити унітазний клапан?

Загуглив. Поплавковий клапан для баків не є чимось надзвичайним, навіть разом іноді продається.

Останнє питання. Тут як раз гепнула мембрана в баці в цоколі. Є сенс міняти мембранний 100л на 200л, чи збільшить це доступніть води на верхніх поверхах в два рази, чи залежність не лінійна? 

Змінено користувачем somsomers
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подумав що на поплавковий клапан також не завадить обратний клапан. При розході з бака, коли рівень води знизиться поплавок опуститься і воздух буде підсмоктувати у трубу.

Тиск не великий, може на нижньому обратному клапані пружину вкоротити, чи зовсім зняти, бо може не відкритися, треба пробувати

Можна ще перелив зробити у каналізацію

Залежність лінійна

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

3 години тому, Enot123h сказав:

Можна ще перелив зробити у каналізацію

IMHO обов'язково. бо ті клапана загалом хоч і надійні та все ж нюанси бувають.
В мене наприклад з моменту установки все ок (установка була ще в 2007, хоча експлуатація з 2012) , ніразу не міняв, є перелив в каналізацію (і там сифон) і взагалі за то не переживаєш. 
В брата ми зробили все по такій же схемі але робили інші сантехніки і бак зразу купувався з клапаном взборі, то щось з тим клапаном не альо. Відбувався перелив в каналізацію але так дуже мінімально, він до кінця не закривав, тобто тиск не тримав на 100%, чуть там підкапувало.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як на мене, для початку варто виставити тиск повітря у баку на позначці 1.8, а далі на реле - тиск включення 2 і виключення 3.2. Таких параметрів має вистачити для подачі води на другий поверх. Якщо буде мало, можна підняти тиск повітря до 2 атм і відповідно змінити налаштування на реле. І звісно краще замінити бак на 200л. Виходячи з того, що ваша мембрана тріснула, повітря там було на мінімумі.    

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як щодо варіанта, в нижньому просто змінити мембрану, а в санвузол наверх поставити простий мембранний на літрів 200 без реле, з невеликим тиском? В такому випадку, навіть гаряча вода буде. Теоретично :)

Я правильно розумію, що прибирати розширювальний бак на вході після скважини неможна, щоб насос не пихтів набираючи бак на другому поверсі по тонким трубам?

Змінено користувачем somsomers
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, somsomers сказав:

А як щодо варіанта, в нижньому просто змінити мембрану, а в санвузол наверх поставити простий мембранний на літрів 200 без реле, з невеликим тиском? В такому випадку, навіть гаряча вода буде. Теоретично :)

Я правильно розумію, що прибирати розширювальний бак на вході після скважини неможна, щоб насос не пихтів набираючи бак на другому поверсі по тонким трубам?

Вам для початку варто розібратися з першим баком і особливо із тиском повітря. Другий бак буває підключають паралельно до першого, але там тиски повітря мають бути рівні і діаметр труби здається не можна звужувати. І ще мені профі говорили, що така система допустима при обсязі до 250л.   

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...