Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чи буде так працювати природна вентиляція?

keyby

Рекомендовані повідомлення

Вітаю.  Підкажіть чи буде працювати так природна вентиляція вентиляція, якщо буде спуск труби вниз на 10-20 см під кутом 90*? Якщо так, то наскільки критичні втрати потоку повітря? 

1 - вихід природної вентиляції

2 - зворотній клапан 

3 - труба у бік витяжки

4 - вихід на будинкову вентиляцію

Спуск вниз за рахунок того, що в будинку шатрові плити перекриття, тому по периметру є "сходинка" в кутах між стінами та стелею. Труба буде "лежати" на верхніх шафах. Шафи вже замовлені і будуть майже під "сходинку" 1-2см.

photo_2023-11-27_21-21-38.jpg

Screenshot_8.png

IMG_20230511_130701.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это квартира и в канал вентиляции продукты горения газовой плиты? Я надеюсь вы знаете, что так делать низя?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, ЯД сказал:

Это квартира и в канал вентиляции продукты горения газовой плиты? Я надеюсь вы знаете, что так делать низя?

Скорее всего там висела газовая колонка и в кухне должно было быть два канала.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, MAESTRO DNEPR сказав:

Скорее всего там висела газовая колонка и в кухне должно было быть два канала.

Да, возможно, но если 2 канала, то зачем объединять ЕВ и "выхлоп"?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Колонки газовой не было. Канал один. Вытяжка работает и в режиме рециркуляции - вопрос решается, как лучше сделать.  Вопрос в другом: получается отверстие выхода естественной вентиляции над шкафами выше, чем отверстие в стене примерно на 10 см(от нижней части канала над шкафами до верхней части канала в стене). Будет воздух естественным образом сначала немного вниз, а потом вверх. Канал чистый, поток хороший(прибором не замерял)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, keyby сказав:

Колонки газовой не было. Канал один. Вытяжка работает и в режиме рециркуляции - вопрос решается, как лучше сделать.  Вопрос в другом: получается отверстие выхода естественной вентиляции над шкафами выше, чем отверстие в стене примерно на 10 см(от нижней части канала над шкафами до верхней части канала в стене). Будет воздух естественным образом сначала немного вниз, а потом вверх. Канал чистый, поток хороший(прибором не замерял)?

Я лично думаю, что будет, если герметично соединить. А вообще, что мешает ее установить и проверить тягу хоть листиком бумаги?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, DimaF сказав:

Зачем??

Снимал квартиру, где был или забит стояк, или у людей была мощная вытяжка, то была обратная тяга, особенно, когда кто-то готовил.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, keyby сказал:

где был или забит стояк,

Тогда у вас в обще вентиляции не будет...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, DimaF сказав:

Тогда у вас в обще вентиляции не будет...

Это было в съемной квартире. В текущей квартире вроде бы проблем с вентиляцией нет. Но вариант обратного клапана на случай(его может и не быть), когда поток пойдет из стояка в квартиру. В любом случае прекращается ЕВ: или от соседей идет воздух к тебе, или не идет вообще.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В морози буде працювати, а в жару канали працюють в зворотньому напрямку, а у вас там клапан... Але в жару дельта невелика і природня (навіть без клапану) через 100мм канал толку не дасть, тому треба буде вікнами "доганятися". А хіба у вас є вибір зробити якось по іншому? Витяжка потрібна, газовщикам природня дірка теж потрібна...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, keyby сказал:

или от соседей идет воздух к тебе,

От соседей пойдет если какой то придурок выбил стену с вентканалом чтобы шкафчик запихнуть какой то.

А если вентканал исправен и не забит, ничего от соседей не придет.

В квартире итак вентиляция не ахти, а если еще и клапан вставить, то она в обще исчезнет.

54 минуты назад, normal сказал:

в жару канали працюють в зворотньому напрямку,

Каналы всегда работают в одном направлении, а хуже или лучше зависит от погоды)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обратный клапан же будет всегда открыт. Почему вентиляция исчезнет? Открытый клапан создает сильную помеху?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, keyby сказал:

Обратный клапан же будет всегда открыт. Почему вентиляция исчезнет? Открытый клапан создает сильную помеху?

У вас такая бешенная тяга, что он постоянно в открытом состоянии??

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29.11.2023 в 11:39, DimaF сказав:

У вас такая бешенная тяга, что он постоянно в открытом состоянии??

Позавчера смонтировал конструкцию. Клапан установлен с наклоном оси , поэтому он всегда открывается. Тяга есть: салфетку держит. Лист А4 притягивает, но не держит, при закрытых окнах/балконах.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dendnepr сказал:

так может притока не хватает?

Так при закрытых окнах его и не будет особо.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это я понимаю: так устроен принцип вентиляции в старых домах. Просто надо будет приоткрывать окна, если надо увеличить поток воздуха. А за клапаном понаблюдаю уже когда потеплеет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, keyby сказал:

Это я понимаю: так устроен принцип вентиляции в старых домах.

Принцип вентиляции один для всех, хоть старых, хоть новых)

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Може комусь буде в нагоді, що вийшло в підсумку.  Витяжний канал встановив, як я і планував. Єдине, що забув встановити комплектний зворотній клапан на витяжку, бо знайшов його, коли вже все змонтував. Але то таке. Виходить, що природна вентиляція працює через витяжку та вентканал над шафами. Працює нормально, потік повітря є. 

Додатково по витяжці. Купив таку: elica slimmy std grix/a/60. Вибирав по мінімальному шуму та невеликої потужності, щоб не дуже перевищувало спроможність мого вентканалу. Для каналу за норму взяв: ~220м3/год. У витяжки - 304м3/год. Розраховував, що буду використовувати на 1-2 швидкості. Але вийшло так: на 1 - взагалі здається, що не тягне; на 2 - типу тягне, але сподівався, що краще буде; на 3 - вже норм, але вище вже не можна 😃

На 1 швидкості гучність двигуна вища, ніж гучність потоку повітря, тому дуже неприємний гул. Виходить, що розрахунок використання на 1 швидкості відпадає: що по гучності, що по потоку повітря. На 2 та 3 швидкості гул двигуна вже розчиняється. 

Також є нюанс, пов'язаний з зворотнім клапаном. Встановив вірно: вісь трохи під кутом до вертикалі, щоб він сам відчинявся при природній вентиляції, але по хорошему треба його доналаштовувати для більш точного спрацьовування. При включенні на 1 швидкості клапан не закривається - не вистачає потоку; при 2 - або не закривається, або треба деякий час - від 5 секунд; на 3 - спрацьовує одразу. Тобто, спочатку треба включити на 3, а потім переключати на 1 чи 2. Після виключення витяжки клапан відчиняється нормально.

Ще один нюанс: коли зачинені всі вікна та двері, то при включенні витяжки, потік повітря виходить у ванні. Але якщо привідкрити хоча б вікно , то поток повітря в ванній стає нормальним - наверх.

Розрахунки по витяжці не є інструкцією, а лише власний досвід.

photo_2024-03-26_21-41-21.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, keyby сказал:

Може комусь буде в нагоді, що вийшло в підсумку.

Тот случай когда так делать не надо.

Зачем пихать обратный клапан в итак полудохлую вентиляцию вытяжки???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитата

Зачем пихать обратный клапан в итак полудохлую вентиляцию вытяжки???

Я так розумію, що зворотній клапан - це комплектація по замовчуванню в кожній витяжці, мабуть за якимось стандартом. Призначення у нього зрозуміле.

В моєму випадку, можливо стане ще тяжче витяжці з встановленим зворотним клапаном, але це перевірю, коли дійдуть руки, якщо взагалі дійдуть. 

Буду згоден, що мій вибір бренду/моделі витяжки був невдалим. Але з іншого боку в мене немає досвіду роботи з ними або іншої витяжки для перевірки мого твердження. Так що є як є. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитата

Тот случай когда так делать не надо.

Якщо мій досвід комусь допоможе зробити так як треба, то буде добре 😃

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...