Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Порадьте тепловий насос на 16 кВт повітря-вода.

xandr xandr

Рекомендовані повідомлення

Друзі, прошу вашої допомоги в підборі теплового насосу повітря-вода для будинку на 200 м.кв.

Опалення лише – лише теплі підлоги.

Кількість фаз – 1 (лише 220 В є можливість протягнути).

ТН потрібен для опалення і можливо ГВП.

Кондиціонування буде скоріше за все через 2 інверторні спліт системи по 3-4 внутрішні блоки на кожну. По 1 спліт на кожний поверх. Будуть холодити та виступати резервом в міжсезоння та як запас на випадок недогріву або поломки теплового насосу взимку. Почитав поради форумчан, що ставити фанкойли в решті решт дорожче, чим спліти + залежність від 1 агрегату, що не є добре дуже.

Програми підбору видають мені необхідну потужність насосу – 16 кВт.

Тепловтрати будинку без врахування вентиляції – 54 Вт/м.кв. (розрахунково, ще не утеплювався). З вентиляцією поки що не знаю, бо не знаю як буду вентилювати (приточка, чи рекуператор). Скрін розрахунку тепловтрат додаю, користувався сервісом smartcalc.

Прошу вашої поради у виборі, бо голова вже пухне.

Поки що розглядав Mycond HEVI MHS-N18HH/MHS-U18HH (не реклама). Вартість 4750 евро, чи потрібен бак - поки не зрозумів.

Був на семінарі Aclima де робили огляд ринку ТН України в лінійці 16 кВт і позиціонували Mycond як добре співвідношення ціна-якість (скрін додаю). Але в реальності в мене немає інфи по ньому, форум перечитав, дуже мало відгуків, в інеті теж. Кажуть що нормальний заводський китай.

Тож …

Прошу вашої поради! Потрібен – недорогий надійний тепловий насос повітря-вода, на 220 В, від 16 кВт потужності (може й менше в реальності, але що б вистачило на 200 м.кв.), який без проблем обслуговується в Україні і на який є запчастини (що б не чекати всю зиму при поломці). Бажано з великим СОР )))))  

ПС

Глибина для скважини у мене – близька 40-47 м. Розумію, що ліпше було б поставити вода-вода, але поки сумніваюсь в цьому.

 

1706207546961.jpg

Тепловтрати будинку..jpg

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, xandr xandr сказал:

Тепловтрати будинку без врахування вентиляції – 54 Вт/м.кв.

А як у вас так вийшло, що ви загальні тепловтрати за сезон  в кВт*ч поділили на м2 і отримали Вт/м2  ?

І яке відношення до потужності ТН мають сезонні втрати? Може все ж таки треба відштовхуватись від тепловтрат будинку за годину?

Змінено користувачем Alvalk
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Alvalk сказал:

А як у вас так вийшло, що ви загальні тепловтрати за сезон  в кВт*ч поділили на м2 і отримали Вт/м2  ?

І яке відношення до потужності ТН мають сезонні втрати? Може все ж таки треба відштовхуватись від тепловтрат будинку за годину?

О, дякую, не догледів ))) квт/ч на м.кв. звісно :)

Витрати за опалювальний сезон - як я розумію за цим параметром оцінюється енергоефективність будинків (якщо не помиляюся для пасивних будинків величина складає до 15 квт/ч на м.кв. площі).

Якщо помиляюся, поправте плз.

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, shneider_vova сказал:

Вам м'яко натякають, що ваші тепловтрати 6 кВт, тож 16 кВт ТН начебто і не потрібен

По втратам самої холодної п'ятиднівки ТН треба брати виходить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, xandr xandr сказал:

По втратам самої холодної п'ятиднівки ТН треба брати виходить?

Нет.

Расчет ТН проводится по теплопотери дома на темп. -7 и в доме 22.

Это для Киева.

Харьков -8

Есть программа просчитайте 

В реальности действительно 6-8 кВт

P.S. где находитесь? Хоть обл.

И зачем вам кондиционеры - это Одесса ?

 

Змінено користувачем Dem@
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звісно. І то - це затрати в час, коли на вулиці -20. у часто в Одесі таке буває? В середньому ж біля 0, тож в середньому за сезон там й 3 кВт вистачало б.

Звісно, я не веду мову про такий насос, але 8 кВт було скоріше за все достатньо. Ще треба дивитися на потужність теплового насосу при різних температурах (зазвичай при мінусових вона суттєво падає) та на можливість погрітися тенами (якщо насосу не вистачає потужності, що він відбирає від повітря, то вмикає тени) - це як раз допоможе пройти пікові морози

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Друзі, тоді я жорстко затупив і перерахую все наново, сорі.

Ок, а по виробнику щось можете порадити? Цікавить ціна-якість + ремонтопридатність і сервісне обслуговування.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И пару циферок для понимания.

1.Толщина стены и материал

2. Утепление стены (толщина и матер)

3. Утепление крыши (толщина и матер)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, Dem@ сказал:

И пару циферок для понимания.

1.Толщина стены и материал

2. Утепление стены (толщина и матер)

3. Утепление крыши (толщина и матер)

Нажаль фото мені нічого не сказали, я не профі в цьому питанні. Якщо можна, порадьте чи варто його брати, чи може є більш дешеві, але якісніші та ефективніші альтернативи (з більшим СОР)?

По цифрам:

1. Стіна ракушняк 360 мм.

2. Утеплення стіни - псб-с-25, 150 мм.

3. Дах півмансарда, утеплена мінватою 200 мм. Контури утеплення стіни і даху поєднані (замкнуті) між собою для виключення мосту холоду.

Розрахунок тепловтрат на скріні у першому пості видано калькулятором на основі цих матеріалів і товщин.

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, Dem@ сказал:

И зачем вам кондиционеры - это Одесса ?

Це Миколаїв (південь). Кондішн треба бо є температурні обмеження - в теплу пору року температура НЕ має бути вищою за 23-24 градуси в приміщенні (причини довго пояснювати, це суто мої обмеження).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Майкона Вам хватит на все, что вы хотите.

Теплые полы.ГВС. холод через фанкойлы - консольные или настенные, можно канальный- который обеспечит вам рекупирацию....

16кВт конечно много - но если использовать в режиме рекупирацию но норм.

а так 12квт хватит как на тепло так и на холод.

12квт +7гр

10квт -0гр

8квт -5гр ( подключается 1тен 2квт в помощ)

6квт -10гр (подкл 2тен 2квт в помощь)

4квт -15гр (подкл 3тен2квт в помощ)

Все условно, что бы вы поняли.(тены можно подкл прокрамно как вам захочется)

Бак нужен в первую очередь для разморозки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dem@ сказал:

Майкона Вам хватит на все, что вы хотите.

Дякую вам за внесену ясність!

А по якості майкона щось можете сказати? Я так розумію ви стикалися з ними на практиці.

Бо як альтернативи є - СН та GREE. Грішка кажуть краще купера по якості виконання самого виробу.

Всі три - китай. Грішка, можливо, найякісніший з них по запчастинам, але й ціна в нього зовсім не мала в порівнянні.

Або перефразую питання - що б ви взяли собі з 12 кВт ТН повітря-вода в умовах дуууже обмеженого бюджету, але так, що б не ремонтувати кожен рік і не чекати по пів року доставки плат та інших запчастин? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, deemage сказал:

а по ночному тарифу топить не хотите? Тогда умножайте мощность на 3.

Электричество еще вообще не подключено, только времянка от соседа на 16 А (220 В), дом на стадии коробки, но сначала необходимо распланировать и подобрать все коммуникации, что б потом не носиться как дурень со ступой.

Буду или 2 или 3 зонный вариант электрики рассматривать. Это еще впереди )))

Змінено користувачем xandr xandr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В теорії я не дуже, але можу поділитися практичним досвідом.

Маю другу зиму в експлуатації ТН повітря-вода Vailant на 12кВт. Площа будинку 211м2, але до дому ще пристроєний гараж 68м2 в якому прокладений ТП, тому ТН брався з розрахунком опалення і гаражу, тобто на загальну площу 279 м2. Однак зимою без опалення в гаражі температура ще не знижувалась нижче +6 (автоматом ТН повинен запустити контур опалення в гаражі при +5, тому по факту гараж весь цей час не опалюється).

Розрахункові тепловтрати на момент вибору ТН були 16 кВтч при температурі -20 морозу.

Шо можу сказати, площа більша за Вашу, регіон холодніший (Київ) і ТН на 12 кВт тягне з великим запасом. Гадаю що Вам вище вірно радять - 16 Квт то дуже забагато, - гадаю що 10 кВт для Вас це з максимальним запасом, а оптимально скоріш за все 8кВт. Тим паче, що "якшо шо" - включили кондиціонер на опалення, камін (якщо буде), а то саме "якшо шо" як правило не тримається більше 7-14 днів за всю зиму...

 

Змінено користувачем Malchish
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Malchish сказал:

В теорії я не дуже, але можу поділитися практичним досвідом.

Дякую за ваш досвід. Зараз теж схиляюся ТН десь біля до 10 квт, 12 максимум.

16 квт - таку потребу видає програма підбору ТН від Mycind, від цього я відштовхувався. Тепер розумію, що це забагато може бути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 25.01.2024 в 20:47, xandr xandr сказал:

ТН потрібен для опалення

а воздух - воздух не эффективнее в экономическом смысле будет ?

у воздух - воздух , то есть у обычных кондиционеров наверняка cor выше .

правда уровень комфорта от воздушного отопления сильно уступает полам .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, igorrius сказал:

у воздух - воздух , то есть у обычных кондиционеров наверняка cor выше .

У воздух-воздух СОР 2,8-3,0 в среднем, а у воздух-вода 4,2-3,0. Плюс шум, ежегодная чистка, холодный пол. Но быстрый нагрев + не боится замерзания труб.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, igorrius сказал:

а воздух - воздух не эффективнее в экономическом смысле будет ?

у воздух - воздух , то есть у обычных кондиционеров наверняка cor выше .

правда уровень комфорта от воздушного отопления сильно уступает полам .

Та все нормально у ТН повітря-вода із СОР. У гарних ТН більше 5.

А рівень комфорту - це ж головне.

Крім того, опалення ТП само по собі набагато ефективніше, ніж повітряне, тому що гріє знизу, а   повітря-повітря - все тепло буде під стелею

Тож в підсумку ТН повітря-вода виграє по всім пунктам. Крім базових витрат.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, xandr xandr сказал:

У воздух-воздух СОР 2,8-3,0

у моего мицыка десятилетней давности выше 5 

вот ориентир , чем мощнее кондишн , тем ниже у него cor ( кстати , почему у моделей 20 и 25 scor ниже cor , а у моделей 35 и 50 - наоборот ? ) :

www.mitsubishi-hvac.com.ua/pdf/mhi-rac-pac.pdf

 

E4E91434-1476-4E2F-918F-F05C9641C38B.png

Змінено користувачем igorrius
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 25.01.2024 в 20:47, xandr xandr сказал:

Опалення лише – лише теплі підлоги.

а дополнительное отопление продумано ?

при отсутствии возможности топить тепловым насосом ( отсутствие электроэнергии или поломка , не дай Бог ) будет возможность отопить дом ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, igorrius сказал:

а дополнительное отопление продумано ?

Просто делюсь опытом. Мы на случай блекаута прошлой зимой купили вот таких 2 камина газовых. Баллон внутрь и вперед. Греет хорошо, характеристики есть в инете, компактный. Единственный минус - через часа 3-4 работы нужно залпово проветривать, т.к. появляется запах от продуктов горения. Но вариант рабочий и относительно дешовый. А при проветривании - запах уходит в десятки раз быстрее, чем тепло, хз почему так.

Полноценная дровяная топка типа Гаврилів і Сини, конечно лучше :) Планирую в будущем ее поставить себе в дом, а пока просто заложу под пол трубу для воздухозабора и заглушу ее.

1706358414184.jpg

1706358414176.png

Змінено користувачем xandr xandr
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, xandr xandr сказал:

Полноценная дровяная топка типа Гаврилів і Сини, конечно лучше :) Планирую в будущем ее поставить себе в дом, а пока просто заложу под пол трубу для воздухозабора и заглушу ее.

и трубы для водяной топки можно проложить сразу .

можно будет водяной каминной топкой полы греть 

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...