Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Порадьте тепловий насос на 16 кВт повітря-вода.

xandr xandr

Рекомендовані повідомлення

Теж поділюсь.

220м2, китайський ноунейм ТН який ледве може видати 6кВт -7С на максимальних обертах. Опалення повністю на ньому. В середньому працює на 3кВт. При сильних морозах вночі йому помагає електрокотел. За цей місяць СОР 2.8.

До війни вів статистику споживання і COP в тому числі, кому цікаво можна відмотувати назад клацаючи по верхній цитаті, починаючи з цього повідомлення.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, igorrius сказал:

и трубы для водяной топки можно проложить сразу .

можно будет водяной каминной топкой полы греть

Видел в реале у знакомого такую реализацию. Камин классический греет буфер на 300 л, с которого через теплообменник запитан теплый пол. 

Как по мне - гемморно. Защиты от перегрева нет, просто клапан на сброс избыточного давления стоит (весь пар в дом при перегреве считай). На вопрос как регулировать нагрев буфера знакомый сказал - на практике 3-4 ящика дров, не больше. 

Может у него, конечно, примитивная реализация, но ...

У второго знакомого в Болгарии стоит подобная топка и разведены воздуханы в комнаты дома. Говорит - пару полен подкинул и в доме мигом теплота везде. Жрет мало, топит много :) Использует камин в межсезонье и зимой.

Кстати, он же солнечный коллектор подключил к своему ТН через буфер. Скидывает сейчас, зимой показания - впечатляют. При солнечном дне минус 5 мороза - буфер до 44-45 градусов греется солнышком. Летом, весной и осень почти поеостью ГВС от солнца. Тоже в будущем хочу такую реализацию, поэтому ТН буду выбирать с возможностью адаптации к такому варианту.

1706362833749.jpg

Змінено користувачем xandr xandr
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, Dmode сказал:

220м2, китайський ноунейм ТН який ледве може видати 6кВт -7С на максимальних обертах.

А яке утеплення будинку, цікаво? Бо майже мій варіант :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, xandr xandr сказал:

. На вопрос как регулировать нагрев буфера знакомый сказал - на практике 3-4 ящика дров, не больше. 

нужно смотреть камин с автоматикой :

 

Регулировка общей системы, подачи воздуха и температуры воды производится с помощью электронной автоматики.

Использование терморегуляторов при необходимости включает насос, а в момент достижения нужной температуры воды отсоединяет источник тепла и управляет подачей воздуха в топку. При полном выключении электричества терморегулятор закрывает подачу воздуха, что приводит к постепенному затуханию пламени.

kahelplus.com.ua/ru/blog/kak-obogret-kaminom-dom.html

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, xandr xandr сказав:

А яке утеплення будинку, цікаво? Бо майже мій варіант :)

Підлога ось так. Стіни ГБ380мм+100мм утеплювача, стеля 300мм утеплювача.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, xandr xandr сказал:

При солнечном дне

наличие солнца - тут ключевое , в пасмурный день не нагреешься от солнца

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, xandr xandr сказал:

Кстати, он же солнечный коллектор подключил к своему ТН через буфер. Скидывает сейчас, зимой показания - впечатляют. При солнечном дне минус 5 мороза - буфер до 44-45 градусов греется солнышком. Летом, весной и осень почти поеостью ГВС от солнца. Тоже в будущем хочу такую реализацию, поэтому ТН буду выбирать с возможностью адаптации к такому вариант

Тут у мене запитання. А чим це краще, ніж сонячні панелі?

Сонячні панелі взимку будуть частково компенсувати електрику для ТН, а влітку покривати не тільки ГВС, а і інших споживачів

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Alvalk сказал:

Тут у мене запитання. А чим це краще, ніж сонячні панелі?

Сонячні панелі взимку будуть частково компенсувати електрику для ТН, а влітку покривати не тільки ГВС, а і інших споживачів

у солнечного коллектора 

https://ru.wikipedia.org/wiki/Солнечный_коллектор

кпд выше , но все равно , в пасмурную погоду и от него мало толку 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Alvalk сказал:

Тут у мене запитання. А чим це краще, ніж сонячні панелі

Чесно кажучи не знаю :) просто розповів про робочу зв'язку, яка стоїть у приятеля.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, xandr xandr сказал:

Чесно кажучи не знаю :) просто розповів про робочу зв'язку, яка стоїть у приятеля.

Ну я просто натякнув. :)

А далі думайте, чи воно вам треба і що краще саме для вас. Якщо знайдете, куди дівати стільки гарячої води в літку - чому б ні

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, Alvalk сказав:

А чим це краще, ніж сонячні панелі?

Якщо велике споживання гарячої води, то воно краще, бо при тій самій площі на даху дає набагато більше енергії. Але то має бути споживання рівня готелю або спа центру, щоб мати економічний сенс.

Я дуже хотів собі ТН, але після довгих розрахунків виявилося, що сонячні панелі із зеленим тарифом (станом на 2023 рік) мають шанс окупитися. А от ТН від Дайкін в моєму випадку швидше полмається чи вичерпає свій термін експлуатації, ніж окупиться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, volomoto сказал:

Я дуже хотів собі ТН, але після довгих розрахунків виявилося, що сонячні панелі із зеленим тарифом (станом на 2023 рік) мають шанс окупитися. А от ТН від Дайкін в моєму випадку швидше полмається чи вичерпає свій термін експлуатації, ніж окупиться.

Ну Дайкін чи ще щось - то неважливо. Обирайте по смаку або гаманцю. Варіантів багато.

Щодо окупності - а ви впевнені, що тариф не збільшиться? Я, наприклад, впевнений, що збільшиться. Якщо зараз термін окупності 7-10 років, то буде менше.

Крім того, у випадку вимкнення світла ТН може працювати деякий час від акумуляторів, чи від генератора (я у себе так планую організовувати резервне опалювання), а з електрокотлом це вже не прокатить, доведеться робити резерв іншого типу. 

Так, акумулятори, генератор - це теж гроші, але це більше про комфорт, за нього теж треба платити

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Alvalk сказав:

Щодо окупності - а ви впевнені, що тариф не збільшиться? Я, наприклад, впевнений, що збільшиться. Якщо зараз термін окупності 7-10 років, то буде менше.

Я рахував із тарифом 4/2 грн. день/ніч і вийшло 15 років. В мене просто мале сповиживання загалом, бо дуже енергоефективний будинок, дуже значна частка електрики споживається за нічним тарифом. Наприклад в січні це виглядає отак:

Прихований текст

image.thumb.png.35c01f0b862f473b05dbceb17d330d0b.png

При такій пропорції мій середній тариф виходить 1.5 грн./кВт•год, але опалення і гаряча вода не менші ніж на 95% споживається вночі, бо тільки інколи ввечері включаю кондиціонер на нагрів. Отут є розподіл споживання по різних генераторах тепла і з 96 кВт•год, які спожив кондиціонер, тільки половина була вдень:

Прихований текст

image.thumb.png.e3cc0a2ad342be6b3faee76aad91a9ac.png

Теоретичний максимум, який мені може зекономити ТН, — 6000 кВт•год за рік. При середньому тарифі 2.5 грн це виходить 15 тис грн., а вартість ТН+встановлення десь 220к грн. От і маємо 15 років.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, volomoto сказал:

Я рахував із тарифом 4/2 грн. день/ніч і вийшло 15 років.

Поки йде війна, може більше й не буде, але... потім все одно доведеться робити ринкові тарифи.

Зараз для підприємств, якщо не помиляюсь, ринковий тариф   5-7 грн. Для населення в більшості країн він трохи більше, ніж для підприємств

Ну й сподіваюсь ТН здатен працювати більше 15 років (нехай навіть з невеликими ремонтами). 

17 минут назад, volomoto сказал:

а вартість ТН+встановлення десь 220к грн

під встановленням  ви мали на увазі також бак ГВС, з'єднання та інше? Ну так при підключенні електрокотла це все теж треба. Та й котел теж не безкоштовний. Відніміть це все від  суми, вже  окупність буде швидше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Alvalk сказав:

під встановленням  ви мали на увазі також бак ГВС, з'єднання та інше? Ну так при підключенні електрокотла це все теж треба. Та й котел теж не безкоштовний. Відніміть це все від  суми, вже  окупність буде швидше

Я вже кілька років живу в будинку і котел з бойлером вже давно встановлення. Отой графік вище — це заміри з реальної системи, тому нічого я не можу відмінусувати. Сума в 220к грн — це те, скільки треба було витратити станом на весну 2023, щоб в існуючу систему врізати брендовий ТН повітря-вода 6-9 кВт. Брендовий — це Дайкін, Мідеа, LG, Gree, Panasonic і тому подібне. Всяких європейців не рахую, бо там ціна на 50% вища.

1 година тому, Alvalk сказав:

Ну й сподіваюсь ТН здатен працювати більше 15 років (нехай навіть з невеликими ремонтами). 

Може і більше, але рахувати окупність по максимальному терміну служби якось ризиковано. Тому в мене вже стоїть СЕС із зеленим тарифом, яка заплатить мені за всю річну електрике та ще й на хороше пиво буде. І окупність там при поточних тарифах менше 10 років, а якщо тарифи виростуть, то ще швидше окупиться. Тим більше, що я більшість робіт з монтажу СЕС зробив сам і тим самим загальна вартість вийшла порівняно невеликою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, volomoto сказал:

І окупність там при поточних тарифах менше 10 років, а якщо тарифи виростуть, то ще швидше окупиться.

кто его знает , как оно будет...

По закону, зеленый тариф будет действовать в Украине до 2030-го, однако инвесторы уже сейчас начали от него отказываться. Главная причина – хронические долги государства перед производителями.

forbes.ua/ru/company/kinets-epokhi-virobniki-vidnovlyuvanoi-energii-vidmovlyayutsya-vid-skandalnogo-zelenogo-tarifu-chomu-vin-bilshe-ne-pratsyue-12072023-14741

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.01.2024 в 23:16, Alvalk сказал:

Ну я просто натякнув. :)

А далі думайте, чи воно вам треба і що краще саме для вас. Якщо знайдете, куди дівати стільки гарячої води в літку - чому б ні

Коли я дивлюсь графік витрат електроенергії ТН на нагрів ГВС то роблю висновок, що це такий мізер, - нема ніякого сенсу там ще щось оптимізувати. А СЕС я б поставив просто на альтернативне живлення всього будинку, та батарейки, в якості резерва. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28.01.2024 в 09:55, Alvalk сказав:

Ну Дайкін чи ще щось - то неважливо. Обирайте по смаку або гаманцю. Варіантів багато.

Щодо окупності - а ви впевнені, що тариф не збільшиться? Я, наприклад, впевнений, що збільшиться. Якщо зараз термін окупності 7-10 років, то буде менше.

Крім того, у випадку вимкнення світла ТН може працювати деякий час від акумуляторів, чи від генератора (я у себе так планую організовувати резервне опалювання), а з електрокотлом це вже не прокатить, доведеться робити резерв іншого типу. 

Так, акумулятори, генератор - це теж гроші, але це більше про комфорт, за нього теж треба платити

може нові моделі і можуть працювати від батарейки, моєму треба 4.5-5 квТ для роботи, тобто взимку це нереально, ну і генератор дирчащий в дворі то таке,а взимку від СЄС ? то я не знаю яку треба по потужності ставити ((

у мене ТН насос все майже 10 років, у 22 році був пробитий уламком і що саме цікаве, після ремонту та заправки якимось новим фреоном став працювати набагато краще, тобто якщо раніше при -7 вже починала падати температура теплоносія, то зараз при -14 все працювало стабільно ( тьху три рази)...це я до чого, якщо у тебе опалення на електриці то ТН апріорі треба ставити, але всі інші допоміжні ( СЄС, буржуйка, генератор) також треба.

 З приводу витрат на опалення електрикою, скільки там було  на опалювальний сезон-3000 квТ ( тариф на електроопалення) і скільки людей його оформили, та на форумі купа таких прикладів, але зараз маємо що маємо ((

 моя бідося

image.thumb.png.ac5a2e6f51b33ef2faed742706b49995.png

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, irina1969 сказал:

може нові моделі і можуть працювати від батарейки, моєму треба 4.5-5 квТ для роботи, тобто взимку це нереально, ну і генератор дирчащий в дворі то таке,а взимку від СЄС ? то я не знаю яку треба по потужності ставити ((

А яка потужність вашого ТН? Чи 4.5-5 квТ - це в мінусову температуру  разом з ТЕНами?

46 минут назад, irina1969 сказал:

це я до чого, якщо у тебе опалення на електриці то ТН апріорі треба ставити, але всі інші допоміжні ( СЄС, буржуйка, генератор) також треба.

Не знаю, можливо я прорахував не найкращий вариант резерву, але мій розрахунок такий

Я планую ТН 4кВт, без ТЕНів він споживає менше 1кВт (зрозуміло, що при низькій температурі без ТЕНів не вийде, але в Одесі дуже рідко стабільний мінус. Зазвичай якщо навіть вночі мінус, то вдень плюс)

Сонячні панелі (5-6кВт) взимку опаленню не дуже допоможуть, акумулятор планую 10кВт*год (LiFePo)

Будинок матиме велику теплоємність (ТП+ внутрішні стіни цегла) і добре утеплення, тож при вимиканні світла якийсь час можна легко прожити без опалювання.

Сценарій на випадок, якщо світло зникне на декілька діб, такий:  ТН разом з іншими резервними споживачами зможе працювати від акумулятора ну може 5-8 годин, потім  вмикається генератор, за декілька годин заряджає акумулятор і далі по колу.  За рахунок великої теплоємності будинку це не потрібно робити цілодобово. Тож вмикання генератора по моїм розрахункам знадобиться 1-2 раза на добу на пару годин.

Ну якщо вже так сталось, що  світло зникло на декілька діб  при аномально низькій для Одеси температурі, коли  ТН може нагріти лише з ТЕНами, то вже діватись нема куди, генератору доведеться працювати набагато більше а нам одягатись тепліше. Але ймовірність такого випадку вважаю  дууууже низькою.

Звісно це все лише в теорії. Якщо хтось з практики зможе підтвердити або спростувати  ці розрахунки, буду вдячний. Ну дуже не хочеться ставити буржуйку чи ще щось з вогнем.

Змінено користувачем Alvalk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, irina1969 сказал:

у мене ТН насос все майже 10 років

Цікаво б було почути статистику поламок за 10 років, окрім тої бідосі..

Також цікаво чи проходив ТН планові ТО, та чи були дозаправки фреону і шо за виробник?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, irina1969 сказав:

ну і генератор дирчащий в дворі то таке,

Я теж не люблю, хоч майже і не чую його.

7 хвилин тому, irina1969 сказав:

а взимку від СЄС ? то я не знаю яку треба по потужності ставити ((

ТН в мене нема, нічого не можу сказати, тільки послухати тих, в кого він є. 10 років тому був  тариф на електроопалення - спочатку на 5000кВт, потім на 3000кВт, тож особливого сенсу і не булодивитись в бік ТН.  Коли стало питання незалежності від дупоголових , що лізуть без дозволу в високовольтну лінію та залишають, серед літа, на тиждень без світла купу людей, то питання було не про ТН, а про СЕС та комфорт.

Відкрила та подивилась генерацію. Моя СЕС (10кВт) в грудні та січні давала генерацію 120кВт.  Це Київщина і не найкращі умови, коли низьке сонце заважають ловити сосни, якім понад 100років. Звісно, що СЕС це не про опалення взимку. Про альтернативне живлення для господарства, що обслуговується електрикою ( без газу)..взимку...теж суперечливо.

18 хвилин тому, irina1969 сказав:

З приводи витрат на опалення електрикою,

Поки що в мене це не виглядає катастрофою. Мій ЗТ дозволяє окупити зимове опалення, дрова і ще залишається на різні дрібнички. Що буде потім...треба дожити...тоді і будемо приймати рішення.

Ну і  вважаю розумним рішення мати СЕС. Скільки разів за ці 3 роки, що вона стоїть, казала "спасибі", що прийняли рішення поставити сонячні панелі.

Ну і з особистого досвіду- особистий висновок. В будинку обов'язково повинна бути піч-камін чи камін.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.01.2024 в 09:55, Alvalk сказал:

Крім того, у випадку вимкнення світла ТН може працювати деякий час від акумуляторів, чи від генератора

В мене зроблено від генератора. Усе стаціонарно. Від генератора гофра на вулицю. Тн вода-вода на максімумі (ГВС) споживає 1,3-1,5 кВт. А так 0,8-1 кВТ

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Malchish сказав:

Цікаво б було почути статистику поламок за 10 років, окрім тої бідосі..

Також цікаво чи проходив ТН планові ТО, та чи були дозаправки фреону і шо за виробник?

от бачите нікому не можна вірити )) майже 10 перетворилось на майже 8  , але срок також не малий...все що я пам"ятаю з поламок то згорів вентилятор, у цього насосу він зверху,   але треба ще спитати у мого технічного директора....планові ТО були для галочки😡 тому фірму яка нам його ставила можу порадити тільки ворогам☠️ хоч вони перетаскали до нас купу клієнтів, але то таке...фреон новий заправили тільки після прильоту 22, перед сезоном 23 року також трішки дозаправляли..ось зробила фото що це за модель...про тени я не в курсі це до мого технічного особистого  директора також (  Alvalk  якщо це так принципово я перепитаю чи можу дати телефон) бо моя технічна обізнаность це джерело вічних ( несмішних) жартів моєї сім"ї

image.thumb.png.00abd888d674091f037ba86722aa49b2.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ірино, не погано так за 8 років, тільки карлсона поміняти, для ТН по-суті ноунейм... Ще раз пересвідчився що в відносно статичних системах з герметичним фреоновим контуром нєфіг ото лізти в той контур без потреби (це я на ті розводні пропозиції "кондиціонерщиків" які чую щорічно по ТО: "давайте Вам виміряємо тиск фреону - бо треба ж дозаправляти"... 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Gitan сказав:

В мене зроблено від генератора. Усе стаціонарно. Від генератора гофра на вулицю. Тн вода-вода на максімумі (ГВС) споживає 1,3-1,5 кВт. А так 0,8-1 кВТ

або так. Мабуть любий генератор потягне.

Знімок екрана 2024-01-29 140524.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...