Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Каркасна майстерня 5х8

Олександр_К

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня
На весні збираюсь будувати майстерню по каркасній технології, розміри 5х8 м

Одна з сторін (кородша) буде примикати до будинку
Фундамент бетонні заливні сваі з поясом
Покищо на стіни вибрав брус 150х50, покрівля 200х50
Брус в стінах з кроком 500мм
Стіни зашиються осб плитою зовні та всередині, утеплення пінопласт 100-150мм
Покриття стін зовні сайтинг на осб, в середині пофарбована осб
Пиріг стіни з середини на зовні - ОСБ-пароізоляця-пінопласт-ОСБ-паропроникна вітроізоляція-вент зазор-сайтинг

1, Чи можна при такій конструкції для стін використати брус 100х50?
2, Чи можна зашити пінопласт зовні тільки паропроникною мемраною, а далі вент зазор і сайтинг  щоб обійтись без ОСБ на фасаді?
 

Сборка основна1.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Олександр_К сказав:

утеплення пінопласт 100-150мм

Не страшно пхати пінопласт в дерев'яний каркас?

1 година тому, Олександр_К сказав:

Чи можна при такій конструкції для стін використати брус 100х50

Такий брус відповідає американському 2x4" – у них це стандартний розмір в будівництві.

1 година тому, Олександр_К сказав:

обійтись без ОСБ на фасаді?

Можна, якщо диагональні укоси забезпечать достатню жорсткість конструкції.

1 година тому, Олександр_К сказав:

Брус в стінах з кроком 500мм

Крок брусів визначається двома параметрами: розмірами листів обшивки та несучою здатністю стіни. Як ви прийшли до цифри 500мм?

У мене дуже схожа ідея на вашу – хочу каркасний гараж + майстерню. Досліджував всі ті самі питання, і виглядає так що при обшивці сайдингом і влаштуванні укосів та блоків – дійсно можна зовні обійтись без плит ОСБ.

Але утеплювати я буду точно ватою. Бо в майстерні буде якась буржуйка для роботи взимку, і якщо та буржуйка мені запалить стіну – то з ватою отримаю тління, а з пінопластом це буде катастрофа.

Змінено користувачем smotesko
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, smotesko сказал:

Не страшно пхати пінопласт в дерев'яний каркас?

Піноплекс жи якось пхають, а в нього паропроникність ще гірша ніж в пінопласта

22 минуты назад, smotesko сказал:

Такий брус відповідає американському 2x4" – у них це стандартний розмір в будівництві.

В них на скільки я знаю крок 60см

 

29 минут назад, smotesko сказал:

Крок брусів визначається двома параметрами: розмірами листів обшивки та несучою здатністю стіни. Як ви прийшли до цифри 500мм?

Ширина листа пінопласта 50см
 

 

30 минут назад, smotesko сказал:

Але утеплювати я буду точно ватою. Бо в майстерні буде якась буржуйка для роботи взимку, і якщо та буржуйка мені запалить стіну – то з ватою отримаю тління, а з пінопластом це буде катастрофа.

Мені здається дешевше стінку обшити металом, бо вата може і не згорить а от брус і осб запросто

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Олександр_К сказав:

Піноплекс жи якось пхають, а в нього паропроникність ще гірша ніж в пінопласта

В майстерні, на відміну від будинку, я не переживаю за паропроникність, але переживаю за горючість. Горючий утеплювач + дерево – небезпечна комбінація.

4 хвилини тому, Олександр_К сказав:

В них на скільки я знаю крок 60см

Типовий крок у них 16" = 406,4мм

4 хвилини тому, Олександр_К сказав:

Ширина листа пінопласта 50см

Утеплювач легко нарізати до будь-якого розміру щоб заповнити стіну. А от листи обшивки – осб чи гіпсокартону – мають краями потрапляти точно на центри стійок. Інакше задовбетесь обшивати.

6 хвилин тому, Олександр_К сказав:

Мені здається дешевше стінку обшити металом, бо вата може і не згорить а от брус і осб запросто

Внутрішня обшивка має бути негорюча, але метал я не хотів би. Гіпсокартон або якісь волокнисто-цементні плити. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, smotesko сказав:

Внутрішня обшивка має бути негорюча, але метал я не хотів би. Гіпсокартон або якісь волокнисто-цементні плити.

Керамблок підійде? :oops:

  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Фрай сказав:

Керамблок підійде

Дорого для гаражу/майстерні. Моя опція номер 2 – будувати з газоблоку. Така майстерня буде з холодного стану прогріватись трошки довше за каркасну, але мабуть швидше за, наприклад, шлакоблок. Чи керамоблок.

Змінено користувачем smotesko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

та то я жартую, щось не бачу адепта.

Насправді як на мене то для майстерні шлакоблок те що треба, бо на стіни доведеться вішати багато чого і на шлакоблоці це набагато простіше.

Якщо по теплу то газоблок, а якщо каркасний то вже раніше писав свою нереалізовану думку, тобто сендвіч-панель.

і ніякої мороки з мембранами, вибором утеплювача і таке інше

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 15.02.2024 в 11:17, Олександр_К сказал:

Доброго дня
На весні збираюсь будувати майстерню по каркасній технології, розміри 5х8 м

Одна з сторін (кородша) буде примикати до будинку
Фундамент бетонні заливні сваі з поясом
Покищо на стіни вибрав брус 150х50, покрівля 200х50
Брус в стінах з кроком 500мм
Стіни зашиються осб плитою зовні та всередині, утеплення пінопласт 100-150мм
Покриття стін зовні сайтинг на осб, в середині пофарбована осб
Пиріг стіни з середини на зовні - ОСБ-пароізоляця-пінопласт-ОСБ-паропроникна вітроізоляція-вент зазор-сайтинг

1, Чи можна при такій конструкції для стін використати брус 100х50?
2, Чи можна зашити пінопласт зовні тільки паропроникною мемраною, а далі вент зазор і сайтинг  щоб обійтись без ОСБ на фасаді?
 


     Внутри стены проще обшить ОСБ - а это значит шаг бруса либо 62,5 либо 41,7

    Если утеплитель пенопласт, то мембрана необязательна - в ней просто нет смысла, так как пенопласт паронепроницаем. Да и паропроницаемость ОСБ настолько мала, что её тоже можно считать непроницаемой.

    Утеплитель в 150 мм ? Вам нужно в мастерской постоянное поддержание теплой температуры (днём и ночью) ? У вас низкоинерционное строение - оно будет быстро прогреваться. Если отопление будет требоваться только в момент работы - достаточно и 50 мм пенопласта утепления. Градусов 7-10 вам легко будут обеспечиваться. А если будут использоваться инфракрасные обогреватели - то вообще на конкретном рабочем месте будет даже жарко.

   Другое дело, конечно, если у вас в мастерской будут проводиться лакокрасочные работы (особенно с долгосохнущими эмалями).... В общем стоит трезво оценить необходимость "мощного" утепления (и, возможно, излишних расходов).

   


   

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Офигенный совет! 

1 годину тому, tayatlas сказав:

У вас низкоинерционное строение - оно будет быстро прогреваться.

Особенно летом и тогда достаточно будет использовать инфрасиние охладители и вам вообще на конкретном рабочем месте будет даже холодно.

Человек не будку собаке строить собрался!  Ж-)

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Фрай сказал:

Офигенный совет! 

Особенно летом и тогда достаточно будет использовать инфрасиние охладители и вам вообще на конкретном рабочем месте будет даже холодно.

Человек не будку собаке строить собрался!  Ж-)

   

    А летом в таком помещении (низкоинерционное строение) температура внутри будет мало зависеть от толщины утеплителя. Особенно, если там ещё будут работать станки или инструменты. Для сохранения прохлады одной толщины стен недостаточно. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня просьба, не стоит давать советы в темах, где вы, мягко говоря, абсолютно не шарите.

И даже объяснять не стану почему, неинтересно.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Фрай сказал:

У меня просьба, не стоит давать советы в темах, где вы, мягко говоря, абсолютно не шарите.

И даже объяснять не стану почему, неинтересно.


   Вы видимо теоретик, я практик. 

   Имею свой сарай-мастерскую (правда площадью поменьше) и прекрасно понимаю о чем говорю..... :)

  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, tayatlas сказав:

Вы видимо теоретик, я практик. 

Угу, именно так. :pozor:

53 хвилини тому, tayatlas сказав:

Имею свой сарай-мастерскую (правда площадью поменьше) и прекрасно понимаю о чем говорю..

Каждый раз видя ваш пост просто пропускаю, умными словами ни о чем, чистой воды теоретик.

У меня и сейчас помещения из предложенного мной материала, в том числе и с ОСП, поставленные собственными руками.

І розмір майже такий. 


P.S. розписав більше, але видалив, ви не той кому є сенс щось довести.

 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.02.2024 в 17:49, Фрай сказал:

P.S. розписав більше, але видалив, ви не той кому є сенс щось довести.

ну є ще читачі цієї теми, яким цікаво. десь зустрічав, що Ви щось будували з сендвіч-панелей. Весною планую невеличку прибудову до існуючої "лабалаторії" - частину деревяної  тераси  переробити в каркасну прибудову, тому і цікавий ваш досвід

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, я писав шкодую, що пізно згадав за сендвіч-панелі і трахався з каркасом, ОСП, утеплювач, мебрани, 100-й ГК-профіль і тд.

Потім фарбувати осп, але це не дуже вбереже від ультрафіолету та опадів тому ще обшивав профлистом, пластиковою вагонкою та ін. матеріалами.

а міг же замовити сендвіч під розміри і все. Ось майстерня 4х10

 

IMG_3167.thumb.jpeg.e925b1722d85aa37299fa58cfbde6ef5.jpeg

 

у мене взагалі нетрадиційний метод, власний. Спочатку бетоную стовпи, роблю дах, а потім у вільний час підлогу, стіни і дощ не стає на заваді.

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Осб-пінопласт-осб - простіше СІП панелі купити і суттєво спростити монтаж. 

Я сарайчик 10*3,5 з помічником за 3 вихідних склав. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, MaxS сказал:

Осб-пінопласт-осб - простіше СІП панелі купити і суттєво спростити монтаж. 

А осб від сонця і дощу чим захищати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Олександр_К сказав:

А осб від сонця і дощу чим захищати?

Чим завгодно. Від фарби до  навісного фасаду. На фасадний частині барашек зробив, ту що до паркана просто емаллю з компресора задув.

Змінено користувачем MaxS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...