Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Захист від обриву нуля

Borets

Рекомендовані повідомлення

При трифазному підключенні будинку , буває ситуація коли відгорає нульовий провідник в щиту підключення до мережі. Далі в резетках будинку може з'явитися напруга від дуже низької аж до 380В. Відповідно багато побутової техніки може вийти з ладу , і найгірще те , що може статися пожежа. Довго шукав в інтернеті як захиститися від такої ситуації - думок багато , одні суперечать іншим , а однозначної відповіді так і не знайшов. Підскажіть надійний перевірений спосіб організувати відповідний захист. Бажано щоб не дуже дорого)) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в чому проблема з трифазним реле наруги в якому і фазна і лінійна напруга контролюється?

  • Лайк 2
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На кожну фазу по РН ось я вся "проблема". На трифазні навантаження - трьохфазне реле.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Неоднозначно , тому що 100% гарантує тільки бог ( по вірі вашій).

А так все вірно написано вище- або три однофазних , або одне нормальне трифазне реле напруги

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, dneprstab сказал:

Неоднозначно , тому що 100% гарантує тільки бог ( по вірі вашій).

А так все вірно написано вище- або три однофазних , або одне нормальне трифазне реле напруги

Є третій варіант, фломастєрами коло намалювати навколо нуля. Потовще.

  • Хаха 2
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Dalet сказал:

Є третій варіант, фломастєрами коло намалювати навколо нуля. Потовще.

Поднімітє мнє вєкі 😁

  • Хаха 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я собі вже давно поставив три однофазних, бо споживачів трифазних немає. І ще так же в двох десятках будинків сусідів. На сусідній вулиці торік була аварія, дерево впало, підірвало якраз нульовий дріт, не до кінця відразу, була така собі плаваюча несправність із залежністю від вітру та навантаження. У декого щось навіть погоріло, але у кого реле стояли, всі без пошкоджень пережили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Vladdi сказав:

Я собі вже давно поставив три однофазних, бо споживачів трифазних немає.

Практично всі трифазні реле можуть працювати в однофазному режимі, в чому сенс ставити однофазні?

Змінено користувачем Дед Звукарь
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Дед Звукарь сказал:

Практично всі трифазні реле можуть працювати в однофазному режимі, в чому сенс ставити однофазні?

Ну якщо з ладу вийде. Так хоч десь напруга в будинку буде до заміни реле чи купівлі нового. 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Energon сказал:

Ну якщо з ладу вийде. Так хоч десь напруга в будинку буде до заміни реле чи купівлі нового. 

а ще свєтомузика буде, то теж гарно)))

  • Хаха 1
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Дед Звукарь сказал:

Практично всі трифазні реле можуть працювати в однофазному режимі, в чому сенс ставити однофазні?

Не ведіться на слова "в однофазному режимі". Насправді це просто режим ігнорування перекосу фаз. Три повнофункціональні однофазні пристрої коштують ненабагато більше, але це три фізично незалежних пристроїв захисту та втричі більша надійність від пошкоджень самого РКН.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 минуту назад, Vladdi сказал:

Не ведіться на слова "в однофазному режимі". Насправді це просто режим ігнорування перекосу фаз. Три повнофункціональні однофазні пристрої коштують ненабагато більше, але це три фізично незалежних пристроїв захисту та втричі більша надійність від пошкоджень самого РКН.

і світломузика при обриві нуля)))

  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Dalet сказал:

і світломузика при обриві нуля)))

почему? реле защищает и от обрыва нуля

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, Dendnepr сказал:

почему? реле защищает и от обрыва нуля

потому что была у меня история с СНПТО 3шт и обрывом нуля с осени до весны. и я там был и вкусил ту прелесть. при обрыве нуля, равная нагрузка по фазах приведет к примерно одинаковому напряжению на фазах и реле вкл. И теперь вы включили чайник , напруга просела на этой фазе и на другой (других). пошла вверх, потом где-то больше, гдето меньше, и они начали отключаться, в зависимости от того где достигло, что привело к нормализации напряжения и включению реле, после процес повторился на другой фазе, и так оно будет себе сверкать пока не решить кардинально. 
При этом трехфазное реле, будет меньше раз включаться, потому что будет видеть проблему на какой-то из трех фаз, и с учетом времени задержки снизит количество включений.

Ведь обрыв нуля не предполагает что какая то из фаз останется живой. Нет? или предполагает, если да, поясните как

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Dalet сказав:

Ведь обрыв нуля не предполагает что какая то из фаз останется живой

а хіба узо на вході не повинно в такій ситуації відпрацювати та відключити будинок?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, shneider_vova сказал:

а хіба узо на вході не повинно в такій ситуації відпрацювати та відключити будинок?

А мене ще цікавить : - чи може взагалі УЗО виконувати безпосереднньо власну функцію по захисту від ураження током при обірваному нулі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю що у випадку з УЗО можна безболісно провести "слідчий експеримент" , а от у випадку з реле напруги треба придумати яким не дорогим і чутливим до перепадів напруги пристроєм можна пожертвувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, shneider_vova сказал:

а хіба узо на вході не повинно в такій ситуації відпрацювати та відключити будинок?

если утечки не было- то не должно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Borets сказал:

А мене ще цікавить : - чи може взагалі УЗО виконувати безпосереднньо власну функцію по захисту від ураження током при обірваному нулі?

может , по крайней мере, если узо не электронное

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, shneider_vova сказал:

а хіба узо на вході не повинно в такій ситуації відпрацювати та відключити будинок?

То треба просто чітко уявляти, що відбувається у трифазній системі при обриві нуля, і що саме контролює ПЗВ. У випадку обриву/відгоряння нуля, всі споживачі від місця обриву і далі автоматично опиняються ввімкненими за схемою неповного трикутника, в якому напруга в колі дротів "нуль-фаза" залежить від опору однофазних приладів, які ввімкнені в кожному з таких ланцюжків (всі споживачі за точкою обриву). Якщо всі опори (струми) кожного кола рівні, то напруга в колі "нуль-фаза" буде майже звичайна. Але це теорія, на практиці таке мож бути лише на якісь короткі проміжки часу. Реально відбуваються стрибки напруги, які послідовно "вбивають" ввімкнені прилади, а це ще більше розхитує схему. ПЗВ плювати на всі ці танці напруги, воно слідкує лише за рівністю струмів у фазному та нульовому дроті. Тому доки прилад, який гине від перенапруги, не закоротить на захисну землю, ПЗВ на жаль, нічого не відключить. Оскільки замикання ланцюжків в аварійній ділянці відбувається через інших споживачів, ці "танці" будуть продовжуватись доки або не повигорає все, що ввімкнене, або (ідеальний варіант) доки всі споживачі не відключаться від аварійної ділянки мережі.

1 час назад, Borets сказал:

А мене ще цікавить : - чи може взагалі УЗО виконувати безпосереднньо власну функцію по захисту від ураження током при обірваному нулі?

З того, що викладене вище - так, ПЗВ теоретично буде "до останнього" захищати ділянку (коло), в яке воно ввімкнене. Якщо електрична міцність приладу виявиться достатня, і він не згорить від перенапруги, то захист буде працювати. Але гарантувати це неможливо, схема ПЗВ може бути пошкоджена перенапругою так само, як і інших приладів. 

1 час назад, Borets сказал:

Думаю що у випадку з УЗО можна безболісно провести "слідчий експеримент" , а от у випадку з реле напруги треба придумати яким не дорогим і чутливим до перепадів напруги пристроєм можна пожертвувати.

Немає ніякого сенсу чимось жертвувати. ПЗВ не призначені для захисту від перенапружень. РКН навпаки, для цього і ставлять. Тому ставте і спіть спокійно. :) 

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, igorrius сказал:

может , по крайней мере, если узо не электронное

Щось мені підказує, що будь-яке ПЗВ може не витримати таких режимів. А оскільки воно помре тихо, то може так статись, що його власник це помітить лише коли трапиться нещастя.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ПЗВ контролює наявність витоку після себе, а обрив нуля до ПЗВ. Тому ПЗВ про обрив нуля нічого не знає, для його кола токи нуля і фази співпадають...

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Leader9 сказав:

ПЗВ контролює наявність витоку після себе, а обрив нуля до ПЗВ. Тому ПЗВ про обрив нуля нічого не знає, для його кола токи нуля і фази співпадають...

може, я щось не розумію, але в випадку обрива 0 до ПЗВ - який саме ток нуля буде проходити через ПЗВ? як на мене, він буде рівний 0, тоді будь який струм по фазі повинен викликати спрацювання ПЗВ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, shneider_vova сказал:

може, я щось не розумію, але в випадку обрива 0 до ПЗВ - який саме ток нуля буде проходити через ПЗВ? як на мене, він буде рівний 0, тоді будь який струм по фазі повинен викликати спрацювання ПЗВ

если узо 4 полюса- будет работать и без нуля , 2 полюсные - без нуля срабатывать будут 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щоб підняти важливість теми , напишу коротко від чого виникло це питання: - в моїх знайомих відгорів нульовий провід в шкафу ввода на 3 фази.  Виявили цей момент випадково , просто треба було подивитися на проказники лічильника. В шкафу виявилося , що все закопчене , провода поплавлені , розетка поруч теж поплавилась. Моє перше запитання було : - чи нормально працюють в хаті прилади? - відповіли  , що все в повному порядку. Дійсно , перевірив - все в нормі. Вподальшому вияснив , що в щитку всередині будинку "нуль" що приходить з ввідного шкафа якимось(де саме я не вияснив) чином зєднаний з "землею" , що приходить з того самого ввідного шкафа(ввідний шкаф і будинковий шкаф разом з будинковою електрикою робили люди ніяк між собою не пов'язані). Виходить , що в даному випадку провід заземлення замінив собою провід нуля. Я так розумію , що ця обставина і зберегла їм побутову техніку. На запитання знайомого - "Чим загожує дана ситуація?" - я відповів - що все залежить від надійності зєднання нульового провідника з провідником заземлення , тож від "нічого не загрожує , до повної біди!". Вони викликали того самого електрика котрий монтував їм ввідний шкаф , він підєднав на місце нульовий провідник і на тому все. В підсумку, мої знайомі , ввиду того , що вони абсолютно не розуміються на електриці , вони зовсім не зрозуміли загрози тієї біди , що з ними НЕ сталася! Причому якби в них відгоріло ще й заземлення(що абсолютно ймовірно) то вдобавок до згорілої техніки ,  на корпусах приладів ще б зявилася небезпечна напруга.

   Справедливості ради , маю признатися , що і сам задумався тільки після цього випадку  про те що я  і сам перебуваю під таким же ризиком.

20240229_173431.jpg

20240229_173444.jpg

Змінено користувачем Borets
добавить фото
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...